خرید ملک در هلند - مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

خرید ملک در هلند – مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

امروز می خواهیم مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک را بررسی نماییم. زندگی و مهاجرت به کشوری دیگر، معمولا با هدف بهبود کیفیت زندگی و رفاه انجام می شود. اگر هلند را برای زندگی انتخاب کرده اید، می بایست با تمام جوانب و راه های زندگی در آن آشنا شوید. راه های زیادی وجود دارد که از طریق آن ها، می توانید ویزای هلند را دریافت کنید. یکی از این راه ها سرمایه گذاری است و یکی از روش های سرمایه گذاری، خرید ملک در هلند می باشد که راه مناسبی برای حفظ سرمایه و درآمد زایی به شمار می رود.

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک، یک روش سرمایه گذاری سودآور است؛ چرا که کشور هلند از شاخص های اقتصادی مناسبی برخوردار بوده و شرایطی را برای افزایش سود ناشی از سرمایه گذاری، فراهم ساخته است.

متقاضیانی که قصد خرید ملک در هلند را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که فقط با خرید ملک نمی توانند اقامت هلند را دریافت کنند! این به این معنی است که شما در کنار خرید ملک در هلند، باید کارهای دیگری را نیز انجام دهید. اگر قصد دارید که از طریق خرید ملک در هلند به اقامت دائم و نهایتاً تابعیت این کشور دست یابید، راههایی وجود دارد که با هم در این صفحه مرورشان می کنیم. با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر همراه باشید.

سرمایه گذاری در هلند تنها در صورتی موجب اقامت فرد می شود که در آن کشور، مبلغی معادل 1,250,000 یورو هزینه کرده باشد؛ و این پول باید برای مشاغلی هزینه شود که موجب کار افرینی درخرید و فروش املاک و سود دهی برای کشور هلند شود. اگر شما سرمایه ی خود را به خارج از کشور اصلی تان منتقل می کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که کشوری که برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید، قابل اطمینان است و سیستم مالی شفافی دارد. هلند از این جهت کشور ایده آلی برای سرمایه گذاری است.

افراد مهاجر ، چه ساکن هلند باشند و چه خارج از این کشور زندگی می کنند، می توانند در هلند ملک خریداری کنند. این به این معنی است که در صورت بازگشت به خانه و یا ترک کشور، مجبور نیستید خانه خود را بفروشید؛ در عوض می توانید آن را اجاره دهید.

در کل، برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک چه در هلند و چه در سایر کشور ها، باید اطلاعات کافی درباره سیستم مالی و قضایی آن کشور را به دست آورید. یکی از ویژگی های خوب هلند این است که همه ی افراد می توانند برای خرید ملک از سوی دولت وام  مسکن دریافت کنند اما برای دریافت وام باید در هلند اقامت (متقاضیان خرید ملک در هلند باید 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند) داشته باشند و زندگی کنند.

در ابتدا، می توانید برای خرید ملک در هلند، یا به صورت حضوری و یا از طریق وبسایت های آنلاین آژانس املاک اقدام به خرید کنید. خرید خانه حدوداً سه ماه طول می کشد. مهاجرینی که اقامت اولیه ی هلند را کسب کرده اند می توانند از سوی دولت وام دریافت کنند و مشمول معافیت مالیاتی 30% شوند، به این صورت که مهمترین هزینه های کسر شده از مالیات، بازپرداخت وام است. از طرف دیگر هرچه قیمت خرید خانه در کشور هلند بیشتر باشد، بر نرخ مالیات پرداختی شما تأثیر می گذارد. یعنی هرچه ملک قیمت بیشتری داشته باشد مالیات آن نیز بیشتر خواهد بود. اما حتی با این افزایش مالیات نیز، باز هم از مالیات شخص کسر می شود.

شرایط خرید ملاک در هلند

پس از انتخاب خانه و بستن قرارد داد اولیه، خریدار باید ۱۰ % از قیمت ملک را در دفتر اسناد رسمی به فروشنده پرداخت نمایند. سپس خریدار می تواند برای گرفتن وام مسکن اقدام کند و پس از امضای نهایی، قرارداد در دفتر ثبت املاک به ثبت خواهد رسید و انتقال مالکیت انجام می شود. هزینه انتقال مالکیت در دفتر اسناد رسمی، حدود 1000 تا 3000 یورو می باشد که معمولاً هزینه های نقل و انتقال به صورت مشترک، توسط خریدار و فروشنده پرداخت می شود. بهتر است قبل از اقدام برای خرید ملک در هلند، ابتدا از بازار ملک در هلند اطلاع داشته باشید و شرایط و قوانین مختلف را در این خصوص بدانید.

خرید خانه جدید، یک نقطه عطف سرگرم کننده و مهیج است. با این حال، انجام یک معامله ی خوب و به دست آوردن خانه ی مناسب، خصوصاً برای مهاجران در هلند، کار سختی نیست! گرفتن وام مناسب، یافتن بهترین مکان و قیمت و انجام تمام بازرسی های لازم و بقیه موارد را در زیر شرح داده ایم. از طریق آشنایی با پروتکل املاک هلند، می توانید بدون اینکه بیش از حد تحت فشار مسائل مالی قرار بگیرید، از خرید خانه در هلند لذت ببرید.

حتما بخوانید:  مهاجرت دندانپزشکان به هلند در سال 2021

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

صاحب خانه بودن در هلند

در سال 2018، 69٪ از جمعیت هلند صاحب خانه بودند. این رقم به طور قابل توجهی بالاتر از فرانسه یا آلمان که همسایه هلند هستند می باشد.

قیمت ملک در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است، که بخشی از آن به دلیل کمبود مسکن در شهرهای اصلی مانند اوترخت، آمستردام، روتردام و لاهه است. نرخ بهره وام مسکن پایین است. با این حال، برخی وام 100٪ را پیشنهاد می دهند.

قیمت خانه در هلند

قیمت خرید خانه در کشور هلند در شهرها و مناطق مختلف آن متفاوت است و نمی توان مبلغ ثابت و مشخصی را برای آن تعیین کرد. بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دفتر نمایندگی های املاک تماس گرفته یا از طریق وکیل خود اقدام کنید.

 

هزینه های مسکن در هلند

در تصویر زیر، می توانید متوسط هزینه اجاره ماهانه خانه های 1 خوابه، 3 خوابه و خرید هر فوت مربع را در سال 2021 مشاهده کنید:

بهتر است در هلند ملکی را خریداری کنم یا آن را اجاره کنیم؟

قیمت خانه های هلند زیاد است و هزینه های اضافی خرید خانه در هلند می تواند برای هر فردی مشکل ساز شود. با این شرایط، اجاره کردن خانه متداول است و داشتن خانه در هلند، معمولاً از نظر مالی در بلندمدت میسر می شود.

صاحب خانه ها از مزایای مالیاتی برخوردارند و این به این معنی است که هزینه های رهن اغلب کمتر از اجاره است. این امر، به ویژه با افزایش قیمت اجاره در هر سال، بیشتر به چشم می آید. با این حال، باید بازار را به صورت منطقه به منطقه ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا خرید عاقلانه ای انجام داده اید یا خیر؛ زیرا هزینه های معامله و قیمت های بالا در شهرهای بزرگ می تواند شما را از نظر مالی دچار دردسر کند. اما خوبی این مسئله این است که می توانید با خرید ملک، یک سرمایه گذاری انجام داده و ویزا دریافت کنید.

از طرف دیگر اجاره کردن ملک نیز مزایایی دارد. اگر قصد جابجایی مجدد را داشته باشید، آزادی بیشتر و مسئولیت کمتری از نظر هزینه های نگهداری خواهید داشت. علاوه بر این، برخی از محدودیت ها برای صاحب خانه ها وجود دارد، از جمله نیاز به اقامت در هلند، که ممکن است خرید را دشوار کند. اگر از نظر مالی فعلا در شرایط خوبی قرار ندارید، می توانید تا زمانی که به ثبات مالی برسید، ملکی را اجاره کنید و پس از آن، اقدام به خرید ملک کنید.

 آیا مهاجران می توانند ملکی را در هلند خریداری کنند؟

پاسخ کوتاه بله است. هلند هیچ محدودیتی در خرید ملک توسط خارجی ها اعم از مقیم یا غیر مقیم اعمال نمی کند. با این حال، برای گرفتن وام مسکن، باید برای مدت مشخصی در هلند زندگی کنید و سپس ثبت نام کنید.

اگر از اهالی کشورهای اتحادیه اروپا EEA یا سوئیس هستید، برای زندگی یا کار در هلند نیازی به ویزا ندارید. در غیر این صورت، شما باید برای اجازه اقامت و شماره شناسایی ملی ( که BSN نامیده می شود) اقدام کنید. این نکته را در نظر بگیرید که فقط پس از پنج سال اقامت در این کشور می توانید برای اقامت دائم در هلند اقدام کنید و برخی از بانک ها ممکن است برای اقامت غیر دائم، وامی با بالاترین درصد قیمت خرید را به شما ارائه نکنند.

بازار املاک هلند و قیمت خانه

در چندین سال گذشته، قیمت خانه ها در هلند به طور قابل توجهی افزایش یافته است. قیمت ها در سال 2018، به ویژه در آمستردام، اوترخت و لاهه، سر به فلک کشید و احتمالاً این افزایش قیمت ادامه خواهد یافت. این امر تا حدی به دلیل کمبود مسکن در شهرهای اصلی است.

بین مناطق مختلف هلند تفاوت قابل توجهی از نظر قیمت املاک وجود دارد. در سال 2019، متوسط ​​خانه در استان گرونینگن 213,000 یورو بوده است. این میزان بسیار کمتر از استان های آمستردام و هارلم است که قیمت متوسط ​​آنها 388,000 یورو بوده است. برنامه هایی برای ساخت بیش از یک میلیون ساختمان جدید در سراسر کشور تا سال 2035 وجود دارد که نیمی از آن ها، تا سال 2025 به اتمام می رسند.

به گفته بانک ABN AMRO، افزایش قیمت، بیشترین تأثیر را در بازار می گذارد و این أمر، کار را برای خریدارانی که برای بار اول قصد خرید دارند، دشوارتر می کند. البته یکی از نکات خوب این است که این افزایش قیمت، همیشه تصاعدی نیست. به گزارش اقتصاددانان، افزایش قیمت سالانه از 7٪ در 2018 به 4٪ در 2020 کاهش یافته است.

حتما بخوانید:  مهاجرت به هلند - آشنایی با کشور هلند و روش های مهاجرت به آن

هزینه خرید ملک در هلند

علاوه بر قیمت خود ملک، هزینه های دیگری نیز وجود دارند که خریداران خانه باید آن ها را در نظر بگیرند. برخی از این موارد اجباری هستند و برخی دیگر بهتر است که انجام شوند.

به طور کلی، هزینه های خدمات مختلف در رابطه با ارزش ملک به علاوه مالیات بر ارزش افزوده (BTW) محاسبه می شود و باید قبل از هرگونه مبادله ای پرداخت شوند. هزینه اصلی خرید ملک را باید در نظر بگیرید و به این نکته توجه داشته باشید که اگر بخواهید قرارداد را فسخ کنید، باید 10٪ از قرارداد را پرداخت کنید.

 

هزینه های اضافی شامل:

مالیات نقل و انتقالات:  2٪ از قیمت ملک

قرارداد انتقال:  0.3٪ از قیمت ملک (بعلاوه BTW)

انجام مراحل وام – مشاوره وام:  1٪ وام مسکن یا 1.2٪ قیمت ملک (بعلاوه BTW)

قرارداد وام – مشاوره وام:  0.15٪ (بعلاوه (BTW از قیمت ملک  معافیت مالیاتی

هزینه مشاور املاک – ساخت و ساز:  2٪ (بعلاوه BTW) از قیمت ملک

هزینه ی ارزیابی:  0.2٪ (بعلاوه BTW) از قیمت ملک، معافیت مالیاتی

سایر هزینه ها، شامل هزینه های ثبت اسناد رسمی و ثبت زمین است. علاوه بر این، میزان بهای اجاره در نظر گرفته شده از 0٪ تا 0.7٪ مقدار اجاره، توسط دولت تعیین می شود و به درآمد شما اضافه می شود.

به طور کلی، این هزینه های اضافی تقریباً 5-7٪ از قیمت ملک را شامل می شود. برای مثال، خانه ای که 200,000 یورو خریداری شده در نهایت حدود 212،100 یورو هزینه دارد. در هر صورت، تأمین این هزینه های اضافی اجتناب ناپذیر، هنگام تعیین بودجه ای که برای خرید خانه در نظر گرفته شده، بسیار مهم است.

 

در این قسمت، می خواهیم خرید خانه در هلند را مرحله به مرحله توضیح دهیم:

به طور کلی، خرید خانه، از ابتدای انتخاب خانه تا تحویل کلیدها، یک روند طولانی و زمان بر است. با این حال، بیایید به خلاصه ای از مراحل اصلی که باید شروع کنیم، بپرداریم:

 

 1. با یک کارمند بانک یا وام دهنده تماس بگیرید.

 • مشورت با متخصص در مورد اینکه آیا قادر به گرفتن وام هستید یا خیر، می تواند برایتان مفید باشد.
 • بانک یا وام دهنده می تواند به شما توضیح دهد که چگونه می توانید وام خود را بپردازید.
 • آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید هزینه ماهانه خود را پرداخت کنید.

 

 1. مشاور املاک و مستغلات را انتخاب کنید.

 • با بنگاه املاک، در مورد بودجه ای که دارید و دقیقاً آنچه که می خواهید، صحبت کنید.
 • اگر شرایط خاصی برای ملک جدید شما باید وجود داشته باشد، آن را بازگو کنید.
 • اگر درمورد آنچه که نیاز دارید واضح صحبت نکنید، و بنگاه املاک خانه ای پیدا کرد که شرایط شما را برآورده نکند، نمی توانید از آنها انتظار پاسخگویی داشته باشید.

 

 1. در مورد جامعه و محیطی که دوست دارید تحقیق کنید.

 • پس از یافتن خانه ای که دوست دارید، مطمئن شوید که از شهرداری و محیط اطراف آن نیز راضی هستید.
 • ممکن است مواردی از قبیل مقررات شورای شهر یا حتی آلودگی های محیطی هم وجود داشته باشد.
 • اگر مشکلی وجود دارد که ثابت می کند معامله را فسخ می کند، مهم است که قبل از انجام معامله آن را بیان کنید!

 

 1. با وکیل خود در تماس باشید.

 • اگر بعد از تحقیقات خود، خانه را قبول کردید، به طور شفاهی به آژانس املاک خود اطلاع دهید.
 • آنها با فروشنده تماس گرفته و پیام شما را ارسال می کنند.

 

 1. بازرسی ساختمان انجام شود.

 • هر چقدر که خانه ای از نظر ظاهری زیبا باشد، اما مشکلات لوله کشی طولانی و پر هزینه، واقعاً دردسر ساز هستند!
 • اگر قبل از اینکه معامله به اصطلاح جوش خورد، نتوانستید از مشکلات ساختمان با خبر شوید و پس از معامله مسئله ای را پیدا کنید، با مشکل جدی ای مواجه خواهید شد.
 • این احتمال وجود دارد که حق خود را در پاسخگویی به فروشنده از دست دهید.
 • ممکن است مجبور باشید خودتان با این مسئله برخورد کنید، زیرا پول زیادی را برای خرید ملک هزینه کرده اید!

 

 1. شرایط خود را در قرارداد ذکر کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که خرید خانه منوط به گذراندن بازرسی ساختمان است.
 • به این ترتیب، شما ملزم به خرید خانه ای نخواهید بود که دارای مشکلات باشد.

 

وام در هلند

(حتماً مشاوره تخصصی بگیرید.)

این جمله ای است که هنگام خرید خانه در هلند، از زیاد شنیدن آن بیمار خواهید شد! با این حال، این موضوع برای هر مرحله از روند در نظر گرفته می شود، و گرفتن وام مسکن نیز از این قاعده مستثنی نیست. یک وکیل حرفه ای که در زمینه ی خرید خانه اطلاعات مناسب و کافی دارد، می تواند در موارد زیر به شما کمک کند و مشاوره دهد:

 • اینکه آیا برای مدت زمان محدودی به وام نیاز دارید یا خیر.
 • در صورت بهره مندی از کسر مالیات 30٪، به بانک اطلاع دهید.
 • اگر وام به بیمه سرمایه مرتبط باشد، ممکن است با مالیات اضافی آن روبرو شوید.
 • این که آیا فقط مجاز به کاهش سود وام خود از درآمد مشمول مالیات هستید یا نه. به دلیل قوانینی که اخیرا در هلند وضع شده، اگر در حال گرفتن وام جدید هستید، این امر در مورد شما صدق می کند.
حتما بخوانید:  مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در سال 2021

 

بازپرداخت مالیات در هلند:

هر ماه می توانید کسر سود وام خود را پس بگیرید. برای اطمینان از بازپرداخت مالیات باید:

 • با درخواست فرم مقدماتی کسر مالیات از مسؤلین مالیاتی، فرم خاصی را پر کنید.
 • با دریافت آن، مسؤلین مالیاتی مبلغ بازپرداخت را مستقیماً به حساب بانکی شما واریز می کنند.
 • برای راهنمایی بیشتر، با وکیل خود مشورت کنید.

 

نمایندگی های املاک در هلند

 • این روزها می توانید خودتان با کمک اینترنت، آژانس های املاک و مستغلات را پیدا کنید.
 • آژانس های املاک و مستغلات برای خدمات خود هزینه می گیرند.
 • این نمایندگی ها برای برخی از افراد مبهم هستند، زیرا آنها آن را یک هزینه اضافی غیر ضروری می دانند.

نمایندگی های املاک در هلند

شما به مشاور املاک نیاز دارید

هنگامی که تصمیم به خرید خانه در هلند می گیرید، توصیه می شود از مشاور املاک حرفه ای استفاده کنید. این کار به دلایل زیر انجام می شود:

 • بهرحال، مبلغ خرید خانه قابل مذاکره است.
 • علاوه بر این، برخی از بنگاه های املاک و مستغلات، بسته های خدمات مهاجران را نیز ارائه می دهند.
 • از همه مهمتر، خرید بسیار پیچیده تر از اجاره کرده خانه است!
 • مواردی وجود دارد که در مورد آنها به مشاوره تخصصی نیاز دارید.
 • یافتن اطلاعات معتبر در مورد نوسان قیمت ها و قوانین بصورت آنلاین، بسیار چالش برانگیز است.
 • مواردی وجود دارد که باید در مورد سهم اجاره نامه در مقابل حق مالکیت در نظر گرفته شود.
 • ساختمان و بنای خانه باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.
 • آژانس های املاک به سیستم رایانه ای دسترسی دارند. این امکانات، باعث می شوند تا در مورد املاک موجود در منطقه خود، به روز باشند.
 • علاوه بر این، آنها با قیمت ها، قراردادهای محلی و تعهدات آنها آشنا هستند.

 

یافتن خانه در هلند:

همانطور که قبلاً گفتیم، بسیار مهم است که وکیل شما قبل از شروع پروسه پیدا کردن خانه، در مورد آنچه که در یک خانه به دنبال آن هستید، کاملاً مطلع باشد. هنگامی که خواسته های خود را روشن کردید، آنچه که اتفاق خواهد افتاد به شرح زیر است:

 • وکیل شما لیستی از املاک هلندی را که مطابق با نیازهای شما است، تهیه می کند.
 • وکیل شما می تواند به شما کمک کند تا شما را با شرایط و ضوابط قراردادهای هلندی آشنا کند. این قوانین ممکن است متفاوت با قوانین کشور شما باشند، بنابراین مشورت با وکیل می تواند برایتان بسیار مفید باشد.
 • همچنین وکیل شما بررسی می کند که مشخصات خانه ای که مد نظر شماست با محدوده ی قیمت و نوع مسکن موجود در هلند، مطابقت داشته باشد.
 • خانه هایی که وکیل انتخاب کرده است را چک می کنید تا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • بعد از بازدید از چندین خانه ی مختلف، تعیین اینکه کدام یک از خانه ها مناسب شما است بسیار راحت تر است. بنابراین، سعی کنید صبور باشید.
 • پیدا کردن خانه، بسته به در دسترس بودن، نیاز شما و شرایط بازار چند ماه طول خواهد کشید.

سخن پایانی

از آنجایی که هلند کشوری است که از نظر رفاهی و همچنین اقتصادی از شاخص های مناسبی برخوردار است، متقاضیانی بیشماری برای مهاجرت، این کشور را انتخاب می کنند. مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت می باشد و خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری است که این روش به تنهایی موجب اقامت و تابعیت این کشور نمی شود. برای خرید ملک و دریافت وام از سوی دولت حتماً باید مجوز اقامت را داشته باشید.

امیدواریم با مطالعه این صفحه، به خوبی با روش های مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک در سال 2021 آشنا شده باشید.

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 7 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 7 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *