انواع ویزای آلمان و شرایط اخذ ویزای آلمان در سال 2021

انواع ویزای آلمان و شرایط اخذ ویزای آلمان در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 ویزای کار آلمان

یکی از راه های مهاجرتی به آلمان از طریق کار در آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان می باشد. اما برای سال جدید میلادی قوانین جدیدی ارائه شده اند که بر مبنای آن شرایط مهاجرت از طریق کار در آلمان ساده تر از قبل شده است. در واقع اتباع غیر اتحادیه اروپا که مایل به کار در آلمان هستند ، به دلیل قانون جدید مهاجرت ماهر آلمان ، که از ۲ مارس سال ۲۰۲۰ به اجرا درآمده است ، اکنون تحت مراحل آسان تر و قوانین تسهیل شده تری قرار می گیرند.

این آیین نامه جدید ، امکان اشتغال در آلمان را حتی در مشاغلی که می تواند توسط آلمانی ها یا اتباع اتحادیه اروپا تأمین شود ، فراهم می کند. از این رو این قانون به خارجی ها اجازه می دهد تا حداکثر نیم سال برای جستجوی کار به آلمان بیایند. به همین دلیل است که می توان گفت دولت آلمان با ارائه قانون جدید مهاجرت کاری قصد دارد دسترسی آسان تری را به بازار کار آلمان برای کارگران واجد شرایط از کشور های خارج از اتحادیه اروپا فراهم نماید.

این قانون جدید همچنین با هدف افزایش تعداد نیروی کار در آلمان انجام می شود ، زیرا بسیاری از موقعیت ها به دلیل کمبود مهارت و کارگر خالی هستند. اصلی ترین دلیل کمبود ها به دلیل همه گیری ویروس کرونا اتفاق افتاده است. همه گیری این بیماری نه تنها در کشور آلمان بلکه در سایر کشور ها نیز مشکلات بسیاری را فراهم نموده است. این کمبود حتی توانسته ضربه شدیدی به بخش اقتصادی و خدماتی کشور های مختلف وارد نماید. هر کشوری نیز با روش های خاص خود در حال بر طرف کردن این مشکلات است.

 ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

در این بخش از مقاله ما تغییرات اصلی قوانین مربوط به کار در آلمان به عنوان یک شهروند واجد شرایط غیر اتحادیه اروپا را ذکر کرده و توضیح داده ایم. قانون تازه اجرا شده لیستی از کسانی را که اکنون به عنوان متخصصان واجد شرایط برای کار در آلمان در نظر گرفته شده اند را نسبت به گذشته گسترش داده و با تنوع بسیار زیادی مواجه کرده است. طبق قانون جدید تنها کسانی که دارای مدرک تحصیلات عالی هستن، برای کار در آلمان پذیرفته نمی شوند.

در واقع علاوه بر این افراد،  اتباع غیر اتحادیه اروپا که دارای مدرک آموزش حرفه ای هستند و پس از یک دوره آموزشی حداقل دو ساله این مدرک را دریافت کرده اند می توانند برای کار در آلمان واجد شرایط باشند. البته این در صورتی است که این افراد به عنوان متخصص واجد شرایط کار در آلمان شناخته شوند. علاوه بر این ، کارگر باید بتواند شرایط زیر را داشته باشد تا بتواند به طور قانونی در آلمان کار کند. اول این که مدرک دریافتی او باید به طور رسمی توسط مقامات مربوطه در آلمان شناخته شود. در ادامه این که شخص باید در زمینه حرفه ای خود از یک کارفرما در آلمان قرارداد کار / پیشنهاد داشته باشد.

طبق آخرین شرایط ،  کارگران غیر عضو اتحادیه اروپا مجاز به گرفتن شغلی نبودند که یک کارگر ملیت آلمانی یا اتحادیه اروپا بتواند آن را پر کند. اما خبر خوب این است که در سال جدید میلادی و بر طبق قانون جدید اعمال شده این قانون دیگر وجود ندارد. از این رو اشتغال به کار برای افراد تبعه کشور های مختلف در آلمان راحت تر از گذشته خواهد بود. آژانس استخدام فدرال دیگر در این زمینه بررسی های اولویت دار انجام نمی دهد.

ویزای کار آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *