دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو به عنوان برترین دانشگاه کشور کانادا محسوب می شود و در سایت های رتبه بندی جهانی در جایگاه اول قرار دارد. این دانشگاه در سال 1827 میلادی در شهر سنت جورج در قلب شهر تورنتو جای دارد. در حال حاضر سه پردیس در شهر تورنتو زیر نظر این دانشگاه به فعالیت خود ادامه می دهند. میسیسگا، سنت جورج و اسکاربورو به عنوان سه مرکز ارائه دهنده دروس دانشگاه تورنتو به شمار می روند.

در حال حاضر در حدود 77 هزار دانشجو از اقصی نقاط جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه تورنتو با بیش 1000 برنامه و دوره آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی، بیشترین دانشجویان بین المللی را در خود جای داده است. تعداد دانشجویان بین المللی در این دانشگاه به حدود 26 هزار دانشجو می رسد. از این تعداد دانشجو 23 درصد در مقطع کارشناسی و 77 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل می پردازند.

با توجه به سطح بالای علمی دانشگاه تورنتو، دور از انتظار نیست که بسیاری از افراد مطرح جهانی در این دانشگاه به تحصیل پرداخته باشند. از برترین جوایز علمی دانشگاه می توان به 10 جایزه نوبل دانش آموختگان آن اشاره کرد. دو کشف و اختراع بزرگ جهان؛ یعنی کشف سلول های بنیادی و انسولین به ترتیب در سال های 1963 و 1921 در این دانشگاه محقق شد.

دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه قادر خواهند بود از امکانات بالای در نظر گرفته شده از جانب موسسین این دانشگاه بهره مند شوند و کیفیت بالای آموزشی را در یک محیط علمی مناسب تجربه نمایند. در این مقاله به شرایط تحصیل، برترین رشته های تحصیل و هزینه های مورد نیاز برای ورود به دانشگاه تورنتو مورد بررسی قرار می گیرد..

دانشگاه تورنتو

برترین رشته های دانشگاه تورنتو

مسلما دانشگاه تورنتو University of Toronto به واسطه کیفیت بالای آموزشی و رتبه جهانی ایده آل، ارائه دهنده رشته های متنوع آموزشی می باشد. دانشجویان متناسب با سوابق تحصیلی و علایق خود قادر خواهند بود برای این رشته های تحصیلی اقدام نمایند. برترین رشته های تحصیلی در دانشگاه تورنتو شامل مدیریت کتابخانه، داروسازی، آموزش و رشته های مرتبط با ورزش می باشد که در میان ۵ دانشگاه برتر دنیا واقع شده اند.

از دیگر رشته های برتر دانشگاه تورنتو می توان به فیزیولوژی، علوم کامپیوتر، زبان و ادبیات انگلیسی، مردم شناسی، جغرافیا، فلسفه، زبان شناسی، تاریخ و ریاضیات اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند. از همین رو علاقه مندان به رشته های عنوان شده می توانند شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو امتحان نمایند. برترین رشته های تحصیلی دانشگاه تورنتو کانادا به شرح زیر می باشد.

 1. پزشکی: رتبه 13 سایت QS
 2. رشته شیمی: رتبه 17
 3. رشته مدیریت: رتبه 18
 4. رشته مهندسی معدن: رتبه 22
 5. رشته مهندسی تکنولوژی: رتبه 22

 

برترین رشته های دانشگاه تورنتو

هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو

تمامی دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه تورنتو ملزم به پرداخت هزینه ی باشند. با توجه به خصوصی بودن دانشگاه تورنتو، هزینه برای دانشجویان کانادایی هم از این قانون تبعیت می کنند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی به مراتب بالاتر می باشد. هزینه های تحصیل به میزان شهریه فقط منتهی نمی شود و دانشجویان به همراه شهریه سالانه می بایست هزینه های جانبی دیگری را پرداخت نمایند.

حتما بخوانید:  آزمون سلپیپ چیست و چه منابعی دارد؟

هزینه های تحصیل، هزینه های جانبی و هزینه های اسکان به عنوان مهم ترین بخش هزینه ای برای دانشجویان به شمار می رود که در ادامه به آنها اشاره می شود و می توان با اطلاعات کامل گام در این مسیر گذاشت.

تحصیل در کانادا

هزینه های دوره های تحصیلی دانشگاه تورنتو

هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو متناسب با مقطع و رشته تحصیلی متفاوت می باشد. از همین رو نمی توان یک شهریه واحد را به عنوان میزان شهریه دانشگاه مشخص نمود. به طور میانگین هزینه های دوره کارشناسی بین 45 تا 65 هزار دلار به ازای هر سال و برای کارشناسی ارشد سالانه بین 17 تا 32 هزار دلار در سال تخمین زده می شود. دانشجویان با ارائه سوابق آموزشی ایده آل قادر خواهند بود تا شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی امتحان نمایند.

رشته  تحصیلی هزینه های تحصیل مقطع تحصیلی
مهندسی 55 تا 60 هزار دلار کارشناسی
رشته های مدیریتی 66 تا 65 هزار دلار کارشناسی
سایر رشته های تحصیلی 53 تا 57 هزار دلار کارشناسی
رشته های مهندسی 20 تا 30 هزار دلار کارشناسی ارشد
رشته های مدیریتی 30 تا 40 هزار دلار کارشناسی ارشد
سایر رشته های تحصیلی 17 تا 32 هزار دلار کارشناسی ارشد

هزینه های جانبی

همه دانشجویان می بایست به همراه هزینه های تحصیل، هزینه های جانبی را برای ادامه تحصیل در نظر بگیرند. هزینه های جانبی شامل هزینه های خدمات دانشجویی، هزینه های بیمه درمانی و لوازم و کتب درسی می باشد. تمامی دانشجویان برای ارسال مدارک و بررسی پرونده ملزم به پرداخت هزینه اپلیکیشن فی و یا بررسی پرونده می باشند. این هزینه به هنگام ارسال مدارک به دانشگاه تورنتو پرداخت می شود و قابلیت برگشت ندارد.

 1. هزینه های خدمات دانشجویی: 1850 دلار کانادا
 2. هزینه های بیمه درمانی دانشگاه: 750 دلار کانادا
 3. هزینه لوازم و کتاب: 1500 دلار کانادا
 4. هزینه اپلیکیشن فی: 180 دلار

 

هزینه های جانبی

شرایط اسکان دانشجویان در دانشگاه

یکی از مهم ترین نکات و موارد که باید برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه و یا کشور در نظر گرفت، شرایط اسکان و محل اقامت می باشد. دانشجویان پس از اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو می بایست برای دریافت ویزا و زندگی در آن شهر به دنبال محلی برای اسکان خود باشند. از همین رو می توان با بررسی شرایط موجود، آگاهی کامل از گزینه های قابل دسترس را کسب نمود.

یکی از متداول ترین گزینه های اسکان، خوابگاه های متعلق به دانشگاه است. با توجه به محدود بودن موقعیت های اسکان دانشگاه تورنتو فقط به تعدادی از دانشجویان، خوابگاه تعلق می گیرد. در حال حاضر گنجایش خوابگاه های منصوب به دانشگاه در حدود 6500 دانشجو را در خود جای می دهد. به واسطه شرایط دانشجویان دوره کارشناسی، دانشگاه خوابگاه را برای سال اول دانشجویان کارشناسی تضمین می کند.

حتما بخوانید:  دانشگاه مک گیل

هر سه دانشکده یا پردیس دانشگاه تورنتو میزبان دانشجویان بین المللی می باشد. تمامی خوابگاه ها دارای حداکثر امکانات لازم برای رفاه دانشجویان است و دانشجویان بدون هیچ دغدغه قادر خواهند بود به ادامه تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که بسیاری از دانشجویان به صورت مستقل و خارج از دانشگاه اقامت خواهند داشت. متوسط هزینه های زندگی در شهر تورنتو برای دانشجویان به شرح زیر می باشد:

 1. اجاره ملک: ماهانه بین 1200 تا 1800 دلار
 2. هزینه حمل و نقل: ماهانه بین 140 تا 180 دلار
 3. هزینه های آب، برق و موبایل: ماهانه بین 200 تا 250 دلار
 4. هزینه های خوراک: ماهانه بین 500 تا 700 دلار

هزینه های عنوان شده متوسط هزینه های زندگی در شهر تورنتو است و زندگی دانشجویی به مراتب هزینه های پایین تری را به خود اختصاص می دهد. متوسط هزینه های زندگی دانشجویی بین 1400 تا 1700 دلار در ماه تخمین زده می شود.

خوابگاه دانشجویی تورنتو

شرایط دریافت پذیرش

شرایط دریافت پذیرش همانند سایر دانشگاه های کانادا بدین شکل می باشد که دانشجویان در یک زمان مقرر مدارک را بررسی پرونده ارسال نمایند. با توجه به سطح بالای علمی دانشگاه تورنتو، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان شانس خود را برای دریافت پذیرش امتحان می نمایند. از همین رو درصد اخذ پذیرش دانشگاه با توجه به آمار های منتشر شده بین 40 تا 45 درصد است. بیشترین دانشجویان بین المللی دانشگاه تورنتو را دانشجویانی از کشور های چین، هند و کره جنوبی تشکیل می دهند.

دانشجویان در صورت آماده سازی مدارک مورد نیاز باید در بازه های زمانی اعلام شده از جانب دانشگاه یا همان ددلاین اقدام نمایند. ددلاین دانشگاه برای دانشجویان داخلی و بین المللی متفاوت است. به صورت معمول ددلاین دانشگاه برای درخواست تا ۱۵ ژانویه و برای ارسال مدارک تا ۱ فوریه می باشد. پس از ارسال مدارک در بازه زمانی اعلام شده، بازه های زمانی پاسخگویی دانشگاه تورنتو به درخواست دانشجویان بین ۲۰ تا ۴۵ روز تخمین زده می شود.

 1. مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی: نمره مورد نظر در آزمون آیلتس برای دوره های مختلف تحصیلی
 2. سوابق تحصیلی: آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 3. رزومه: رزومه از فعالیت های صورت گرفته
 4. توصیه نامه: ۲ تا توصیه نامه از اساتید دانشگاه در مقاطع قبلی تحصیلی
 5. انگیزه نامه: دلایل فرد برای ورود به دانشگاه

موارد عنوان شده به عنوان اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای دانشگاه تورنتو به حساب می آید. از همین رو متناسب با مقطع و رشته تحصیلی، امکان درخواست مدارک دیگر از جانب دانشگاه وجود دارد.

 

شرایط دریافت پذیرش

بورسیه دانشگاه تورنتو

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه های زندگی به دنبال دریافت بورسیه های تحصیلی می باشند. بورسیه های تحصیلی متناسب با شایستگی دانشجویان به آنان اعطا می شود و دانشجویان در صورت اراه مدارک ایده آل از شانس بالاتری برخوردار می باشند. با توجه به اهمیت بالای دانشگاه تورنتو به مباحث پژوهشی، بورسیه های متنوعی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. در ادامه به برخی از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه اشاره می شود.

 1. بورسیه تحصیلی اونتاریو تریلیوم: بورسیه مختص به دانشجویان دکتری به میزان 40 هزار دلار
 2. بورسیه تحصیلی Lester B. Pearson: بورسیه مختص به دانشجویان دوره کارشناسی است. دانشجویان در صورت دریافت بورسیه هیچ هزینه ای را برای تحصیل پرداخت می نمایند.
 3. U of T Engineering International Scholar Award: بورسیه برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته های مهندسی در دانشگاه تورنتو
 4. بورسیه تحصیلات تکمیلی اونتاریو: بورسیه برای تعداد محدودی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا
حتما بخوانید:  دانشگاه مموریال نیوفاندلند

بورسیه های عنوان شده به عنوان بخشی از بورسیه های تحصیلی قابل دسترس دانشجویان است. دانشجویان با آماده سازی مدارک و در هنگام دریافت پذیرش قادر خواهند بود تا شانس خود را برای دریافت بورسیه امتحان نمایند.

مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو

بررسی مزایای برترین دانشگاه کانادا بسیار سهل و قابل پیش بینی می باشد. بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا، دانشگاه تورنتو را به عنوان هدف اصلی خود انتخاب می نمایند و دلیل این اتفاق به واسطه کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه به همراه زندگی در یک از برترین کشورهای دنیا می باشد. اعطا بورسیه های تحصیلی، ارائه دروس به زبان انگلیسی از مهم ترین مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو می باشد. در ادامه به سایر مزایای تحصیل در این دانشگاه اشاره می شود.

درصد بالای ورود به بازار کار

یکی از بزرگترین دغدغه دانشجویان پس از اتمام تحصیل، شرایط ورود به بازار کار می باشد. با توجه به سطح بالای علمی دانشگاه تورنتو و آشنایی کارفرمایان، درصد بسیار بالایی از دانشجویان پس از اتمام تحصیل به صورت مستقیم وارد بازار کار می شوند. لازم به ذکر است با توجه به قوانین بسیار مناسب کشور کانادا، افراد با 2 سال کار پس از اتمام تحصیل قادر خواهند بود تا برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

 

کار در کانادا

 

سطح علمی مناسب دانشگاه

با توجه به رتبه بندی های صورت گرفته از جانب سایت های رتبه بندی، دانشگاه تورنتو به عنوان برترین مرکز آموزشی کشور کانادا شناخته می شود. از همین رو همه دانشجویان علاقه زیادی برای ورود به این دانشگاه خواهند داشت. به همراه کیفیت بالای آموزشی، تنوع رشته های ارائه شده در دانشگاه، سبب می گردد تا سالانه تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل دانشگاه تورنتو را انتخاب نمایند.

 

سطح علمی مناسب دانشگاه

 

کیفیت مناسب زندگی در تورنتو

شهر تورنتو به عنوان یکی از برترین شهرهای دنیا برای زندگی قلمداد می شود و هر ساله در میان 10 شهر برتر دانشجویی جای دارد. از همین رو دانشجویان با تحصیل در دانشگاه قادر خواهند بود تا از زندگی در این شهر لذت ببرند. از دیگر نکاتی که در خصوص شهر تورنتو می توان اشاره کرد، مهاجر پذیر بودن و برخورد مناسب با مهاجران است. این نکته به تسهیل زندگی و عدم ایجاد تفاوت میان مردم کمک شایانی می کند.

 

کیفیت مناسب زندگی در تورنتو

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *