دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا و ایالت اونتاریو به شمار می رود. از همین رو سالانه دانشجویان زیادی سالانه برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام می نمایند. قدمت این دانشگاه به سال 1957 میلادی می رسد. این دانشگاه که در قلب مرکز فناوری کانادا واقع شده است ، یک زمینه عالی برای فارغ التحصیلان فراهم می کند تا یادگیری مبتنی بر کار خود را تعمیق بخشند.

در حال حاضر در حدود 35 هزار دانشجو در دانشگاه واترلو به تحصیل می پردازند. یک سوم این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. علاقه مندی بیشتر دانشجویان بین المللی برای ورود و تحصیلات در دوره های تکمیلی است. از همین رو 23 درصد در مقطع کارشناسی و 77 درصد دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می پردازند.

پردیس اصلی دانشگاه واترلو در ایالت اونتاریو است و حدود 1000 هکتار زمین را پوشش می دهد. همچنین سه پردیس ماهواره در کانادا و چهار کالج دانشگاهی وابسته از جمله کالج دانشگاه کنراد گربال، کالج دانشگاه رنیسون، دانشگاه سنت جروم و کالج دانشگاه سنت پل با این دانشگاه فعالیت می کند.

بیش از 200 هزار دانشجو از زمان تأسیس دانشگاه واترلو در سال 1957 فارغ التحصیل شده اند و می توان آنها را در 152 کشور جهان یافت. فارغ التحصیلان واترلو در بسیاری از زمینه ها به شهرت رسیده اند و همچنین چندین جایزه از جمله نوبل را از آن خود کرده اند. در سال 1999، رابرت موندل به دلیل  مشارکت در پویایی پولی و مناطق بهینه ارز جایزه نوبل در اقتصاد را دریافت کرد. در سال 2018، دونا استریکلند ، عضو هیئت علمی واترلو برای کار در فیزیک لیزر جایزه نوبل فیزیک را دریافت نمود.

دانشگاه واترلو

شرایط پذیرش دانشگاه واترلو کانادا

پذیرش از دانشگاه واترلو در ماه های آوریل-مه در دسترس است و از طریق یک فرآیند ورود بسیار دقیق تنظیم می شود. میزان قبولی دانشگاه واترلو در حدود 53 درصد تخمین تعیین گشته است. دانشجویان از سراسر دنیا با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای اخذ پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند.

روند درخواست در دانشگاه واترلو ساده و کاملاً مشخص شده است. داوطلبان راهنمایی کاملی در مورد نحوه ثبت نام در دانشگاه دریافت می کنند. روند پذیرش، درست از ارسال درخواست شما تا پذیرش پیشنهادات، به شرح زیر است:

 • پس از اطمینان از رعایت شرایط اولیه پذیرش، از طریق OUAC (مرکز برنامه دانشگاه های اونتاریو) اقدام کنید.
 • ظرف 2 هفته از دریافت درخواست شما، دانشگاه دستورالعمل های بیشتری را از طریق ایمیل از آدرس [email protected] ارسال می کند.
 • متقاضیان باید از اطلاعات دریافت شده برای ایجاد حساب کاربری استفاده کنند و از آنها برای بار گذاری اسناد و پیگیری وضعیت برنامه استفاده کنند.
 • همچنین می توانید برای تقویت بیشتر شانس پذیرش، “فرم اطلاعات درخواست” را پر کنید.
 • مرحله آخر فرآیند پذیرش را با بار گذاری ریز نمرات رسمی و ارائه نمرات آزمون مهارت انگلیسی به پایان برسانید.
 • برای داوطلبان منتخب پیشنهادی از محل حساب های دانشگاهی ارسال می شود که باید در مهلت تعیین شده پذیرفته شود.
 • سپس دانشجویان می توانند با ارسال شهریه و درخواست اقامت و اجازه تحصیل اقدام کنند.
حتما بخوانید:  دانشگاه کنکوردیا

رتبه بندی دانشگاه

دانشکده های دانشگاه واترلو

 • پردیس اصلی دانشگاه در شهرستان واترلو ، اونتاریو در یک منطقه بزرگ از 404 هکتار است.
 • محوطه دانشگاه در مرزها توسط پارک واترلو، دانشگاه ویلفرید لوریر و منطقه حفاظت از نهر لورل احاطه شده است. با 3 جاده شماره گذاری شده که محوطه اصلی دانشگاه را قطع می کنند، از طریق حمل و نقل عمومی به راحتی قابل دسترسی است .
 • بیشتر امکانات آموزشی موجود در این موسسه در یک جاده کمربندی واقع در جنوب واقع شده است. در حالی که بیشتر ساختمان های دانشگاه جدید هستند، ساختمان هایی وجود دارند که احساس نوستالژی را به دانشجویان می دهد و قدمت آنها به قرن 19 می رسد.
 • سایر پردیس های دانشگاه شامل این موارد است
  • دانشکده معماری
  • دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده داروسازی
  • دانشکده طراحی و تجارت استراتفورد
 • دانشگاه واترلو دارای بیش از 200 باشگاه دانشجویی دانشگاهی، خیریه، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و فرهنگی و بیش از 100 خدمات داوطلبانه، یک سایت پر رونق برای یادگیری و رشد است.
 • بیش از ده رستوران، کافه، مکان موسیقی و در فاصله 20 دقیقه ای از دانشگاه واترلو در اختیار دانشجویان قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه واترلو

اسکان در دانشگاه واترلو

این دانشگاه گزینه های اقامتی درون دانشگاه و خارج از دانشگاه را به مشتاقان خود ارائه می دهد که در سبک های مختلف و با امکانات مختلف با قیمت های مختلف در دسترس هستند. داوطلبان می توانند متناسب با نیاز و بودجه خود گزینه موجود را انتخاب نمایند.

 • این دانشگاه محل اقامت در دانشگاه را به دانشجویان سال اول خود به علاوه مزایای اضافی حمایت شخصی و تحصیلی در یک محیط غنی سازی فرهنگی تضمین می کند.
 • محل اقامت در اقامتگاه های اصلی یا 4 کالج دانشگاهی دانشگاه ارائه می شود.
 • اقامتگاه های موجود گزینه های مختلفی مانند اتاق های یک نفره و دو نفره، آپارتمان یا سوئیت و اتاق های سنتی به سبک خوابگاه را برای انتخاب دارند.
 • هزینه محل اقامت در دانشگاه متناسب با مدت، سالن و اتاق انتخاب از  2،400-3200 CAD در هر ترم متغیر است.
 • این موسسه همچنین برای دانشجویان بین المللی مسکن خارج از دانشگاه فراهم می کند.
 • هزینه مسکن خارج از دانشگاه به اضافه خدمات شهری می تواند  600 CAD در هر ماه باشد.
حتما بخوانید:  دانشگاه ویکتوریا

اسکان در دانشگاه واترلو

هزینه های تحصیل در دانشگاه واترلو

هزینه تحصیل در برنامه های مختلف در University of Waterloo با توجه به سطح و مدت زمان آنها متفاوت است. دامنه تخمین زده شده برای متقاضیان بین المللی که امیدوارند در یک برنامه دانشگاهی ثبت نام کنند، در حدود 40900 تا 61،300 CAD در هر سال تحصیلی است. هزینه شهریه موضوعی برای برخی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد با توجه به دانشکده در زیر آورده شده است.

 1. دانشکده مهندسی، مهندسی نرم افزار: سالانه حدود 61.300 دلار کانادا
 2. حسابداری و مدیریت مالی: سالانه حدود 40 هزار دلار
 3. علوم کامپیوتر، مدیریت بازرگانی و علوم کامپیوتر: سالانه حدود 60 هزار دلار
 4. تجارت جهانی و هنرهای دیجیتال: سالانه حدود 45 هزار دلار در سال

هزینه های تحصیل در دانشگاه واترلو

بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه واترلو

مجموعه گسترده بورسیه های دانشگاه واترلو یکی از مهمترین جذابیت های دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این موسسه است. برای سال تحصیلی 2019-2020، دانشگاه واترلو  135 میلیون CAD را به عنوان بودجه داخلی اعطا کرد، که بخش عمده ای از آن به برنامه های بورس تحصیلی بین المللی اختصاص یافت.

جوایز دانشجویی و دفتر مالی دانشگاه (SAFA) کلیه بورس های تحصیلی را به دانشجویان اعطا می کند، بورس تحصیلی برای حمایت از دانشجویان با نیازهای مالی و استحقاق تحصیلی در دسترس است. بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو در اوایل ماه مه پس از دریافت نمرات به روز شده توسط دفتر اعطا می گردد.

اکثر بورسیه ها به برنامه جداگانه ای احتیاج ندارند زیرا شما بر اساس درخواست خود برای پذیرش در دانشگاه واترلو ارزیابی می شوید. اما در از برخی موارد استثنا به چشم می خورد و دانشجویان بین المللی می بایست به صورت مجزا برای دریافت بورسیه اقدام نمایند. جزئیات بورسیه های مختلف دانشگاه واترلو برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است.

این دانشگاه به دانشجویان بین المللی کمک مالی در قالب بورس تحصیلی و بورسیه برای تحصیل در کانادا ارائه می دهد. جوایز مختلف ارائه شده مبتنی بر شایستگی هستند و هر نامزدی که نیاز به کمک مالی داشته باشد می تواند از آنها استفاده کند. برخی از بورس های تحصیلی واترلو موجود در زمان پذیرش در زیر شرح است:

 • بورسیه های ورودی دانشجویان بین المللی: بورسیه به دانشجویان کارشناسی تا سقف 10 هزار دلار
 • بورس تحصیلی رئیس جمهور: بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
حتما بخوانید:  دانشگاه اتاوا

بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه واترلو

برترین رشته های تحصیلی

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه واترلو و تمامی دانشگاه های کشور کانادا، تنوع رشته های تحصیلی است. از همین رو دانشجویان متناسب با توانمندی و سوابق تحصیلی خود قادر خواهند بود برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. رشته علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی به عنوان برترین رشته تحصیلی در دانشگاه واترلو شناخته می شود.

دانشگاه واترلو، یک دانشگاه دولتی تاسیس شده در سال 1957 و یکی از برترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود. این دانشگاه بیش از 100 دوره را ارائه می دهد که از تجارت، حساب و امور مالی تا مهندسی، معماری و برنامه ریزی شهری را شامل می شود، این دانشگاه همچنین برنامه های متنوعی مانند مهندسی فناوری نانو، جغرافیا و هواپیمایی را به دانشجویان ارائه می دهد.

از دیگر رشته های برتر دانشگاه می توان به ریاضیات، مهندسی و فناوری، مهندسی برق و الکترونیک، مطالعات توسعه، آناتومی و فیزیولوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، علوم محیطی، علوم زمین و دریا و معماری اشاره کرد که از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند.

فرصت های شغلی دانشگاه

طبق رتبه بندی سایت QS، دانشگاه واترلو رتبه 2 را برای اشتغال فارغ التحصیلان خود دارد که فقط بعد از دانشگاه تورنتو در کشور کانادا قرار دارد. همچنین این دانشگاه در رتبه بندی جهانی در جایگاه بیست و پنج جای دارد. متوسط ​​حقوق سالانه فارغ التحصیلان دانشگاه واترلو 148،640 دلار کانادا CAD است که بیشترین حقوق مربوط به فارغ التحصیلان که در زمینه آموزش و کمترین حقوق پرداختی به متخصصان در زمینه بازاریابی محصولات و ارتباطات تعلق دارد.

 1. آموزش و پژوهش: سالانه در حدود 237.816 دلار
 2. مدیریت اجرایی: سالانه در حدود 152.882 دلار
 3. توسعه فناوری اطلاعات و نرم افزار: سالانه 122.548 دلار کانادا
 4. منابع انسانی: سالانه 121.335 دلار
 5. خدمات مالی: سالانه 115.268 دلار
 6. بازاریابی: در حدود سالانه 105.561 دلار

فرصت های شغلی دانشگاه

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *