مهاجرت به استرالیا

67

عوامل متعددی سبب شده است که استرالیا یکی از مقصدهای بسیار جذاب برای مهاجران باشد. دانستن شرایط مهاجرت به استرالیا همیشه یکی از حائز اهمیت ترین مسائل برای متقاضیان مهاجرت به این کشور زیبا بوده است. قاعدتا دانستن شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور استرالیا می تواند کمک و راهنمایی شایانی برای افرادی باشد که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند.

از عوامل مهم و تاثیر گذار در مهاجرت به استرالیا، می توان به اقتصاد پویا و رو به رشد استرالیا اشاره کرد. نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و سیاست رقابت علمی، اقتصادی با دیگر کشورها سبب شده تا نیاز به نیروی کار ماهر روز به روز بیشتر احساس شود. لذا استرالیا به یکی از مقاصد مهم برای متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است.

با استفاده این فرم شما می‌توانید اطلاعات اولیه‌ی خود را برای ما ارسال کنید.
پس از بررسی اطلاعات شما توسط کارشناسان ما، با شما ارتباط برقرار خواهیم کرد.

مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به استرالیا

مزایای مهاجرت به استرالیا

طبق آمارهای سالانه‌ی سازمان ملل، از ده شهرِ برتر دنیا برای زندگی، چهار شهر در استرالیا واقع شده‌اند که عبارت‌اند از ملبورن، پِرث، آدلاید و سیدنی.

کیفیت زندگی در استرالیا

یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیت مهاجرت به استرالیا، کیفیت زندگی در این کشور است. البته بالا بودن کیفیت زندگی، طبیعتا سبب افزایش هزینه‌های زندگی نیز می‌شود. پس بی‌دلیل نیست که هزینه‌های زندگی در این کشور، بالا است. اما برای کسی که در خود این کشور کار می‌کند، به دلیل درآمدهای بالا، هزینه‌های بالای زندگی چندان محسوس نخواهد بود. وانگهی نرخ بیکاری در استرالیا، نسبتا پایین (1/5 درصد) است (مثلا با ایالات متحده مقایسه کنید که نرخ بیکاری در آن، 8/9 درصد اعلام شده است).

هزینه‌های بالای زندگی در استرالیا، فقط می‌تواند برای دانشجویان خارجی محسوس باشد. بعلاوه، اگر در این کشور، شغلی نداشته باشید یا به هر دلیلی شغل خود را از دست داده باشید، هزینه‌های زندگی ممکن است بر شما فشار وارد کند؛ هرچند دولت استرالیا طرح‌های فراوانی برای کمک مالی به دانشجویان دارد و با طرح‌های بیمه‌ی بیکاری، اجازه نمی‌دهد افرادِ بیکارشده، فشار زیادی حس کنند.

بازار کار و موقعیت شغلی در استرالیا

از جمله دلایل و مزیت‌های مهاجرت به استرالیا برای اشخاص متخصص و نیروهای ماهر، بازار کارِ بسیار قدرتمندِ این کشور است. استرالیا کشوری توسعه‌یافته و برخوردار از اقتصادی بسیار قوی است. استرالیا کشوری ایده‌آل برای کار و زندگیِ افراد فنی و تحصیل‌کرده است، این افراد اگر بتوانند با ویزای اقامت وارد استرالیا شوند می‌توانند از خدمات دولتی و کارفرمایی بهره‌مند شوند. از آن‌جا که اکثر کارفرمایان مایل‌اند نیروی کار خود را حفظ کنند، داشتن ویزای بلندمدت، امتیاز بزرگی برای کارجویان در استرالیا محسوب می‌شود که در استخدام افراد، نقشی اساسی دارد. دولت استرالیا نیز برای این افراد برنامه‌های ویژه‌ای تعریف کرده است.

امنیت در استرالیا

یکی دیگر از جاذبه‌های استرالیا برای مهاجران، امنیت در این کشور است. در واقع باید گفت که نرخ ارتکاب جرم در استرالیا بسیار پایین است. افزون بر این، ‌استرالیا هر ساله به بسیاری از افرادی که به دلایلی در کشورشان امنیت ندارند، ویزای پناهندگی اعطا می‌کند.

تحصیل در استرالیا

اما خبر خوب برای کسانی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند این است که بزرگترین صادرات کشور استرالیا، خدمات آموزشی این کشور است و همین امر، سبب شده دانشجویان بی‌شماری از سراسر دنیا جذب دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی این کشور شوند. در نظرسنجی‌ای که دولت استرالیا در سال 2012 در میان دانشجویان خارجی برگزار کرد، از آن‌ها در مورد تجربه‌‌شان از تحصیل و زندگی در کانادا پرسید. نتایج این نظرسنجی، خیره‌کننده بود: 87 درصد از دانشجویان خارجیِ مشغول به تحصیل در استرالیا، از انتخاب کشور استرالیا ابراز رضایت‌مندیِ کامل کردند.

مهاجر پذیر بودن استرالیا

جاذبه‌ی دیگرِ استرالیا برای مهاجرات، مهاجرپذیربودن و چند فرهنگی بودن این کشور است. استرالیا عملاً تبدیل به خانه‌ای بزرگ برای مهاجران شده است. هم‌زیستیِ این همه مهاجر که هر یک از فرهنگ متفاوتی به استرالیا مهاجرت کرده، سبب شده است که آداب و رسومِ بسیاری از کشورها (بالاخص کشورهای آسیایی) در دلِ فرهنگ استرالیایی‌ها مستحیل شود. همین تنوع فرهنگی به مشتاقانِ مهاجرت به استرالیا کمک می‌کند تا به‌راحتی بتوانند خود را با شرایط زندگی در این کشور انطباق دهند و پس از مدتی، خود را استرالیایی بدانند.

امید به زندگی در استرالیا

امید به زندگی در میان استرالیایی‌ها حدود ۸۲.۵ سال است. این سطح بالای امید به زندگی، مویدِ آمارها و گزارش‌هایی است که موسسه‌ی «زندگی بهتر» (Better Life) منتشر کرده و نشان می‌دهد مردم استرالیا، خوشحال‌ترینِ مردم در میان مردمانِ همه‌ی کشورهای دنیا هستند.

تنوع فرهنگی در استرالیا

در هر حال اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، اصلاً نگران این نباشید که به چشم یک مهاجر به شما نگاه کنند: در استرالیا همه مهاجرند! برای اثبات این حرف کافی است بدانید که از جمعیت کنونی استرالیا:

1/36 درصد انگلیسی

5/33 درصد اصالتاً استرالیایی

11 درصد ایرلندی

3/9 درصد اسکاتلندی

6/5 درصد چینی

6/4 درصد ایتالیایی

5/4 درصد آلمانی

8/2 درصد هندی

8/1 درصد یونانی

6/1 درصد هلندی‌ هستند یا تبارشان به کشورهای مذکور باز می‌گردد.

معروف است که خیلی از انگلیسی‌ها اعتقاد دارند استرالیا از کره‌ی ماه هم دورتر است! اما این طنز، روی دیگری نیز دارد: معروف است که در استرالیا، همه مهاجرند. یکی دویست سال پیش به استرالیا مهاجرت کرده و دیگری یک هفته پیش. این حرف البته فقط در صورتی درست است که جمعیتِ بومیان استرالیا را ندیده بگیریم.

با استفاده این فرم شما می‌توانید اطلاعات اولیه‌ی خود را برای ما ارسال کنید.
پس از بررسی اطلاعات شما توسط کارشناسان ما، با شما ارتباط برقرار خواهیم کرد.

روش‌های مهاجرت به استرالیا

درحال حاضر روش‌های متعددی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارند که افراد متقاضی مهاجرت می‌توانند با مطالعه و بررسی شرایط موجود، یکی‌ از روش‌ها را نسبت به موقعیت و امکانات خود انتخاب کنند. در صورتی که نمی‌دانید کدام روش برای شما مناسب است به شما توصیه می‌کنیم که حتما با یک وکیل مهاجرتی با‌تجربه مشورت کنید.

از روش‌های دریافت اقامت دائم استرالیا می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

  • اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی
  • اقامت دائم استرالیا از طریق اسکیل ورکر (تخصص و مهارت شغلی)
  • اقامت دائم استرالیا از طریق خانواده
  • اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای بازنشستگی
  • اقامت دائم استرالیا از طریق تحصیل
  • اقامت دائم استرالیا از طریق ازدواج
  • اقامت دائم استرالیا از طریق تولد فرزند
  • اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای کار
  • اقامت دائم استرالیا از طریق ثبت شرکت
  • اقامت دائم استرالیا ویژه پزشکان

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم استرالیا است. ویزای سرمایه گذاری استرالیا شامل کسانی می شود که دارای سرمایه مالی بسیار بالا باشند. از آنجایی که دریافت این نوع ویزا نیازمند داشتن تجربه لازم در خصوص مهاجرت است لذا اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا را دارید حتما به شما پیشنهاد می کنیم جهت صرفه جویی در وقت و هزینه قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرتی باتجربه مشورت کنید.
دلایل متعددی باعث شده تا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به بهترین و سریعترین روش دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا تبدیل شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر (تخصص و مهارت شغلی)

شرایط اقتصادی بسیار مناسب و رو به رشد استرالیا باعث رونق بازار کار و استخدام و احساس نیاز روز افزون به جذب نیروی کار متخصص شده است. از این رو کیفیت بالای زندگی در استرالیا، موقعیت های شغلی فراوان و آب و هوای مطلوب نیز از جمله دلایلی هستند که مهاجرت به استرالیا برای افراد متخصص به یکی از بهترین گزینه ها برای دریافت اقامت دائم تبدیل شده است.

دلایل اعطای اقامت دائم استرالیا به افراد متخصص

از جمله دلایلی که امروزه کشور استرالیا با کمبود نیروی متخصص مواجه شده است متکی بودن روزافزون اقتصاد استرالیا به بخش بازرگانی، کشاورزی و صنعت می باشد. به همین دلیل دولت استرالیا با اعمال سیاست های جذب مهاجر و اعطای اقامت دائم استرالیا به افراد متخصص و متقاضی مهاجرت، قصد دارد تا کمبود نیروی انسانی متخصص خود را در بخش های مختلف جبران کند. مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر یکی از مهمترین روش های اخذ اقامت دائم استرالیا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.