در آخرین دراو نامزدی استانی آلبرتا که نتاایج آن 6 جولای منتشر شد، 148 نفر از متقاضیان اکسپرس انتری برای تقاضای نامزدی استانیِ آلبرتا دعوت شدند.

دعوت شدگان در این دراو حداقل امتیاز 302 را از سیستم جامع امتیاز دهی یا کسب کرده بودند.

آنها می‌توانند از طریق جریان مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا برای دریافت نامزدی این استان تقاضا دهند.

در مقایسه با دیگر دراوهای برگزار شده در ماه قبل، این دراو، که در 29 ژوئن برگزار شده بود، کمترین تعداد دعوت شده و بالاترین حد نصاب امتیاز را داشت.

استان آلبرتا از ابتدای سال جاری تاکنون 2432 تفر از متقاضیان اکسپرس انتری را برای ارائه تقاضای نامزدی استانی دعوت نموده است.

این استان تا پایان سال 2021 می‌تواند تا سقف 6250 گواهی نامزدی را برای متقاضیان واجد شرایط صادر کند. لازم به یادآوری است که تمام افرادی که برای ارائه تقاضا دعوت می‌شوند، نامزدی استانی دریافت نمی‌کنند.

همچنین اگرچه اکثر کسانی که موفق می‌شوند نامزدی استانی دریافت کنند، در نهایت مقیم دائم آلبرتا می‌شوند، اما دریافت نامزدی استانی نیز لزوما به معنای موفقیت در دریافت اقامت دائم آلبرتا نمی‌باشد.

شرایط لازم برای شرکت در جریان مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا

به طور کلی اکسپرس انتری یکی از پر طرفدارترین روش‌های مهاجرت به کانادا است که در دو سطح استانی و فدرال انجام می‌شود.

در این میان یکی از مهم‌ترین الزامات برای موفق شدن در جریان مهاجرتی آلبرتا، داشتن سابقه کاری در یک حرفه واجد شرایط است.

آلبرتا، فهرستی از مشاغل واجد شرایط برای اکسپرس انتری ارائه نمی‌دهد، در عوض شما می‌توانید با مراجعه به فهرست مشاغلی که واجد شرایط نیستند، وضعیت کاری خودتان را بررسی کنید.

علاوه بر تجربه کاری، پرونده ثبت شده شما در اکسپرس انتری باید نشان دهنده علاقه شما به مهاجرت به آلبرتا باشد.

همچنین برخی از فاکتورها مانند داشتن پیشنهاد کاری یا تحصیلات در یکی از موسسات کانادا، یا داشتن اقوام درجه یکی که شهروند یا مقیم دائم آلبرتا هستند، احتمال دریافت نامزدی استانیِ آلبرتا را افزایش می‌دهند.

حتما بخوانید:  حداقل امتیاز 300 برای دراو جدید آلبرتا

منبع خبر:  CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *