مهاجرت به کانادا در 9 قدم + شرایط مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا 2020

0 1,466

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا یکی از مهمترین انتخاب‌هایی است که توجه اکثر متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کرده است. تصمیم به مهاجرت می‌توند یکی از مهمترین تصمیمان در زندگی هر فردی باشد. هنگامی که صحبت از کار زندگی و پیشرفت در خارج از کشور است، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا حرف اول را در میان حرفه‌ای‌ها میزند.

چنین افرادی به خوبی می‌دانند زندگی در کانادا فرصت‌های بسیار زیادی برای بهبود زندگی و موقعیت‌های شغلی خود خواهند داشت. همچنین شهرهای کانادا همیشه در لیست 10 شهر برتر دنیا برای زندگی بوده‌اند. درحال حاضر بسیاری از افراد در رسانه‌های گوناگون و وبسایت‌ها به دنبال شناخت راه‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا هستند.

مزیت‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

 • شاید بتوان مهمترین مزیت‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را وجود فرصت‌های شغلی فراوان و بینظیر در تمام ایالت‌های کانادا، بالا بودن استانداردهای زندگی و برابری حقوق و شرایط برای مهاجران و شهروندان کانادایی دانست. همچنین دسترسی آسان به خدمات پزشکی امری مهم تلقی می‌شود. استاندارد خدمات درمانی در کانادا نسبت به دیگر کشورها بسیار بالاست.
 • در صورت داشتن اقامت کانادا و پاسپورت این کشور، می‌توان به بیش از 100 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کرد.
 • در صورت داشتن اقامت کانادا و زندگی در این کشور به مدت 3 سال می‌توان به شهروند کانادایی تبدیل شد و پاسپورت آن را دریافت کرد.
 • مهاجران تازه وارد و شهروندان کانادایی در آزادی‌های فردی و اجتماعی کاملا برابراند.
 • همواره کانادا یکی از کشورهای برتر از نظر رشد و توسعه اقتصادی بوده و امنیت و آرامش در این کشور روز به روز درحال افزایش است. کانادا در قاره ای واقع شده است که در وقایع جنگ‌های جهانی از میدان جنگ بدور بوده و همچنین در همسایگی کشورهایی همچون ترکیه، سوریه و عراق نیست لذا خطر تروریست داخلی و خارجی کانادا را تهدید نمی‌کند.
 • کانادا دارای یکی از پایین‌ترین آمار جرم و جنایت در دنیاست.
 • مردم کانادا بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند. مهاجرن می‌توانند با خیالی آسوده در کنار مردم کانادا زندگی کنند بدون اینکه نگران امنیت و آسایش خود و خانواده‌شان باشند. مردم کانادا به احترام گذاشتن به حقوق دیگران مشهورند.
 • داشتن روابط اقتصادی نزدیک و دوستانه با کشورهایی همچون آمریکا، انگلستان و استرالیا، کانادا را به یکی از قطب‌های اقتصادی در دنیا تبدیل کرده است.
 • از سال 2016، نرخ رشد اقتصادی کانادا 4.3 درصد بوده است، به همین دلیل رشد اقتصادی روزافزون کانادا، این کشور به بازار کاری بسیار گسترده برای افراد دارای تخصص و متقاضی مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا تبدیل شده است.
 • حدودا 20% از جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند از این رو کانادا یکی از کشورهای بزرگ چند ملیتی در دنیاست و همین امر، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را بسیار وسوسه‌انگیز کرده است. 
 • واحد پول کانادا (دلار) از ارزش بالایی برخوردار است و متوسط درآمد هر شهروند کانادا در سال بیشتر از 38,000$ است.
 • از دیگر مزیت‌های مهاجرت به کانادا و و اخذ اقامت دائم کانادا می‌توان به دسترسی کامل به امکانات تحصیلی رایگان اشاره کرد.
 • تحصیل در مدارس کانادا تا کلاس دوازدهم در مدرسه‌های دولتی رایگان است و بسیاری از کالج‌های دولتی هزینه‌های تحصیلی پایینی دارند.
 • امکان یافتن شغل مناسب برای افراد در همه طبقه‌های اجتماعی وجود دارد.

روش‌های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا روش‌های متعددی وجود دارد، در این مقاله قصد داریم تا تمامی روش‌های مهاجرت به کانادا را برای شما شرح دهیم تا شما بهترین و مناسب‌ترین راه را نسبت به موقعیت و امکانات خود انتخاب کنید. اگر نمی‌دانید کدام یک از روش‌ها برای شما مناسب‌تر است، مشاوره با یک وکیل مهاجرتی با تجربه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد در غیر این صورت ممکن است پرونده‌ی شما درگیر پروسه‌های طولانی مدت شود.

از روش‌های مهاجرت به کانادا می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق حمایت خانواده
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارت آپ
 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق دعوتنامه
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری است. اقامت سرمایه گذاری کانادا همانطور که از اسمش پیداست براساس پول و سرمایه فرد تنظم می شود و بطور کلی باید این شرط مهم برای اقامت سرمایه گذاری کانادا مورد بررسی قرار گیرد.

این یکی از برنامه‌های دولت فدرال کانادا برای اشتغال‌زایی با جذب سرمایه افرادی است که دارای تجربه‌ی کافی در زمینه مدیریت هستند و توانایی قابل توجهی در تجارت، کارآفرینی و بیزینس دارند.
این برنامه‌ها به جهت بهبود بازار کسب و کار و رشد و توسعه اقتصادی کانادا به وجود آمده است. همچنین این روش مزیت‌های زیادی برای شخص متقاضی اقامت دائم کانادا دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مزیت‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

 • در روش سرمایه گذاری شما نیازی به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نخواهید داشت.
 • برای اخذ اقامت دائم کانادا نیازی به داشتن مدرک تحصیلی در زمینه‌ای خاص نخواهید داشت.
 • علاوه بر شما، همسر و فرزندان شما نیز بدون قید و شرط می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
 • شما متعهد به ایجاد کسب و کاری نخواهید بود.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از قوانین مهم سرمایه گذاری در کانادا، دارایی اولیه شخص می باشد که دارایی اولیه به میزان حداقل مبلغ 1600000 دلار کانادا انتخاب شده است. این میزان دارایی می تواند پول نقد و یا زمین و خانه و آپارتمان و… باشد.

شرط بعدی برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری ، سابقه کاری است و فرد متقاضی میبایست حداقل دو سال تجربه مدیریت داشته باشد و البته این دو در طول 5 سال اخیر دیده شود و قبل تر از آن قابل قبول نخواهد بود.

فرد بعنوان سرمایه گذار میتواند صاحب موسسه تولیدی باشد و البته شرکت های خدماتی نیز گزینه بسیار خوبی هستند و البته میبایست میزان سود و زیان و مالیات و مدارک افرادی که در استخدام او هستند را عرضه تماید. او می‌تواند مدیر یک شرکت یا سازمان بوده و یا بخشی از یک شرکت را به همراه حداقل دونفر کارمند مدیریت نماید.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یک کار پیچیده بوده و نیاز است که اطلاعات خود را در زمینه اقامت سرمایه گذاری کانادا کامل کنید. افرادی که به سراغ این روش می روند، باید با مسائل حقوقی آشنایی کاملی داشته باشند.

اگر شما اطلاعات کافی در مورد مسائل حقوقی ندارید، پشنهاد ما این است که ابتدا با یک وکیل مهاجرتی با تجربه مشورت کنید. عدم آشنایی با شرایط محیطی و زندگی در کانادا سبب می شود که سرمایه گذاری شما با خطر روبرو شود. اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یک روش خوب اما دقیق و حساس است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری
مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

در ابتدای ماه ژانویه سال 2015 بود که برنامه‌ی ورود اکسپرس توسط اداره‌ی مهاجرت کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا راه اندازی شد. ورود اکسپرس در واقع یک برنامه‌ی مهاجرتی نیست بلکه روش جایگزین جذب نیروی متخصص فدرال است که برای جذب نیروی کار ماهر در کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا ارائه شده است. متقاضیات مهاجرت در این روش با توجه به شرایطشان امتیاز می‌گیرند و دسته بندی می‌شوند. این فرایند بصورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

این روش برای کانادا نیز مزایایی دارد، از جمله حل مشکل کاریابی پس از مهاجرت افراد متقاضی و همچنین جذب نیروی کار ماهری که شرایط لازم را از نظر آن‌ها داشته باشد. اکثر نیروهای کار متخصصی که به کانادا مهاجرت می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بازار کار جذب می‌شوند، به دلیل اینکه یکی از شرایط مهم اکسپرس اینتری داشتن تسلط کافی به زبان است.

افراد متقاضی اکسپرس اینتری ابتدا باید از طریق سامانه Express Entry اطلاعات جامعی از سطح مهارت شغلی، مدرک تحصیلی، سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی، سابقه کار و اطلاعات شخصی خود را وارد می‌کنند تا توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی و امتیاز بندی شود.

اداره مهاجرت کانادا بصورت ماهیانه حداقل امتیاز لازم برای دریافت اقامت دائم به کانادا را اعلام می‌کند. اگر قصد مهاجرت به کانادا توسط اکسپرس اینتری را دارید این بخش از مقاله را بصورت کامل مطالعه کنید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

اسکیل ورکر یکی از برترین و موثرترین روش‌های مهاجرت به کانادا است که در چند سال اخیر به یکی از مطرح‌ترین روش‌های مهاجرت در میان متقاضیان تبدیل شده است. کانادا دومین کشور پهناور جهان است که با توجه به نیاز خود به جهت رشد و توسعه اقتصادی و صنایع اقدام به جذب نیروی کار متخصص می‌کند و به آن‌ها اقامت دائم کانادا “کارت PR” اهدا می‌کند.

در سال‌های اخیر آمار مهاجران رو به افزایش است و تعداد زیادی از افراد، کانادا را به عنوان مقصدی برای تحصیل و کار انتخاب می‌کنند. از مزیت‌های مهاجرت از طریق اسکیل ورکر این است که همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز می‌توانند به همراه فرد متقاضی اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و از تمامی خدمات تحصیلی، درمانی و کاری در کانادا استفاده کنند.

اهمیت توانایی زبان در اسکیل ورکر

از مهمترین فاکتورهای جذب متقاضیان روش اسکیل ورکر داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا مدرک آیلتس است. متقاضیان بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت کانادا ابتدا میزان تسلط خود را بررسی کنند و یا با یک وکیل با تجربه مهاجرتی مشورت نمایند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی یکی از روش‌های برنامه‌های استانی در کانادا است. این برنامه مناسب تجار و مدیرانی است که دارای تجربه کافی و سرمایه مورد نیاز جهت ایجاد و راه‌اندازی کسب و کاری در کانادا هستند. هدف دولت کانادا از ایجاد چنین برنامه‌ای، رشد و توسعه اقتصادی و همچنین اشتغال‌زایی از طریق جذب سرمایه‌ی مهاجران کارآفرین است.

بر اساس تحقیقات اخیر، آمارها نشان می‌دهند که کسب و کارهایی که در کانادا توسط کارآفرینان مهاجر اداره می‌شود اشتغال زایی بیشتری نسبت به صاحبان کسب و کار متولد کانادا دارند.

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

یکی از روش‌هایی که از سال‌های گذشته تا کنون در مورد دریافت اقامت دائم کانادا مطرح بوده است مهاجرت از طریق ازدوج یه “اسپانسرشیب همسر” است. اخیرا آمار این روش مهاجرت بسیار افزایش یافته و بسیاری از متقاضیان ز این روش بری اخذ اقامت دائم کانادا اقدام می‌کنند.

متقاضیان برای دریافت این نوع اقامت کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا می بایست در مدت زمان طولانی با همسر خود رابطه داشته باشند و دولت کانادا قوانین سختگیرانه‌ای در این رابطه اتخاذ کرده است. افرادی در این روش موفق به کسب اقامت دائم کانادا می‌شوند که بتوانند با مدارک موثق به اداره مهاجرت کانادا قصد و انگیزه‌ی خود را برای ازدواج واقعی اثبات کنند و اداره مهاجرت را قانع کنند که هدف آن‌ها از این ازدواج فقط مهاجرت به کانادا نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان آرزوی هر دانشجو یا دانش‌آموزی است. دانشگاه‌های کانادا همواره مقاصد خوبی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بوده‌اند و استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک دارای برترین دانشگاه‌های کانادا هستند.
همچنین هزینه‌های تحصیل در کانادا به نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته همانند استرالیا، بریتانیا و یا کشور هم مرز یعنی آمریکا پایین‌تر است.
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است و به دلیل استاندارد‌های بالای زندگی و تحصیلی در این کشور، تحصیل در کانادا یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در میان متقاضیان اخذ اقامت کانادا است. اداره مهاجرت کانادا هرساله به تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا، مجوز تحصیلی اعطا می‌کند.

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق حمایت خانواده
مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق حمایت خانواده

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق حمایت خانواده

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق حمایت خانواده یکی دیگر از روش‌های کم هزینه برای مهاجرت به کانادا است. در این روش باید یکی از اعضای درجه یک خانواده دارای تابعیت یا اقامت دائم کانادا باشد و به اداره مهاجرت کانادا اثبات کند که دارای تمکن مالی و درآمد لازم جهت حمایت از فرد متقاضی مهاجرت به کانادا (اسپانسر شده) است.

اعضای خانواده درجه یک عبارتند از:

 • زن یا شوهر
 • پدر یا مادر
 • پدربزرگ یا مادر بزرگ
 • برادر یا خواهر
 • خواهرزاده یا برادرزاده

فرد اسپانسر کننده باید به دولت کانادا تعهد دهد که مراقب خانواده خود باشد و اطمینان دهد که از همه نظر آن‌ها پس از اخذ اقامت دائم کانادا در رفاه کامل باشند.

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارت آپ
اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارت آپ

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارت آپ

دولت کانادا در پی جذب افرادی است که دارای ایده‌های نوآورنه هستند و دارای شرایط و امکانات لازم جهت تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در کانادا هستند. این افراد می‌توانند با دریافت ویزای استارت آپ اقدام به مهاجرت به کانادا نمایند، شرکت‌های دانش‌بنیان خود را در کانادا گسترش دهند و از طریق آن اقدام به اخد اقامت دائم کانادا کنند.

در صورتی که شخص متقاضی بتوانند ویزای استارت آپ را دریافت کنند می‌توانند برای خود و اعضای خانواده اقامت کانادا را دریافت کنند. همچنین دریافت ویزای استارت آپ مشروط به موفقیت یا عدم موفقیت کسب و کار ایجاد شده نیست و تاثیری در روند مهاجرت به کانادا نخواهند داشت.

طرح پایلوت مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا

طرح برنامه‌ی آزمایشی مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا، یک طرح مهاجرتی اجتماع‌محور در کاناداست و هدف از ایجاد این طرح پایلوت، آن است که مزایای اقتصادیِ مهاجرت به کانادا نصیب اجتماعات کوچک‌ترِ این کشور نیز بشود زیرا این طرح می‌تواند مسیر اقامت دائم کارگران ماهر و متخصصی که مایل به کار و زندگی در هر یک از مناطق کوچک این کشور باشند را هموار سازد.

 • برای این منظور، اداره مهاجرت کانادا در همکاری به اجتماعات کوچکی که در این طرح اعلام شده‌اند، قصد دارد تا رویکردهای زیر را مورد آزمایش قرار دهد:
 • استفاده از مهاجران برای رفع نیازهای بازار کار محلی و حمایت از توسعه‌ی اقتصادی مناطق کوچک‌تر

ایجاد محیط‌هایی دوستانه و پذیرای مهاجران برای حمایت از مهاجرانی است که قصدشان از مهاجرت، ماندن در اجتماعات روستایی کانادا را دارند.

این طرح آزمایشی برای اعطای اقامت دائم کانادا ، می‌کوشد تا جذابیت‌های لازم را برای مهاجران جدید ایجاد نماید تا این مهاجران، به صورت بلندمدت در مناطق روستایی و کم‌جمعیت اقامت نمایند. در همین راستا، اجتماعات کوچک کانادا ترغیب می‌شوند تا برای پذیرش مهاجران، وارد همکاری و مشارکت با شرکای زیر شوند:

 • شرکای محلی و اجتماع‌محور
 • شرکای فدرال
 • دولت‌های استانی

در وهله‌ی اول، شما به عنوان متقاضی مهاجرت باید در یکی از اجتماعات مورد نظر، یک شغل برای خود پیدا کنید. اگر شورای آن روستا یا اجتماع، توصیه‌نامه‌ای برای شما صادر کند و شما بتوانید درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنید، آن‌گاه اداره مهاجرت کانادا با صدور اقامت دائم کانادا به شما امکان نقل مکان به آن منطقه و کار و زندگی در آن‌جا را خواهد داد.

فرایند ثبت نام برای متقاضیان مهاجرت به کانادا، اداره مهاجرت کانادا درباره‌ی این طرح در ابتدای سال 2020 میلادی منتشر می‌سازد عبارت‌اند از:

 • صلاحیت‌های متقاضیان و شرایط ثبت‌نام
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام

توجه به این نکته مهم است که در این طرح مهاجرت به کانادا ، منظور از مناطق کم‌جمعیت، الزاما مناطق دورافتاده یا سرد کانادا نیست. مناطق کم‌جمعیتی که مشمول این برنامه‌ی مهاجرتی جدید هستند بیشتر، شهرهای کوچک و حتی حومه شهرهای بزرگ را شامل می‌شود. تعداد این مناطق کم‌جمعیت که آماده پذیرش مهاجران جدید از طریق این برنامه هستند، از قبل مشخص است و شامل 11 منظقه زیر می‌شود:

 • نورث بِی، انتاریو (North Bay, ON)
 • سادبِری، انتاریو (Sudbury, ON)
 • تیمینز، انتاریو (Timmins, ON)
 • سالت استی ماری، انتاریو (Sault Ste. Marie, ON)
 • تاندر بِی، انتاریو (Thunder Bay, ON)
 • برندون، مانیتوبا (Brandon, MB)
 • آلتونا/راینلند، مانیتوبا (Altona/Rhineland, MB)
 • موس جاو، ساسکاچوان (Moose Jaw, SK)
 • کلارس‌هولم، آلبرتا (Claresholm, AB)
 • وِرنون، بریتیش کلمبیا (Vernon, BC)
 • وست کوتنای، بریتیش کلمبیا (West Kootenay, BC)

این 11 منطقه، در واقع مناطقی هستند که اداره مهاجرت کانادا از میان تمامی مناطقِ متقاضیِ مهاجر در سراسر این کشور انتخاب کرده است و معیار انتخاب این مناطق، طبق اظهار اداره مهاجرت کانادا، موارد زیر بوده است.

 • نیاز اقتصادی منطقه به مهاجران جدید
 • وجود منابعی که پاسخگوی نیازهای مهاجران جدید باشد
 • وجود شرکایی که بتوانند این طرح مهاجرتی را از نزدیک، مدیریت کنند
 • تایید دولت فدرال در زمینه نیاز این مناطق به مهاجران جدید

لازم به ذکر است پس از انتشار اطلاعات تکمیلی درباره این طرح از طرف اداره مهاجرت کانادا، اطلاعات این صفحه را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.