بررسی و معرفی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

0

یکی از رشته های پرطرفدار و منحصر به فردی که در دانشگاه اکثر افراد به دنبال تحصیل در آن هستند، رشته مهندسی مکانیک است. با این حال برخی از مهندسان و دانشجویان برای ارتقای سطح علمی و همچنین کسب و کار خود تصمیم به مهاجرت می گیرند، در همین خصوص در این بخش قصد معرفی و بررسی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک را خواهیم داشت تا مهندسان جوان و پر انرژی در این رشته بتوانند بهترین کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند.

در این قسمت به معرفی و بررسی 5 کشور مهم و برتر در زمینه مهاجرت نیروی متخصص مکانیک اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد و شما را با میزان درآمد کسب شده در این کشور ها آشنا خواهیم نمود.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیکبهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

مقدمه ای بر معرفی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

هر ساله تعداد افراد بسیار زیادی از طروق مختلف قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند، از این رو می توان شاهد لیست بلند بالایی از انواع نیروهای کار، دانشجو و… بود که به بنا به دلایل شخصی و همچنین کشوری قصد دارند به بهترین کشور دنیا مهاجرت کنند.

مهندسی مکانیک یکی از پرطرفدار ترین و حرفه ای ترین رشته تحصیلی است که دانشجو پس از فارغ التحصیل شدن در آن به راحتی می تواند در یکی از کشور های اروپایی از طریق ویزای کاری، مشغول به کار و فعالیت شود. در سوی دیگر کشور های اروپایی از نظر میزان حقوق و مزایا اعتبار و اهمیت ویژه ای به این دسته از افراد اختصاص می دهند.

طبق آمار و بررسی های انجام شده می توان رشته مکانیک را به عنوان یکی از رشته های پردرآمد و پرسود در کشور های خارجی عنوان نمود که در ادامه ضمن معرفی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین مکانیک به معرفی و بررسی حقوق و مزایای پرداختی آن ها در کشور های مختلف نگاهی مناسب خواهیم داشت.

در خصوص رشته مکانیک و بازار کار آن در کشور های مختلف بیشتر بدانیم!

عموما رشته مکانیک در کنار سایر رشته های دیگر در لیست آن دسته از مشاغلی قرار می گیرد که دولت های مختلف برای آن از اتباع خارجی نیرو جذب می کنند. با این حال رشته مکانیک طبق بررسی های انجام شده در کشور های کانادا، استرالیا و آمریکا خواهان و تقاضای بیشتری در مقایسه با سایر کشور های دیگر دارد.

کشور های آمریکا، کانادا و استرالیا در دسته کشور های بسیار غنی و ثروتمند قرار می گیرند که فعالیت تجاری و اقتصادی انجام شده در آن ها این کشور ها را بسیار پر رونق تر از سایر کشور های موجود در دنیا کرده است. با این حال در حالت کلی می توان شاهد پرداخت دستمزدی میان 85 الی 120 هزار دلار در سال برای مهندسان مکانیک بود.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

آشنایی با بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسان مکانیک

طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم، حال نوبت به معرفی و بررسی چند کشور مهم است که در آن ها تقاضا برای جذب و استخدام نیروی کار در رشته مهندسی مکانیک بیش از سایر کشور ها به چشم می خورد. همچنین ما در این قسمت قصد معرفی و بررسی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک را خواهیم داشت، بنابراین نیازی به معرفی کشور های کوچک و کم درآمد نیست.

حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در مونترال چگونه است؟

معرفی و بررسی کشور کانادا و میزان ارزش و حقوق این کشور به مهندسان مکانیک

کشور کانادا کشور بسیار بزرگ و پهناوری است که هر ساله در لیست مشاغل آزاد این کشور می توان شاهد جذب مهندس مکانیک بود! مهندسان مکانیک طبق شرایط ویژه و خاصی که در این کشور وجود دارد می توانند بهترین و مناسب ترین انتخاب خود را برای ادامه فعالیت کاری خود داشته باشند.

در کانادا فعالیت های تجاری گسترده ای در حال اجرا است که این موضوع می تواند باعث جذب تعداد بسیاری از مهندسان در رشته های مختلف و به خصوص رشته مهندسی مکانیک باشد. با این حال این برای مهندسین مکانیک یک فرصت بسیار مهم تلقی می شود تا بتوانند در بهترین کشور اروپایی ضمن کار و فعالیت، اقامت خود را نیز دریافت کنند.

بررسی میزان حقوق نهایی مهندسان مکانیک در کشور کانادا

همان طور که اشاره نمودیم کشور کانادا برای جذب متخصصین و مهندسین مکانیک شرایطی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. به عنوان مثال سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مسلط بودن به زبان انگلیسی و… تمام بر روی جذب شما می تواند تاثیرگذار باشد.

این کشور برای مهندسین مکانیک به صورت سالانه مبلغی در حدود 60 هزار دلار پرداخت می کند، همچنین اگر تخصص کافی ای در این زمینه داشته باشید می توانید به میزان 90 الی 120 هزار دلار درآمد کسب کنید که این رقم در کانادا و برای تاسیس یک زندگی مناسب، بسیار ایده آل است.

به شما توصیه می‌کنیم حتما مقاله مهاجرت مهندسین مکانیک به کانادا را مطالعه کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

معرفی و بررسی کشور استرالیا و میزان ارزش و حقوق این کشور به مهندسان مکانیک

از دیگر کشور های جهان که اعتبار و اهمیت بسیار ویژه ای به مهندسین مکانیک می دهند، کشور استرالیا است. هر ساله در این کشور شاهد افزایش بیش از حد مهاجر از اقسام نقاط مختلف جهان هستیم. با این حال برای آن که بتوان حجم بسیار بالایی از مهاجران ورودی به این کشور را کنترل نمود، دولت وقت از شیوه هایی همچون امتیاز بندی استفاده کرده است.

طبق امتیاز بندی فرد متقاضی باید امتیاز لازم برای اخذ ورود به استرالیا را کسب کند، این امتیاز ها عموما به سن، میزان تحصیلات، برخورداری از مدرک تحصیلی و… بر می گردد.

این کشور نیز از نظر اقتصادی و اجتماعی در جایگاه بسیار مناسب و ایده آلی قرار گرفته است و هر ساله می توان به دلیل تعدد پروژه های عمرانی، تحقیقاتی، تولیدی و… در این کشور شاهد کمبود مهندس مکانیک بود. در لیست شغل های آزاد در کشور استرالیا می توان شاهد رشته مهندسی مکانیک بود و این موضوع خود می تواند باعث ایجاد فرصت برای متخصصین و مهندسین مکانیک باشد.

بررسی میزان حقوق نهایی مهندسان مکانیک در کشور استرالیا

از آن جایی که این کشور در حوزه های مختلف و متنوع ای فعالیت می کند، جذب نیروی متخصص در این کشور بیش از پیش احساس می شود. به همین علت است که کشور استرالیا اعتبار و اهمیت بسیار زیادی به متخصصین این رشته می دهد. یک مهندس مکانیک در استرالیا می تواند سالانه حدوداً 80 هزار دلار درآمد داشته باشد و این در صورتی است که یک مهندس متخصص می تواند به میزان 90 الی 120 هزار دلار در سال در استرالیا درآمد کسب کند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به انگلستان از طریق کار در سال 2021

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

معرفی و بررسی کشور آلمان و میزان ارزش و حقوق این کشور به مهندسان مکانیک

کشور آلمان مهد شکوفایی استعداد های بی نظیری در مهندسی مکانیک است، با وجود حضور برخی از بهترین و فعال ترین شرکت های خودرو سازی جهان همانند بی ام و، زیمنس، MTU Aero Engines و… می توان شاهد جذب مهندس مکانیک در این کشور بود.

این کشور نیز به دلیل ساخت پروژه های متعدد و همکاری با شرکت های بزرگ جهانی متاسفانه سالانه با کمبود نیروی متخصص و مهندس مکانیک رو به رو است. با این حال اگر شما در رشته مهندسی مکانیک فارغ ال تحصیل شده اسید و به دنبال بهترین کشور برای جذب مهندس متخصص مکانیک هستید می توانید به آلمان مهاجرت کنید.

این کشور اهمیت بسیار زیادی به مهندسان مکانیک می دهد و مزایای ویژه ای همانند تحصیل و … رایگان را برای متخصصین خود آماده ساخته است تا آن ها بتوانند در بهترین شرایط ممکن و در ایده آل ترین کشور جهان مشغول به کار و فعالیت شوند.

بررسی میزان حقوق نهایی مهندسان مکانیک در کشور آلمان

در کشور آلمان همان طور که اشاره نمودیم اهمیت ویژه ای به مهندسین مکانیک داده می شود، با این حال آن ها می توانند در این کشور توسعه یافته و پیشرفته حدوداً در سال به میزان 44 هزار یورو درآمد کسب کنند. این رقم در مقایسه با رقم های زندگی در آلمان کاملا مناسب و ایده آل است.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

معرفی و بررسی کشور آمریکا و میزان ارزش و حقوق این کشور به مهندسان مکانیک

آمریکا به عده برخی از افراد و متخصصان بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین مکانیک است. این کشور در حال حاضر به دنبال گرایش فناوری نانو بوده و در پی این موضوع به صورت کلی تخمین زده شده است که نیاز این کشور در سال های آینده به مهندس مکانیک حدوداً به بیش از 86 هزار نفر خواهد رسید.

با این حال این یک فرصت مناسب و ایده آل برای مهندسان و متخصصین این رشته است تا بتوانند در آمریکا فرایند شغلی خود را آغاز کرده و در محیط های کاری و شرکت هایی که به مهندس مکانیک نیاز دارند، حضور فعال داشته باشند. با این حال هر ساله در برنامه های این کشور، نیاز به جذب متخصص مکانیک بیش از پیش نیاز می شود.

 

بررسی میزان حقوق نهایی مهندسان مکانیک در کشور آمریکا

جذب بیش از 86 هزار نفر نیروی متخصص به دلیل فعالیت در گرایش های مختلفی در حوزه نانو موجب شده است تا دولت آمریکا ارزش بسیار ویژه ای به مهندسان مکانیک ببخشد. از این رو شما به عنوان یک مهندس و متخصص مکانیک پس از وارد شدن به آمریکا می توانید حدوداً سالانه بیش از 90 هزار دلار درآمد کسب کنید.

البته اگر تخصص و تجربه کاری مناسب و حرفه ای در این زمینه داشته باشید می توانید درآمد خود را تا مرز 130 هزار دلار نیز افزایش دهید که این رقم در مقایسه با هزینه های زندگی در آمریکا بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

حتما بخوانید:  مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل در سال 2021

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

معرفی و بررسی کشور فرانسه و میزان ارزش و حقوق این کشور به مهندسان مکانیک

از دیگر کشور های صنعتی جهان که شکوفایی بسیار منحصر به فردی در عرصه های نانو و همچنین تکنولوژی دارد می توان به فرانسه اشاره نمود. فرانسه کشور بسیار مدرن و مجهزی است که فعالیت های تجاری در کنار وجود برخی از برند های بزرگ در این کشور به اوج خود رسیده است.

با این حال این کشور نیز دچار کمبود شدید مهندس مکانیک رو به رو است! اگر شما در زمینه رشته مهندسی مکانیک تخصص بالایی دارید یا به تازگی از دانشگاه فارغ ال تحصیل شده اید می توانید به فرانسه مهاجرت کرده و در یکی از شرکت ها و کارگاه های آن مشغول به تحصیل شوید.

 

بررسی میزان حقوق نهایی مهندسان مکانیک در کشور فرانسه

این کشور به دلیل احتیاج شدید به مهندس مکانیک همواره مزایای مناسب و ایده آلی را برای آن ها در نظر گرفته است تا متخصصین این حوزه بتوانند به راحتی و با عملکردی مناسب در این کشور مشغول به فعالیت شوند. با این حال یک نیروی مهندس جوان در فرانسه می تواند به میزان بیش از 40 هزار یورو رد سال درآمد داشته باشد

 

کدام کشور می تواند انتخابی تحت عنوان بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک باشد؟

در موارد فوق به معرفی و بررسی 5 کشور برتر با حقوق پایه ای بسیار مناسب و ایده آل پرداختیم اما نظر و تایید نهایی توسط شما انجام خواهد شد. البته باید توجه داشته باشید که اخذ اقامت و همچنین تایید ویزای کاری شما عملا فرایند بسیار دشواری است که نیاز به تخصص و مهارت کافی در این زمینه دارد، با این حال ما در تیم مهاجرتی خود سعی می کنیم بهترین و ایده آل ترین پیشنهاد های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید انتخاب درستی را انجام دهید.

در سوی دیگر علاقه و حضور فعال شما در کشور مقصد خود موضوع بسیار مهم و قابل بررسی ای است. به عنوان مثال شاید برای شما حضور در کشور کانادا در مقایسه با کشور آلمان و یا فرانسه بهتر باشد. همچنین شما باید به بررسی نحوه زندگی و همچنین هزینه ها در کشور مقصد بپردازید و مهم ترین و ایده آل ترین کشور را انتخاب کنید.

همان طور که اشاره نمودیم در حال حاضر بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسین مکانیک، کشور های آلمان، کانادا و آمریکا است که به دلایل مختلفی نظیر گسترش صنعت، میزان درآمد، نوع زندگی و… مناسب و ایده آل هستند. حتما قبل از بررسی های نهایی از یک موسسه اقامتی مشاوره های لازم را در این خصوص دریافت کنید تا بتوانید به انتخابی درست و مطمئن دسترسی داشته باشید.

در این خصوص چنانچه نیاز به مشاوره و همچنین خدمات اقامتی داشتید می توانید از طریق بخش پشتیبانی، تلفن و شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.