تسهیل قوانین مهاجرتی برگزیت، راه حل کمبود نیروی کار

تسهیل قوانین مهاجرتی برگزیت، راه حل کمبود نیروی کار

کنفدراسیون صنایع بریتانیا (CBI )؛ بزرگترین گروه لابی تجارت بریتانیا برای حل مشکل کمبود نیروی کار تسهیل قوانین مهاجرتی برگزیت را پیشنهاد داد.

لابی گروه بازرگانی هشدار می‌دهد که ناتوانی در اقدام به موقع می‌تواند بهبود اوضاع اقتصادی بریتانیا بعد از بحران کورونا را به خطر بیاندازد.

CBI دولت را به ساده تر کردن قوانین مهاجرتی بعد از برگزیت فراخوانده است؛ آنها معتقد هستند در صورت ساده‌تر شدن این قوانین شرکت‌ها می‌توانند از طریق استخدام نیروی کار خارجی بیشتری از سر تا سر جهان، با کمبود نیروی کار خود مقابله کنند.

تغییر “فهرست مشاغل در کمبود”

CBI همچنین اظهار می‌کند که دولت باید به زودی “فهرست مشاغل در کمبود” را تغییر بدهد و چندین حوزه کاری دیگر را نیز در آن بگنجاند.

به گفته این نهاد، حوزه‌های مورد نظر شامل مشاغلی می‌شوند که کارفرمایان آنها برای استخدام کردن نیروی کار دچار مشکل هستند؛ مانند قصابان، آجر چینان، و جوشکاران.

کنفدراسیون صنایع بریتانیا که از طرف 190000 شرکت با اندازه‌های گوناگون و شعبه‌های مختلف سخن می‌گوید، معتقد است که کارفرمایان باید برای حل و فصل کمبود نیروی کار  از طریق سرمایه گذاری در مهارت‌های نیروی کار بومی و همچنین از طریق اعطای شانس به جویندگان کار که ممکن است به شکل دیگری نادیده گرفته شده باشند، مسئولیت بیشتری را  بر عهده بگیرند.

فشار ناشی از کمبود نیروی کار در حوزه‌های مختلفی به خصوص حمل و نقل، مکان‌های پذیرایی و صنعت خوراک و آشامیدنی احساس می‌شود.

موسسات لجستیک هشدار داده اند که به خاطر کمبود راننده و کارگران تولیدی، در تابستان سال جاری بعضی از فروشگاه‌ها با مشکل نبود غذای سرد مواجه خواهند شد.

گفتنی است بعد از برگزیت، سیستم امتیازمحور مهاجرتی بریتانیا برای آن دسته از متقاضیان ویزا که در مشاغل یاد شده دارای تجربه هستند، 20 امتیاز اضافه در نظر می‌گیرد.

CBI به همین دلیل معتقد است که باید مشاغل بیشتری به این فهرست اضافه شوند تا نیروی کار خارجی بیشتری وارد بریتانیا شوند و مشکل کمبود نیروی کار در این کشور را حل کنند.

حتما بخوانید:  کمک به اقامت دائم نیروی ماهر در استرالیا

منبع خبر: The Guardian

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *