دانشگاه وسترن

0

دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن به عنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا رتبه بندی می شود. از دانش بنیادی تا دانش کاربردی، اکتشافات به نفع توسعه اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی در کانادا و سراسر جهان است. دانشگاه وسترن با شعار حقیقت و سودمندی در سال 1878 میلادی تاسیس گردید و تا به امروز به فعالیت خود ادامه می دهد.

این دانشگاه دانشجویان با جهان بینی گسترده ای را که به دنبال تحصیل، تعامل و رهبری در جوامع بین المللی هستند، جذب می کند. دانشجویان از 117 کشور جهان در تجربیات کلاس به اشتراک می گذارند و در خارج از کشور، تحقیق و فرصت های داوطلبانه برای گسترش دیدگاه ها و دانش شرکت می نمایند. دانشجویان پیشرفت تحصیلی و فرصت های درگیری ورزشی، داوطلبانه و اجتماعی را متعادل می کنند که جامعه ای قدرتمند را تقویت می کند.

دانشگاه وسترن مکمل کاملی از رشته ها را با 3 موضوع در 50 رتبه برتر جهانی آموزش می دهد. محققان با بودجه تحقیقاتی سالانه 235 میلیون دلار، تلاش می کنند سیاست ها را آگاه کنند و دانش خود را در سطح جهان به اشتراک بگذارند. بیش از 60٪ از نشریات پژوهشی شامل همکاری های بین المللی است.

در حال حاضر در حدود 30 هزار دانشجو که یک پنجم آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند، در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. این دانشجویان از بیش از 100 کشور و سراسر دنیا برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می نمایند. از این تعداد 21 درصد در مقطع کارشناسی و 79 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در Western University به تحصیل می پردازند.

 

دانشگاه وسترن

دانشکده های دانشگاه

دانشگاه وسترن طیف گسترده ای از مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حرفه ای را از طریق 12 دانشکده خود و دانشکده تحصیلات تکمیلی و فوق دکترا ارائه می دهد. این دوره ها در بخش های مختلف دانشگاهی روزنامه نگاری، مهندسی، اقتصاد و موارد دیگر ارائه می شود. در زیر دانشکده ها و گروه های دانشگاهی در دانشگاه وسترن آورده شده است:

 1. دانشکده علوم اجتماعی
 2. دانشکده علوم
 3. دانشکده علوم بهداشتی
 4. دانشکده مهندسی
 5. دانشکده حقوق
 6. دانشکده هنر و علوم انسانی
 7. دانشکده آموزش
 8. دانشکده مطالعات اطلاعات و رسانه
 9. دانشکده موسیقی دون رایت
 10. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شولیچ
 11. دانشکده تجارت ایوی

 

دانشکده های دانشگاه

برترین رشته های تحصیلی دانشگاه

دانشگاه وسترن حدود 400 دوره کارشناسی و 88 رشته کارشناسی ارشد را در زمینه های مهندسی، حقوق، مدیریت بازرگانی، روزنامه نگاری و غیره ارائه می دهد. رشته های مرتبط به ورزش به عنوان برترین رشته تحصیلی دانشگاه وسترن قلمداد می شود و در رتبه بندی جهانی در جایگاه 31 دنیا جای دارد.

از دیگر رشته های برتر تحصیلی Western University می توان به مدیریت، آناتومی و فیزیولوژی، فلسفه، پرستاری، اقتصاد، زمین شناسی، ژئوفیزیک، روانشناسی، حسابداری و امور مالی و باستان اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند.

حتما بخوانید:  دانشگاه لاوال

دانشجویان از سراسر دنیا با توجه به علاقه مندی و فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در دانشگاه وسترن اقدام نمایند. لازم به ذکر است که رشته های عنوان شده، فقط بخشی از دوره های ارائه شده در این دانشگاه است و با بررسی وب سایت رسمی دانشگاه می توان از تمامی دوره های تحصیلی آن، آگاه شد.

 

برترین رشته های تحصیلی دانشگاه

دلایل انتخاب دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن یکی از 10 دانشگاه برتر تحقیقات و پژوهش در کانادا است که به دلیل برنامه های استثنایی دانشگاهی و اکتشافات موفقیت آمیز تحقیقاتی خود، تجربه ای برجسته را برای دانشجویان 128 کشور در سراسر جهان ارائه می دهد. این دوره 480+ دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف تحصیلی مانند مهندسی، حقوق، پزشکی و غیره ارائه می دهد، برخی از دلایل انتخاب دانشگاه وسترن برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر می باشد:

 • دانش آموختگان این دانشگاه بیش از هر موسسه دیگری در اونتاریو، جایزه تدریس ملی را دریافت نموده اند.
 • مجموعه دانشجویی متنوع در وسترن متشکل از 40000+ دانشجو متعلق به ملیت های مختلف است.
 • محل اقامت ارائه شده در وسترن یکی از بهترین تجربه های اقامت در بین دانشگاه های بزرگ کانادا است.
 • بورسیه های متنوعی در اختیار دانشجویان توانمند با رزومه های بسیار ایده آل قرار دارد.
 • یادگیری مبتنی بر اجتماع (CEL) با ارتباط با جوامع محلی و جهانی به ساکنان امکان می دهد تا تجربه های واقعی را تجربه نمایند.
 • دانشجویان می توانند از طریق شبکه های پشتیبانی تجربه کار کسب کنند. بیش از 8000 کارفرما با متوسط ​​33150 تا 49134 دلار سالانه برای کار ورزی های به دانشجویان Western پرداخت می نمایند.
 • وسترن 4500 دانشجوی بین المللی از 121 کشور را در خود جای داده است و دارای یک جامعه فارغ التحصیل 300 هزار و 65 دانش آموخته در 154 کشور در سراسر جهان است. همچنین 170+ برنامه یادگیری بین المللی در بیش از 40 کشور ارائه می دهد.
 • پردیس غربی یکی از زیبا ترین پردیس های آمریکای شمالی است که در حاشیه رودخانه تیمز در لندن، ایالت اونتاریو واقع شده است.

 

دلایل انتخاب دانشگاه وسترن

هزینه های تحصیل در دانشگاه وسترن

متوسط ​​شهریه در دانشگاه وسترن کانادا برای دانشجویان بومی و بین المللی متفاوت است. هزینه های تحصیل متناسب با رشته و مقطع تحصیلی تعیین می گردد. دانشجویان با توجه به قوانینی که دانشگاه در نظر گرفته است، این امکان را به دانشجویان می دهد تا در سه قسط شهریه تحصیل را پرداخت نمایند. در ادامه به هزینه های متوسط ​​تحصیل برای دانشجویان بین المللی در برنامه های مختلف در دانشگاه وسترن آمده است:

 • بیشتر برنامه ها: 30 تا 40 هزار دلار کانادا
 • دوره های کارشناسی ارشد: سالانه بین 9 تا 14 هزار دلار
 • رشته های مدیریت: بین 44 تا 46 هزار دلار
 • رشته های مهندسی: 48،778 دلار
 • رشته پرستاری: 45482 دلار
حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه کدام است؟ - بورسیه تحصیلی رایگان کانادا

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه وسترن

 

هزینه های زندگی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه وسترن اونتاریو ملزم به پرداخت هزینه های اضافی خاصی علاوه بر شهریه برای برنامه مربوطه هستند. این هزینه های دیگر شامل هزینه های محل اقامت، خوراک، کتاب و لوازم و هزینه های شخصی است. متوسط ​​هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در زیر ذکر شده است:

 • هزینه های متوسط ​​شهریه: در حدود 30 تا 40 هزار دلار کانادا
 • برنامه اقامت و غذا: 13،690 تا 16،350 دلار
 • کتاب و لوازم: 1500 تا 3000 دلار
 • صورت حساب تلفن: 300 تا 600 دلار
 • هزینه های شخصی: 800 دلار

 

هزینه های زندگی دانشگاه وسترن کانادا

بورس تحصیلی در دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن از طریق بورس تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، فرصت های کاری و وام های اضطراری به دانشجویان بین المللی کمک مالی می کند. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد قادر خواهند بود از گزینه های مختلف بودجه استفاده کنند. در زیر برخی از بورس های تحصیلی و سایر گزینه های کمک مالی موجود برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه وسترن اشاره شده است.

 • برنامه بین المللی اضطراری دانشجویی:

دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی که نیاز به کمک مالی دارند می توانند از بورسیه اضطراری دانشجویان بین المللی با ارزش 300 تا 2000 دلار استفاده کنند. دانشجو باید به عنوان دانشجوی تمام وقت و کارشناسی دانشگاه وسترن در یک دوره تحصیلات ثبت نام کند.

 • برنامه فرصت های کاری بین المللی دانشجویی (ISWOP):

این برنامه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی است که از طریق اشتغال پاره وقت در دانشگاه، کمک مالی می کنند. دانشجو باید یک دوره کارشناسی را در پردیس اصلی دانشگاه وسترن دنبال کند. دانشجویان فرصتی برای به دست آوردن و افزایش مهارت ها، به دست آوردن تجربه کاری در زمینه کانادا، تعامل با جامعه دانشگاه و افزایش تجربه خود از تحصیل و زندگی در کانادا دارند.

 • بورس تحصیلی روسای بین المللی:

به عنوان بخشی از برنامه ملی بورس تحصیلی، سه بورس تحصیلی به ارزش 50000 دلار برای دانشجویان استثنایی بین المللی در دسترس است. دانشجویان بر اساس عملکرد برجسته علمی، تفکر خلاق و نوآورانه و موفقیت قابل توجه در فعالیت های فوق برنامه انتخاب می شوند.

 • بودجه از جامعه دانشجویان تحصیلات تکمیلی (SOGS):

انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی (SOGS) از طریق برنامه های مختلف به دانشجویان فارغ التحصیل کمک مالی می کند. دانشجویان بین المللی واجد شرایط وام اضطراری، یارانه مراقبت از کودک ، یارانه سفر و بورس خارج از استان هستند.

 • بودجه از دانشکده تحصیلات تکمیلی و فوق دکترا (SGPS):

SGPS به دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی کمک مالی می کند. این گزینه های بودجه برای دانشجویان در حال ورود به یک برنامه در Western یا براساس توصیه های برنامه در دسترس است. دانشجویان همچنین می توانند تقاضای کمک مالی یا به دانشگاه وسترن یا یک آژانس تأمین مالی خارجی کنند.

حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های جزیره پرنس ادوارد کانادا در 2021

 

بورس تحصیلی در دانشگاه وسترن

شرایط پذیرش دانشگاه وسترن کانادا

دانشجویان از سراسر دنیا در بازه های زمانی که در بخش بعد به آنها اشاره می شود، قادر خواهند بود برای تحصیل در دانشگاه وسترن اقدام نمایند. نرخ پذیرش در دانشگاه وسترن 58 درصد است که طبق آن شانس دانشجویان برای پذیرش و تحصیل در این دانشگاه مناسب است. دانشجویان با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز می بایست به صورت آنلاین و در سایت دانشگاه برای پذیرش اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش متناسب با مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. این مدارک در باز های زمانی دانشگاه یا ددلاین برای دانشگاه ارسال شود. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه وسترن به شرح زیر می باشد:

 1. مدارک هویتی
 2. سوابق تحصیلی و ریز نمرات
 3. مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 4. توصیه نامه و انگیزه نامه
 5. رزومه

 

شرایط پذیرش دانشگاه وسترن کانادا

ددلاین دانشگاه

مهلت های مشخصی برای هر برنامه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی وجود دارد. دانشجویان باید از وب سایت دانشگاه بازدید کرده و برنامه (های) خود را مرور کنند تا از مهلت مشخص برای ارسال اطمینان حاصل کنند. به یاد داشته باشید که همه شرایط پذیرش را در مهلت تعیین شده درخواست، از جمله کلیه رونوشت ها و سایر شرایط پذیرش برنامه، اعمال و تکمیل نمایید.

دانشجویان بین المللی باید از وب سایت دانشگاه بازدید کنند و از مهلت مشخص برای ارسال درخواست های خود اطمینان حاصل کنند. با این حال، دانشجویان بین المللی که مشتاق ادامه تحصیل در دانشگاه وسترن هستند می توانند از تصویر زیر مروری بر جدول زمانی برنامه داشته باشند.

خدمات دانشجویی

دانشگاه وسترن طیف وسیعی از پشتیبانی و خدمات را برای دانشجویان فعلی، دانشجویان آینده، دانش آموختگان، کارمندان و اعضای هیئت علمی ارائه می دهد. چند مورد از امکانات ارائه شده در دانشگاه وسترن برای همه دانشجویان در زیر ذکر شده است:

 1. مسکن
 2. غذا و ناهار خوری
 3. خدمات مالی
 4. دانشگاهیان و یادگیری
 5. ورزشکاری
 6. سلامتی و سلامتی
 7. پشتیبانی شغلی
 8. پردیس مرکز تفریحی
 9. باشگاه ها و انجمن ها
 10. خدمات فناوری غربی (WTS)
 11. خدمات برای دانشجویان معلول
 12. کتابفروشی
 13. کتابخانه ها
 14. خدمات فناوری غربی

 

خدمات دانشجویی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.