بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر شما نیز قصد تحصیل در انتاریو را دارید و می خواهید با بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا آشنا شوید لطفا در این مقاله با ما در رهپویان مهاجر همراه باشید تا اطلاعات کامل تری از این موضوع به دست آورید. همان طور که می دانید کشور کانادا دارای استان های بسیار متعددی است که هر کدام از آن ها می تواند به تنهایی اقامت شما را تضمین کنند.

در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا خواهیم پرداخت و شما را با کالج های آن نیز آشنا خواهیم نمود تا اگر قصد دارید به صورت تحصیلی اقامت کانادا را ادریافت کنید در یکی از بهترین دانشگاه های انتاریو مشغول به تحصیل شوید.

آشنایی با استان انتاریوی کانادا و بررسی پیشینه آن

انتاریو یکی دیگر از استان های کانادا می باشد که حجم بسیار بالایی از مهاجران در این استان زندگی می کنند! جالب است بدانید انتاریو یکی از پرجمعیت ترین استان های کانادا می باشد که شهر اتاوا و تورنتوی کانادا درون این استان قرار گرفته اند. از این رو در این استان دانشگاه های بسیار متعددی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای سطح کیفیت بسیار خاص و ایده آلی هستند.

شیوه حمل و نقل در استان انتاریو به چه صورت است؟

یکی از بهترین و منحصر به فرد ترتین راه های حمل و نقل برای دانشجویان بین المللی ای که در انتاریو مشغول به تحصیل هستند، استفاده از خطوط مترو و شرکت اتوبوس رانی می باشد. دانشجویان تنها با خرید یک بلیط می توانند هر ماه به صورت نامحدود از سفر های درون شهری لذت ببرند.
قیمت بلیطی که برای هر فرد در انتاریو در نظر گرفته شده است درد طی یک ماه به 100 الی 120 دلار می رسد که رقم بسیار مناسب و ایده آلی می باشد. همچنین نقشه راه اتوبوس ها و خطوط مترو به راحتی قابل رویت می باشند تا شما بتوانید برنامه ریزی ای مناسب و درست از سفر های درون شهری خود داشته باشید.

هزینه اجاره خانه در انتاریوی کانادا چقدر است؟

هزینه های زندگی مناسبی در شهر انتاریو وجود دارد، به عنوان مثال اجاره یک اتاق در انتاریو به 500 الی 600 دلار در ماه و همچنین اجاره یک آپارتمان کوچک به 800 الی 1200 دلار در ماه می رسد.

شهریه های دانشگاه در استان انتاریو چقدر است؟

شهریه های دانشگاه در استان انتاریو در مقایسه با سایر استان های دیگر کمی بالاتر می باشد و این افزایش قیمت به دلیل سطح کیفی بالای استادید و دانشگاه های برتر این استان می باشد.
میانگین شهریه دانشگاه های استان انتاریوی کانادا، به صورت سالانه چیزی حدود 15 الی 30 هزار دلار می باشد که به نسبت مقطع تحصیلی و رشته می تواند متفاوت باشد.
همچنین دانشجویان در این استان می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند دو بخشی از هزینه های ناشی از آموزش را پرداخت کنند.

معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

همان طور که مشاهده نمودید استان انتاریو یکی از بهترین و پرجمعیت ترین استان های کشور کانادا می باشد که به دلیل تعدد جمعیت و همچنین سطح کیفی بالای این استان، دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر و منحصر به فردی در این استان تاسیس شده اند، از این رو از بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا می توان به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه گلف
 • دانشگاه کارلتون
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه رایرسون
 • دانشگاه براک
 • دانشگاه کوئین
 • دانشگاه لیکهد
 • دانشگاه لورانتین
 • دانشگاه سنت پاول
 • دانشگاه نیپیسینگ
 • دانشگاه ویلفرید لوریه
حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های آلبرتا کانادا برای تحصیل و مهاجرت

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

1- دانشگاه مک مستر (McMaster)

دانشگاه مک مستر McMaster یکی از دانشگاه های برتر در استان انتاریو می باشد که هدف از تاسیس این دانشگاه، ایجاد محیطی بسیار پویا و خلاق برای رشد علم و حفاظت از آن در نظر گرفته شده است.
این دانشگاه در سال 1887 در شهر زیبای تورنتو در استان کانادا تاسیس شد که در سال 1930 از تورنتو به همیلتون منتقل یافت. در سال 2012 به دلیل خلاقیت هایی که در عرصه علم و نوآوری در این دانشگاه صورت گرفت، توانست 120 سالگی خود را چند بگیرید که این موضوع یک افتخار بسیار بزرگ در دانشگاه مک مستر کانادا می باشد.

ویدئو معرفی دانشگاه مک مستر را حتما ببینید!

2- دانشگاه گلف یا گوئلف (University of Guelph)

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

دانشگاه گلف University of Guelph که در استان انتاریو قرار گرفته است به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های علوم کشاورزی در کانادا محسوب می شود که در سال 1930 در انتاریو تاسیس شد. همچنین این دانشگاه یکی از بهترین و بزرگترین کمپ ها را در اختیار دارد و می تواند در زمینی به مساحت 330 هکتار، پذیرای 5 هزار دانشجو باشد.

3- دانشگاه کارلتون (Carleton University)

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

دانشگاه کارلتون (Carleton University) یک دانشگاه جامع و بین المللی می باشد که در سال 1942 در استان انتاریو و در شهر اتاوا که پایتخت کانادا است، تاسیس شد.
این دانشگاه نیز در یک محیط 65 هکتاری قرار گرفته است و زیر ساخت های آن، آن را به عنوان یکی از خاص ترین و زیباترین دانشگاه های کشور کانادا تبدیل نموده است.
تعداد رشته های تحصیلی ای که دانشجو ها در آن مشغول به تحصیل می باشند چیزی در حدود 38 درصد و همچنین نرخ زضایت و علاقه مندی دانشجویان به این دانشگاه در مقایسه با سال های قبل به میزان 11 درصد افزایش یافته است.

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

4- بررسی دانشگاه تورنتو (Toronto University)

دانشگاه تورنتو Toronto University را می توان جزئی از بهترین دانشگاه های انتاریوی کانادا خطاب نمود که از سال 1827 تاسیس و تا به امروز قدرت و شایستگی بسیار مناسبی را از خود به نمایش گذاشته است.
این دانشگاه یکی از قوی ترین و بهترین دانشکده های آموزشی و تحقیقاتی در شمال کشور امریکا است که دارای محیطی پویا، خلاق، زنده و بی نظیر می باشد که دانشجویان می توانند به راحتی در این دانشگاه به تحقیقات علمی خود ادامه دهند.
همچنین این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه کانادا و 17 امین دانشگاه برتر جهان شناخته شده است.

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

5- بررسی دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

اگر به دنبال یک دانشگاه دوزبانه (انگلیسی – فرانسوی) هستید و می خواهید در آن مشغول به تحصیل شوید، می توانید به دانشگاه اتاوا University of Ottawa مراجعه کنید. این دانشگاه یکی از بزرگ ترین و محببو ترین دانشگاه های دو زبانه در اساتان کانادا است که در مرکز پایتخت کانادا و در استان انتاریو قرار گرفته است.

حتما بخوانید:  دانشگاه رویال رودز

این دانشگاه تا به امروز در زمینه های بسیارا وسیعی فعالیت خودش را آغاز نموده است و موفق به کسب پیشرفت های قابل ملاحظه ای در عرصه های مختلفی همانند علوم اجتماعی، بهداشت و علوم انسانی و… شده است.
این دانشگاه بیش از 450 رشته و بیش از 4 هزار دانشجو دارد که تمامی آن ها در مقاطع مختلف تحصیلی و در رشته های خاصی مشغول به تحصیل هستند.

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

6- بررسی دانشگاه واترلو (Waterloo University)

از دیگر دانشگاه های محبوب استان انتاریو می توان به دانشگاه واترلو Waterloo University اشاره نمود. این دانشگاه در سال 1957 و با استفاده از 74 دانشجو فعالیت خودش را آغاز نمود. این محیط آموزشی امروزه در یک زمینی به مساحت 1000 هکتار فضای آموزشی، 3 کمپ ماهواره ای، 6 دانشکده فعال و 10 مدرسه وابسته به دانشکده تشکیل شده است.
این دانشگاه در حال حاضر بیش از 40 هزار دانشجو دارد که در مقاطع مختلف به صورت تمام وقت و پاره وقت در حال کسب علم و گذراندن فرایند تحصیل خود هستند.
این دانشگاه همچنین دارای بزرگترین دانشکده فنی و مهندسی در کشور کانادا می باشد و افتخارات بسیار زیادی نیز در این دانشگاه به ثبت رسیده است.

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

7- بررسی دانشگاه رایسون (Ryerson University)

یکی از دانشگاه های ممتاز و برتر کانادا، بی شک دانشگاه Ryerson University یا رایسون است. این دانشگاه در زمینه تولید و نوآوری های آموزشی زبان زد خاص و عام می باشد و تا به امروز اتفاقات بسیار گسترده ای در این دانشگاه به وقوع پیوسته است.
دانشگاه رایسون در سال 1948 در انتاریوی تونتو تاسیس شد و تا به امروز فعالیت های گسترده ای در تمام زمینه های آموزشی از آن به گوش می رسد.
در حال حاضر این دانشگاه بیش از 38 هزار دانشجو دارد که در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های متفاوتی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. تعداد رشته های موجود در این دانشگاه به 100 عدد می رسد که در 6 دانشکده آن به صورت کامل و با کیفیت ترین نوع تدریس به دانشجویان ارائه می شود.
همچنین جالب است بدانید که در این دانشگاه بیش از 95 درصد از دانشجویان این دانشگاه پس از به اتمام رساندن شرایط تحصیلی در یکی از مراکز اشتغال زایی، مشغول به کار و فعالیت خواهند شد.

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

8- بررسی دانشگاه براک (Brock University)

دانشگاه براک Brock University را می توان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا دانست! این دانشگاه که در استان انتاریو قرار دارد تمرکز و کیفیت بسیار ویژه ای در زمینه تحقیقات دارد که این موضوع باعث شده است تا این دانشگاه به عنوان یکی از قطب های تحقیقاتی در کانادا معرفی شود.
این دانشگاه بیش از 7 دانشکده و بیش از 600 نفر عضو هیئت علمی دارد که تمامی آن ها در دانشکده های مخصوص به خود مشغول به تدریس به بیش از 17 هزار دانشجو هستند.

حتما بخوانید:  دانشگاه تورنتو

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

9- بررسی دانشگاه کوئین (Queen’s University)

دانشگاه کوئین Queen’s University یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استان انتاریو است که بیش از 180 سال قدمت دارد! این دانشگاه همواره در دسته دانشگاه های علمی و پژوهشی برتر کانادا قرار می گیرد و با فضایی کاملا سنتی و کلاسیک خود می تواند میهمان دانشجویان علاقه مند و مشتاق به تحصیل باشد.
زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1841 بر می گردد و همچنان بافت سنتی و زیبای خود را دارد و میزان بیش از 22 هزار دانشجو از سراسر جهان می باشد.

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

10- بررسی دانشگاه لیکهد (Lakehead University)

از دیگر دانشگاه های ممتاز و برتر استان انتاریوی کانادا می توان به دانشگاه لیکهد Lakehead University اشاره نمود، این دانشگاه در سال 1965 در استان انتاریوی کانادا تاسیس شد و تا به امروز میزبان دانشجویان بین المللی از 150 کشور جهان بوده است. تا به امروز در دانشگاه لیکهد تحقیقات بسیار متنوع و مختلفی در رشته های دانشگاهی این دانشگاه اتفاق افتاده است که در نهایت سبب کسب افتخارات لازم شده است.

بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

11- بررسی دانشگاه لورنتین (Laurentian University)

دانشگاه لورنتین Laurentian University یکی دیگر از دانشگاه های انتاریوی کانادا است که در سال 1960 در این استان تاسیس شد! این دانشگاه تمرکز بسیار حرفه ای در رشته های مقطع کارشناسی دارد و در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته های مختلف هستند.
این دانشگاه با طراحی زیبا و برخوداری از کمپ های دانشجویی می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در انتاریو باشد.

معرفی و بررسی انواع کالج های استان انتاریوی کانادا

علاوه بر دانشگاه های فوق که از آن ها می توان به عنوان بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا یاد نمود، می توان به کالج های زیر نیز نگاه ویژه ای برای تحصیل داشت! این کالج ها در واقع در استان انتاریو به عنوان بهترین کالج ها در نظر گرفته شده اند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.
Humber College : Toronto
Collège La Cité (FR) : Ottawa
Lambton College : Sarnia
Loyalist College : Belleville
Mohawk College : Hamilton
Niagara College : Welland
Northern College : Timmins
St. Clair College : Windsor
St. Lawrence College : Kingston
Sault College : Sault Ste. Marie
Seneca College Toronto
Sheridan College : Oakville
Algonquin College : Ottawa
Cambrian College : Sudbury
Canadore College : North Bay
Centennial College : Toronto
Collège Boréal (FR) : Sudbury
Conestoga College : Kitchener
Confederation College : Thunder Bay
Durham College : Oshawa
Fanshawe College : London
Fleming College : Peterborough
George Brown College : Toronto
Georgian College : Barrie

جمع بندی مقاله معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های انتاریو کانادا

در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های انتاریوی کانادا پرداخیتم و شما را با بهترین و منحصر به فرد ترین دانشگاه های این استان آشنا ساختیم، چنانچه قصد تحصیل در انتاریو را دارید می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را اخذ کنید و بتوانید تصمیم درست و ایده آلی را دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *