مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک | هر آنچه که باید پیش از مهاجرت به کبک بدانید

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر شما هم قصد مهاجرت به کبک را دارید این مقاله را از دست ندهید چراکه ما به صورت کامل قصد داریم به بررسی مزایای مهاجرت، روش ها، شرایط، مدارک لازم، تجربه زندگی و… به کبک اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهیم. از این رو با ما همراه باشید تا با این شهر زیبا در کشور کانادا آشنا شوید. همچنین برای اطلاع از دیگر روش‌های مهاجرتی، مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید.

معرفی استان کبک در کانادا

کبک یکی پرطرفدار ترین و زیباترین مناطقی بوده که در ایالت های کانادا واقع شده است و به دلیل برخورداری از مزایا و ویژگی هایی که در این منطقه قرار دارد، افراد به دنبال روش هایی برای اخذ اقامت و مهاجرت به کبک هستند. هزینه های زندگی و خرج و مخارج نیز در کبک با سایر مناقط دیگر بسیار تفقاوت دارد و هر ساله این منطقه میزبان تعداد بسیار زیادی مهاجر است که هر کدام از آن ها تخصص خاصی را دنبال می کنند. زبان اصلی مردم این شهر فرانسوی است، در همین خصوص به کبک پایتخت فرانسوی های خارج از فرانسه گفته می شود. توجه داشته باشید که برای مهاجرت و زندگی در کبک نیازمند به تسلط کافی به زبان فرانسوی هستید.  

شرایط مهاجرت به کبک چگونه است؟

همان طور که اشاره نمودیم کبک از مناطق بسیار مناسبی است که هر ساله تعداد هزاران نفر در تخصص های مختلف از روش های مختلف و مناسبی به این منطقه مهاجرت می کنند. از مهم ترین دلایلی که می توان کبک را به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت و زندگی انتخاب نمود بی شک، هزینه های پایین زندگی و کیفیت بالای آن و همچنین شرایط ساده برای اخذ اقامت اشاره نمود.  

روش های مهاجرت به کبک به چه صورت است؟

اکثر متقاضیانی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت کبک را دارند از 4 طریق اقدام می کنند که در ادامه به بررسی دقیق این موارد خواهیم پرداخت.
 1. اخد اقامت و مهاجرت به صورت خود اشتغالی
 2. اخذ اقامت و مهاجرت به صورت سرمایه گذاری
 3. اخذ اقامت و مهاجرت به روش تحصیلی PEQ
 4. اخذ اقامت و مهاجرت به صورت جذب نیروی متخصص در کبک
حتما بخوانید:  طرح جدید نامزدی استانیِ ساسکاچوان: پذیرش نیروی کار برای 200 شغل
روش های مهاجرت به کبک
روش های مهاجرت به کبک

چگونه می توان از طریق خود اشتغال زایی، اقامت کبک را به دست آورد؟

اگر قصد دارید از طریق خود اشتغال زایی اقدام به اخذ اقامت کبک کنید، سیاست هایی از طریق دولت برای شما تعیین شده است. این سیاست ها به این گونه می باشد که فرد متقاضی باید حداقل امتیاز لازم را در مواردی همچون تحصیلات، سوابق کاری، سن، مدرک زبان و تمکن مالی به دست آورد. برای موفقیت در این مورد افراد مجرد باید حداقل امتیاز 44 و افراد متاهل، امتیاز 51 را به دست آورند. همچنین توجه داشته باشید که فردی که قصد دارد از این طریق وارد کبک شود، باید مبلغی را برای یکی از موسسه های واقع در شهری که قصد تجارت در آن را دارد، واریز نماید. این مبلغ به شرح زیر است: اگر شهر انتخابی شما خارج از مونترال باشد، باید مبلغ 25 هزار دلار و اگر خارج از مونترال باشد باید مبلغ 50 هزار دلار برای موسسه مذکور واریز نمایید.  

اخذ اقامت و مهاجرت به صورت سرمایه گذاری در کبک

در این روش هیچ نوع محدودیتی برای افراد در خصوص ارائه مدرک تحصیلی، زبان، سن و… وجود ندارد و فرد می تواند تنها با ارائه اصل سرمایه خود از طریق این روش اقدام به اخذ اقامت نماید اما همانند سایر مناطق دیگر، کبک نیز در بخش سرمایه گذاری قوانینی را برای فرد وضع نموده است که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.
 • فرد متقاضی باید به میزان 2 میلیون دلار سرمایه داشته باشد که این سرمایه می تواند املاک، زمین، آپارتمان و … باشد و تنها برای نشان دادن این میزان سرمایه به دولت است.
 • فرد متقاضی باید به میزان 1.2 میلیون دلار به دولت پرداخت کند! این مبلغ به مدت 5 سال در اختیار دولت کبک قرار می گیرد و پس از آن بدون احتساب هیچ گونه سودی، کل مبلغ به شخص عودت داده می شود.
 • از دیگر مواردی که باید فرد متقاضی به آن توجه داشته باشد این است که در 5 سال اخیر، حداقل به میزان 2 سال سابقیه مدیریتی داشته باشد.
 
حتما بخوانید:   برنامه کارآفرینی کبک کانادا

اخذ اقامت و مهاجرت به کبک به روش تحصیلی PEQ

در این روش اقامتی، افراد می توانند حتی اقامت کانادا را نیز دریافت کنند. این شرایط حتی برای دانشجویان ایرانی نیز فراهم است تا آن ها بتوانند از این طریق اقدام به اخذ مجوز های لازم برای اقامت و مهاجرت به کبکب و حتی کانادا را دریافت کنند. پس از این که دانشجو مدت زمان تعیین شده را در محل مشخصی که دولت تعیین کرده است را به اتمام برساند می تواند اقامت کبک را دریافت کند. در این جا نیز دولت کبک شرایطی را برای این دسته از افراد وضع کرده است که این شرایط به شرح زیر می باشد:
 • فرد متقاضی باید به میزان 900 ساعت در مراکز آموزشی ای که توسط دولت تعیین و انتخاب شده است، مدت دوره خود را با موفقیت سپری کنند.
 • فرد متقاضی باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشد.
 

اخذ اقامت و مهاجرت به صورت جذب نیروی متخصص در کبک

اگر شما می خواهید از طریق تخصص وارد کبک شوید، با سیستمی تحت عنوان سیستم آریما ARRIMA رو به رو هستید. برای ا« که بتوانید تخصص خود را در سیستم آریما ARRIMA ثبت کنید باید سه مرحله زیر را انجام دهید:
 • فرم اظهار نامه را به صورت کامل و به درستی پر کنید. این فرم شامل سوالات و اطلاعات شخصی همچون زبان، مدرک تحصیلی، سن و… است.
 • استان کبک برای آن که بتواند شما را انتخاب کند، رزومه شما را بررسی می کند و متناسب با نیاز کار و امتیاز های فردی شما برای شما دعوت نامه ای ارسال می کند. پس از تحویل مدارک، دولت برای این دسته از افراد گواهینامه CSQ را صادر می کند. این گواهینامه نشان می دهد که دولت کبک شما را به عنوان مهاجر پذیرفته است.
جذب نیروی متخصص در کبک
جذب نیروی متخصص در کبک

بررسی قوانین جدید مهاجرتی به استان کبک

هرساله شاهد تغییرات قوانین مهاجرتی در تمامی مناطق و ایالت ها هستیم. البته استان کبک نیز در سال های گذشته دستخوش تغییر شده است و قوانین جدیدی را برای مهاجران خود وضع نموده است که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. از مهم ترین و تاثیرگذار ترین تغییراتی که در استان کبک صورت گرفته است، امتیاز بندی نیروی متخصص است که توسط سیستم آریما صورت می گیرد.
حتما بخوانید:  بیمه سلامت انتاریو (OHIP) - پاسخ به سوالات متداول
در حال حاضر روش هایی همانند سرمایه گذاری دیگر در کبک قابل اجرا نیست! و افرادی که قصد دارند به این منقطقه مهاجرت کنند باید از روش هایی همانند PEQ و نیروی متخصص کبک اقدام کنند.  

مدارک لازم برای مهاجرت به کبک چیست؟

در برنامه های مهاجرتی ای که دولت کبک برای شما فراهم نموده است تمامی موارد نظیر: سن، تحصیلات، مدرک زبان و سوابق کاری بسیار بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو فرد متقاضی باید بکوشد تا با کسب حداکثر امتیاز لازم، شرایط مهاجرت و اخذ اقامت را برای خود فراهم سازد. البته در کنار این موارد، تمکن مالی نیز به عنوان یکی از مهم ترین دلایل برای کسب اقامت کبک مورد توجه قرار می گیرد.  

تجربه زندگی در کبک کانادا چگونه است؟

کبک یکی از شهر های بسیار پرجمعیت ایالت کانادا است، جمعیت این منطقه به بیش از 9 میلیون نفر می رسد. به دلیل تحولات فرهنگی ای که در این منطقه وجود دارد، آن را به عنوان اروپای آمریکای شمالی نیز خطاب می کنند. البته این منطقه به دلیل جنگل های وسیع و شرایط آب و هوایی بسیار ایده آل، می تواند از نظر شرایط زندگی نیز بسیار مساعد باشد.
تجربه زندگی در کبک کانادا
تجربه زندگی در کبک کانادا

بررسی هزینه های زندگی در کبک

یک خانواده متوسط در استان کبک به طور متوسط سالانه به مبلغ 70 هزار دلار درآمد دارد. این استان یکی از مناسب ترین استان ها برای زندگی است و از این رو از آن به عنوان یکی از برترین ایالت های کانادا یاد می شود. همچنین کبک یکی از مقرون به صرفه ترین مناطقی است که می توان در ان به سادگی مسکن تهیه نمود.  

مزایای مهاجرت به کبک چیست؟

کبک با داشتن اقتصاد قوی، فرهنگی پر رونق و مردمانی مناسب یکی از بهترین و ایده آل ترین انتخاب هایی است که هر ساله استقبال بی نظیری برای مهاجرت به این شهر می شود. اما در حالت کلی از برترین مزایای مهاجرت به کبک می توان به ایمنی بالا، نظام آموزشی پویا و مناظر بسیار زیبای زندگی اشاره نمود.
5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

۲ پاسخ

 1. من اقا و ۳۸ ساله مهندس صنایع هستم .با حدود ۱۲ سال سابقه بیمه . در زمینه های تضمین کیفیت /برنامه ریزی تولید/کنترل پروژه کار کرده ام .زبانم در حد متوسط هست .میخواهم ببینم با چه مقدار سرمایه و جند وقته میتوانم مهاجرت قطعی کنم.

  1. جناب بزم‌بر، سلام و روزتان به‌خیر. مهم‌ترین نکته را نفرموده بودید: مهاجرت به کدام کشور؟ با توجه به این که کامنت‌تان را زیر مقاله‌ی «مهاجرت به کبک» گذاشته‌اید، فرض می‌کنیم هدف‌تان مهاجرت به کاناداست. تقریبا هیچ روشی برای اخذ اقامت دائم (یا به قول خودتان، مهاجرت قطعی) وجود ندارد که زودتر از ۱۸ ماه انجام شود. اما در مورد این‌که چقدر سرمایه لازم است، بستگی به روش مهاجرت‌تان دارد. اگر به روش‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی قصد مهاجرت داشته باشید، طبیعتاً نیاز به سرمایه‌ی نسبتا بالایی (حداقل ۲۰۰-۳۰۰ هزار دلار) خواهید داشت. اگر ایده‌ی استارتاپی داشته باشید که بتوان با آن یک استارت‌آپ یا شرکتِ دانش‌بنیان تاسیس کرد، نیاز به سرمایه‌ی قابل توجهی (حدد ۱۵۰ هزار دلار) خواهید داشت که البته سازمان‌های متعددی در کانادا، اسپانسر شما می‌شوند و در واقع، دریافت نامه‌ی تاییدیه‌ی حمایت مالی از جانب این سازمان‌ها پیش‌شرط دریافت ویزای استارت‌آپ است. اما اگر به پشتوانه‌ی تخصص و شغل‌تان (به عنوان اسکیل ورکر کانادا) قصد مهاجرت به کانادا دارید، نیازی به سرمایه‌ی بالایی نیست. مثلا برای روش اکسپرس اینتری، فقط کافی است به دولت کانادا ثابت کنید که هزینه‌ی زندگی به مدت شش ماه در کانادا را دارید (این رقم، بسته به تعداد اعضای خانواده‌تان، حدوداً بین ۱۳ هزار تا ۱۹ هزار دلار کاناداست). اگر سوال‌تان را دقیق‌تر مطرح کنید، دقیق‌تر پاسخ‌تان را عرض خواهیم کرد. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *