بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر قصد تحصیل در بریتیش کلمبیای کانادا را دارید این مقاله برای شما یک مقاله کاملا مناسب و ایده آل است! چراکه قصد داریم در آن به معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا کانادا بپردازیم و شما را با ویژگی های ساختاری موجود در این دانشگاه ها آشنا کنیم.

همان طور که می دانید هرساله جمعیت بسیار بالایی از مهاجران به استان بریتیش کلمبیا سفر می کنند و قصد دارند از طریق ویزای تحصیلی اقامت این استان و به طبع اقامت کانادا را دریافت کنند، اما در واقع شما با شناخت بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا می توانید تجربه مناسب تحصیلی را نیز به خوبی پشت سر بگذارید.

البته شما در حین تحصیل در دانشگاه های بریتیش کلمبیا می توانید به صورت پاره وقت مشغول به کار و فعالیت شوید تا بتوانید بخشی از هزینه های زندگی و همچنین شهریه دانشگاه را بپردازید. در این مقاله ما می خواهیم به معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا بپردایم و شما را با تک تک دانشگاه های واقع در این استان آشنا کنیم، سپس به معرفی کالج ها می پردازیم و شما را با استان بریتیش کلمبیا و سایر موارد آشنا خواهیم نمود.

آشنایی با استان بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از استان های کشور کانادا، استان بریتیش کلمبیا است که این استان با برخورداری از آب و هوایی 4 فصل شرایط زندگی بسیار ایده آلی را برای مهاجران فراهم نموده است.  این استان در واقع یکی از قطب های اصلی مهاجران برای سکونت و کسب اقامت دائم کانادا می باشد چراکه هزینه های زندگی در این استان به مراتب از سایر استان های دیگر کانادا مناسب تر و ایده آل تر می باشد.

بررسی سیستم حمل و نقل در استان بریتیش کلمبیا

اگر شما قصد تحصیل در استان بریتیش کلمبیا را دارید باید توجه ویژه ای به سیستم حمل نقل آن نیز داشته باشید. بهترین راه حلی که برای دانشجویان بین المللی در این استان وجود دارد این است که آن ها بتواند با تهیه و خرید کارت های ماهانه اتوبوس و مترو به تمامی نقاط شهر دسترسی داشته باشند.

بررسی اجاره خانه در استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا دارای شهر های بسیرا محبوب و پرطرفداری است، از این رو به دلیل استقبال افراد بیشماری که قصد سکونت در ونکور و دیگر شهر های این استان را دارند، باعث شده است تا قیمت مسکن در این استان پس از شهر تورنتو کمی هزینه بر تر باشد.

دانشجویان بین المللی باید توجه داشته باشند که قبل از سکونت در این استان بتوانند از طریق سایت های معتبری که در این زمینه فعالیت می کنند، خانه مناسبی را برای خودشان رزور کنند. جالب است بدانید اجازه یک اتاق در شهر ونکور که در استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است؛ عددی میان 550 الی 650 دلار در ماه و همچنین هزینه یک اجاره آپارتمان به 800 الی 1000 دلار خواهد رسید.

بررسی شهریه در استان بریتیش کلمبیا

یکی از مهم ترین مباحثی که حوزه تحصیل در استان بریتیش کلمبیا وجود دارد، بی شک موضوع شهریه مدارس و موسسات آموزشی در آن است. به طور کلی هر سال هر دانشجو یه میزان 15 الی 30 هزار دلار شهریه تحصیلی خود را پرداخت می کند که این رقم می تواند در مقایسه با سایر رشته های تحصیلی کمی گران تر و یا ارزان تر باشد.

آشنایی با بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

در استان بریتیش کلمبیا مراکز معتبر دانشگاهی بسیار زیادی وجود دارد که می توان برای تحصیل و یا ادامه فرایند تحصیل در آن ها مشغول به تحصیل شد و روند رو به رشدی را در مراکز آموزشی آن مشاهده نمود. این استان دارای دانشگاه های برتری در زمینه های مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها دارای ویزگی های خاص و منحصر به فرد خود هستند که در ادامه به معرفی و برریس آن ها خواهیم پرداخت و شما را با آن ها به طور کامل آشنا خواهیم نمود.

بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)

دانشگاه سایمون فریزر Simon Fraser University که به sfu معروف است در استان بریتیش کلمبیا و در شهر زیبای ونکور قرار دارد که از آن می توان به عنوان یکی از 15 دانشگاه برتر کانادا یاد نمود. دانشگاه سایمون فریزر یکی از دانشگاه های برتر در زمینه تحقیقات و موضوعات پژوهشی است. این دانشگاه تا به امروز موفق به کسب دست آورد های بسیار بزرگی در زمینه های تحقیقاتی شده است و به همین دلیل آن را به عنوان یکی از 15 دانشگاه برتر کشور کانادا یاد می کنند.

به دلیل محیطی پویا و فعالی که در این دانشگاه قرار دارد، همواره مسیر پیشرفت و طی نمودن پله های ترقی امری استوار و کاملا منطقی می باشد و یکی از مهم ترین اهداف این دانشگاه نیز طی نمودن مسیر پیشرفت است. دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University) در سال 1965 و در یکی از غربی ترین ساحل های بریتیش کلمبیا تاسیس شد و در همان ابتدا فعالیت آموزشی خودش را با بیش از 2500 دانشجو ادامه داد.

پس از چند ده تلاش و کوشش فراوان، امروزه این دانشگاه دارای 3 فضای دانشگاهی معین، بیش از 30 هزار دانشجو، بیش از 7 هزار پرسنل و بیش از 150 هزار دانشجوی فارغ التحصیل شده است که این اعداد و ارقام آن را به عنوان یکی از برترین دانشگاه های علمی و پژوهشی دنیا تبدیل نموده است.

بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia یکی از بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیای کانادا است که درست از سال 1915 تا به امروز، همواره در میان 40 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.  دانشجویان این دانشگاه و اساتید و اعضای هیئت علمی نگاهی کاملا ریز و تحقیق گونه ای به تمامی مسائل موجود در این استان دارند که این موضوع بی شک باعث افزایش پیشرفت حداکثری این مرکز آموزشی شده است.

بررسی های ساختار گونه و تحلیل های بنیادی که توسط دانشجویان این دانشگاه انجام می شود به خوبی می تواند اکتشافات و روش های یادگیری را به چالیش بکشاند و آن ها را به دنیایی وسیع تر سوق دهد. دنیایی پر از جاذبه های منحصر به فرد و ایده آل! دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) مکانی بسیار مناسب برای گره خوردن اهداف مشترک میان دانشجویان و استادید است که در پی آن می توان ایده های بسیار جسورانه و ماورا طبیعی ای را مشاهده کرد که اجرای هر کدام از آن ها می تواند دنیای پیرامون ما را تحت الشعاع خود قرار دهد.

بی شک تحصیل در استان بریتیش کلمبیا و همچنین تجربه زندگی در بهترین و زیباترین شهر این کشور یعنی ونکور می تواند تجربه لذت بخشی از زندگی را به شما هدیه دهد.

بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)

از دیگر دانشگاه های محبوب و پرطفرداری که در استان بریتیش کلمبیا University of Victoria وجود دارد، دانشگاه ویکتوریا است! این دانشگاه در شهر ویکتوریا و در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و با طراحی خاص و منحصر به فرد فضای بیرنی و درونی ساختمان می تواند تجربه لذت بخشی از فرایند تحصیل را برای شما به ارمغان بیاورد.

این دانشگاه هر ساله بیش از 30 هزار دانشجو در بیش از 18 رشته ای که در این دانشگاه وجود دارد، جذب می کند و به همین دلیل آان را می توان در لیست 6 امین دانشگاه برتر استان کانادا و 130 امین دانشگاه برتر جهان یاد نمود.این دانشگاه برای دانجویان خود محیطی بسیار فعال و ایده آل را در نظر گرفته است تا آن ها بتوانند در این محیط با سایر دانشجویان و اعضای هیئت علمی در تبادل تجربه و نظر باشند تا بتوانند ایده های جذاب خود را به واقعیت تبدیل سازند.

بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

بررسی و معرفی  دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا (Trinity Western University)

دانشگاه ترینیتی وسترن کانادا Trinity Western University یکی دیگر از بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیای کانادا است که در واقع در ابتدای کار با نام دانشکده Junior  Trinity در سال 1962 فعالیت خود را راه اندازی نمود و دقیقا پس از گذشت 10 سال از فعالیت خود، نام خود را به دانشکده Trinity Western تغییر داد.

امروزه این دانشگاه را می توان به عنوان یکی از بزرگترین و مناسب ترین موسسه مستقل علوم انسانی مسیحیان در کشور کانادا دانست، همچنین این دانشگاه عضو رسمی کنسول دانشگاه های مسیحی در کانادا می باشد. در دانشکده Trinity Western می توان شاهد بیش از 42 رشته در مقاطع تحصیلی کارشناسی و بیش از 20 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی بود که دانشجویان وقت می توانند با انتخاب رشته های دانشگاهی موجود در این دانشکاه، مشغول به تحصیل شوند.این دانشگاه سالانه بیش از 4 هزار دانشجو بین المللی و داخلی را ثبت نام می کند و بیش از 900 خوابگاه دانشجویی دارد که با مدیریت بهینه آن ها می تواند شرایط اسکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کند.

بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

بررسی و معرفی  دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن (Kwantlen Polytechnic University)

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن Kwantlen Polytechnic University فعالیت تحصیلی خود را از سال 1981 در استان بریتیش کلمبیا آغاز نمود! و تا به امروز موفق به کسب دست آوردهای بسیار ممتازی شده است. همچنین این دانشگاه در حال حاضر در دارای چهار پردیس دانشگاهی به نام های Cloverdale ,Langley Surrey, Richmond است که در منطقه های مختلفی از این استان قرارا گرفته اند.

این دانشگاه در حال حاضر به عنوان تنها ترین و برترین داشنگاه پلی تکنیک در کانادا فعالیت می کند و می تواند با برگزاری بیش از 120 دورهمی آموزشی در رشته های مختلف شغلی و کسب و کار، تاثیر به سزایی در رشد فردی آن ها داشته باشد. این دانشگاه به صورت متوسط سالانه بیش از 20 هزار دانسجو جذب می کند.

بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

بررسی و معرفی  دانشگاه فریزر والی کانادا (University of the Fraser Valley)

یکی از زیباترین دانشگاه های کانادا، بی شک دانشگاه فریزر والی کانادا University of the Fraser Valley است که در دره زیبای فریزر واقع در شرق شهر ونکوور و در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا قرار گرفته است. این دانشگاه یک دانشگاه ملی بوده که سالانه بیش از 15 هزار دانشجو داخلی و خارجی را ثبت نام می کند، همچنین این دانشگاه دارای پردیس های متعددی نظیر: Abbotsford، Chilliwack, Mission, Hope و Agassiz است که تمامی آن ها در نهایت به پیشرفت و ترقی این دانشگاه کمک قابل توجه ای می کنند.

بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا

بررسی و معرفی  دانشگاه کانادا وست (University Canada West)

دانشگاه کانادا وست University Canada West از دیگر بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیای کانادا است که در واقع از آن به عنوان بهترین موسسه آموزشی، خصوصی و غیر انتفاعی استان بریتیش کلمبیا یاد می شود که رد سال 2004 در این مرکز تاسیس شده است. در این مرکز آموزشی غیر انتفاعی دوره های مرتبط در حوزه کسب و کار و مدیریت ارائه می شود که تاثیر به سزایی در رشد و افزایش مهارت های فردی دارد که دوره های این دانشگاه در پردیس پایین شهر ونکوور ارائه می شوند.

بررسی کالج های معتبر استان بریتیش کلمبیا

این استان علاوه بر این که از دانشگاه های بسیار ایده آل و منحصر به فردی تهیه و تشکیل شده است، دارای کالج های بسیار زیبا و تخصصی ای می باشد که می توانید به آن ها نیم نگاهی بیاندازید. در این خصوص می توان به کالج های زیر به عنوان بهترین و برترین کالج های دانشگاهی اشاره نمود:

 • Camosun College
 • College of New Caledonia
 • College of the Rockies
 • Douglas College
 • Langara College
 • Northwest Community College
 • North Island College
 • Northern Lights College
 • Okanagan College
 • Selkirk College
 • Vancouver Community College
 • British Columbia Institute of Technology
 • Justice Institute of British Columbia
 • Nicola Valley Institute of Technology

جمع بندی مقاله بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا کانادا

همان طور که که مشاهده نمودید در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های بریتیش کلمبیای کانادا پرداختیم و شما را با بیش از 7 دانشگاه برتر در این استان اشنا نمودیم! حال شما چنانچه قصد تحصیل در این استان را دارید می توانید یکی از بهترین و مناسب ترین دانشگاه های این استان را انتخاب کرده و در آن مشغول به تحصیل شوید. برای آن که بتوانید ایده آل ترین دانشگاه مقطع تحصیلی خودتان را انتخاب کنید می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما در تماس باشید و یا با پشتیبانان ما در واتس آپ و سایر شبکه های اجتماعی تماس برقرار کنید

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *