دانشگاه ساسکاچوان

0

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان (USask) یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین دانشگاه های کانادا است. USask در سال 1907 تأسیس گردید، عضوی از گروه U15 دانشگاه های متمرکز بر تحقیقات کانادایی است و یکی از معدود دانشگاههایی که دارای چندین صندلی تحقیقاتی تعالی کانادا است.

USask که در ساسکاتون در ایالت ساسکاچوان در غرب کانادا واقع شده است، به دلیل رویکردهای مشترک و میان رشته ای برای مقابله با برخی از بزرگترین چالش های جهانی عصر امنیت آب و غذا، پایداری انرژی و بیماری های عفونی شناخته شده است. موسسه جهانی امنیت آب USask بزرگترین برنامه تحقیقاتی آب شیرین با هدایت دانشگاه جهانی، Global Water Futures، سرمایه گذاری 259 میلیون دلاری با بیش از 355 شریک در سراسر جهان است.

USask سالانه بیش از 243 میلیون دلار درآمد تحقیقاتی با حمایت مالی از دانشگاه، با حمایت از مناطق تحقیقاتی دانشگاه شامل کشاورزی، امنیت آب، انرژی و منابع معدنی، “یک سلامت” (یک رویکرد یکپارچه برای سلامت حیوانات، انسان و محیط زیست)، بومیان و برنامه های ابتکاری تنها مرکز تحقیقاتی Synchrotron کانادا، منبع نور کانادایی متعلق به USask (CLS) اختصاص داده است.

پردیس اصلی تاریخی با داشتن فضای سبز فراوان، ساختمان های با شکوه و سنگ های خاکستری و راهروهای پر درخت، به عنوان یکی از زیباترین دانشگاه های موجود در کانادا شناخته شده است. با افزایش 270،000 نفری جمعیت، ساسکاتون بسیاری از امکانات یک مرکز بزرگ شهری را همراه با دوستی، دسترسی و امنیت شهر کوچک تر ارائه می دهد.

 

دانشگاه ساسکاچوان

جمعیت دانشجویی دانشگاه ساسکاچوان

نزدیک به 18 هزار دانشجو از بیش از 110 کشور در USask تحصیل می کنند که بیش از 130 برنامه دانشگاهی را ارائه می دهد و دارای 13 دانشکده، سه مدرسه تحصیلات تکمیلی و شش کالج وابسته یا فدراسیون است.

از این تعداد 3500 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. بیشترین دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دوره های کارشناسی در این دانشگاه می باشند. بدین صورت که 48 درصد دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و 52 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می پردازند.

دانشجویان، اعضای هیئت علمی، محققان و کارمندان از سطح بالایی از پشتیبانی به طور معمول در یک دانشگاه کوچکتر برخوردار هستند و محیطی را ایجاد می کنند که همکاری، نوآوری و کشف را القا می کند. بیش از 100 باشگاه دانشجویی، هفت موزه و گالری هنری در دانشگاه و یک مجتمع پیشرفته فعالیت بدنی وجود دارد.

رتبه بندی دانشگاه

دانشگاه ساسکاچوان یکی از برترین دانشگاه های دولتی واقع در ساسکاتون کاناداست. توسط چندین آژانس رتبه بندی ملی و بین المللی رتبه های خوبی به آن اعطا شده است. برخی از رتبه بندی های دانشگاه ساسکاچوان در زیر آورده شده است:

 • رتبه 465 جهانی در سایت QS
 • رتبه بندی 96 در کانادا توسط Impact Rankings 2020.
 • رتبه 12 برای سلامتی و رفاه در سال 2020 توسط Impact Rankings.
 • توسط Maclean’s Guide to Universites Canadian در لیست ده دانشگاه برتر دکترای پزشکی کانادا قرار گرفته است.
 • توسط Gourman Report رتبه بندی دانشگاه های کانادا در رتبه 20 در 60 کالج برتر کانادا قرار گرفته است.
 • با رتبه بندی دانشگاه جهانی تایمز # 401 در جهان رتبه بندی شده است.
حتما بخوانید:  دانشگاه وسترن

 

رتبه بندی دانشگاه

دوره های کارشناسی

دانشگاه ساسکاچوان بیش از 20000 دانشجو خود را یکی از متنوع ترین برنامه های دانشگاهی در کانادا، از جمله کالج ها و دانشکده های پزشکی، دامپزشکی، حقوق، مهندسی، تجارت، کشاورزی، هنر و علوم، آموزش، پرستاری، داروسازی و تغذیه، فیزیوتراپی، دندانپزشکی و حرکت شناسی، با مدرک کارشناسی در 130 رشته تحصیلی در خود جای داده است. دانشجویان در صورت داشتن مجوز تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های کانادا ، به امکانات و برنامه های نوآورانه و پیشرفته دسترسی دارند.

دوره های کارشناسی در دانشگاه ساسکاچوان به صورت میانگین 4 سال به طول می انجامد. با توجه به شرایط ایده آل دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی، تعدد دانشجویان بین المللی در این مقطع تحصیلی به مراتب بالاتر می باشد. دانشجویان از سراسر دنیا با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند.

موفقیت دانشجویی یکی از اولویت های اصلی دانشگاه ساسکاچوان به شمار می رود. علاوه بر استفاده از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی، دانشجویان از طریق خدمات متعدد از جمله جوامع یادگیری، خدمات دسترسی و حقوق صاحبان سهام، مرکز بین المللی دانشجویی، مرکز جدید دانشجویی سلامتی و مرکز زبان در دانشگاه پشتیبانی می شود.

دانشجویان کارشناسی این فرصت را دارند که در یکی از اقامتگاه های دانشگاه زندگی کنند. اقامتگاه های USask محیط زندگی بی نظیری را برای دانشجویان ایجاد کند. این دانشگاه با تشویق ایده های متنوع، هوایی و مطالعه بین رشته ای، جامعه آزاد و حمایتی نیاز به دانشجویان برای موفقیت در اختیار دانشجویان قرار دارد. دانشجویان این فرصت را دارند که تجربه عملی و عملی در زمینه تحصیل خود را کسب نمایند.

 

دوره های کارشناسی

دوره کارشناسی ارشد

با داشتن برخی از بهترین امکانات تحقیقاتی و ابزار تحلیلی در کشور، USask گزینه بیش از 4300 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا است. این دانشگاه بیش از 80 رشته تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. دوره های کارشناسی ارشد 2 سال و دوره دکتری در این دانشگاه به صورت میانگین بین 4 تا 5 سال به طول می انجامد.

راه حل های چالش های جهانی به بهترین و درخشان ترین ذهن ها و رویکردهایی نیاز دارد که از مرزهای انضباطی فراتر رود. به عنوان مثال، مشکلات زیست محیطی برای درک بهتر و حل آنها به محققان و دانشجویان از چندین زمینه دانش نیاز دارد. در USask، تخصصی از دانشکده محیط زیست و پایداری، دانشکده بهداشت عمومی، انستیتوی جهانی امنیت آب، موسسه جهانی امنیت غذایی، مرکز سم شناسی، دانشکده جانسون-شویاما و بسیاری دیگر کالج ها و مراکز تحقیقاتی در یک رویکرد میان رشته ای برای بررسی مشکلات با اهمیت جهانی مرتبط با موضوعاتی مانند تغییر اقلیم، پایداری محیط زیست و امنیت غذایی و آب گرد هم آمده اند.

دانشجویان هیئت علمی و تحصیلات تکمیلی USask شانه به شانه همدیگر هستند تا طیف وسیعی از چالش های تحقیقاتی اساسی و کاربردی از جمله تعادل بخشی در حفاظت از محیط طبیعی و تقاضای روزافزون انرژی و منابع طبیعی را برطرف کنند. USask بیش از 16 میلیون دلار بودجه دانشجویان تحصیلات تکمیلی از جمله بورسیه های ویژه دانشجویان بین المللی و دانشجویان بومی ارائه می دهد.

حتما بخوانید:  دانشگاه رویال رودز

 

دوره کارشناسی ارشد

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه ساسکاچوان

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان، تنوع رشته های تحصیلی قلمداد می شود. دانشجویان با توجه به سوابق تحصیلی قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشگاه ساسکاچوان کانادا دارای بیش از 17 کالج و مدرسه و همچنین تعدادی کالج فدراسیون و وابسته است. کالج ها و مدارس زیر دانشگاه ساسکاچوان عبارتند از:

 1. دانشکده‌ علوم انسانی
 2. دانشکده‌ کشاورزی و منابع زیستی
 3. دانشکده کسب و کار Edwards
 4. مرکز آموزش از راه دور (CCDE)
 5. دانشکده‌ دندان پزشکی
 6. دانشکده‌ آموزش و پرورش
 7. دانشکده‌ مهندسی
 8. دانشکده‌ محیط زیست و توسعه پایدار
 9. دانشکده‌ حرکت شناسی
 10. دانشکده‌ حقوق
 11. دانشکده‌ پزشکی
 12. دانشکده‌ پرستاری
 13. دانشکده‌ داروسازی و تغذیه
 14. دانشکده‌ فیزیوتراپی
 15. دانشکده‌ بهداشت
 16. دانشکده‌ سیاست عمومی Johnson Shoyama
 17. دانشکده دامپزشکی

رشته های کشاورزی و جنگل داری، علوم محیطی، داروسازی، آموزش و پرورش، پزشکی، شیمی، مهندسی مواد، علوم طبیعی، بیولوژی و علوم کامپیوتر به عنوان برترین رشته های تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان به شمار می روند که در سایت های رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند.

 

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه ساسکاچوان

روند پذیرش دانشگاه ساسکاچوان

دانشجویان بین المللی متقاضی پذیرش USask باید تمام شرایط را به همراه یک فرم درخواست پذیرش در بازه های زمانی دانشگاه به صورت آنلاین پر و ارسال نمایند. ددلاین دانشگاه ساسکاچوان متناسب با زمان ورودی متغییر است و دانشجویان می بایست برای اطلاع دقیق به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایند.

هزینه بررسی مدارک از جانب دانشگاه، 90 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. پس از ارسال مدارک در ددلاین های مشخص شده، در ظرف 20 تا 40 رو پاسخ دانشگاه مبنی بر تایید و یا عدم تایید درخواست به دانشجویان ابلاغ می گردد. لازم به ذکر است که هزینه بررسی پرونده قابل استرداد نمی باشد.

 • متقاضی ابتدا باید برنامه ای را از بیش از 100 حوزه تحصیلی در 17 مدرسه و کالج متنوع پیدا کند.
 • باید تمامی مدارک مورد نیاز که به آنها اشاره می شود برای بررسی ارسال گردد.
 • متقاضی باید دارای سابقه تحصیلی و کارت ویزا / مستر برای پرداخت آنلاین هزینه درخواست باشد.
 • اسناد تکمیلی را می توان پس از تکمیل مراحل درخواست ارسال کرد.
 • متقاضی باید یک حساب کاربری ایجاد کند و فرم درخواست آنلاین برای پذیرش دانشگاه ساسکاچوان را پر کند.
 • از سیستم برنامه مشترک USask می توان برای ردیابی وضعیت برنامه یا ارائه مدارک مورد نیاز و بررسی وضعیت اسناد ارسالی استفاده کرد.

 

مدارک مورد نیاز

 • آزمون مهارت زبان انگلیسی: TOEFL 86 یا IELTS 6.5.
 • رونوشت های رسمی از مدارک دانشگاهی
 • توصیه نامه از اساتید قبلی
 • مدارک هویتی
 • انگیزه نامه

 

مدارک مورد نیاز ساسکاچوان

هزینه های تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان مستلزم پرداخت هزینه می باشند. یکی از مزایای تحصیل در این دانشگاه، هزینه های بسیار پایین تحصیل در یک محیط بسیار ایده آل قلمداد می شود. هزینه های تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان به عوامل مختلفی از جمله رشته انتخابی، مقطع تحصیلی و زمان ورود بستگی دارد.

شهریه دانشگاه ساسکاچوان به دوره انتخاب شده توسط متقاضی بستگی دارد. بسیاری از برنامه هایی که مبتنی بر پروژه یا پایان نامه هستند ، هزینه هر ترم دارند و هزینه های برنامه دوره های آموزشی برای هر کلاس که شرکت می کنید ارزیابی می شود. تعداد کمی از برنامه ها برای کل برنامه یا برای هر ترم شهریه ثابت دارند. متوسط ​​شهریه برای برنامه های دانشگاه ساسکاچوان به شرح زیر می باشد:

 • دوره های کارشناسی: سالانه حدود 15 تا 20 هزار دلار کانادا
 • دوره های کارشناسی ارشد: سالانه حدود 7 تا 12 هزار دلار کانادا
حتما بخوانید:  دانشگاه کاناداوست

علاوه بر  هزینه های تحصیل، USask هزینه های دانشجویی، کتاب های درسی و لوازم، هزینه های اقامت و غذا را دریافت می کند. هزینه های اضافی دانشگاه ساسکاچوان که برای دانشجویان بین المللی اعمال می شود در زیر آورده شده است:

 • هزینه دانشجویی برای دانشجویان تمام وقت در ترم های پاییز و زمستان 947 دلار است.
 • هزینه کتاب و لوازم به دوره بستگی دارد و تقریباً بین 1000 تا 2000 دلار در سال است.
 • هزینه های مسکن و غذا در شهریه ها لحاظ نمی شود.
 • در دانشگاه ساسکاچوان اقامت در دانشگاه اجباری نیست.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان

پردیس دانشگاه ساسکاچوان

پردیس اصلی USask به عنوان یکی از زیباترین پردیس های کانادا شناخته می شود. بیش از 100 باشگاه دانشجویی ، هفت موزه و گالری هنری در دانشگاه و یک مجتمع پیشرفته فعالیت بدنی وجود دارد. با افزایش 270،000 نفری جمعیت، USask هم امکانات یک مرکز بزرگ شهری و هم دوستانه، دسترسی و امنیت شهر کوچکتر را ارائه می دهد.

USask همچنین هر ساله نزدیک به 24 میلیون دلار CDN بورسیه، کمک هزینه تحصیلی و جوایز به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان U-Pass را دریافت می کنند که در طول سال تحصیلی حمل و نقل عمومی نامحدود را در ساسکاتون ارائه می دهد. دانشجویان جدید بین المللی به سرویس استقبال و جهت یابی ویژه ای شامل حمل و نقل رایگان از فرودگاه و محل اقامت شب اول دسترسی دارند.

 

پردیس دانشگاه ساسکاچوان

گزینه های اسکان دانشگاه

USask گزینه های مختلف را برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته است. محل های اقامت دانشگاه ساسکاچوان برای دانشجویان شامل اقامتگاه های درون و بیرون دانشگاه تقسیم می شود. دانشجویان قادر خواهند بود با توجه به شرایط خود، یکی از این دو گزینه را انتخاب نمایند. در ادامه این مقاله به شرایط موجود در هر یک از این اقامتگاه ها اشاره می شود.

در محوطه دانشگاه

ساسکاچوان سه نوع اقامتگاه کالج کوارتر، مکان ویاژور و پارک مک ایون را به دانشجویان ارائه می دهد. این خوابگاه های دانشجویی با امکانات اولیه مانند لباس شویی، آشپزخانه، محل مطالعه و اثاثیه تجهیز شده اند. چندین برنامه غذایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. هزینه های اجاره خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان بین المللی به صورت میانگین و با توجه به امکانات مورد نظر بین 350 تا 700 دلار در ماه در نظر گرفته می شود.

خارج از دانشگاه

این دانشگاه همچنین گزینه های مختلف خارج از دانشگاه را برای داوطلبان فراهم می کند. برای کمک به یافتن مسکن در خارج از دانشگاه، داوطلبان می توانند با USask تماس بگیرند تا خانه مورد نظر خود را در ساسکاچوان پیدا کنند. لازم به ذکر است هزینه های زندگی در خارج دانشگاه به مراتب بالاتر از هزینه های اقامت درون دانشگاه می باشد.

 

گزینه های اسکان دانشگاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.