تقاضای همزمان گرین کارت و شماره امنیت اجتماعی آمریکا

تقاضای همزمان گرین کارت و شماره امنیت اجتماعی آمریکا

متقاضیان گرین کارت آمریکا می‌توانند برای شماره امنیت اجتماعی (SSN) یا کارت جایگزین ذیل همان تقاضانامه درخواست دهند.

خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده آمریکا (USCIS) در روز دوشنبه با این خبر تشریح کرد مهاجرینی که از داخل خاک آمریکا تقاضای دریافت گرین کارت دارند، دیگر لازم نیست مانند گذشته

برای SSN به طور جداگانه و در اداره امنیت اجتماعی تقاضای خود را ارائه دهند.

به این منظور USCIS فرم I-485 که “تقاضانامه برای تطبیق وضعیت” می‌باشد را به روز کرده‌است؛ این فرم اکنون سوالاتی را در مورد اینکه آیا متقاضی می‌خواهد برای SSN تقاضا دهد یا خیر را نیز در بر می‌گرد.

تا 13 اکتبر سال جاری متقاضیان اجازه دارند بین فرم I-485 قدیمی و فرم I-485 جدید انتخاب کنند. اما بعد از این تاریخ همه متقاضیان ملزم به پر کردن ورژن جدید  I-485هستند.

طبق گفته‌های رییس USCIS‌، اور مندوزا جددو، مشارکت این اداره با اداره امنیت اجتماعی آمریکا به منظور ارتقای وضعیت کیفی سیستم مهاجرتی امریکا و در جهت صرفه جویی در وقت مهاجرین صورت گرفته است.

جددو معتقد است حذف کاغذبازی‌های غیر ضروری و بهینه سازی همکاری بین موسسات خدمات عمومی یکی از اولویت‌های USCIS و به طور کلی دولت بایدن-هریس است.

به محض اینکه فرم I-485 یک متقاضی مورد پذیرش USCIS قرار بگیرد، اداره امنیت اجتماعی یک SSN یک کارت جایگزین برای متقاضی صادر خواهد کرد.

توجه داشته باشید که هزینه پر کردن این فرم مانند گذشته همان 1225 دلار می‌باشد. مدت زمان لازم برای تطبیق وضعیت متقاضی بسیار متغیر است و  می‌تواند از 1 سال تا 3 سال طول بکشد، که البته بستگی به وضعیت خود او دارد.

منبع خبر: Boundless

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *