معرفی کشور کانادا Canada هر آنچه لازم است در مورد کانادا بدنید!

225

کشور کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی با مساحت 9,984,670 کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان می باشد. هرچند کشور کانادا دومین کشور بزرگ دنیا است، اما تنها حدود 35 میلیون نفر (در سال 2014) جمعیت دارد.

ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت های ایالتی و یک فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه ایفای نقش می کند، تشکیل شده است. رأی دهندگان و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می گیرند.

پایتخت کشور کانادا، شهر اتاوا بوده است و 1 میلیون نفر جمعیت دارد. پرجمعیت ترین شهر کانادا، تورنتو می باشد که حدود 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد و شهر های مونترال و ونکوور هرکدام با 3.4 و 1.9 میلیون نفر در رده های بعدی قرار دارند.

این کشور با دارا بودن 10 استان و 3 ناحیه توسط دولت استانی و مستقل از هم اداره می شوند ولی در کل تحت پوشش دولت فدرال اداره می شوند.کشور کانادا از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود می شود و از جنوب و شمال غرب با ایالت متحده آمریکا همسایه است. با وجود وسعت بسیار زیادی که این کشور دارا می باشد، کانادا از نظر پراکندگی جمعیت چهارمین کشور دنیاست که در هر کیلومتر مربع فقط 3 نفر زندگی می کنند. شش شهر کانادا که جمعیتی بیش از 1 میلیون نفر دارا می باشند عبارتند از: تورنتو، مونترآل، ونکوور، کلگری، ادمنتون و اتاوا

کانادا
کانادا

مهاجرت، یکی از مهمترین بخشهای اقتصاد و جمعیت کانادا محسوب می شود. هرساله هزاران نفر از مهاجرت های قانونی و کلاس های مختلف مهاجرتی وارد کشور کانادا می شوند و در بازار کار کانادا مشغول به جذب و آغاز زندگی می باشند.

زبان های رسمی کشور کانادا، انگلیسی و فرانسوی می باشد. زبان فرانسه، زبان مادری حدود 6.6 میلیون نفر کانادایی می باشد. بیشترین جمعیت فرانسوی زبانان در استان کبک زندگی می کنند و مونترآل دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان دنیاست اما در حدود یک میلیون نفر از آنها در استان های دیگر کانادا، خصوصا انتاریو و نیوبرانزویک زندگی می کنند.

واحد پول کانادا، دلار می باشد که از نظر حجم مبادلات، در سطح جهانی هفتمین واحد پول دنیا می باشد. صنایع منابع طبیعی از قبیل جنگل داری، معدن داری، کشاورزی، صنایع نفت و گاز طبیعی و ماهیگیری از مهمترین منابع تولید کار و درامدهای صادراتی میباشند.

کانادا کشوری نوین و دارای فناوری پیشرفته است و توان تامین انرژی سوختی از منابع درون مرزی را دارد. این کشور دارای منابع گسترده طبیعی است و برخی از استان های آن وابستگی شدیدی به استفاده از این منابع دارند.

نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیا رگسترده باشد به گونه ای که کانادا و آمریکا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور باهم از هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است.

کانادا
کانادا

آب و هوای کانادا بطور کلی سرد است بجز در بخش جنوب غربی، جایی که استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور در آن قرار دارند که دارای آب و هوای معتدل است. شهر اتاوا که پایتخت کانادا می باشد با رکورد شب های زمستانی 35 درجه سانتیگراد زیر صفر دومین پایتخت سرد دنیاست. دمای هوا در کانادا از جایی به جای دیگر می تواند بسیار متفاوت باشد.

کشور کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو و کلا به 5 منطقه اصلی به نامهای central, north, prairies, atlantic, west coast  تشکیل شده است. فرهنگ و جمعیت هریک از بخشهای کانادا متفاوت می باشد و چهره ای زیبا از چند فرهنگی کانادا را ترسیم کرده است.

ده استان کانادا عبارتند از: 1- آلبرتا 2- بریتیش کلمبیا 3- مانیتوبا 4- نیوبرانزویک 5- نیوفالند و لابرادور 6- نوااسکوشیا 7- انتاریو 8- جزیره پرینس ادوارد 9- کبک 10- ساسکچووان

سه ناحیه کانادا عبارتند از: 1- ناحیه شمال غربی 2- نوناووت 3- یوکان

کشور کانادا هر ساله هزاران مهاجر جدید می پذیرد.شرایط خوب تحصیلی، کاری و رفاهی در کانادا در مقایسه با سایر کشور هلی جهان، این کشور را به مقصدی مطلوب برای مهاجرین بدل کرده است.

ساختار سیاسی حکومت در کانادا

کانادا یک ساختار حکومتی سه لایه، متشکل از دولت‌های فدرال، استانی (یا قلمروی)، و شهرداری دارد. دولت فدرال، که مرکز فرماندهی آن در اتاوا قرار گرفته، مسوول سیاست خارجی، دفاع ملی، مهاجرت، و دیگر مسائل ملی است. دولت‌های استانی مراقبت‌های بهداشتی، تحصیلات، امور پلیسی و حفظ نظم، بزرگراه‌ها و سایر امور استانی را در دست دارند. مسائل محلی، مانند ناحیه‌بندی، پلیس و آتش‌نشانی شهر، برف‌روبی، زباله و بازیافت نیز در حیطه‌ی قلمرو اجراییِ شهرداری هستند.

دولت فدرال کانادا نیز دقیقا مانند اکثر کشورهای دیگر، سه شاخه دارد: قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضاییه. با این حال، ریشه‌های بریتانیاییِ کانادا در رهبری اجرایی و ساختار پارلمانی آن را می‌توان به وضوح مشاهده کرد.

رجالِ دولت کانادا

نخست وزیر کانادا رییس اجرایی این کشور است. پارلمان، یا قوه مقننه ملی، دو بخش دارد: مجلس عوام (house of commons) و مجلس سنا (Senate).

308 عضو مجلس عوام، که با عنوان ام‌پی (MP) یا اعضای پارلمان شناخته می‌شوند، هر کدام برای یک دوره‌ی 5 ساله انتخاب می‌شوند و يک «حوزه‌ی انتخابیه»، یا ناحیه ، که اساس تقسیم‌بندیِ آن جغرافیایی است را نمایندگی می‌کنند.

اما اعضای مجلس سنا (شامل 105 عضو) با انتخابات تعیین نمی‌شوند بلکه نخست‌وزیر آن‌ها را منصوب می‌‌کند. سناتورها از زمانی که وارد دفتر کار خود می‌شوند، می‌توانند تا زمانی که به سن 75 سالگی برسند بر سر کار بمانند.

قوانین در کانادا به چه شکل ساخته می‌شوند؟ وقتی یک لایحه در پارلمان مطرح می‌شود، باید توسط اکثریت، هم در مجلس عوام و هم در سنا مورد پذیرش قرار بگیرد. سپس حاکم کل کانادا (Governor General)، که به طور رسمی نماینده‌ی ملکه‌ی انگلیس در کانادا است، قبل از این‌که لایحه تبدیل به قانون شود، آن را تایید نهایی (یا به قول خود سیاسیون، «توشیح سطلنتی» (Royal Assent) می‌کند.

پرچم کانادا
پرچم کانادا

سرود و پرچم ملی کانادا

گمان می‌کنید چقدر طول می‌کشد تا یک آهنگ تبدیل به سرود ملی کشوری شود؟ در کانادا این اتفاق 100 سال طول کشید.

آهنگی که در نهایت تبدیل به سرود ملی کانادا شد ابتدا در سال 1880 و در شهر کبک اجرا شد. آهنگ این ترانه را کالیکسا لاوالی (Calixa  Lavallée)، آهنگساز و معلم موسیقی، آهنگ آن را ساخت و سر آدولف-باسیل روتیر (Sir Adolphe-Basile Routhier) که یک قاضی بود، ترانه‌ی ابتدایی آن را – به فرانسوی – نوشت. در طول سال‌ها، نویسندگان زیادی ترانه‌هایی را به زبان انگلیسی برای این آهنگ نوشتند، اما کلماتی که در نهایت روی آهنگ ماندنی شدند بر اساس ترانه‌ای بود که یک قاضی دیگر به نام آر. استنلی ویر (R-Stanley Weir) در 1903 سروده ‌بود. یازده سال بعد، یعنی در سال 1914 «ای کانادا» به شناخته شده‌ترین آهنگ وطن‌پرستانه در کشور تبدیل شده ‌بود.

البته  پارلمان تا سال 1980، «ای کانادا» را به عنوان سرود ملی کشور به رسمیت نشناخت. قانون سرود ملی کشور که در سال 1980 تصویب شد، دو مجموعه ترانه، یک نسخه‌ی انگلیسی بر اساس شعر ویر و یک  نسخه‌ی فرانسوی از شکل اصل ترانه‌ی روتیر را به رسمیت می‌شناخت و به عنوان سرود ملی معرفی می‌کرد. نسخه‌ی انگلیسیِ این سرود (به همراه ترجمه‌ی فارسی‌اش) چنین است:

ای کانادا! ای خانه و سرزمین ما!
عشق راستین میهن‌دوستی بر تمام فرزندانت فرمان می‌راند.
با دل‌هایی پر از شوق، فرازیدنت را می‌نگریم،
ای شمال راستین زمین، نیرومند و آزاد!
از دوردست و سرتاسر،
ای کانادا، ما به پاس تو برمی‌خیزیم.
خداوند سرزمین ما را شکوهمند و آزاد نگاه دارد!
ای کانادا، ما به پاس تو برمی‌خیزیم.
ای کانادا، ما به پاس تو برمی‌خیزیم.

O Canada!
Our home and native land!
True patriot love in all of us command.
With glowing hearts we see thee rise,
The True North strong and free!
From far and wide,
O Canada, we stand on guard for thee.
God keep our land glorious and free!
O Canada, we stand on guard for thee.
O Canada, we stand on guard for thee.

شکل پرچم ملی کانادا – برگ‌های قرمز و سفید افرا– هم نسبتا جدید است. پیش از آن و تا دهه‌ی 60 قرن بیستم میلادی، پرچم کانادا پرچم ملی بریتانیا را در برداشت. اما در سال 1964، نخست وزیر لستر پیرسون (Lester Pearson)، کمپینی را برای ارائه‌ی یک نمادِ واقعاً کانادایی در پرچم ملی کانادا به راه انداخت که در نتیجه‌ی این حرکت، طرح پرچم با برگ افرا زاده شد.

کانادا

مهاجرت پرستاران به کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم برای پرستاران

حتماً زیاد شنیده‌اید که می‌گویند پرستاری شغلی است که همه کشورها به آن نیاز دارند و پرستاران راحت‌تر از بقیه مشاغل و تخصص‌ها می‌توانند مهاجرت کنند. این حرف تا حد بسیار زیادی درست است و مهاجرت پرستاران به کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست.

سفارت کانادا کجاست؟ وقت سفارت کانادا (Canadian embassy)

یکی از مراحل مهاجرت به کانادا یا دریافت هر نوع ویزا از این کشور، حضور در سفارت کانادا و انجام تشریفات اداری لازم است. سال‌هاست به دلیل مناسبات سیاسی، سفارت کانادا در ایران تعطیل شده است و از این رو متقاضیان مهاجرت به کانادا، باید برای

هر آن‌چه باید درباره پاسپورت کانادا (Canadian Passport) بدانید!

پاسپورت کانادا یا هر کشور دیگر، سندی رسمی است که نشان می‌دهد دارنده‌اش شهروند کانادا است. پاسپورت کانادا نیز مانند هر پاسپورت دیگری عمدتاً و بیش از هر زمانی، در هنگام سفرهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا برای عبور از هر مرزی، مسافر

شهروندی کانادا – هر آن‌چه باید در مورد تابعیت کانادا بدانید!

در فرایند مهاجرت به کانادا (یا هر کشور دیگر)، اخذ شهروندی کانادا را آخرین مرحله از مهاجرت به کانادا می‌دانیم زیرا با طی کردن این مرحله، فرد رسماً می‌تواند پاسپورت کانادایی دریافت کند و مانند یک کانادایی، از تمام مزایای شهروندی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی 2020

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، یکی از روش‌های مرسوم و محبوب مهاجرت به کانادا است. اساس مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی این است که فرد متقاضی بتواند در کانادا، کسب و کاری برای خود ایجاد کند که بدون نیاز به اشتغال و استخدام در

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج (ازدواج در کانادا)

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از روش های بسیار رایج جهت اخذ شهروندی کانادا و اقامت دائم این کشور است. تقریبا در همه کشورهای دنیا، ازدواج یکی از روش‌های پذیرش مهاجران است، یعنی اگر فردی، همسرش تبعه یا شهروند کشور دیگری باشد، خودش نیز

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل (تحصیل در کانادا)

گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا به‌ خودی خود به معنای مهاجرت به کانادا نیست زیرا هیچ یک از ویزاهای تحصیلی، مجوز اقامت دائم شما در کانادا محسوب نمی‌شود. این واقعیت، تقریبا در مورد همه کشورها صدق می‌کند. کشوری

مهاجرت به کانادا از طریق کار (کار در کانادا)

همیشه یکی از راه‌های مهاجرت، مهاجرت به کانادا از طریق کار است. البته عنوان «مهاجرت به کانادا از طریق کار» یا مهاجرت به هر کشور دیگری از طریق کار، عنوانی کلی و غیردقیق است و در مورد مهاجرت به هر کشوری، معنا و مصداق‌های مختلفی پیدا می‌کند. در

سرمایه گذاری در کانادا 2020 (مهاجرت به کانادا)

سرمایه گذاری در کانادا موضوعی است که هر روزه هزاران نفر با مشاوران ما تماس می‌گیرند و درباره‌اش سوال می‌پرسند. سرمایه گذاری، کلیدواژه‌ی بسیاری از کشورها برای پذیرش مهاجران است. کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست. سرمایه گذاری در کانادا یکی

اکسپرس اینتری کانادا 2020 (Express Entry)

اکسپرس اینتری کانادا Express Entry (به معنای «ورود سریع») نام یک سیستم پذیرش متقاضیان برای مهاجرت به کانادا است که از سال 2015 میلادی توسط اداره‌ مهاجرت و شهروندی کانادا راه‌اندازی شده است تا مراحل گزینش مهاجران جهت اخذ اقامت دائم این کشور،

گزارش سه‌ماهه‌ی اکسپرس اینتری کانادا: 21600 نفر در تابستان امسال دعوت به اقامت دائم شدند

گزارش تفکیکی سه‌ماهه اکسپرس اینتری کانادا نشان می‌دهد که در سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی (یعنی در تابستانی که گذشت) 21600 نفر از طریق سیستم اکسپرس اینتری دعوت به اقامت دائم کانادا شدند و این رقم، نشان می‌دهد تابستان، بهترین فصل برای

چرا لیبرال‌های کانادا، طرح نامزدی شهری و آزاد شدن درخواست شهروندی را مطرح می‌کنند؟

حزب لیبرال کانادا وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات آتی، برنامه‌های ویژه‌ای برای پذیرش مهاجران اتخاذ خواهد کرد. به طور خاص، دو مورد از این وعده‌ها (در صورت تحقق) تاثیر زیادی بر متقاضیان مهاجرت خواهد داشت: (1) تعداد مهاجرانی که هر سال دولت

مهاجرت روانشناسان به کانادا: شرایط و درآمد روانشناسان در کانادا

روان‌شناسی یکی از محدود رشته‌های علوم انسانی است که در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا در گروه «نیروی متخصص فدرال یا اسکیل ورکر»، «نیروی متخصص استانی» و «سیستم اکسپرس اینتری» کانادا آمده است (این حرفه، در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا با کد

نرخ رشد جمعیت کانادا رکورد زد! بالاترین نرخ رشد جمعیت از سال 1990

گزارش اداره آمار کانادا که دیروز (دوشنبه نه شهریور 1398- ا اکتبر 2019) منتشر شد نشان می‌دهد جمعیت کانادا از ماه ژوئیه سال گذشته تا ماه ژوئیه سال جاری، 1.4 درصد افزایش یافته است؛ و این نرخ رشد، بالاترین نرخ رشد سالانه‌ی جمعیت کانادا از سال

اکسپرس اینتری آلبرتا: حداقل نمره‌ی 302 برای پذیرش متقاضیان

آخرین نتایج پذیرش اکسپرس اینتری در استان آلبرتا نشان می‌دهد که این استان، در آخرین دور پذیرش، متقاضیانی که نمره‌ی آن‌ها در سیستم جامع رتبه‌بندی، 302 بوده است را نیز دعوت به اقامت کرده است، و این در حالی است که نمره‌ی 302، تا پیش از این،

25 شغل برتر کانادا در سال 2019

انتخاب شغل، یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های زندگی هر فرد است. مسلما در انتخاب شغل، استعداد و علاقه‌ی فرد، نقش بسیار مهمی بازی می‌کند، اما همیشه باید دانست که کدام شغل‌ها، آینده‌ی بهتری دارند. مجله‌ی «بیزینس کانادایی» هر ساله مشاغل برترِ این کشور

درخواست تسهیل روند مهاجرت خارجی‌ها توسط شورای شهرهای جهانی کانادا

اتاق‌های بازرگانیِ و انجمن‌های تجارت هشت شهر بزرگ کانادا در بیانیه‌ای از تمام حزب‌هایی که قصد اعلام نماینده در انتخاباتِ این کشور را دارند خواست سیاست‌های خود را به‌روز کنند و در صورت پیروزی در انتخابات، برای آموزش نیروهای کار خارجی و

طرح جدید نامزدی استانیِ ساسکاچوان: پذیرش نیروی کار برای 200 شغل

تصمیم جدید دولت ساسکاچوان برای گشودن درهای استان خود به روی متخصصان گروه‌های «مشاغل مورد نیاز» و «اکسپرس انتری» تحول تازه‌ و مهمی است که در طرح نامزدی استانی ساسکاچوان (SINP) اتفاق افتاده است. در این تحول، 200 شغل جدید به فهرست مشاغل مورد

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ روش‌های پیدا کردن شغل در کانادا

کانادا بهترین کشور دنیا از نظر حقوق و دستمزدهاست. حداقل دستمزدها در این کانادا ساعتی 11 دلار است که این رقم، از استانی به استان دیگر فرق دارد و در بعضی استان‌ها مثل آلبرتا به 15 دلار هم می‌رسد. از همه مهم‌تر، این است که برای مهاجرت به

کانادا بیش از استرالیا به نیروی کار خارجی ویزا می‌دهد

دولت کانادا اخیرا 3600 دعوتنامه برای صدور اقامت دائم کانادا در طرح اکسپرس انتری صادر کرده است. در مجموع، 60 هزار نیروی کار خارجی از جانب دولت کانادا دعوت شده‌اند تا اقامت دائم بگیرند. از سوی دیگر، با سختگیرانه‌تر شدن قوانین مهاجرت به

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.