مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان در سال 2021

0

امروزه، مهاجرت به کشور مجارستان به روش‌های متعددی قابل انجام است. مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان یکی از این روش‌های مهاجرتی مرسوم به حساب می‌آید. فرد به این طریق می‌تواند هم اقامت و هم تابعیت کشور مجارستان را طی چند سال به دست بیاورد.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید، توصیه می‌شود که با خواندن این مقاله، اطلاعات دقیقی در رابطه با مهاجرت از طریق ازدواج به دست آورید. اما پیش از آن، توضیحات مختصری در رابطه با این کشور ارائه خواهد شد. کشورهای دیگری مانند فرانسه، روسیه، اوکراین و مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را نیز می توانید انتخاب کنید.

همه چیز راجع به کشور مجارستان

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید، حتماً باید اطلاعات دقیقی در خصوص این کشور به دست آورید. مهم‌ترین نکته در خصوص کشور مجارستان، عضویت آن در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. در نتیجه، افراد دارای تابعیت مجاری می‌توانند از مزیت شهروندی اروپا بهره‌مند شوند.

کشور مجارستان در مرکز اروپا قرار گرفته است و با کشورهایی از قبیل کرواسی، یوگسلاوی، اسلوونی و اسلواکی و اتریش همسایه است. موقعیت جغرافیایی این کشور به گونه‌ای است که صادرات و داد و ستد را بسیار رونق می‌دهد. به این دلیل است که نرخ بیکاری در این کشور طی چند سال اخیر بسیار پایین بوده است.

زبان رسمی در این کشور، مجاری است. اما در اکثر دانشگاه‌های مجارستان، آموزش به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بوداپست، پایتخت کشور مجارستان است که به دلیل فرهنگ و تاریخ بسیار غنی تحت حمایت یونیسف قرار گرفته است.

در صورتی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارید، مجارستان می‌تواند بهترین گزینه باشد. این کشور علاوه بر رونق اقتصادی، نرخ پایین مالیات و بیکاری و رفاه اجتماعی از هزینه‌های بسیار پایین زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نیز برخوردار است.

مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان

در سال 2021، مهاجرت از طریق ازدواج به کشور مجارستان کاملاً قانونی در نظر گرفته شده است. به طور کلی، کشور مجارستان به فرد خارجی که با یک تبعه مجاری ازدواج می‌کند، اقامت کوتاه‌مدت می‌دهد. این فرد اگر قوانین مربوط به مهاجرت از طریق ازدواج را رعایت کند، طی چند سال می‌تواند اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کند. و همچنین، تابعیت این کشور را به دست آورد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

یکی از مهم‌ترین شرایط اداره مهاجرتی مجارستان در این خصوص، تمکن مالی فرد تبعه مجارستان است. به عبارت دیگر، فردی که می‌خواهد با یک تبعه خارجی ازدواج کند و برای او اقامت موقت بگیرد، حتماً باید از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی همسر خود را داشته باشد.

به زبان ساده‌تر، فرد تبعه مجارستان باید قادر به فراهم‌سازی یک خانه مناسب و دیگر هزینه‌های زندگی برای خود و همسرش باشد. در بخش‌های بعدی، بیشتر در رابطه با تمکن مالی توضیح داده می‌شود.

مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان

تمکن مالی در خصوص اخذ اقامت مجارستان

همانطور که گفته شد، یکی از شرایط مهاجرت از طریق ازدواج به کشور مجارستان، اثبات تمکن مالی توسط فرد تبعه این کشور است. اگر فردی از پس هزینه‌های زندگی خود در این کشور برنمی‌آید، اصلاً نباید به این موضوع فکر کند.

چرا که هنگام ارائه مدارک و اسناد مربوط به تمکن مالی به اداره مهاجرتی، حتماً در خصوص صحت و اعتبار آن‌ها تحقیق و بررسی صورت می‌گیرد. در صورت عدم تایید این مدارک، اخذ اقامت برای همسر خارجی غیرممکن خواهد بود.

البته، خبر خوب این است که کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورهایی اروپایی از هزینه‌های زندگی بسیار پایین‌تری برخوردار است. به طور میانگین، هزینه زندگی برای زوجین بدون فرزند در این کشور ماهانه بین 800 تا 1000 یورو است. لازم به ذکر است که این مبلغ به شرایط و نحوه زندگی خود فرد نیز بستگی دارد.

نحوه تمدید اقامت مجارستان در روش مهاجرت از طریق ازدواج

در بخش‌های قبلی اشاره شد که ازدواج منجر به دریافت اقامت موقت به فرد تبعه خارجی می‌شود. در تمامی روش‌های مهاجرتی، فرد باید به همان روشی که اقامت موقت خود را دریافت کرده است، جهت تمدید آن نیز اقدام نماید.

در خصوص روش مهاجرت از طریق ازدواج نیز فرد باید از روش‌های مرسوم به منظور تمدید اقامت موقت خود اقدام کند. نکته قابل توجه این است که فرد دارای اقامت موقت می‌تواند پس از 8 سال زندگی مستمر در کشور مجارستان، پاسپورت این کشور را دریافت کند.

حتما بخوانید:  آیا مهاجرت به مجارستان خوب است؟

پاسپورت کشور مجارستان یکی از باارزش‌ترین پاسپورت‌های دنیا محسوب می‌شود که به کمک آن می‌توان بدون محدودیت و نیاز به ویزا به اکثر کشورهای جهان رفت و آمد کرد.

فرآیند مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان

به منظور اخذ اقامت موقت و مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج، فرد تبعه این کشور به همراه همسرش باید در مصاحبه‌ای در سفارت مجارستان کشور مبدا حضور یابند. این مصاحبه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در این مصاحبه معمولاً سوالات زیر مطرح می‌شوند که باید کاملاً صادقانه و دقیق به آن‌ها پاسخ داده شود.

 • میزان درآمد فرد
 • وضعیت شغلی فرد متقاضی ازدواج
 • میزان تحصیلات (از دوران دبستان گرفته تا دانشگاه)
 • توضیح مختصر از زندگی فرد
 • ارائه مدرکی جهت اثبات ازدواج و نحوه آشنایی با همسر
 • توضیح مختصری از زندگی فرد متقاضی ازدواج در کشور مجارستان
 • اگر فرد در گذشته ازدواج کرده است، حتماً باید این مورد را مطرح کند
 • مدارک و اسنادی جهت اثبات حقیقی بودن ازدواج از جمله پیام‌های خصوصی، فیلم و عکس، سفر
 • اگر فرد با خانواده‌ی همسر خود، رفت و آمد خانوادگی داشته است، حتماً باید مدارک و اسنادی را در اختیار سفارت مجارستان قرار دهد.

مدارک موردنیاز جهت مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان عبارتند از:

 • ارائه شناسنامه، کارت ملی و سایر مدارک هویتی
 • ارائه گواهی ازدواج
 • اثبات شهروندی
 • ارائه گواهی‌طلاق (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی فوت (در صورت فوت همسر)
 • ارائه گواهی تولد (در صورت وجود فرزند)

فرآیند مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تنها در صورت ازدواج با یک فرد تبعه مجارستان می‌توانند تابعیت این کشور را به دست آورید. این تصور کاملاً اشتباه است. مهاجرت از طریق ازدواج به کشور مجارستان دارای مراحل و شرایط مختلفی است که باید به دقت رعایت شوند.

به عنوان مثال، به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت مجاری نیازی به برگزاری مراسم ازدواج در این کشور نیست. زوجین می‌توانند جهت ثبت ازدواج خود به سفارت یا کنسولگری مجارستان مراجعه کنند. با این وجود، اگر فردی تمایل به برگزاری مراسم عروسی در کشور مجارستان است، باید بین 1000000 فورینت تا 3000000 فورینت هزینه کند.

حتما بخوانید:  ویزای سرمایه گذاری مجارستان در سال 2021

یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با اخذ شهروندی کشور مجارستان از طریق ازدواج، حقیقی و دوام ازدواج است. فرد غیر تبعه مجاری برای دریافت اقامت و پاسپورت خود باید ازدواج پایداری داشته باشد.

به علاوه، عدم ارتکاب به جرم، سو پیشینه و همچنین تسلط بر زبان مجاری نیز از دیگر مواردی است که در اخذ اقامت و تابعیت این کشور اهمیت دارند.

هزینه لازم جهت مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان

به طور کلی، هزینه ویزا به کشور مجارستان برای کسب و کار، گردشگری و بازدید از خانواده و دوستان، 60 یورو است.

اخذ ویزای مجارستان پس از تحویل درخواست حدود 2 تا 3 هفته به طول می‌انجامد. گاهی اوقات، نیز ممکن است تا 4 هفته طول بکشد. حتماً توصیه می‌شود تا با بهره‌گیری از تخصص کارشناسان مهاجرتی، شانس خود برای دریافت ویزا را افزایش دهید.

سخن نهایی

کشور مجارستان در سال‌های اخیر میزبان مهاجران بسیار زیادی از سراسر جهان بوده است. این کشور به دلیل رونق اقتصادی، سطح رفاه بالا، خدمات آموزشی و درمانی، نرخ مالیات کم، هزینه‌های پایین زندگی و امکانات و تسهیلاتی که در اختیار مهاجران قرار می‌دهد، یکی از گزینه‌های برتر مهاجرتی محسوب می‌شود.

روش‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. مهاجرت از طریق ازدواج یکی از روش‌های مرسوم و ساده به منظور اخذ شهروندی کشور مجارستان است. با این وجود، این روش نیز مانند سایر روش‌های مهاجرتی دارای مراحل و شرایط مختلفی است که باید به دقت رعایت شوند.

به همین دلیل است که حتماً توصیه می‌شود تا شانس اخذ ویزای خود را با مشاوره با کارشناسان خبره و باتجربه افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.