بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

0

امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف قصد مهاجرت دارند. برخی برای درس خواندن و دانشگاه رفتن و برخی نیز برای کار کردن و زندگی کردن. افرادی که برای کار کردن به فکر مهاجرت هستند قطعا باید شرایط شغلی و کاری خود در کشور مقصد را به دقت بررسی کنند و از روند اخذ ویزا و شرایط کاری در آن کشور کاملا مطلع باشند. در ادامه با ما همراه شوید تا با بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان آشنا شوید.

دندانپزشکانی که به فکر مهاجرت هستند باید بدانند برخی کشورها از نظر خدمات دندانپزشکی و به طور کلی خدمات بهداشت و درمان نسبت به سایر کشورها برتر هستند و طبیعتا شرایط شغلی در چنین مقاصدی بهتر خواهد بود و میزان درآمد دنداپزشک نیز بالاتر است. پیشرفت تکنولوژی و امکانات به‌روزی که در برخی کشورها وجود دارد نیز به هرچه بهتر بودن موقعیت دندانپزشک کمک می‌کنند.

در کنار بررسی کشور مقصد از نظر موقعیت شغلی و درآمد، عوامل موثر دیگری نیز وجود دارند که شاید حتی اهمیت دوچندانی داشته باشند. مثلا اینکه اگر فرد در ایران مدرک خود را کسب کرده باشد باید آن را معادل‌سازی کند که بتواند در کشور مقصد اجازه کار دریافت کند. مسئله معادل‌سازی به این خاطر اهمیت دارد که برخی کشورها قوانین خاصی دارند مثلا در کشور هلند برای اینکه بتوانید مدرک معادل خود را به کار بگیرید و مشغول کار شوید باید حتما ابتدا اقامت این کشور را داشته باشید. از طرفی پروسه معادل‌سازی و کارهای مربوط به آن زمان خاصی لازم دارد. با توجه به اینکه چقدر برای مهاجرت زمان داشته باشید این موضوع نیز اهمیت پیدا می‌کند. ممکن است این پروسه برای کشوری بسیار زمان‌بر باشد و برای کشور دیگری بسیار ساده‌تر از آنچه که فکر می‌کنید انجام شود.

یکی دیگر از عوامل مهم در مهاجرت این است که اگر متاهل هستید بتوانید خانواده خود را نیز همراه خود ببرید. این مورد نیز در کشورهای مختلف متفاوت است.

در کنار این موارد ممکن است شما بخواهید در کشور مقصد ادامه تحصیل دهید، مدارک تخصصی و فوق تخصصی خود را اخذ کنید و یا در دوره‌های تکمیلی مختص رشته و تخصص خود شرکت کنید. برخی کشورها مانند استرالیا چنین امکانی را فقط برای افراد بومی استرالیا فراهم کرده‌اند پس قطعا از این نظر در استرالیا به مشکل خواهید خورد اما همه‌جا مانند استرالیا نیست.

زبان نیز یکی از مواردی است که برای بسیاری از دندانپزشکان مهم است. ممکن است شما کشوری را پیدا کنید که تمام شرایطش مهیا باشد اما امکان فراگیری زبان آن کشور در مدت زمانی که فرصت دارید را نداشته باشید. طبیعتا در چنین مواردی یا باید تمام تلاش خود را برای آموختن زبان آن کشور به کار گیرید و یا کشور مقصد مورد نظر خود را تغییر دهید.

موارد کلی‌تری نیز برای مهاجرت وجود دارد که البته برای تمام مردم ممکن است مهم باشد، از جمله آب‌وهوای کشور مقصد، وضعیت فرهنگی و آموزشی آن کشور، پیشرفت تکنولوژی، امکانات زندگی، جمعیت و …

در این مطلب سعی شده است بهترین کشورهایی که برای مهاجرت دندانپزشکان مناسب هستند همراه با شرایطی که دارند توضیح داده شود. تلاش ما این است مسیر مهاجرت و میزان استرس‌ها و تنش‌هایی که افراد در این مسیر متحمل می‌شوند را کاهش دهیم.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

کانادا

یکی از اولین کشورهایی که برای مهاجرت به ذهن افراد می‌رسد کاناداست. کانادا هر ساله مهاجران زیادی را می‌پذیرد و بسیاری از این افراد نیز زندگی خوب و ایده‌آلی در کانادا دارند. برخلاف بسیاری از کشوها، در کانادا می‌توانید نسبتا ساده‌تر مشغول کار شوید زیرا سیاست کانادا در این مورد به شما کمک می‌کند. بسیاری از افرادی که در کانادا مشغول کار هستند مهاجران هستند. البته باید گفت قوانین این کشور در مقایسه با چند سال قبل کمی سخت‌گیرانه‌تر شده است اما هنوز هم یکی از بهترین کشورهاست و افراد زیادی را می‌پذیرد. به نظر بسیاری از دندانپزشکان بهترین کشور برای مهاجرت کانادا است زیرا هم پیشرفت علم و تکنولوژی به کار دندانپزشک کمک می‌کند و هم فرهنگ مردم به قدری توسعه یافته است که مسائل مربوط به دندان را یکی از اولویت‌های زندگی خود قرار داده‌اند.

حتما بخوانید:  3 روش مهاجرت به اسپانیا | اقامت دائم اسپانیا (2021)

در کانادا در بیشتر استان‌ها هزینه‌های مربوط به دندانپزشکی را بیمه پرداخت می‌کند و به همین خاطر مردم نگرانی بابت هزینه ندارند و قطعا بازارکار دندانپزشکان خوب و مناسب خواهد بود.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد زبان یکی از موضوعات مهم برای مهاجرت است. برای مهاجرت به کانادا باید آزمون آیلتس دهید و حداقل نمره قبولی 7 را کسب کنید. اگر می‌خواهید برای کار کردن به کانادا بروید و قصد دارید ویزای کاری دریافت کنید باید یک موقعیت کاری نیز داشته باشید که به وسیله آن به شما ویزای کار تعلق بگیرد.

برای اینکه مدرک شما در کانادا مورد پذیرش باشد باید آن را معادل‌سازی کنید. پروسه معادل‌سازی مدرک به این صورت است که ابتدا باید در NDEB ثبت نام کنید و مدارک خود اعم از کاری و تحصیلی را ارسال کنید. پس از این مرحله باید در یک آزمون تئوری که میزان دانش شما را می‌سنجد شرکت کنید. این آزمون معمولا به صورت سالانه و در بهمن ماه انجام می‌شود. برای قبولی در این آزمون باید حداقل پنجاه درصد نمره آزمون را کسب کنید که بتوانید پس از آن در آزمون عملی نیز شرکت کنید.

شاید این پروسه ساده به نظر برسد اما بسیاری از افرادی که این کار را انجام داده‌اند با مشکلات و پیچیدگی‌های زیادی مواجه شده‌اند، حتی برخی به خاطر این مشکلات از مهاجرت به کانادا صرف‌نظر کرده‌اند. به همین خاطر بهتر است اگر قصدتان برای مهاجرت به کانادا جدی است از یک موسسه مهاجرتی کمک بگیرید که در این روند کنار شما باشد و سختی‌های مسیر را برایتان تسهیل کند.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

استرالیا

یکی از کشورهایی که اخیرا با تقاضای زیاد دندانپزشکان برای مهاجرت مواجه شده است کشور استرالیاست. می‌توان گفت اصللی‌ترین دلیل این مسئله درآمد بالای دندانپزشکان در این کشور است. طبق گزارش‌های اعلام شده درآمد سالانه دندانپزشکان بالغ بر 134000 دلار است و این درآمد قطعا می‌تواند تضمین‌کننده زندگی خوبی برای این افراد باشد.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشد باید پروسه‌ای که در زیر تشریح می‌شود را طی کنید.

همانطور که درباره کانادا نیز گفته شد، اولین قدم این است که مدارک خود را ارسال کنید که انجمن دندانپزشکی استرالیا آن را بررسی کند. مدارکی که بدین منظور نیاز دارید دانشنامه و ریزنمرات و کارت نظام پزشکی هستند. انجمن دندانپزشکی استرالیا این مدارک را بررسی می‌کند و معیارهای اولیه و عمومی که برای اخذ ویزای استرالیا لازم هستند را می‌سنجد. اگر شما واجد شرایط باشید و مدارکتان پذیرفته شود آنگاه می‌توانید در امتحان بررسی دانش عمومی و عملی شرکت کنید. مانند بسیاری از کشورها، ارزیابی مدارک در مرحله اولیه هزینه‌ای دارد که قطعا برای مهاجرت میزان این هزینه هم برایتان مهم خواهد بود. هزینه بررسی مدارک برای استرالیا در حدود 600 دلار است.

پس از آنکه اجازه شرکت در آزمون را دریافت کردید باید برای آن آماده شوید. هدف از این آزمون بررسی دانش علمی شماست و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. این آزمون نیز دو هزار دلار هزینه دارد.

برای اخذ ویزای استرالیا و مهاجرت به آن باید امتحان عملی را نیز پشت سر بگذارید. برای اینکه بتوانید در این آزمون شرکت کنید باید در آزمون قبلی حد نصاب قبولی را کسب کرده باشید. آزمون عملی فقط در استرالیا برگزار می‌شود پس باید هزینه سفر به استرالیا را هم درنظر بگیرید. در کنار هزینه‌های سفر، هزینه آزمون نیز 4500 دلار استرالیا خواهد بود. پس از آنکه در این آزمون نیز پذیرفته شوید باید مدارک زبان خود را آماده کنید. نمره آیلتس برای اخذ ویزای کار استرالیا 7 است.

پس از طی این مراحل می‌توانید به استرالیا بروید و در آنجا کار کنید. البته اگر قبل از مهاجرت بتوانید یک موقعیت کاری پیدا کنید قطعا هم از میزان استرس شما کاسته می‌شود و هم در ابتدای زندگی در استرالیا روزهای راحت‌تری را سپری خواهید کرد.

حتما بخوانید:  مهاجرت پزشکان به روسیه در سال 2021

به کمک ویزای کار می‌توانید در استرالیا بمانید و کار و زندگی کنید. در گذشته اگر افراد دو سال سابقه کاری داشتند می‌توانستند برای اخذ  اقامت دائم این کشور اقدام کنند اما با قوانینی که به تازگی به تصویب رسیده‌اند شما می‌توانید فقط برای 4 سال با ویزای کاری در استرالیا کار کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

اتریش

اگر به زبان آلمانی تسلط دارید کشورهای آلمان و اتریش از بهترین مقاصد مهاجرت هستند. ضوابط و قوانین این دو کشور نیز بسیار مشابه هستند به همین خاطر می‌توانید برای هر دو نیز اقدام کنید. مانند سایر کشورها اولین کاری که باید انجام دهید معادل‌سازی مدرک است. این پروسه کمی زمان‌بر است و می‌تواند تا یکسال نیز طول بکشد. البته درباره مدرک باید این نکته را هم مطرح کرد که پس از مهاجرت به اتریش باید دوره کارورزی را هم طی کنید. این دوره برای مهاجران خارجی الزامی است و در واقع دولت اتریش با این کار از مورد اعتماد بودن و کاردرست بودن پزشکان اطمینان حاصل می‌کند. برای مهاجرت به اتریش باید مدرک زبان آلمانی حداقل B2 نیز داشته باشید البته شایان ذکر است که اتریش در این مورد به مهاجر کمک کرده است و این امکان را فراهم کرده است که مهاجر در خاک اتریش بتواند زبان آلمانی خود را تقویت کند. پس اگر تسلط زیادی ندارید نگران نشوید. بسیاری از افراد توانسته‌اند به سرعت در حد نیاز زبان آلمانی را فرابگیرند و آزمون قبولی را پاس کنند و بعد از آن به سراغ یادگیری خوب و کامل زبان آلمانی بروند.

از اصلی‌ترین دلایلی که برای مهاجرت موردنظر دندانپزشکان است میزان درآمد در کشور مقصد است. اتریش از این نظر نیز یکی از بهترین مقاصد است و درآمد سالاته برای این حرفه در حدود 60 هزار یورو است که قطعا درآمد خوبی است. البته همزمان با پیشرفت شما در کار و اخذ مشتری و بالا رفتن تجربه این درآمد بیشتر خواهد شد. هرچه خوش‌نام‌تر باشید و مردم بیشتر از کار شما راضی باشند مراجعات بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتری خواهید داشت.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

انگلستان

هرچه کشوری بهداشت و درمان بهتر و قوی‌تری داشته باشد قطعا کار کردن برای پزشکان و دندانپزشکان بهتر و راحت‌تر خواهد بود و از طرفی در چنین کشورهایی فرهنگ بهداشتی مردم نیز بالاتر است و ارزشی که برای کار پزشکان قائل می‌شوند چند برابر خواهد بود. انگلستان کشوری است که مهاجران زیادی را می‌پذیرد و به همین خاطر شاید زندگی مهاجران نیز ساده‌تر باشد. علاوه بر این آب‌وهوای خوبی نیز دارد و از نظر زبان نیز برای بیشتر افراد سخت نیست. البته برای مهاجرت به انگلستان مانند سایر کشورها باید پروسه معادل‌سازی مدرک را انجام دهید. آزمونی که بدین منظور طراحی شده است آزمون PLAB است.

اما شاید بتوان گفت مهمترین دلیل تقاضای روزافزون دندانپزشکان برای مهاجرت به این کشور میزان درآمد بالای این متخصصان باشد. به طور کلی فارغ التحصیلان این رشته که وارد بازار کار می‌شوند با اینکه سابقه‌ای نیز ندارند می‌توانند تا چهل هزار دلار سالانه درآمد داشته باشند. البته هرچه سابقه کار فرد بالاتر برود این مقدار نیز تا حدود 90 هزار پوند افزایش می‌یابد. مانند سایر کشورها درآمد مطب‌های شخصی بیشتر است و این پزشکان می‌توانند تا سالانه 110 هزار پوند هم درآمد داشته باشند. این میزان درآمد برای پزشکان در کشور ایران ممکن است اصلا ایجاد نشود و قطعا با در نظر گرفتن ارزش پوند اگر فرد بتواند به انگلستان مهاجرت کند از نظر درآمدی پیشرفت بسیار خوبی خواهد داشت.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

هلند

شاید شما هم در چند سال اخیر این را از بسیاری از افراد شنیده باشید که هلند بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان است. باید گفت در هلند درآمد دندانپزشکان بسیار خوب است و با توجه به سابقه فرد ممکن است به 250 هزار دلار در سال نیز برسد، اما مسئله مهم دیگر کمبود نیروی کار دندانپزشک در هلند است. به همین خاطر به نیروی کار کشورهای دیگر نیاز دارد و بسیاری از افراد می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. البته این به این معنی نیست که شما بدون طی کردن پروسه‌های متعارف می‌توانید به هلند مهاجرت کنید، شما همچنان باید آزمون‌های لازم را پشت سربگذارید و مدارک خود را معادل‌سازی کنید.

حتما بخوانید:  پیش شرط های موفقیت شغلی در مهاجرت به کانادا

فرهنگ پزشکی و دندانپزشکی در هلند به پیشرفت خوبی رسیده است و افراد سالانه دو بار به دندانپزشک مراجعه می‌کنند. کیفیت خدمات ارائه شده در این کشور و تکنولوژی‌های مورد استفاده در بهداشت و درمان بالاست و مردم از خدمات ارائه شده رضایت خوبی دارند.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

سوئد

سوئد نه تنها برای دندانپزشکان بلکه برای بسیاری از حرفه‌های دیگر نیز یکی از اولین کشورهایی است که افراد برای مهاجرت در نظر می‌گیرند. این کشور که از نظر صنعت و دانش به خوبی پیشرفت کرده است برای بسیاری از مشاغل ایده‌آل است. درآمد دندانپزشکان در سوئد به طور متوسط سالانه 60 هزار دلار است. برای مهاجرت به این کشور باید مدارک خود را معادل‌سازی کنید و شاید بتوان گفت مهم‌ترین و سخت‌ترین مسئله برای مهاجران اخذ مدرک زبان سوئدی است. تقاضای مهاجرت به سوئد با افزایش زیادی روبرو است و بسیاری از دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند ایرانی هستند.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

آمریکا

امریکا نیز یکی از همان کشورهاییست که بسیاری از افراد در آغاز فکر کردن به مهاجرت به سراغش می‌روند. درست است که درآمد دندانپزشکان در امریکا می‌تواند تا سالانه 190 هزار دلار نیز باشد و البته می‌تواند با توجه به سابقه کاری و میزان محبوبیت پزشک افزایش خوبی هم داشته باشد، اما یکی از مهم‌ترین موانعی که در مسیر مراجعه به این کشور وجود دارد پروسه پیچیده و بسیار سخت و طاقت‌فرسای معادل‌سازی مدرک است. از طرفی نیز قوانینی که اخیرا برای مهاجرت ایرانیان اعمال شده است کمی مهاجرت به امریکا را سخت کرده است اما غیرممکن نیست. برای اخذ ویزای کاری امریکا باید پس از معادل‌سازی مدارک درسی و کاری، مدارک زبان خود را آماده کنید و در آزمون‌های حرفه‌ای این کشور نیز شرکت کنید. پس از این مراحل می‌توانید مجوز کار در امریکا را دریافت کنید و به این کشور رویایی سفر کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

ترکیه

یکی از راحت‌ترین مقاصد مهاجرت برای ایرانیان و مخصوصا ایرانیانی که به زبان ترکی تسلط دارند کشور ترکیه است. ترکیه در سال‌ها اخیر در راستای پیشرفت و توسعه زیرساخت‌های اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و سایر حوزه‌ها تلاش زیادی کرده است و با توجه به موفقیتی که کسب کرده است در حوزه‌های کاری مختلف با کمبود نیروی کاری مواجه است. علاوه بر اینکه درآمد دندانپزشکان در ترکیه خوب است، ترکیه مزیت‌های بسیار خوبی نیز نسبت به سایر کشورها دارد مثلا اینکه به ایران نزدیک است و رفت و آمد و دیدن خانواده بسیار راحت‌تر خواهد بود. طبیعتا هرچه کشور مقصد به ایران نزدیک‌تر باشد میزان هزینه‌های سفر و رفت و برگشت نیز کمتر خواهند بود. برای مهاجرت به ترکیه باید پروسه‌ای که در بالا برای سایر کشورها توضیح داده شد را طی کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

نروژ

نروژ نیز مانند سوئد به نیروی کار در حوزه دندانپزشکی نیاز دارد و درآمد خوبی نیز برای این متخصصان فراهم کرده است. برای ورود به این کشور باید ضمن فراهم کردن مدارک و طی کردن آزمون‌های لازم، مدرک زبان نروژی را نیز دریافت کنید که بتوانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید. درآمد دندانپزشکان در نروژ به سالانه 90 هزار دلار نیز می‌رسد و با توجه به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی خوبی که دارد و تعرفه‌های مناسبی که برای خدمات دندانپزشکی ارائه کرده است می‌تواند مورد توجه شما قرار گیرد. تنها مسئله‌ای که در کشور نروژ وجود دارد و ممکن است شما را مردد کند مالیات و هزینه‌های بالای زندگی است. البته این را هم در نظر داشته باشید که درآمد شما در این کشور نیز بالا خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.