دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

آشنایی با دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا یکی از برترین و قدیمی ترین دانشگاه های کشور کانادا به شمار می رود. قدمت این دانشگاه به سال 1903 میلادی که تحت عنوان کالج وابسته به مک مستر باز می گردد. این دانشگاه فعالیت خود را با این نام شروع کرد و در سال 1963 با نام ویکتوریا به رسمیت شناخته شد.

در حال حاضر در حدود 22 هزار دانشجو در دانشگاه ویکتوریا مشغول به تحصیل می باشند. از این تعداد 6 هزار دانشجوی بین المللی در مقاطع مختلف این دانشگاه به تحصیل می پردازند. بیشتر دانشجویان بین المللی علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند. از همین رو 17 درصد در مقطع کارشناسی و 83 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می پردازند.

 

دانشگاه ویکتوریا یکی از برترین دانشگاه های دولتی در ویکتوریای بزرگ است. توسط چندین آژانس رتبه بندی ملی و بین المللی در بالاترین رتبه قرار گرفته است. رتبه بندی دانشگاه ویکتوریا براساس چندین فاکتور رتبه بندی از جمله میزان اشتغال، تعالی پژوهشی، اعتبار و غیره اعطا می شود. برخی از رتبه بندی های دانشگاه ویکتوریا که توسط آژانس های مختلف رتبه بندی اعطا می شود در زیر آورده شده است:

 • طبق رتبه بندی جهانی QS 2021 این دانشگاه در رتبه 370  جهان جای دارد.
 • رتبه 366 توسط مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2020
 • برای آماده سازی دانشجویان برای ورود به شغل توسط Times Higher Education در بین دانشگاه های جامع کانادا شماره 1 قرار گرفته است
 • توسط Macleans 2020 در رتبه بندی 1 دانشگاه های جامع در زمینه کمک های مالی پزشکی قرار گرفته است.
 • با رتبه بندی QS در سال 2021 در میان دانشگاه های کانادا در رتبه 3 در استناد به هر عضو هیئت علمی قرار گرفته است.

 

آشنایی با دانشگاه ویکتوریا

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا بیش از 21 هزار دانشجو را از سراسر دنیا در خود جای داده است. دانشگاه ویکتوریا به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا در زمینه تحقیق به شمار می رود. این دانشگاه دارای یک محیط یادگیری منحصر به فرد با برنامه ها و دوره های متنوع است که می تواند با یادگیری تجربی برنامه ای برای تغییر جهان ارائه دهد. یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه ویکتوریا تنوع و تعدد رشته های تحصیلی آن است. در ادامه به برخی از دانشکده های دانشگاه ویکتوریا کانادا اشاره می شود:

 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده توسعه انسانی و اجتماعی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اجتماعی

از برترین رشته های تحصیلی دانشگاه ویکتوریا می توان به رشته های علوم زمین و دریا، زمین شناسی، ژئوفیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی، علوم طبیعی، فیزیک، ریاضی، حقوق، روان شناسی، هنر و طراحی اشاره کرد که در سایت های رتبه بندی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند. رشته های عنوان شده فقط به عنوان بخشی از رشته های قابل ارائه در دانشگاه ویکتوریا به حساب می آید، از همین رو دانشجویان قادر خواهند بود با بررسی سایت دانشگاه از تمامی رشته های تحصیلی آن مطلع شوند.

حتما بخوانید:  معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا | University of British Columbia

 

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه ویکتوریا

نحوه پذیرش در دانشگاه ویکتوریا

این دانشگاه با نرخ قبولی در حدود 64٪، به متقاضیان خود بسته به مهارت ها و توانایی های کلی شان، فرصت عادی ثبت نام را می دهد. پذیرش در دانشگاه با پارامترهای مختلف مانند نمرات خوب، بیانیه شخصی  نوشته شده و سایر برنامه های درسی به علاوه قابلیت های مدیریت هدایت می شود. شرایط پذیرش برای دانشجویان بین المللی متناسب با مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است.

دانشجویان با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز از قبیل سوابق تحصیلی، مدرک زبان، توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه قادر خواهند بود تا شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه ویکتوریا افزایش دهند. آخرین مهلت آزمون مهارت زبان انگلیسی در دوره کارشناسی 31 مارس برای ورود به ماه سپتامبر است. دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت هزینه درخواست 137 دلار برای برنامه کارشناسی و 169 دلار برای برنامه کارشناسی ارشد هستند. از همین رو دانشجویان با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه قادر خواهند بود از مهلت مورد نظر برای ارسال مدارک برای دانشگاه مطلع شوند.

 

نحوه پذیرش در دانشگاه ویکتوریا

هزینه های تحصیل در دانشگاه ویکتوریا

متوسط ​​شهریه دانشگاه ویکتوریا برای دانشجویان بین المللی تقریبا 16،039 دلار است. هزینه کل تحصیلات برای دانشجویان  به عوامل مختلفی از جمله تعداد کلاس ها، گزینه های حمل و نقل، گزینه های زندگی (خارج از دانشگاه / داخل دانشگاه) و سایر هزینه ها بستگی دارد. به طور متوسط ​​هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه ویکتوریا در زیر آورده شده است:

 • دوره های کارشناسی: 13 تا 16 هزار دلار کانادا
 • دوره های کارشناسی ارشد: سالانه حدود 4 تا 8 هزار دلار کانادا
 • دوره های مهندسی: 26،896 دلار
 • دوره های تجارت: 26318 دلار
 • دوره های علوم انسانی: 24،926 دلار
 • دوره های مدیریت: 12000 دلار
 • برنامه های دکترا: 4974 دلار

هزینه های زندگی از دیگر هزینه های جاری دانشجویان برای تحصیل در کشور کانادا به شمار می رود. متوسط هزینه های زندگی در بریتیش کلمبیا برای دانشجویان ماهانه 900 تا 1300 دلار در ماه تخمین زده می شود. هزینه های عنوان شده شامل هزینه های اسکان، رفت و آمد، خوراک، بیمه و سایر هزینه های جاری است.

 • انجمن دانشجویی: 154 دلار
 • بیمه درمانی موقت اجباری: 265 دلار

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه ویکتوریا

کمک مالی و بورس تحصیلی در دانشگاه

دانشگاه ویکتوریا چندین گزینه کمک مالی و بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. سالانه حدود 2،625،000 دلار کانادا به عنوان بودجه لازم برای اعطا بورسیه تحصیلی به دانشجویان برتر تعیین می گردد. دانشجویان به هنگام اخذ پذیرش و ارسال مدارک می توانند درخواست خود مبنی بر دریافت بورسیه را به دانشگاه ارسال نمایند. دانشگاه با توجه به رزومه های ارسالی به برترین دانشجویان بورسیه های تحصیلی و کمک مالی اعطا می کند. در ادامه به برخی از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه اشاره گردیده است:

 • بورسیه های ورودی بین المللی: این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی برجسته علمی اعطا می شود. 20 بورسیه تحصیلی به ارزش 10،000 دلار به دانشجویان کارشناسی بین المللی اعطا می شود.
 • بورسیه های بین المللی IB: این بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی است که حداقل بورسیه تحصیلی ورودی 2500 دلار به دانشجویانی تعلق می گیرد که نمرات IB متوسط ​​یا نهایی خود را تا 28 فوریه برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارسال کنند.
 • بورس تحصیلی آکادمی آقاخان: این بورس تحصیلی به یک دانشجوی بین المللی برجسته از نظر علمی اعمال می گردد که مستقیماً از آکادمی آقاخان وارد یک دوره کارشناسی در دانشگاه ویکتوریا می شود. 1 بورس تحصیلی به ارزش 90،000 دلار قابل پرداخت با 22،500 دلار در سال در طول چهار سال به دانشجوی مستحق بین المللی تعلق می گیرد.
 • بورسیه تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد برای دانشجویان برتر با ارائه مدرک زبان و معدل مناسب
حتما بخوانید:  دانشگاه سایمون فریزر

بورسیه های تحصیلی مقطع دکترا با سایر بورسیه های موجود تفاوت دارد. در این مقطع دانشجویان می بایست مدارک و رزومه خود را برای اساتید دانشگاه ارسال نمایند و پس از جلب نظر یک استاد راهنما قادر خواهند بود برای بورسیه های موجود اقدام نمایند. بورسیه های مقطع دکترا به صورت ماهانه و یک حقوق ثابت در نظر گرفته می شود.

 

کمک مالی و بورس تحصیلی در دانشگاه

پردیس های دانشگاه ویکتوریا

این دانشگاه در شهر زیبای ویکتوریا اقامت دارد که از نظر غیر منتظره یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان بین المللی در کانادا است . پردیس دانشگاه در منطقه ای شگفت انگیز در حدود 403 هکتار گسترش یافته و یکی از بزرگترین پردیس های شهر است. هر نوع نیاز احتمالی را در فاصله 10 دقیقه ای ارائه می دهد و از همان لحظه اول بلافاصله احساس می کنید خانه است. این دانشگاه با ارائه محیطی متنوع و غنی مانند جامعه به دانشجویان خود ، از ساختمانهای مهم بسیاری تشکیل شده است که در زیر ذکر شده است.

 • مرکز باب رایت: شامل دانشکده علوم زمین و اقیانوس، گروه شیمی و مرکز کانادایی مدل سازی و تجزیه و تحلیل آب و هوا است.
 • تسهیلات ارتش جنگ جهانی دوم: ساختمان نه طبقه با اهمیت تاریخی در رابطه با جنگ جهانی دوم ، فهرست شده در مکان های تاریخی کانادا.
 • تئاتر ققنوس: واقع در خارج از رینگ رود ، خانه گروه تئاتر است.

پردیس های دانشگاه ویکتوریا

گزینه های اسکان دانشگاه

گزینه های احتمالی محل اقامت که توسط این موسسه ارائه می شود، هم در محوطه دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه می باشد. به عنوان یک متقاضی بین المللی، می توانید گزینه ای را که متناسب با نیازها و بودجه شما مناسب انتخاب کنید.

 • در محوطه دانشگاه

این دانشگاه مسکن درون دانشگاه را به بیش از 3200 دانشجو ارائه می دهد که خوابگاه های یک نفره و دو نفره، مسکن، آپارتمان های مجردی و مسکن خانوادگی را به عنوان گزینه های موجود ارائه می دهند. در حالی که 21 ساختمان خوابگاه با اتاق های تک نفره و دو نفره همراه با برنامه غذای اجباری ارائه می شود، همچنین 121 واحد آپارتمان و خانه شهری وجود دارد و هر کدام چهار اتاق خواب تشکیل می دهند. UVic مسکن در دانشگاه را به دانشجویان سال اول تضمین می کند. به داوطلبان توصیه می شود اگر تازه وارد هستند و امکان تماس با آنها در کانادا وجود ندارد ، این گزینه را جستجو کنند زیرا ایمن تر و ارزان تر است.

حتما بخوانید:  دانشگاه مک گیل

 

اسکان درون ویکتوریا

 

 • خارج از دانشگاه

ویکتوریا یکی از دوست داشتنی ترین و مطلوب ترین مکان های زندگی در کانادا است که همراه با امتیازات و محدودیت های خاص خود است. اگرچه آب و هوای زیبا و راحتی زندگی در جزیره را به ساکنان خود ارائه می دهد، اما یافتن مکانی مقرون به صرفه برای زندگی در اینجا می تواند یک مسئولیت بزرگ باشد. این دانشگاه برای تهیه لیست های خارج از دانشگاه برای کمک به دانشجویان خود با Places4Students.com و RentSmart همکاری دارد.

 

اسکان خارج از ویکتوریا

دلایل انتخاب دانشگاه ویکتوریا

بررسی مزایا و دلایل انتخاب یک دانشگاه به دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در کشور کانادا کمک می کند تا با بررسی همه شرایط بهترین انتخاب را داشته باشند. این دانشگاه با توجه به قرار گیری در ایالت بریتیش کلمبیا این امکان را به دانشجویان می دهد تا با تحصیل در ویکتوریا از بهترین امکانات ممکن برای زندگی در کشور کانادا بهره مند شد. از همین رو سالانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در کشور کانادا و دانشگاه ویکتوریا اقدام می نمایند. در ادامه به برترین دلایل انتخاب دانشگاه ویکتوریا برای ادامه تحصیل اشاره می شود.

 • UVic برنامه های ابتکاری کارشناسی و کارشناسی ارشد و تجارب یادگیری پویا را در رشته های مختلف مانند مهندسی، بازرگانی، حقوق و موارد دیگر فراهم می کند.
 • دانشگاه ویکتوریا میزبان حدود 22 هزار دانشجو از سراسر جهان است که دوره های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد را دنبال می کنند.
 • UVic دارای 900 عضو هیئت علمی تمام وقت است که چندین رشته تحصیلی آموزش با کیفیت ارائه می دهند.
 • دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه ویکتوریا بیش از 450 اختراع را به ثبت رسانده اند.
 • تأثیر اقتصادی دانشگاه ویکتوریا به صورت سالانه 3.7 میلیارد دلار است.
 • UVic به طور مداوم در میان برترین دانشگاه در آمریکای شمالی برای همکاری تحقیقاتی بین المللی انتخاب می گردد.
 • متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه ویکتوریا به مراتب پایین تر از سایر دانشگاه های ایالت بریتیش کلمبیاست.

 

دلایل انتخاب دانشگاه ویکتوریا

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *