مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا 2020

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

عوامل متعددی سبب شده است که استرالیا یکی از مقصدهای بسیار جذاب برای مهاجران باشد. دانستن شرایط مهاجرت به استرالیا همیشه یکی از حائز اهمیت ترین مسائل برای متقاضیان مهاجرت به این کشور زیبا بوده است. قاعدتا دانستن شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور استرالیا می تواند کمک و راهنمایی شایانی برای افرادی باشد که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند.

از عوامل مهم و تاثیر گذار در مهاجرت به استرالیا می توان به اقتصاد پویا و رو به رشد استرالیا اشاره کرد. نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و سیاست رقابت علمی، اقتصادی با دیگر کشورها سبب شده تا نیاز به نیروی کار ماهر روز به روز بیشتر احساس شود. لذا استرالیا به یکی از مقاصد مهم برای متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است.

با استفاده این فرم شما می‌توانید اطلاعات اولیه‌ی خود را برای ما ارسال کنید.
پس از بررسی اطلاعات شما توسط کارشناسان ما، با شما ارتباط برقرار خواهیم کرد.

مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به استرالیا

مزایای مهاجرت به استرالیا

طبق آمارهای سالانه‌ی سازمان ملل، از ده شهرِ برتر دنیا برای زندگی، چهار شهر در استرالیا واقع شده‌اند که عبارت‌اند از ملبورن، پِرث، آدلاید و سیدنی.

کیفیت زندگی در استرالیا

یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیت مهاجرت به استرالیا کیفیت زندگی در این کشور است. البته بالا بودن کیفیت زندگی، طبیعتا سبب افزایش هزینه‌های زندگی نیز می‌شود. پس بی‌دلیل نیست که هزینه‌های زندگی در این کشور، بالا است. اما برای کسی که در خود این کشور کار می‌کند، به دلیل درآمدهای بالا، هزینه‌های بالای زندگی چندان محسوس نخواهد بود. وانگهی نرخ بیکاری در استرالیا، نسبتا پایین (1/5 درصد) است (مثلا با ایالات متحده مقایسه کنید که نرخ بیکاری در آن، 8/9 درصد اعلام شده است).

هزینه‌های بالای زندگی در استرالیا، فقط می‌تواند برای دانشجویان خارجی محسوس باشد. بعلاوه، اگر در این کشور، شغلی نداشته باشید یا به هر دلیلی شغل خود را از دست داده باشید، هزینه‌های زندگی ممکن است بر شما فشار وارد کند؛ هرچند دولت استرالیا طرح‌های فراوانی برای کمک مالی به دانشجویان دارد و با طرح‌های بیمه‌ی بیکاری، اجازه نمی‌دهد افرادِ بیکارشده، فشار زیادی حس کنند.

بازار کار و موقعیت شغلی در استرالیا

از جمله دلایل و مزیت‌های مهاجرت به استرالیا برای اشخاص متخصص و نیروهای ماهر، بازار کارِ بسیار قدرتمندِ این کشور است. استرالیا کشوری توسعه‌یافته و برخوردار از اقتصادی بسیار قوی است. استرالیا کشوری ایده‌آل برای کار و زندگیِ افراد فنی و تحصیل‌کرده است، این افراد اگر بتوانند با ویزای اقامت وارد استرالیا شوند می‌توانند از خدمات دولتی و کارفرمایی بهره‌مند شوند. از آن‌جا که اکثر کارفرمایان مایل‌اند نیروی کار خود را حفظ کنند، داشتن ویزای بلندمدت، امتیاز بزرگی برای کارجویان در استرالیا محسوب می‌شود که در استخدام افراد، نقشی اساسی دارد. دولت استرالیا نیز برای این افراد برنامه‌های ویژه‌ای تعریف کرده است.

امنیت در استرالیا

یکی دیگر از جاذبه‌های استرالیا برای مهاجران، امنیت در این کشور است. در واقع باید گفت که نرخ ارتکاب جرم در استرالیا بسیار پایین است. افزون بر این، ‌استرالیا هر ساله به بسیاری از افرادی که به دلایلی در کشورشان امنیت ندارند، ویزای پناهندگی اعطا می‌کند.

تحصیل در استرالیا

اما خبر خوب برای کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل را دارند این است که بزرگترین صادرات کشور استرالیا، خدمات آموزشی این کشور است و همین امر، سبب شده دانشجویان بی‌شماری از سراسر دنیا جذب دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی این کشور شوند. در نظرسنجی‌ای که دولت استرالیا در سال 2012 در میان دانشجویان خارجی برگزار کرد، از آن‌ها در مورد تجربه‌‌شان از تحصیل و زندگی در استرالیا پرسید. نتایج این نظرسنجی، خیره‌کننده بود: 87 درصد از دانشجویان خارجیِ مشغول به تحصیل در استرالیا، از انتخاب کشور استرالیا ابراز رضایت‌مندیِ کامل کردند.

مهاجر پذیر بودن استرالیا

جاذبه‌ی دیگرِ مهاجرت به استرالیا مهاجرپذیربودن و چند فرهنگی بودن این کشور است. استرالیا عملاً تبدیل به خانه‌ای بزرگ برای مهاجران شده است. هم‌زیستیِ این همه مهاجر که هر یک از فرهنگ متفاوتی به استرالیا مهاجرت کرده، سبب شده است که آداب و رسومِ بسیاری از کشورها (بالاخص کشورهای آسیایی) در دلِ فرهنگ استرالیایی‌ها مستحیل شود. همین تنوع فرهنگی به مشتاقانِ مهاجرت به استرالیا کمک می‌کند تا به‌راحتی بتوانند خود را با شرایط زندگی در این کشور انطباق دهند و پس از مدتی، خود را استرالیایی بدانند.

امید به زندگی در استرالیا

امید به زندگی در میان استرالیایی‌ها حدود ۸۲.۵ سال است. این سطح بالای امید به زندگی، مویدِ آمارها و گزارش‌هایی است که موسسه‌ی «زندگی بهتر» (Better Life) منتشر کرده و نشان می‌دهد مردم استرالیا، خوشحال‌ترینِ مردم در میان مردمانِ همه‌ی کشورهای دنیا هستند.

تنوع فرهنگی در استرالیا

در هر حال اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، اصلاً نگران این نباشید که به چشم یک مهاجر به شما نگاه کنند: در استرالیا همه مهاجرند! برای اثبات این حرف کافی است بدانید که از جمعیت کنونی استرالیا:

1/36 درصد انگلیسی

5/33 درصد اصالتاً استرالیایی

11 درصد ایرلندی

3/9 درصد اسکاتلندی

6/5 درصد چینی

6/4 درصد ایتالیایی

5/4 درصد آلمانی

8/2 درصد هندی

8/1 درصد یونانی

6/1 درصد هلندی‌ هستند یا تبارشان به کشورهای مذکور باز می‌گردد.

معروف است که خیلی از انگلیسی‌ها اعتقاد دارند استرالیا از کره‌ی ماه هم دورتر است! اما این طنز، روی دیگری نیز دارد: معروف است که در استرالیا، همه مهاجرند. یکی دویست سال پیش به استرالیا مهاجرت کرده و دیگری یک هفته پیش. این حرف البته فقط در صورتی درست است که جمعیتِ بومیان استرالیا را ندیده بگیریم.

با استفاده این فرم شما می‌توانید اطلاعات اولیه‌ی خود را برای ما ارسال کنید.
پس از بررسی اطلاعات شما توسط کارشناسان ما، با شما ارتباط برقرار خواهیم کرد.

مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به استرالیا

روش‌های مهاجرت به استرالیا

درحال حاضر روش‌های متعددی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارند که افراد متقاضی مهاجرت می‌توانند با مطالعه و بررسی شرایط موجود، یکی‌ از روش‌ها را نسبت به موقعیت و امکانات خود انتخاب کنند. در صورتی که نمی‌دانید کدام روش برای شما مناسب است به شما توصیه می‌کنیم که حتما با یک وکیل مهاجرتی با‌تجربه مشورت کنید.

از روش‌های دریافت مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی
 • اقامت دائم استرالیا از طریق اسکیل ورکر (تخصص و مهارت شغلی)
 • اقامت دائم استرالیا از طریق خانواده
 • اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای بازنشستگی
 • اقامت دائم استرالیا از طریق تحصیل
 • اقامت دائم استرالیا از طریق ازدواج
 • اقامت دائم استرالیا از طریق تولد فرزند
 • اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای کار
 • اقامت دائم استرالیا از طریق ثبت شرکت
 • اقامت دائم استرالیا ویژه پزشکان
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم استرالیا است. ویزای سرمایه گذاری استرالیا شامل کسانی می شود که دارای سرمایه مالی بسیار بالا باشند. از آنجایی که دریافت این نوع ویزا نیازمند داشتن تجربه لازم در خصوص مهاجرت است لذا اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا را دارید حتما به شما پیشنهاد می کنیم جهت صرفه جویی در وقت و هزینه قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرتی باتجربه مشورت کنید.
دلایل متعددی باعث شده تا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به بهترین و سریعترین روش دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا تبدیل شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر (تخصص و مهارت شغلی)
مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر (تخصص و مهارت شغلی)

مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر (تخصص و مهارت شغلی)

یکی دیگر از روش‌های بسیار رایج و محبوب مهاجرت، اسکیل ورکر استرالیا است. شرایط اقتصادی بسیار مناسب و رو به رشد استرالیا باعث رونق بازار کار و استخدام و احساس نیاز روز افزون به جذب نیروی کار متخصص شده است. از این رو کیفیت بالای زندگی در استرالیا، موقعیت های شغلی فراوان و آب و هوای مطلوب نیز از جمله دلایلی هستند که مهاجرت به استرالیا برای افراد متخصص به یکی از بهترین گزینه ها برای دریافت اقامت دائم تبدیل شده است.

دلایل اعطای اقامت دائم استرالیا به افراد متخصص

از جمله دلایلی که امروزه کشور استرالیا با کمبود نیروی متخصص مواجه شده است متکی بودن روزافزون اقتصاد استرالیا به بخش بازرگانی، کشاورزی و صنعت می باشد. به همین دلیل دولت استرالیا با اعمال سیاست های جذب مهاجر و اعطای اقامت دائم استرالیا به افراد متخصص و متقاضی مهاجرت، قصد دارد تا کمبود نیروی انسانی متخصص خود را در بخش های مختلف جبران کند. مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر یکی از مهمترین روش های اخذ اقامت دائم استرالیا است.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسرشیپ خانواده
مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسرشیپ خانواده

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسرشیپ خانواده

هر یک از بستگان فرد متقاضی که در هر یک از نواحی منطقه‌ای استرالیا زندگی می‌کند می‌تواند حامی مالی او برای مهاجرتش به استرالیا و دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا باشد. بستگان فرد متقاضی باید حتما شهروند یا مقیم دائم استرالیا باشند تا بتوانند اسپانسر او شوند.

فهرست زیر، بستگانی را نشان می‌دهد که به عنوان بستگان قانونی برای اسپانسر شدن خانواده جهت مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت دائم استرالیا شناخته می‌شوند.

 • فرزند
 • پدر یا مادر
 • برادر یا خواهر
 • عمه/ عمو/ خاله/ دایی
 • برادرزاده یا خواهرزاده
 • پدربزرگ یا مادربزرگ
 • پسرعمه/ پسرعمو/ پسرخاله/ پسردایی/ دخترعمه/ دخترعمو/ دخترخاله/ دختردایی

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت

یکی از عالی‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا مهاجرت از طریق تخصص و مهارت است زیرا استرالیا در سال‌های گذشته، هر ساله اقدام به جذب متخصصین  و افراد دارای مهارت در رشته‌های مختلف کرده است. البته نوع تخصص و مهارت، و تعداد افرادی که برای هر تخصص و مهارت در این سال‌ها گرفته، از سالی به سال دیگر متفاوت بوده است. شرایط کلی استرالیا برای پذیرش از طریق مهارت و تخصص، مواردی چون سن، مدرک تحصیلی، سابقه‌ی کار در استرالیا و خارج از استرالیا، مدرک زبان انگلیسی، سطح تحصیلات همسر،… را شامل می‌شود. ویزاهای ساب‌کلاس 189، 190 و 489، نمونه‌هایی از ویزاهای زیرمجموعه‌ی مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص هستند.

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده و خویشاوندی

یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم این کشور، خانواده و خویشاوندان است. برای دریافت این نوع ویزاها فرد متقاضی باید عضوی از خانواده‌اش در کشور استرالیا زندگی کند. این عضو می‌تواند پدر یا مادر، خواهر یا برادر، فرزند، نامزد یا همسر، و حتی در مواردی فامیل دورتر هم باشد. این گروه از ویزاها انواع بسیار مختلفی دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند ازویزای والدین (Parent Visa) که خود به دو دسته تقسیم می‌شود: ویزای والدین کهنسال (Aged Parent Visa) (ویژه‌ی والدین بالای 65 سال، شامل ساب‌کلاس‌های 804 و 864 به عنوان ویزای اقامت دائم استرالیا، و سا‌ب‌کلاس 884 به عنوان ویزای موقت)؛ و ویزای والدین عادی (Parent Visa) (شامل ساب‌کلاس‌های 103 و 143 به عنوان ویزای اقامت دائم استرالیا، و سا‌ب‌کلاس 173 به عنوان ویزای موقت). در این گروه از ویزاها شخص اسپانسر باید فرزند فرد متقاضی باشد. اسپانسر باید مقیم دائم یا شهروند استرالیا باشد. ویزاهای ازدواج و نامزدی: شامل سه نوع ویزای مختلف و ویژه‌ی کسانی است که می‌خواهند از طریق همسر یا نامزد خود اقامت استرالیا بگیرند. این گروه، شامل ساب‌کلاس‌های 300، 100، 309، 801 و 820 می‌شود. بدیهی است هر یک از این ویزاها و ساب‌کلاس‌ها، شرایط متفاوتی دارد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای بازنشستگی

 مهاجرت به استرالیا از طریق بازنشستگی مناسب کسانی که مایل‌اند دوران بازنشستگی خود را در استرالیا بگذرانند. به دو طریق این امکان فراهم است.

روش اول، استفاده از ویزای خویشاوندی است، و این در صورتی که یکی از بستگان نزدیک یا یکی از اعضای خانواده‌شان اقامت استرالیا داشته باشد (به بخش اقامت دائم استرالیا از طریق خانواده و خویشاوندی مراجعه کنید). روش دوم مخصوص کسانی است که هیچ وابستگی شخصی و هیچ خویشاوندی در استرالیا ندارند. برای استفاده از این گزینه، متقاضی مهاجرت به استرالیا باید اولا سنش بالای 55 سال باشد و ثانیا از تمکن مالی لازم برخوردار باشد. به این منظور، باید متقاضی ثابت کند که دارای حداقل 750 هزار دلار دارایی در استرالیا است، و ثانیا ثابت کند که سالانه حداقل 65 هزار دلار درآمد دارد (مهم نیست این درآمد را از داخل استرالیا به دست می‌آورد یا از کشور دیگر). این ویزا که به ویزای بازنشستگی و سرمایه‌داری معروف است، سبب اعطای حق اقامت دائم استرالیا نمی‌شود و مدت اعتبار آن، چهار سال است که می‌تواند بعد از چهار سال، آن را تمدید کرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا طریق تحصیل و کسب اقامت دائم این کشور، یکی از گزینه‌های مهاجرت به استرالیا است. برای استفاده از این گزینه، فرد متقاضی باید الزاما تحصیلات خود را در استرالیا به پایان رسانده باشد. پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک تحصیلی، متقاضی شش ماه فرصت دارد تا درخواست ویزای ساب‌کلاس 485 بدهد. ویزای ساب‌کلاس 485، در واقع ویزای ویژه‌ی کار برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا است و لازمه‌ی درخواست این ویزا، آن است که طول دوره‌ی تحصیل فرد در استرالیا، کمتر از 2 سال نبوده باشد. پس از آن‌که متقاضی، موفق به دریافت ویزای 485 شد، می‌تواند تا اعتبار آن ویزا (که معمولا 4 سال است اما بسته به مقطع و مدرک تحصیلی فرد ممکن است تغییر کند) در استرالیا بماند و مشغول به کار و زندگی شود. با نزدیک شدن به پایان اعتبار ویزای 485، متقاضی که اکنون سابقه‌ی کار در استرالیا را دارد، می‌تواند از طریق ویزاهای مختلفی درخواست اقامت دائم استرالیا دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

افرادی که همسر یا نامزدشان استرالیایی باشد می‌توانند اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند. استفاده از این گزینه برای مهاجرت به استرالیا شرایط خاصی دارد و بر حسب هر ساب‌کلاسی که در این زیرمجموعه قرار می‌گیرد، نوع اقامت و شرایط دریافت آن متفاوت خواهد بود. در مجموع، ویزای ازدواج و نامزدی، شامل سه نوع ویزای مختلف و ویژه‌ی کسانی است که می‌خواهند از طریق همسر یا نامزد خود به استرالیا مهاجرت کنند. این گروه، شامل ساب‌کلاس‌های 300، 100، 309، 801 و 820 می‌شود. بدیهی است هر یک از این ویزاها و ساب‌کلاس‌ها، شرایط متفاوتی دارد.

در همه‌ی این ویزاها و ساب‌کلاس‌ها، باید متقاضی، حداقل 18 سال سن داشته باشد. در مورد ویزای نامزدی، فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا ملزم می‌شود که ظرف 9 ماه پس از دریافت ویزا، با اسپانسر خود (که در واقع همسر آینده‌ی اوست) ازدواج کند. به طور خاص، ویزایساب‌کلاس 300 مختص افرادی است که به طور رسمی ازدواج نکرده‌اند ولی قصد دارند در کشور استرالیا با نامزد خود ازدواج کنند. زوج باید ثابت کنند که همدیگر را به طور حضوری (و نه صرفا از طریق اینترنت) ملاقات کرده‌اند و قصد دارند در استرالیا با یکدیگر ازدواج کنند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند

طبق قوانین مهاجرت به استرالیا ، فرزندی که در این کشور به دنیا می‌آید فقط در صورتی شهروند استرالیا محسوب می‌شود که حداقل یکی از والدینش شهروند این کشور باشند. به عبارت دیگر، تولد فرزند در استرالیا به خودی خود سبب اعطای شهروندی به نوزاد نمی‌شود. در واقع، فرزندی که در استرالیا به دنیا می‌آید، تابع وضعیت شهروندی یا اقامت والدین خود خواهد بود؛ یعنی اگر هم پدر و هم مادر، فقط با ویزای موقت در استرالیا باشند و فرزند به دنیا بیاید، آن فرزند نیز یک مهاجر موقت (و نه شهروند استرالیا) به حساب می‌آید، اما اگر پدر و مادر (یا فقط یکی از آن‌ها) اقامت دائم استرالیا داشته باشند، کودک نیز از همان لحظه‌ی تولد، شهروند استرالیا محسوب می‌شود. اگر پدر و مادر (یا فقط یکی از آن‌ها) مقیم دائم یا شهروند استرالیا باشد اما فرزندشان در خارج از استرالیا به دنیا بیاید، والدین باید برای فرزند خود درخواست ویزای اقامت دائم کودک (ساب‌کلاس 101) بدهند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار
مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا مهاجرت از طریق ویزای کار است. همانطور که از نام این ویزا مشخص است، شخص متقاضی اجازه کار در استرالیا را خواهد داشت. پیش‌شرط دریافت این ویزا آن است که شغل مورد نظرتان در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود داشته باشد. مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از نظر نیاز این کشور به نیروی کار، در سه گروه اصلی جای می‌گیرند: مشاغل مورد نیاز بلند مدت (MLTSSL)، مشاغل مورد نیاز کوتاه‌ مدت (STSOL)، و مشاغل مورد نیاز منطقه‌ای (Regional).

صرف‌نظر از این طبقه‌بندی، متقاضی باید نمره‌ی لازم را در سیستم نمره‌دهی مهاجرت استرالیا به دست آورد حداقل نمره‌ی مورد قبول برای ویزاهای کاری، 65 است. این نمره به عوامل متعددی چون سن متقاضی، میزان تسلط بر زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی، وضعیت همسر، و سابقه‌ی کار در خارج از استرالیا بستگی دارد.

مهاجرت کاری به استرالیا در قالب ویزاهای مختلفی امکان‌پذیر است که مهم‌ترینِ این ویزاها عبارت‌اند از ویزای ساب‌کلاس‌ 189، ویزای ساب‌کلاس 190، و ویزای ساب‌کلاس 489. استفاده از هر یک از این ساب‌کلاس‌ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به استرالیا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به استرالیا از طریق ثبت شرکت

درخواست اقامت در استرالیا از طریق ثبت شرکت، در واقع زیرمجموعه‌ی مهاجرت به استرالیا از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری است. در واقع افراد متقاضی می‌توانند همان کسب و کاری که در کشور خود دارند را به استرالیا منتقل کنند و از این طریق، به عنوان سهام‌دار شرکت خود، اقامت استرالیا بگیرند. برای این منظور، متقاضی باید ابتدا «طرح کسب و کار» (یا همان بیزینس پلن) خود را تحویل سفارت استرالیا دهد.

سفارت استرالیا اقدام به بررسی توانایی‌های فرد متقاضی در مقام مدیر آن کسب و کار می‌نماید و دارایی‌های وی به عنوان سرمایه‌گذار در استرالیا را ارزیابی خواهد کرد. مرحله‌ی بعد، انتخاب نوع شرکتی است که می‌خواهد در استرالیا تاسیس کنید. انتخاب نوع شرکت، اهمیت فراوانی دارد زیرا در آینده‌ی آن شرکت تاثیرگذار است و میزان کنترل شما روی عملکرد کسب ‌و کار، میزان مالیاتی که باید بپردازید، الزامات قانونی، الزامات سلامت و ایمنی محیط کار، و سطح مسئولیت‌های شخصی شما در قبال کسب‌وکارتان را تعیین خواهد کرد.

گام بعدی آن است که با ارایه‌ی مدارک لازم، یک کد اقتصادی دریافت کنید. کد اقتصادی، یک کد 9 رقمی است که شناسنامه‌ی کسب و کار شما در استرالیا به حساب می‌آید. سپس باید نامی که برای شرکت خود برگزیده‌اید را در سامانه‌ی ثبت شرکت‌های استرالیا استعلام کنید تا تکراری نباشد. مرحله‌ی آخر، ثبت رسمی شرکت خود در استرالیا خواهد بود.

مهاجرت به استرالیا ویژه پزشکان
مهاجرت به استرالیا ویژه پزشکان

مهاجرت به استرالیا ویژه پزشکان

پزشکان برای مهاجرت به استرالیا می‌توانند یا به عنوان پزشک عمومی، یا پزشک متخصص، و یا مدیر درمانگاه اقدام نمایند. در مورد پزشکان عمومی، اولین مرحله در امر مهاجرت، ثبت‌نام در سازمان‌های مختلفی است که مسئول رسیدگی به مدارک تحصیلی پزشکان و اعطای شماره نظام پزشکی هستند. متقاضیان در مرحله بعد باید در آزمونی معروف بهAMCMCQ شرکت کنند (برای شرکت در این آزمون، لزومی ندارد متقاضی حتما به استرالیا سفر کند.

این آزمون در کشورهای متعددی برگزار می‌شود که برخی از آن‌ها به ایران نزدیک‌اند). مرحله‌ی بعدی، آزمون زبان است. اگرچه پزشکان می‌توانند نمره‌ی آزمون آیلتس خود را ارایه کنند، اما خیلی از پزشکانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند ترجیح می‌دهند «در آزمون زبان حرفه‌ای» (OET) شرکت نمایند. از آن‌جایی که این آزمون، تخصصی است، برای پزشکان راحت‌تر خواهد بود (این آزمون نیز در کشورهای مختلف، از جمله در کشورهای هم‌جوار ایران برگزار می‌شود).

تازه بعد از انجام این مراحل است که متقاضی مهاجرت به استرالیا می‌تواند درخواست ویزای موقت بدهد و به دنبال پیشنهاد شغلی در استرالیا بگردد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.