شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان

0

انگلستان کشوری وسیع و از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده ایالات بریتانیا محسوب می شود. این کشور با داشتن آب و هوایی معتدل، زبان انگلیسی و موقعیت های شغلی و تحصیلی متنوع یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت به حساب می آید. شرایط مهاجرت به انگلستان نیز با توجه به فرصت هایی که در این کشور نهفته است، چندان دشوار نیست. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید در این بخش همراه ما باشید تا شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان را در کنار هم بررسی کنیم.

مهاجرت به انگلستان در سال 2021 تغییراتی داشته است که در این بخش می خواهیم آن را به طور کامل توضیح دهیم. برای مهاجرت به این کشور بزرگ و دوست داشتنی بهتر است اطلاعات کاملی از شرایط و قوانین ورود به آن را داشته باشید. در ادامه راه های اخذ اقامت انگلستان و راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان را خواهید شناخت.

بررسی شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان در سال 2021

برای مهاجرت به انگلستان روش های مختلفی وجود دارد. البته که دریافت ویزای مربوط به هرکدام از این روش ها ممکن است به طور سالانه تغییراتی داشته باشد. بنابراین پیشنهاد می دهیم بعد از خواندن این بخش حتما از جدیدترین شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق مشاوره با وکیل مهاجرتی مطلع شوید. روش های اخذ اقامت در این کشور عبارت هستند از:

  • مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل
  • مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به انگلستان از طریق کار
  • مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت
  • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

در ادامه هر کدام از این روش ها را به تفصیل توضیح می دهیم. با اطلاع از روش های مختلف مهاجرت به این کشور می توانید بهترین روش را با توجه به شرایط زندگی خود انتخاب کنید.

شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل

بسیاری از افراد به دلیل سیستم آموزشی فوق العاده در کشور انگلستان، مهاجرت از طریق تحصیل را انتخاب می کنند. تمامی مدارس، موسسات و دانشگاه ها در این کشور از استانداردهای بین المللی تبعیت می کنند. به طوری که کیفیت نظام آموزشی در انگلستان قابل مقایسه با کشورهای دیگر دنیا نیست. این موضوع را می توان از حضور بزرگ ترین دانشمندان عرصه های مختلف همچون استیون هاوکینگ، جان دالتون، چارلز داروین و بسیاری از نام های بزرگ دیگر در این کشور اثبات کرد.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان افراد با توجه به سیاست های آموزشی در این کشور به دو دسته تقسیم می شوند. سن دانش آموزی در انگلستان با شروع دوره مهدکودک از 3 سالگی آغاز می شود و تا 16 سالگی در مدارس ادامه دارد. در واقع برای مهاجرت افراد زیر 17 سال به این کشور برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی و برای 17 سال به بعد برای ویزای دانشجویی باید اقدام کنید.

دانش آموزان مقطع دبیرستان در این کشور بعد از گذراندن سطح 9 و 10 دوره های A-level یا Foundation را می گذرانند. A-Level مخصوص رشته های پزشکی و Foundation برای رشته های غیر پزشکی است.

ویزای تحصیلی انگلستان با عنوان Tier4 برای افراد زیر 17 سال (child student) و بالای 17 سال (General student) صادر می شود.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان

دانش آموزان ایرانی که دیپلم 12 ساله نظام آموزشی کشور را دریافت کرده باشند می توانند برای مقطع لیسانس در کشور انگلستان ویزا بگیرند. یکی از شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل در این کشور، داشتن مدرک آیلتس است. فرد باید حداقل نمره 6 را از این آزمون دریافت کرده باشد.

حداکثر مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور 3 سال است. دانشجویان کارشناسی انگلستان می توانند در کنار تحصیل مجوز فعالیت در مشاغل پاره وقت را نیز کسب کنند. مشاغل پاره وقت 10 تا 15 ساعت در هفته فعالیت دارند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان باید در نظر داشته باشید که هزینه ها از 20 هزار پوند در سال شروع می شود. این هزینه شامل تمامی هزینه های مربوط به تحصیل، زندگی و خرید اقلام ضروری در این کشور می شود.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا انگلستان

از دیگر شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. برای دریافت ویزای تحصیلی در این مقطع باید مدرک معتبر دوره لیسانس از دانشگاه های داخل یا خارج از کشور را داشته باشید. همچنین نمره آیلتس مورد پذیرش دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد 6.5 و در مقطع دکترا 7 می باشد.

دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلیس حدود 1 سال زمان می برد. مقطع دکترا نیز بین 3 تا 5 سال طول می کشد. دانشجو می تواند بعد از اتمام دوره تحصیلی خود به مدت یک سال در انگلستان باقی مانده و برای استخدام در مشاغل این کشور جستجو کند.

نکته مهم پذیرش ویزای تحصیلی در انگلستان سیستم امتیاز بندی PBS (point based system) است که متقاضی برای دریافت ویزا باید حداقل 40 نمره بگیرد. این امتیاز به نمره آیلتس، نامه پذیرش از دانشگاه و نامه نشان دهنده تمکن مالی متقاضی وابسته است.

در نهایت اینکه اگر دانشجو به مدت 10 سال در انگلستان مشغول تحصیل باشد می تواند برای اخذ اقامت در این کشور اقدام کند. این قانون در انگلیس مزیتی مثبت است که در کشورهای دیگر کمتر دیده می شود.

شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت انگلیس با سرمایه گذاری از دیگر روش های مهاجرت به این کشور بزرگ محسوب می شود. انگلستان با توجه به اقتصاد رو به رشد خود می تواند یکی از مقاصد فوق العاده برای سرمایه گذاری و اقامت تلقی شود. اگر نگاهی کوتاه به شاخص های اقتصادی در این کشور داشته باشیم متوجه استانداردهای بین المللی سرمایه گذاری در این کشور می شوید.

یکی از شاخص های پر اهمیت برای افرادی که می خواهند در زمینه ای سرمایه گذاری دارند، ریسک از دادن اموال است. این شاخص در کشور انگلیس از سال 2014 تا کنون تغییر محسوسی نداشته و روی عدد یک (کمترین میزان ریسک) ثابت باقی مانده است. این موضوع نشان دهنده ثبات اقتصادی در انگلستان است که شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری را تسهیل می کند.

حتما بخوانید:  سرمایه گذاری در کانادا 2021 (مهاجرت به کانادا)

اما برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری نرخ رشد اقتصادی نیز در تصمیم گیری شما نقش مهمی دارد. برای سرمایه گذارانی که نگران نرخ رشد و پیشرفت های اقتصادی در انگلستان هستند باید بگوییم که میزان تولید ناخالص داخلی در طی یک سال اخیر در این کشور رشد مثبتی داشته است. در واقع اگر شاخص های اقتصادی در این کشور را حتی به شکل دقیق تر هم بررسی کنید، شرایط ایده آلی را برای سرمایه گذاری، کسب درآمد و اخذ اقامت ساده در انگلستان تجربه خواهید کرد.

بعد از بررسی شاخص های فوق باید شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری را بشناسید. این کشور ویزای سرمایه گذاری را با عنوان Investor visa یا ویزای Tier 1 ارائه می دهد. برای دریافت این ویزا روش ها و راهکارهای مختلفی وجود دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی

برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری باید حداقل 2 میلیون پوند سرمایه داشته باشید. این میزان سرمایه لازم است به شکل اوراق قرضه وارد این کشور شده و در یکی از شرکت های معتبر انگلیسی به کار گرفته شود. بنابراین برای سرمایه گذاری در این کشور قدم اول داشتن حساب بانکی معتبر و تایید میزان حداقلی سرمایه است.

توجه داشته باشید ویزای Tier 1 سرمایه گذاری در انگلیس فقط به افراد بالای 18 سال ارائه می شود. بعد از ارائه مدارک مربوطه، ویزا بعد از 3 تا 4 ماه صادر خواهد شد. ویزای سرمایه گذاری در این کشور به مدت 2 سال اعتبار دارد.‌ همچنین فرد می تواند بعد از مدت زمان مقرر تاریخ انقصای ویزا، جهت تمدید آن اقدام کند.

اگر قصد اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق ویزای سرمایه گذاری را دارید باید بدانید که تنها سرمایه گذاری کافی نیست. متقاضیانی که 2 میلیون پوند در این کشور سرمایه گذاری کرده اند، بعد از 5 سال اقامت در انگلستان می توانند برای اقامت دائمی اقدام کنند.

سرمایه گذاری 5 میلیون پوندی یا 10 میلیون پوندی

تمامی شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی، در این مبالغ سرمایه نیز صادق است. تنها تفاوت مبالغ بالاتر سرمایه گذاری در انگلستان به انتظار کمتر برای اقامت دائم مربوط می شود. در حقیقت اگر بتوانید 5 میلیون پوند در شرکت های معتبر انگلیسی سرمایه گذاری کنید، بعد از 3 سال درخواست اقامت دائم شما بررسی می شود. همچنین اگر 10 میلیون پوند سرمایه داشته باشید می توانید بعد از 2 سال اقامت در انگلیس، برای اقامت دائم درخواست صادر کنید.

مبالغی که برای سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته می شود باید متعلق به فرد متقاضی یا همسر قانونی او باشد. البته باید حداقل 2 سال از رابطه مشترک دو فرد گذشته باشد تا درخواست مهاجرت و اقامت بررسی شود.

 

سرمایه گذاری از طریق استارتاپ

داشتن پلن و طرح استارتاپ در انگلیس از دیگر روش های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت در این کشور است. البته شرایط دریافت ویزای استارتاپ به سادگی سرمایه گذاری نیست. چرا که لازم است فرد پلنی قدرتمند داشته باشد و نشان دهد به کمک این طرح می تواند روی رشد شاخص های اقتصاد انگلیس تاثیر بگذارد.

شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق کار

مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق کار یکی از محبوب‌ترین انواع روش های مهاجرت و اخد اقامت محسوب می شود. در این میان برخی از کشورها همچون آلمان و اتریش با توجه به نیاز به نیروی کار شرایط دریافت ویزای کاری را تسهیل کرده اند. با این حال در کشور انگلستان اوضاع کمی متفاوت‌تر است.

انگلستان شرایط دریافت ویزای کاری سفت و سخت تری را نسبت به کشورهای همتای خودش تنظیم کرده است. برخی از کارشناسان این شرایط پیچیده را ناشی از وضعیت کسب و کارها در انگلستان می دانند. اگر نگاهی به نرخ بیکاری در این کشور داشته باشیم به عدد 3.9 در سال 2020 می رسیم که روی پیشرفت های شغلی این کشور تاثیر گذار بوده است.

از طرف دیگر برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار به پیشنهاد کارفرمای معتبر در این کشور نیاز خواهید داشت. در واقع ویزای مهاجرت از طریق کار که با عنوان General work visa یا ویزای Tire2 صادر می شود، تنها زمانی قابل بررسی است که پیشنهادی از کارفرمای انگلیسی داشته باشید.

کارفرمای باید اسپانسرشیپ کارمند را بر عهده گرفته و حقوق حداقلی 2500 پوند را برای او در نظر بگیرد. یکی دیگر از شروطی که برای کارفرمایان وجود دارد مبلغی است که باید به شکل بلوکه شده کنار بگذارند. این مبلغ معادل 10 درصد از سهام شرکت یا 159 هزار پوند است. به همین دلیل بسیاری از کارفرماها در این کشور تمایل کمتری به جذب نیروی کار خارجی نشان می دهند. البته این موضوع می تواند نقطه مثبتی برای افراد دانشجوی خارجی در این کشور باشد. چرا که برای به دست آوردن شغل مورد نظرشان لازم نیست با افراد خارجی بسیاری رقابت کنند.

با این حال 2 دو نوع ویزای مهاجرت کاری برای انگلستان صادر می‌شود که می توانید یکی از آنها را برای اخذ اقامت این کشور امتحان کنید.

ویزای کاری Tier2

این ویزا در صورت داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر قابل دریافت است. در صورتی که کارفرما را متقاعد سازید که می توانید روی رشد کسب و کار او تاثیر مثبتی بگذارید، یک دعوت نامه با کد مشخص به شما می دهد. با استفاده از کد این دعوت نامه می توانید برای درخواست اخذ ویزای کاری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

متقاضی از زمان دریافت دعوت نامه کاری تا 3 ماه فرصت دارد که برای دریافت ویزا اقدام کند. در صورتی که موفق به اخد این نوع ویزا شوید، ویزای کاری Tier 2 به مدت 5 ماه و 14 روز اعتبار دارد. البته بعد از اتمام زمان مقرر ویزا می توان برای تمدید آن تا 5 سال دیگر نیز اقدام کرد.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین کامپیوتر به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

بعد از درخواست دریافت ویزای کاری معمولا 3 هفته تا صدور این ویزا زمان نیاز است. اما برای اطلاع از شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق کار حتما با یک وکیل مهاجرت مشورت داشته باشید. چرا که دریافت این نوع ویزا پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد و اگر به درستی انجام نشود با موفقیت به اتمام نخواهد رسید.

با دریافت ویزای کاری Tier 2 امکان درخواست پیوست خانواده نیز برای فرد فراهم خواهد شد. هزینه درخواست این ویزا نیز با توجه به شرایط متغیر است که برای اطلاع می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای کاری Tier 5

روش دیگر دریافت ویزای کاری، ویزای جستجوی کار یا Tier 5  نام دارد. در این ویزا به متقاضی فرصتی داده می شود که بدون داشتن دعوت نامه به انگلستان سفر کرده و در مدت زمان مقرر به جستجوی کار بپردازد. از زمانی که فرد وارد این کشور شود به مدت 6 ماه فرصت دارد تا در یکی از مراکز معتبر این کشور مشغول به کار شود. البته باید در نظر داشته باشید که این ویزا در حال حاضر برای ایرانیان صادر نمی شود. برای دریافت این ویزا لازم است از طریق کشورهای دیگر اقدام نمایید. برای اطلاع بیشتر بهتر است با کارشناسان ما در تماس باشید تا به طور کامل تر شما را راهنمایی کنند.

شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

برخی از سرمایه گذاران برای مهاجرت به کشور انگلستان ترجیح می دهند به جای سرمایه گذاری روی شرکت های خارجی، کسب و کار خود را راه اندازی کنند. این موضوع می تواند در کنار فراهم کردن شرایط برای اخذ اقامت دائم انگلستان منبع درآمد خوبی برای فرد نیز باشد.

شما می توانید به عنوان سرمایه گذار با داشتن طرح مربوط به کسب و کار خود از طریق ثبت شرکت به انگلستان مهاجرت کرده و در نهایت اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

پیش از آنکه به ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت بپردازیم، بد نیست چند شاخص اقتصادی مهم در این کشور را بررسی کنیم که در زمان سرمایه گذاری نقش مهمی را بازی می کنند.

مهم ترین موضوع برای ثبت شرکت در انگلستان بررسی ریسک مصادره اموال در این کشور است که توسط دولت انجام می گیرد. مطالعات و آمار سال های اخیر نشان داده است این ریسک در میزان حداقلی خود یعنی عدد یک است که نگرانی شما را بابت مصادر اموال برطرف می کند. از طرف دیگر شاخص هایی همچون کیفیت نظارت، کنترل فساد، نرخ تولید ناخالص داخلی، مالیات و تورم همگی از سوددهی این روش مهاجرت به انگلستان پشتیبانی می کنند.

ثبت انواع شرکت در انگلستان برای مهاجرت و اخذ اقامت

برای ثبت شرکت در این کشور لازم است که انواع شرکت در انگلستان را بشناسید. انواع شرکت های خصوصی در این کشور با شرایط مختلفی قابل ثبت هستند. یکی از این شرکت ها، نوع سهامی با مسئولیت محدود است. برای ثبت این شرکت تنها وجود یک نفر در کنار یک سهام دار کفایت می کند. با ثبت شرکت سهامی با مسئولیت محدود در انگلستان می توانید در کنار همکاری با کشورهای دنیا، کسب و کار خود را گسترش دهید.

شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت به گونه ای است که می توانید شرکت با گارانتی و مسئولیت محدود را برای ثبت امتحان کنید. این شرکت ها در واقع مشابه با انواع باشگاه ها یا مراکزی هستند که افراد دیگر را به عضویت می پذیرند. البته انواع شرکت در انگلستان به این چند مورد محدود نمی شود. برای اطلاع از جدیدترین شرایط ثبت شرکت در انگلستان بهتر است با وکلای مهاجرتی در تماس باشید تا اطلاعات به روز را در اختیار شما قرار دهند.

شرایط ویزای ثبت شرکت و مهاجرت به انگلستان

متقاضیان می توانند با ثبت شرکت در انگلیس اقامتی به مدت 3 سال دریافت کنند. البته بعد از تاریخ انقضای این مدت مقرر، امکان تمدید آن نیز وجود دارد. این اقامت بسته به شرایط شما تا 2 سال دیگر می تواند تمدید شود. برای این تمدید باید در نظر داشته باشید که کسب و کار خود را حتما راه اندازی کرده و توانسته باشید در مدت 3 سال بیمه و مالیات پرداخت کنید.

بعد از گذشت 5 سال و بررسی وضعیت کسب و کار، امکان درخواست اقامت دائم نیز برای متقاضی وجود خواهد داشت. برای بهره مندی از این شرایط ایده آل لازم است متقاضی شرایطی را برای درخواست ویزا داشته باشد. یکی از این شرایط داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقلی 4 است. مدارک دیگری نیز باید برای بررسی عدم سئو پیشینه فرد ارائه شود که شامل مدارک هویتی، سابقه کار، پاسپورت و موارد دیگر است.

شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

ازدواج از دیگر روش های اخذ اقامت در انگلستان است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند با این روش وارد این کشور شوند. اما باید توجه داشته باشید که برخلاف تصورها ازدواج راحت ترین راه اخذ اقامت انگلستان نیست. در واقع اگر به دنبال راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان هستید باید بدانید که سخت گیری های قانونی بسیاری در رابطه با اثبات ازدواج در این کشور وجود دارد.

برای ازدواج با یک مرد یا زن انگلیسی لازم است که سن هر دو فرد بیشتر از 16 سال باشد. البته تا پیش از سن 18 سالگی، دو فرد به اجازه والدین خود برای این امر نیاز خواهند داشت.

از طرف دیگر شرایط برای ازدواج فردی که از اتحادیه اروپا یا خارج از آن برای ازدواج اقدام می کند، متفاوت است. با این حال برخی شرایط مشترک را در ادامه آورده ایم.

شرایط ازدواج با تبعه انگلیسی و مهاجرت به انگلستان

  • دو فرد باید به سن قانونی یعنی 18 سال تمام رسیده باشند.
  • برای ازدواج با تبعه انگلیسی فرد باید اثبات کند که می تواند هزینه های زندگی را به دوش بکشد و تمکن مالی خوبی دارد. دولت انگلستان برای این موضوع یک میزان حداقلی نیز تعیین کرده است. داشتن درآمد 18 تا 19 هزار پوندی در سال نشان می دهد فرد به اندازه پوشش هزینه های یک زندگی درآمد دارد.
  • شرط دیگری که برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج اهمیت پیدا می کند، مدرک زبان انگلیسی است. فرد خارجی باید حداقل مدرک زبان انگلیسی A1 را دریافت کرده باشد.
  • افزون بر این موارد هر دو فرد باید ثابت کنند یکدیگر را دوست دارند و حداقل به مدت 2 سال با یکدیگر زندگی می کنند. در واقع باید ثابت شود که این ازدواج، صوری و فقط برای مهاجرت انجام نمی گیرد.
حتما بخوانید:  مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی در سال 2021

در صورتی که هر دو فرد شرایط فوق را داشته باشند می توانند برای درخواست ویزای انگلستان از طریق ازدواج اقدام کنند. برای دریافت این ویزا لازم است که 47 پوند هزینه درخواست ویزا پرداخت شود. همچنین لازم است بدانید حتی با داشتن شرایط فوق اقامت دائمی بلافاصله برای شما صادر نخواهد شد.

چند نکته مهم در رابطه با ویزای ازدواج انگلستان

از زمانی که فرد خارجی به خاک این کشور پا بگذارد به اندازه 6 ماه زمان دارد تا ازدواج خود را با همسر انگلیسی اش به ثبت رسمی و قانونی برساند.

لازم است بدانید چند همسری در انگلستان جرم محسوب می شود. بنابراین اگر فرد مطلقه باشد باید مدارک لازم را ارائه نماید تا وضعیت تاهل او به روشنی واضح شود.

در صورتی که در طول 6 ماه، ازدواج فرد به ثبت نرسد باید خاک انگلستان را به مقصد کشورش ترک کند.

بعد از به ثبت رساندن ازدواج یک ویزای دو ساله یا 33 ماهه به فرد داده می شود. بعد از اتمام این زمان مقرر، شرایط به شکل مجدد توسط دولت انگلستان بررسی خواهد شد. اگر مشکلی وجود نداشته باشد ویزا برای 33 ماه دیگر تمدید خواهد شد.

به بیان دیگر بعد از گذشت 5 سال از زندگی مشترک، فرد می تواند برای درخواست اقامت دائم خود اقدام کند. درخواست این ویزا در سفارت های انگلستان قابل انجام است. اما متقاضی باید مدارک لازم برای اثبات داشتن همسر انگلیسی خود را ارائه نماید.

سایر شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان

5 مورد از رایج ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان را بررسی کردیم. این 5 مورد برای افراد بالغ که آماده تحصیل، کار، سرمایه گذاری یا ازدواج بودند، روش هایی اصولی و مناسب است. با این حال چند راهکار دیگر نیز برای دریافت اقامت دائم این کشور وجود دارد که به صورت خلاصه آنها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

در بحث مهاجرت از طریق تولد فرزند با سیستم تعیین تابعیت در کشورهای مختلف روبرو می شویم. این سیستم که اصطلاحا به آن سیستم خون و خاک می گویند، با توجه به قوانین تابعیت در کشورهای مختلف متفاوت است. کشورهایی که از سیستم خاک پیروی کنند به هر کودکی که در خاک آنها به دنیا بیایید تابعیت کشورشان را اعطا می کنند. در مقابل سیستم خون وابسته به تابعیت والدین است. والدین کودک تبعه هر کشوری که باشند فرزندشان را در هر نقطه که به دنیا آورند، تابعیت کشور پر و مادریش را خواهد داشت.

در انگلستان تا قبل از سال 1983 سیستم خاک برقرار بود و افراد با به دنیا آوردن فرزندشان در این کشور، تابعیت انگلیسی می گرفتند. اما از سال 1983 به بعد این سیستم به سیستم خونی تغییر یافت.

در حال حاضر تنها کودکانی تبعه انگلیس می شوند که یا یکی از والدین آنها تابعیت این کشور را داشته باشد یا دولت انگلستان برای حمایت از کودکی که والدین مشخصی ندارد، تبعه انگلیسی را به او اعطا نماید.

مهاجرت ورزشکاران حرفه ای و هنرمندان موفق به انگلستان

برای ورزشکاران و هنرمندان نیز شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان تا حدودی تسهیل شده است. ویزایی که به ورزشکاران حرفه ای اعطا می شود از نوع Tier 2 می باشد که در آن فرد باید ثابت کند که در ورزش و اقتصاد ورزشی این کشور می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

این ویزا برای ورزشکاران 3 سال اقامت را به همراه خواهد داشت. بعد از این زمان امکان تمدید ویزا نیز وجود دارد. ورزشکار بعد از گذشت 6 سال از حضورش در کشور انگلستان می تواند برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کند.

ویزایی که به هنرمندان تعلق می گیرد در دسته Tier 5 است که به بازیگران، موسیقی دانان، خوانندگان و دیگر مشاغل هنری اعطا می شود. هنرمندان برای دریافت این ویزا باید یک حامی مالی یا یک کارفرما در این کشور داشته باشند که گواهینامه مالی برای هنرمند ارسال کند. برای اطلاع دقیق تر از شرایط دریافت این دو نوع ویزا بهتر است قوانین روز را از یک وکیل مهاجرتی پرس و جو کنید.

برای مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان از کجا شروع کنیم؟!

در این بخش شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان را به شکل کوتاه بررسی کردیم. در صورتی که شرایط مهاجرت با یکی از روش های گفته شده را دارید، اولین قدم مشورت با وکلای مهاجرتی است. برای شروع روند مهاجرت باید اطلاعات دقیقی از انگلستان داشته باشید و شرایط خود را با توجه به قوانین حاکم بر کشور مقصد به خوبی بسنجید.

موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر از یک تیم متخصص مجرب تشکیل شده است که می توانند شما را در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف به خوبی راهنمایی کنند. اگر در زمینه مهاجرت به انگلستان سوالی دارید، با کارشناسان ما در تماس باشید. تمامی سوالات شما با توجه به شرایط و قوانین روز دنیا پاسخ داده خواهند شد تا راحت تر برای مهاجرت تصمیم بگیرید. موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر برای تجربه یک مهاجرت بدون دردسر در کنار شماست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.