بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر + شرایط و درآمدها

0

همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد پیدا کردن شغل پس از فارغ التحصیلی است! از این رو بسیاری از ان ها برای پیدا کردن شغل مناسب و ساخت زندگی ایده آل به کشور های خارجی مهاجرت می کنند. اگر شما نیز فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر هستید و یا تخصص بسیار بالایی در این زمینه دارید، در این قسمت با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به دست آورید. در این مقاله به معرفی کشور های کانادا، استرالیا، آمریکا، ژاپن و…. خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر

به دلیل پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی می توانیم شاهد استفاده از مهندسان کامپیوتر در زمینه های متنوع و مختلفی باشیم. به همین دلیل هر ساله می توانیم در لیست مشاغل آزاد کشور های اروپایی، شاهد جذب مهندسین کامپیوتر باشیم. از این رو اگر تصمیم به مهاجرت دارید باید ابتدا بهترین کشور را از نظر میزان حقوق، شرایط زندگی و… مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا در نهایت بتوانید بهترین و مناسب ترین کشور های برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

در ادامه این بخش ما چند کشور اروپایی و آمریکایی را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد تا شما بتوانید با مقایسه چند تن از کشور های اروپایی و آمریکایی بهترین آن را انتخاب کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر کدام است؟

کشور های اروپایی و آمریکایی بسیاری وجود دارند که خلا و نبود مهندس کامپیوتر در زمنیه های مختلف باعث نگرانی  آن ها شده است، به همین دلیل آن ها سعی می کنند تا با ارائه پلن های بسیار جذاب و منحصر به فرد، چنین مهندسان جوان و متخصصی را به سوی کشور خود جذب کنند. هر ساله افراد زیادی از این طریق وارد کشور های مختلف اروپایی شده و در شرکت های بزرگی مشغول به کار و فعالیت می شوند.

اما بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین کامپیوتر کجاست؟ اگر می خواهید بدانید بهترین کشور برای افرادی که در زمینه مهندسی کامپیوتر تخصص و تجربه بالایی دارند و یا به تازگی در این رشته فارغ التحصیل شده اند، کدام کشور است با ما در ادامه همراه باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر کانادا

معرفی کشور کانادا برای جذب متخصص کامپیوتر

کشور پهناور و بزرگ کانادا بیش از 35 میلیون جمعیت دارد که به دلیل موقعیت جغرافیایی و همچنین اقتصاد قوی، می توان آن را به عنوان یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین کشور های آمریکایی برای مهاجرت مهندسین کامپیوتر دانست. طبق آمار و ارقامی که در این کشور منتشر شده است، یک مهندسی کامپیوتر می تواند بیشترین نیاز کاری را برای ارگان های دولتی و…تکمیل کند.

در همین خصوص طبق بررسی های انجام شده توسط مجله محبوب و مردمی Maclean’s ، می توان به این نکته پی برد که مهندسی کامپیوتر به عنوان 4 شغل برتر و پردرآمد کانادا شناخته می شود.

 

درآمد مهندسین کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

یک مهندس کامپیوتر در طول فرایند کاری خود چنانچه از تخصص بالای برخوردار باشد می تواند ماهانه حدوداً 5 الی 6 هزار دلار درآمد کسب کند. برای رسیدن به این درآمد یک فرد در کانادا باید حدوداً 40 ساعت کار کند. البته این تنها رقم نهایی برای یک مهندس کامپیوتر نیست! بلکه در صورت قرار گیری در شرکت های بزرگ کانادا می توان رقم نهایی را بیش از این مقدار دانست.

حتما بخوانید:  مهاجرت مشاغل در حوزه کامپیوتر و فناوری IT به استرالیا

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر استرالیا

معرفی کشور استرالیا برای جذب متخصص کامپیوتر

از دیگر بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسین کامپیوتر می توان به کشور استرالیا اشاره نمود، این کشور به دلیل بازار کار فناوری اطلاعات و کامپیوتر که به شدت نیز در حال گسترش است، انتخاب خوبی برای مهندسان کامپیوتر خواهد بود. در این کشور کارخانه های متعدد و شرکت های فناوری به خصوصی در حال فعالیت هستند که ایجاب می کند برای گسترش روند کاری خود از متخصصین این حوزه استفاده کنند.

درآمد مهندسین کامپیوتر در استرالیا چقدر است؟

یک مهندس کامپیوتر در کشور استرالیا قادر است ماهانه بر اساس تخصص و مهارت خود میانگین 5 الی 6 هزار دلار درآمد کسب کند. البته این رقم، رقم بسیار مشخصی نیست بلکه بارها دیده شده است که حقوق پرداختی یک متخصص کامپیوتر در شرکت های مختلف، بیش از این مقدار است.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان-کامپیوتر سوئیس

معرفی کشور سوئیس برای جذب متخصص کامپیوتر

متاسفانه حضور و فعالیت در سوئیس کمی برای افراد متخصص خارجی و شهروندانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند کمی سخت است. با این حال افرادی که شهروند اتحادیه اروپا به شمار می آیند، می توانند به راحتی در حوزه های مختلف و در قالب یک مهندس کامپیوتر شروع به کار و فعالیت کنند.

از سوی دیگر اگر شما شهروندی هستید که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کند و قصد دارید برای اخذ کار به عنوانی ک مهندس کامپیوتر به سوئیس مهاجرت کنید در ابتدا باید از کارفرمای سوئیسی دعوت نامه ای داشته باشید.

البته کارفرمای سوئیسی در صورتی می تواند شما را جذب کند که ۳ماه شغل مورد نظر را در روزنامه های سوئیسی آگهی کرده و فرد مناسبی را برای پروژه خود انتخاب نکرده است. در این صورت او می تواند با ارسال دعوتنامه به شما به عنوان متخصص نیروی کار خارجی، فرایند جذب را آغاز کند.

درآمد مهندسین کامپیوتر در سوئیس چقدر است؟

همان طور که اشاره نمودیم شرایط نسبتا سختی برای جذب یک مهندسی کامپیوتر در سوئیس وجود دارد اما با این حال روش هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها به بهترین کشور موجود مهاجرت کنید. البته در سوئیس مزایا و ویژگی های بسیار منحصر به فرد و وسوسه انگیزی وجود دارد که تلاش برای جذب متخصص کامپیوتر را بسیار بالا خواهد برد.

از سوی دیگر در صورتی که افراد بتوانند از طریق مهاجرت کاری به سوئیس مهاجرت کنند، عموما می توانند پس از سه دوره کاری همسر و فرزندان خود را به سوئیس منتقل کنند. البته فرزندان آن ها باید کمتر از 18 سال، سن داشته باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر امریکا

معرفی کشور آمریکا برای جذب متخصص کامپیوتر

یکی دیگر از بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر، کشور آمریکا است. این کشور شرکت ها و مراکز کامپیوتری بسیار متعددی دارد که نیاز به جذب و حضور مهندس کامپیوتر در آمریکا به شدت احساس می شود، از این رو اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، این گزینه می تواند انتخاب درست و مطمئنی برای یک مهندس کامپیوتر باشد.

حتما بخوانید:  پاسپورت کانادا (Canadian Passport) و هر آن‌چه باید درمورد آن بدانید!

به دلیل وجود شرکت های معتبری که در آمریکا همانند ۲کا گیمز(۲K Games)، ای ام دی(AMD)، آمازون دات کام(Amazon.com)، سیسکو سیستمز(Cisco Systems) و… قرار گرفته اند، می توان شاهد پرداخت دست مزد های بسیار مناسبی بود.

درآمد مهندسین کامپیوتر در آمریکا چقدر است؟

همان طور که اشاره نمودیم در آمریکا شرکت های بزرگ و متعددی وجود دارد که آن ها همواره با کمبود نیروی متخصص در ای زمینه رو به رو هستند. به همین دلیل شرایط ویژه و مناسبی توسط دولت برای مهاجران کاری رشته کامپیوتر ایجاد شده است تا آن ها بتوانند با خیال راحت به این کشور مهاجرت کنند.

میزان درآمد متوسط یک نیروی متخصص در آمریکا حدوداً 8 هزار دلار بوده که این رقم در شرکت های بزرگ می تواند متفاوت و منحصر به فرد باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر نروژ

معرفی کشور نروژ برای جذب متخصص کامپیوتر

از دیگر کشور هایی که هر ساله می توان نام رشته مهندسی کامپیوتر را در لیست مشاغل آزاد آن ها دید، کشور نروژ است. این کشور به دلیل برخورداری از شرایط و موقعیت اقتصادی و هم چنین شرکت های متعدد نیاز به جذب مهندسین کامپیوتر دارد. از این رو برنامه های ویژه ای برای افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، قرار دارد.

شرکت ها و مراکز دولتی در نروژ عموما با کمبود مهندس کامپیوتر رو به رو هستند که این موضوع در نهایت موجب شده است تا مدیران شرکت ها به دنبال افراد خارجی ای باشند که در این زمینه تخصص و دانش نسبتا بالایی دارند.

درآمد مهندسین کامپیوتر در نروژ چقدر است؟

به دلیل نیاز بیش از حد کشور نروژ به مهندس کامپیوتر رقم های دریافتی بسیار وسوسه برانگیز خواهد بود! یک مهندس کامپیوتر در نروژ می تواند سالانه حدوداً 7 الی 8 هزار دلار درآمد داشته باشد که البته این رقم می تواند در شرایط مختلف و حضور در شرکت های مهندسی معتبر بالاتر برود.

با این حال اگر به دنبال کشوری زیبا، مناسب برای مهاجرت کاری هستید، کشور نروژ می تواند یک انتخاب مناسب و پر سود برای مهندسین کامپیوتر باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر ژاپن

معرفی کشور ژاپن برای جذب مهندس کامپیوتر

از کشور هایی آسیایی می توان به ژاپن اشاره نمود که در میان تمامی کشور های دنیا به دلیل پیشرفت صنعت و همچنین نیاز بازار برای جذب متخصص کامپیوتر، بیشترین حقوق را برای یک مهندس کامپیوتر در نظر گرفته است. با این حال اگر شما در زمینه مهندسی کامپیوتر تخصص کافی ای دارید می توانید برای جذب نیروی کار در کشور های آسیایی، ژاپن را انتخاب کنید.

این کشور همواره در مسیر رشد و تکامل صنعتی قرار دارد و می تواند به عنان یک مقصد نهایی برای مهندسین کامپیوتر انتخاب مناسب و ایده آلی باشد.

درآمد مهندسین کامپیوتر در ژاپن چقدر است؟

همان طور که اشاره نمودیم کشور ژاپن در دسته کشور های صنعتی و پرسود جهان قرار دارد که اهمیت ویژه ای به متخصصین کامپیوتر قائل است، از این رو اگر در زمینه مهندسی کامپیوتر تخصص و مهارت کافی ای دارید می توانید با توجه به شرایط ممکن، به این کشور مهاجرت کنید.

حتما بخوانید:  روش‌های دریافت اقامت کشور استرالیا (بروزرسانی 2021)

جالب است بدانید حقوق یک مهندس کامپیوتر در ژاپن عموما سالانه نزدیک به 100 هزار دلار است که این رقم در میان حقوق میانگین کشور های دیگر بسیار بالا است. به همین دلیل شاهد افراد بسیار زیادی خواهیم بود که برای کار و فعالیت به کشور ژاپن مهاجرت می کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر فنلاند

معرفی کشور فنلاند برای جذب مهندس کامپیوتر

فنلاند یکی از کشور های بسیار زیبا و ایده آلی است که در شمال اروپا قرار دارد. این کشور بیش از 6 میلیون نفر جمعیت دارد و بازار رشته مهندسی کامپیوتر نیز در این کشور به شدت داغ است. شرکت ها و مراکز دولتی در فنلاند برای توسعه کاری خود نیاز مبرمی به مهندس کامپیوتر و متخصص این حوزه دارند. از این رو همواره این شغل در لیست مشاغل آزاد کشور فنلاند قرار دارد و کمبود آن به شدت در این کشور احساس می شود.

درآمد مهندسین کامپیوتر در فنلاند چقدر است؟

با توجه به نیاز کشور های اروپایی، عموما رقم های مناسبی برای مهندسین در زمینه های مختلف به صورت ماهانه به عنوان دستمزد پرداخت می شود. اگر شما در زمینه کامپیوتر تخصص کافی ای را داشته باشید می توانید به راحتی در فنلاند حدوداً سالانه بین 70 الی 80 هزار دلار درآمد کسب کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر ایتالیا

معرفی کشور ایتالیا برای جذب مهندسین کامپیوتر

ایتالیا همواره مهد خلاقیت و نوآوری است، به همین دلیل حضور مهندسان کامپیوتر در این کشور حرف اول را می زند! متاسفانه در این کشور نیز شاهد کمبود مهندس کامپیوتر هستیم، با این حال دولت برای این دسته از افراد مزایا و ویژگی های منحصر به فردی را در نظر گرفته است تا بتواند آن ها را به سوی کشور خود جذب کند.

در کشور ایتالیا شرکت ها و مراکز خدماتی و دولتی بسیار متنوع ای وجود دارد که در تمامی آن ها بدون شک نیاز به استخدام مهندس کامپیوتر بیش از پیش به چشم می خورد، با این حال اگر شما تخصص کافی ای در این زمینه دارید، می توانید ایتالیا را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنید! کشوری که سالانه میزان درآمد متوسط یک مهندس کامپیوتر در آن به بیش از 65 هزار دلار می رسد.

البته این رقم تنها رقم نهایی برای یک مهندس کامپیوتر نخواهد بود! با این حال اگر در این زمینه فعالیت می کنید و تخصص کافی ای دارید می توانید حقوق ماهانه و سالانه خود را به بهترین شکل ممکن افزایش دهید.

جمع بندی مقاله بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر

همان طور که مشاهده نمودید در این مقاله به صورت جامع به معرفی و بررسی بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسین کامپیوتر پرداختیم و همچنین میزان رقم نهایی و شرایط کاری در این کشور ها را مورد بررسی قرار دادیم. با این حال تصمیم گیرنده نهایی با توجه به شرایط اقتصادی، زندگی و… در کشور مبدا شما هستید.

اگر هنوز نیز پس از مطالعه این مقاله سردرگم هستید می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت و همچنین شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید تا اطلاعات کامل تری در این خصوص کسب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.