هزینه های زندگی در استرالیا به چه صورت است؟

هزینه های زندگی در استرالیا به چه صورت است؟

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

قبل از مسافرت و یا مهاجرت به کشورهای خارجی مانند استرالیا باید با شرایط زندگی و هزینه های آن در آن کشور آشنا باشید. از این رو به بیان هزینه های زندگی در استرالیا می پردازیم تا براساس سرمایه خود تصمیم به سفر بگیرید.

هزینه های زندگی در استرالیا

استرالیا کشوری سرشار از زیبایی و جاذبه است. امکانات رفاهی، دسترسی آسان به خدمات درمانی و اداری، کیفیت مطلوب غذاها و مواد غذایی و امکان تحصیل مناسب در این کشور باعث جذب شمار بالایی از افراد محصل و مهاجر به این کشور شده است. سیدنی، ملبورن، پرت و آدلاید از چند کشور برتر استرالیا می باشند که مورد استقبال مهاجران قرار می گیرند؛ به طوری که آمار بالایی را هر ساله در اختیار سازمان بین الملل قرار می دهند. نرخ بیکاری نیز در این کشور حدود ۵.۱ ٪ برآورد شده است که نشان دهنده ی شرایط شغلی بسیار مطلوب این منطقه می باشد.

به طور کلی می توان گفت که هزینه های زندگی در استرالیا کاملا به محل زندگی و اقامت شما بستگی دارد. همانند سایر کشورهای دنیا اقامت در شهرهای بزرگ و پر رفت و آمد همچون سیدنی، ملبورن و بریزبن با هزینه های بیشتری همراه خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با جزئیات هزینه ها به عناوین زیر دقت فرمائید.

هزینه های زندگی در استرالیا به چه صورت است؟
هزینه های زندگی در استرالیا به چه صورت است؟

هزینه های مربوط به خوراک

صرف یک وعده نهار در مراکز تجاری حدود ۱۶ دلار استرالیا هزینه در بر خواهد داشت.

صرف یک وعده غذای فست فود حدود ۱۰ دلار استرالیا هزینه در بر خواهد داشت.

به ازای ۵۰۰ باید پرداخت نمود.

مبالغ زیر به طور میانگین بیان شده اند:

برای صرف غذای معمولی حدود ۱۵ تا ۲۵ دلار باید پرداخت نمود.

برای صرف غذای دو نفره حدود ۶۰ تا ۱۲۰ دلار و برای صرف غذای منوی مکدونالد حدود ۱۰ تا ۱۳ باید پرداخت نمود.

قیمت کاپوچینو ۳ تا ۵ دلار، گرم گوشت مرغ بدون استخوان حدود ۸ دلار استرالیا، یک لیتر شیر حدود ۱.۵ دلار استرالیا، ۱۲ عدد تخم مرغ ۵ دلار استرالیا، یک کیلو گرم گوجه حدود ۶ دلار، ۵۰۰ گرم پنیر حدود ۱۰ دلار، یک کیلوگرم سیب ۵ دلار، یک کیلوگرم سیب زمینی ۳ دلار و نان برای دو نفر حدود ۵۰ دلار استرالیا، کوکاکولا به ازای ۳۳۰ سی سی ۲ تا ۴ دلار، آب به ازای ۳۳۰ سی سی ۲ تا ۳.۵ دلار، پیاز، موز، پرتقال و کاهو به ترتیب به آزادی هر کیلو گرم ۴، ۴.۹۰، ۵، ۳.۵۰ دلار استرالیا می باشند‌.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندس معماری به استرالیا

افراد سیگاری باید برای هر بسته ۲۰ تایی سیگار بین ۲۵ تا ۲۵.۸۰ دلار استرالیا پرداخت نمایند.

هزینه های زندگی در استرالیا | تفریح و گردش

صرف یک وعده شام بیرون برای دو نفر با هزینه ای معادل ۵۰ دلار همراه خواهد بود و صرف یک وعده غذای استرالیایی و دسر حدود ۱۱۴ دلار استرالیا هزینه در بر خواهد داشت.

تهیه بلیط سینما برای دو نفر با هزینه ای معادل ۴۰ دلار و تهیه بلیط تئاتر برای دو نفر با هزینه ای معادل ۲۳۰ دلار همراه خواهد بود.

برای عضویت در باشگاه به مدت یک ماه نیز باید ۹۰ دلار استرالیا پرداخت نمود.‌

اجاره زمین تنیس به مدت یک ساعت هم هزینه ای معادل ۱۰ تا ۳۰ دلار به همراه خواهد داشت.

هزینه های مربوط به مسکن و اقامت

اجاره ماهیانه برای یک خانه ۸۵ متره همراه با اثاثیه کامل در شهرهای بزرگ ۳۶۰۰$ و برای شهر های متوسط ۲۸۰۰$ می باشد. این قیمت ها به ترتیب برای خانه ای ۴۵ متره حدود ۲۷۰۰$ و ۱۸۰۰$ می باشد. هزینه های آب، برق و گاز برای دو نفر در خانه های ۸۵ متری معادل ۲۲۵ دلار می باشد. به طور کلی اجاره هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر حدود ۴۵۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار و دور از مرکز شهر ۳۰۰۰ تا ۹۲۰۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

هزینه های مربوط به خرید وسایل نقلیه و استفاده از وسایل نقلیه عمومی

خرید یک ماشین ولکسواگن گلف معادل ۲۹۰۰۰$، مصرف یک لیتر بنزین معادل ۱.۵$، استفاده‌ای حمل و نقل عمومی معادل ۱۴۹$ و استفاده از تاکسی برای ۸ کیلومتر معادل ۲۵$ می باشد.

هزینه مربوط به تحصیل

به طور میانگین به صورت سالانه برای تحصیل در کشور استرالیا حدود ۱۵۰۰۰ دلار استرالیا باید هزینه نمود و بهترین مقطع تحصیل در این کشور دکترا می باشد.

هزینه مربوط به پوشاک:

قیمت شلوار جین ۶۰ تا ۱۲۰ دلار، قسمت پیراهن تابستانه حدود ۳۰ تا ۹۰ دلار، قیمت یک جفت کفش ورزشی حدود ۹۰ تا ۱۸۰ دلار و یک جفت کفش مردانه چرم ۹۰ تا ۲۰۰ دلار می باشد.

حتما بخوانید:  شرایط دریافت اقامت استرالیا از طریق مهارت و تخصص

هزینه های مربوط به حقوق و منابع مالی:

میانگین حقوق ماهانه به همراه کسر مالیاتی حدود ۴۴۳۵ دلار استرالیا می باشد.

در صورت دریافت وام بانکی نرخ بهره پرداختی معادل ۴.۲۵ درصد خواهد بود.

هزینه های مربوط به یکسال:

سایت دولتی کشور استرالیا طی بررسی هایی حداقل هزینه های سالانه مردم کشور خود را مورد بررسی قرار داده است. این هزینه ها این گونه تعریف شده اند:

برای هر فرد مجرد هزینه ی یک سال زندگی در استرالیا حدود ۲۰۰۰۰ دلار استرالیا می باشد.

برای هر زوج بدون فرزند این هزینه به مقدار تقریبی ۲۷۰۰۰ دلار می رسد.

برای یک خانواده با یک فرزند زیر ۱۸ سال حداقل هزینه ی سالیانه ۳۰۰۰۰ دلار استرالیا می باشد.

مقایسه هزینه های زندگی در استرالیا با ایران:

مقایسه هزینه های زندگی در استرالیا با ایران

بدون در نظر گرفتن اجاره بها می توان گفت که هزینه زندگی و اقامت در استرالیا حدود ۸۲.۸۱ درصد بیشتر از هزینه زندگی در ایران برآورد شده است. اجاره بها نیز در کشور استرالیا حدود ۱۵۲.۹۲ درصد بیشتر از کشور ایران می باشد.

بازار کار در کشور استرالیا

استرالیا همانند ایران یک کشور در حال توسعه می باشد اما برخلاف ایران جمعیت و وسعت کمی دارد. از این رو بازار کار و شرایط شغلی در این کشور بسیار مطلوب می باشد. در سال های اخیر مهاجرت افراد بسیار به مناطق مختلف استرالیا باعث ایجاد مشکلاتی در اقتصاد این کشور گردیده است اما هنوز هم نام این کشور در میان کشورهایی با اقتصاد قوی مشاهده می شود.

این امر نشان می دهد که حجم بالای مهاجرت به استرالیا نه تنها آسیبی به شرایط اقتصادی آن وارد نکرده است بلکه ارزش واحد پول این کشور یعنی دلار استرالیا را نیز افزایش داده است. به شما پیشنهاد می کنم سرمایه گذاری در استرالیا را نیز مطالعه فرمایید.

اگر علاقه مند به کار در استرالیا هستید باید بدانید که اغلب مراکز کارمزد خوبی را پرداخت می کنند. نکته ی دیگر این است که داشتن اقامت بلند مدت برای کار در استرالیا الزامی است؛ چرا که کارفرمایان علاقه دارند که نیروی کار خود را حفظ کرده و از دست ندهند. با توجه به این نکته می توان بیان نمود که داشتن ویزای بلند مدت کشور استرالیا به هنگام کاریابی برای شما یک امتیاز تلقی خواهد شد. امیدواریم که پس از خواندن این مطلب با هزینه های زندگی در استرالیا آشنا شده باشید. در صورت وجود سوال در زیر همین پست برای ما یادداشت فرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *