مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت در سال 2021

0

یکی از محبوب ترین شیوه های مهاجرت و سرمایه گذاری، مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت است. با توجه به توسعه یافته بودن انگلستان و داشتن شرایط اقتصادی بسیار مناسب، مهاجرت از طریق ثبت شرکت بسیار پرطرفدار شده است.

بر اساس آمار، نزدیک به میلیون ها شرکت ثبت شده در انگلستان وجود دارد. آمار بالای ثبت شرکت در انگلستان نشان دهنده این موضوع است که این کشور توانایی حمایت از افراد خارجی را به شکل ویژه ای ارائه می دهد. در برخی موارد حتی بدون حضور و بدون اخذ اقامت، امکان ثبت شرکت در انگلستان وجود دارد. به طوری که بعضی از انواع شرکت ها تنها با استخدام یک فرد، شرکت خود را راه اندازی می کنند.

با در نظر داشتن آن چه که گفته شد، در این بخش به بررسی شرایط مهاجرت با ثبت شرکت از نوع سرمایه گذاری خارجی خواهیم پرداخت. اگر حتی قصد دارید یک شعبه از شرکت خود را در انگلستان ایجاد کنید، این مقاله برای شما مناسب خواهد بود.

مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت و شرایط دریافت اقامت

اخذ اقامت 3 ساله از طریق ثبت شرکت از موارد اولیه مهاجرت سرمایه گذاران محسوب می شود. پس از پایان دوره 3 ساله اول، متقاضیان می توانند اقامت خود را به مدت 2 سال دیگر تمدید کنند. پس از تمدید دو ساله و بعد از سپری شدن 5 سال، امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضی مهاجرت از طریق ثبت شرکت وجود خواهد داشت. شاید جالب باشد بدانید برای کسی که قصد دارد یک کسب و کار مستقل برای خود ایجاد کند، مدت زمان و شرایط ذکر شده، بسیار عالی به حساب می آید.

افراد برای مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت باید حداقل نمره آیلتس برابر با 4 را کسب کنند. در کنار کسب نمره حداقلی در آیلتس، مدارکی چون سابقه کار، پاسپورت و مدارک مکتوب هویتی نیز لازم است. برای کسانی که تمایل دارند به اقامت دائم دست یابند، داشتن نامه عدم سوء پیشینه لازم است. این موضوع حتی در زمان اخذ اقامت توسط دولت انگلستان بررسی می شود تا عدم خلاف مالی فرد ثابت شود.

تمدید مدت زمان 2 سال پس از گذراندن دوره 3 ساله، منوط به راه اندازی رسمی کسب و کار و توانایی پرداخت مالیات و بیمه خواهد بود.

شناخت انواع شرکت ها برای مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

برای آن که بتوانید به انگلستان مهاجرت کنید یا شرکت از خود در این کشور به ثبت برسانید، لازم است با انواع شرکت های قابل تاسیس در کشور انگلستان آشنا شوید. ما در اینجا چهار نوع از شرکت های ثبتی در انگلستان را به شما معرفی می کنیم.

 • شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت مسئولیت محدود با گارانتی

شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود

این شرکت از جمله شرکت های خصوصی محسوب می شود که فرد برای مهاجرت به انگلستان می تواند آن را تاسیس کند. در این شرکت می توان به منظور انجام فعالیت های گوناگون به انواع معاملات تجاری پرداخت. در واقع در شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود، هیچ گونه محدوده ای برای معاملات اجناس وجود ندارد.

حتما بخوانید:  شرایط مهاجرت و اخذ اقامت سوئد در سال 2021

این شرکت امکان همکاری با سایر شرکت های مختلف در اقصی نقاط جهان را دارد. برای مدیریت این شرکت می توان تنها از یک سهام دار و مدیر استفاده کرد.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت های مسئولیت محدود شباهت بسیاری با شرکت های سهامی خاص دارند. در واقع تفاوت این دو شرکت به طول مدت زمان ثبت و انتخاب آن مرتبط است. به این معنا که این شرکت ها با عنوان مسئولیت محدود آماده به کار شناخته می شوند.

شرکت سهامی عام

به منظور مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت می توانید یک شرکت سهامی عام تاسیس کنید. این شرکت به صورت اشتراکی قابل تاسیس است.

ثبت شرکت سهامی عام همانند تمامی انواع شرکت ها در انگلستان، در مدت زمان کوتاهی امکان پذیر است. البته باید بدانید که هیچ گونه محدودیتی برای فعالیت در تمامی نقاط جهان برای این نوع شرکت وجود نخواهد داشت.

برای تاسیس شرکت سهامی خاص لازم است که یک سرمایه اولیه کلان در نظر گرفته شود. برای اداره این شرکت به دو مدیر و یک سهام دار اصلی نیاز است.

شرکت مسئولیت محدود با گارانتی

در ارتباط با ارگان ها، سازمان ها و نهاد های غیر انتفاعی، می توانید شرکت با گارانتی را ثبت کنید. باشگاه های ورزشی و مراکز مختلف با انتخاب اعضا می توانند شرکت مسئولیت محدود با گارانتی را به منظور مهاجرت به انگلستان ثبت کنند.

هزینه های لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

برای مهاجرت به انگلستان لازم است حیطه کاری خود و انواع شرکت ها را به طور دقیق بررسی کنید. یک وکیل مهاجرتی- حقوقی کسی است که می تواند در بررسی دقیق این زمینه به شما کمک کند. بدون شک برای کسی که قصد ثبت شرکت در انگلستان را دارد، دانستن شرایط و هزینه ها پس از انتخاب نوع شرکت، بسیار مهم است. این شرایط تصمیم فرد برای دریافت اقامت در انگلستان را تعیین خواهد کرد.

در کل هزینه ثبت شرکت در انگلستان بدون در نظر داشتن هزینه های مهاجرتی برابر با حدود 5 هزار پوند است. مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت مستلزم داشتن یک طرح تجاری به همراه سرمایه کافی است. در ابتدای راه، سرمایه لازم باید مقداری برابر با 50 هزار پوند در نظر گرفته شود.

در روش ارائه طرح تجاری، اشخاص یا متقاضیان باید ابتکار و خلاقیت خود را در قالب یک بیزینس پلن یا برنامه تجاری ارائه دهند. این برنامه یا پلن، امری است که سبب دریافت ویزا برای استارت آپ می شود. با داشتن ویزای استارت آپ، اقامت 3 ساله و قابل تمدید تا 5 سال برای متقاضیان صادر خواهد شد.

باید در نظر داشته باشید که موارد ذکر شده مرتبط با هزینه های ثبت شرکت در انگلستان است. برای اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور باید با وکیل مهاجرتی خود مشورت کنید.

 

بررسی جنبه های مثبت و منفی در مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

در طی سالیان اخیر پیشرفت و توسعه یافتگی انگلستان زبانزد افرادی بوده که به این کشور مهاجرت کرده اند. به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند که از طریق روش های گوناگون به انگلستان مهاجرت کنند. در رابطه با مهاجرت سرمایه گذاری با ثبت شرکت نیز انگلستان دارای قوانینی نسبتا ساده است. در واقع همین قوانین ساده و توسعه طلبی، سبب اعتبار زیاد شرکت های انگلیسی شده است.

حتما بخوانید:  بهترین موسسات زبان ایران - معرفی آموزشگاه های برتر زبان به تفکیک شهرها

افراد به واسه ثبت شرکت می توانند با تمامی کشورهای پیشرفته ارتباط مستقیم برقرار کنند. به طوری که حتی یک نفر بدون در نظر داشتن اعضا، می تواند شرکتی در انگلستان ثبت کند و با جهان ارتباط تجارتی بیافریند.

در انگلستان به نسبت سایر کشورها، هزینه ثبت شرکت به طور نسبی پایین است. در کنار این، میزان مالیات پرداختی در این کشور کمتر از 20 درصد تعیین می شود.

در کنار پتانسیل های جذب سرمایه گذار خارجی، نمونه هایی از جنبه های منفی نیز وجود دارد که ممکن است برای افرادی که تمکن مالی زیادی ندارند، مناسب به نظر نرسد.

هزینه زندگی در انگلستان بسیار بالا است. حتی با آن که به نسبت سایر کشور های اروپایی به سادگی می توان در این کشور شرکتی را ثبت کرد، اما به سختی می توان از پس هزینه های زندگی برآمد.

الزام به ارائه طرح تجاری شاید یک جنبه منفی حساب نشود، اما این موضوع می تواند شرایط را برای متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت کمی سخت کند. تاکید بسیاری برای نوآوری و مبتکرانه بودن طرح تجاری در انگلستان وجود دارد. به همین دلیل لازم است افراد فعالیت های خود را در قالب بهترین ایده های جدید به حوزه صنعت این کشور معرفی کنند.

بررسی استانداردها و شاخص ها برای ثبت شرکت در انگلستان

یکی از موارد مهم برای مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت توجه به شاخص های اقتصادی و استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور است. ما در بخش به بررسی اجمالی برخی از شاخص ها و استانداردهای مهم خواهیم پرداخت.

شاخص تورم در انگلستان

تورم یکی از اساسی ترین شاخص های هر کشوری در زمینه اثبات ثبات اقتصادی آن کشور است. به معنای ساده، پایین بودن میزان تورم، نشان از عدم افزایش قیمت ها در آن کشور است.

به جز سال 2011 که شاخص تورم در انگلستان نزدیک به 4 درصد افزایشی بوده، از آن سال به بعد این کشور روندی نزولی را تا سال 2016 دنبال کرده است. در حال حاضر نرخ میانگین تورم در طی 10 سال گذشته برابر با 5.2 درصد است. این نرخ در سال 2018 برابر با 2.3 بوده است.

شاخص تولید ناخالص در انگلستان

تولید ناخالص یکی از فاکتورهای اولیه برای بررسی اقتصاد یک کشور محسوب می شود. این معیار در واقع بیانگر میزان تولید ناخالص ملی در هر کشور است. افزایش مقدار این شاخص در هر بازه چند ساله، به معنای روند حرکت یک کشور به سمت استقلال اقتصادی بیشتر است.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت باید بدانید که این کشور از لحاظ استقلال اقتصادی در 10 سال گذشته روند رو به رشد با میانگینی برابر با 34.3 داشته است. این عدد در سال 2018 به 40.52 رسید.

حتما بخوانید:  3 روش مهاجرت به اسپانیا | اقامت دائم اسپانیا (2021)

مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

 

شاخص مالیات در انگلستان

در سال 2009 انگلستان با نرخ بالای 37 درصد اقدام به دریافت مالیات می کرده است. این نرخ تا سال 2013 دارای روندی رو به کاهش بود و پس از دو سال ثبات در نرخ 33 درصدی در سال های 2017 الی 2018 برابر با 33.69 شده است.

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت را دارند، لازم است که نرخ مذکور را به نسبت دیگر کشورهای اروپایی مورد بررسی قرار دهند و با در نظر داشتن امکاناتی که انگلستان در اختیار مهاجر قرار می دهد، تصمیم خود برای مهاجرت را قطعی کنند.

برای بررسی دقیق  و واضح شاخص های اساسی انگلستان در طی سال چند سال گذشته، مشاوره با یک وکیل مهاجرت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ریسک مصادره اموال با توجه به استانداردهای نظارتی در انگلستان

جدای از متخلفین مالی و اقتصادی در انگلستان در طی 5 سال گذشته، احتمال آن که اموال مهاجرین توسط دولت ضبط یا مصادره شود، برابر با 1.0 بوده است. این مقدار کمترین احتمال ریسک مصادره را نشان می دهد.

قوانین مرتبط با نظارت و کنترل فساد در انگلستان سبب شده است که اگر کسی قصد مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت را دارد، هیچ گونه ترسی به دلش راه ندهد. بر اساس آمار و گزارشات معتبر، نرخ کنترل فساد در کشور انگلستان در طی ده سال گذشته، روندی رو به رشد داشته است. این نرخ از عدد 1.6 به عدد 1.83 رسیده است که بیانگر سلامت قضایی و دادگاهی در انگلستان است.

همچنین دولت در مسیر اجرای قوانین و آیین نامه های تجاری و سایر حوزه ها، در طی 10 سال گذشته، روندی رو به رشد داشته است. این نرخ در سال 2018 برابر با 1.76 بوده است.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت چه باید کرد؟

برای ثبت شرکت در انگلستان، واضح است که در مراحل ابتدایی باید مدارک را تهیه و نام شرکت خود را انتخاب کنید. تهیه دقیق مدارک نیاز به یک پروسه دقیق و حساب شده دارد. وکیل مهاجرتی و حقوقی بهترین فردی است که می تواند به متقاضی در طی مسیر ثبت شرکت کمک شایانی کند.

به طور کلی مراحل ثبت شرکت در انگلستان به منظور مهاجرت به این کشور به شرح زیر است:

 1. آماده سازی مدارک اولیه شرکت، از قبیل نام و اسناد داخلی یا خارجی
 2. ارائه نام اصلی و اسناد شرکت
 3. تعیین نوع شرکت انتخابی با توجه به انواع ذکر شده
 4. مشخص کردن عضو اصلی یا اعضای شرکت
 5. بررسی و ارائه آدرس دقیق به عنوان محل قرارگیری دفتر
 6. دریافت مهر و تاییدیه های کشور مقصد
 7. تعیین یک نماینده یا وکیل برای طی مراحل دقیق حقوقی و تجاری

باید در نظر داشته باشید که تمام مراحل ارائه شده به همراه مراحل دقیق تری، قابل اجرا توسط وکیل مهاجرتی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.