دانشگاه لاوال

0

دانشگاه لاوال

دانشگاه لاوال از دیگر دانشگاه های برتر ایالت کبک به شمار می رود که در سال 1852 میلادی فعالیت خود را شروع کرده است. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه فرانسوی زبان کشور کانادا به حساب می آید. دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل در این دانشگاه در یک شهر ایده آل اقدام می نمایند. دانشگاه لاوال در میان برترین دانشگاه های کانادا جای دارد، همچنین در میان 420 دانشگاه برترین دنیا قرار دارد. این رتبه بندی به واسطه شرایطی اعم از کادر آموزشی، رضایت مندی دانشجویان، تحقیقات و امور پژوهشی و امکانات دانشگاه تعیین می گردد. اگر هدف شما مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است، پیش از هر چیزی باید با دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

Université Laval اولین دانشگاه داوطلبانه خنثی کننده کربن در کشور، چهارمین دانشگاه در سراسر جهان و دومین دانشگاه در کانادا به دلیل تلاش های خود برای مبارزه با تغییرات آب و هوا (با توجه به اهداف تعیین شده توسط سازمان ملل) است. در سال 2016، دانشگاه به دلیل تعهد خود به توسعه پایدار، جایزه معتبر بین المللی لباس سبز را از آن خود کرد و 215 موسسه آموزشی بعد از دوره متوسطه را به پایان رساند. Université Laval همچنین مالک و مدیریت Forêt Montmorency را بر عهده دارد.

این دانشگاه همچنین به دلیل فرهنگ کار آفرینی مسئولیت پذیر خود شناخته شده است، محیطی را به محققان و دانشجویان ارائه می دهد که در آن می توانند یاد بگیرند، نوآوری کنند و کسب و کارهایی ایجاد کنند که تأثیر پایداری بر جامعه دارند. Université Laval به دلیل چشم انداز جهانی شناخته شده است، که باعث افزایش و غنای تجربه یادگیری می شود. این دانشگاه به توسعه بین المللی و کمک های بشردوستانه متعهد است و 850 همکاری با 560 موسسه پس از تحصیل در 75 کشور جهان امضا کرده است.

دانشگاه لاوال

دانش آموختگان دانشگاه

دانشگاه لاوال با نوآوری و خلاقیت رشد می کند و به عنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا که 403،8 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی اختصاص یافته است. همچنین با قرار گرفتن در شهر زیبای کبک یک تجربه بی نظیر شخصی و دیجیتالی را به دانشجویان و محققان ارائه می دهد. UL مصمم است که این دانش را برای ارتقا سطح کیفیت زندگی و دانش افراد صرف کند. این دانشگاه در همکاری با اکوسیستم ها و شرکای صنعت و فناوری همکاری می کند و برای رشد درآمد تحقیق در بخش خصوصی در کانادا سوم است.

برخی از دانشگاهیان با بیشترین استناد در جهان، اساتید دانشگاه لاوال هستند که برای ساختن جهانی بهتر تلاش می کنند. میکروبیولوژیست سیلوین موینو یکی از دانشمندان Crispr / Cas9، یکی از قدرتمند ترین ابزار ویرایش ژن در جهان بود. ژاک سیمارد، پیشگام در زمینه غربالگری سرطان، در کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان نقش مهمی داشته است. گری کوبینجر یکی از متخصصان برجسته جهان در زمینه بیماری های عفونی است. تیم تحقیقاتی وی در مورد آخرین تحولات بین المللی واکسن ابولا بوده است.

حتما بخوانید:  معرفی بهترین دانشگاه های کبک کانادا برای تحصیل

دانشگاه لاوال، از طریق دانشکده حقوق خود، که به شکل گیری نسل بعدی رهبران اختصاص دارد، بیش از هر دانشگاه دیگری نخست وزیر کانادا را آموزش داده است: لوئیس استوره لوران، برایان مولرونی و ژان کریتین. این دانشگاه فارغ التحصیلان برجسته ای در هر رشته از جمله ژیل وینیو شاعر و نماد ملی، معمار مشهور جهان پیر تیبو، مدیرعامل شرکت فناوری پیشرو در هوش مصنوعی Coveo Louis Têtu، تاجر محترم لوئیس گارنو و رئیس و مدیر عامل بزرگترین انرژی خصوصی کبک تولید کرده است.

دانش آموختگان دانشگاه لاوال

دانشکده های دانشگاه لاوال

بیش از 312،000 نفر از دانشگاه لاوال تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند و هر یک از آنها به شیوه خود به پیشرفت جامعه و کل جامعه خود کمک کرده اند. لاوال یک دانشگاه آموزشی و پژوهشی برای تربیت رهبران متعهد و متعهد اجتماعی شناخته شده است. در مجموع با تقریباً 500 برنامه ، دانشگاه لاوال برنامه های مختلف تحصیلات تکمیلی و دوره های کارشناسی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. در زیر بخش های دانشگاهی در دانشگاه Laval آورده شده است:

 • مطالعات پیشرفته بین المللی
 • کشاورزی و علوم غذایی
 • مدیریت کسب و کار
 • پزشکی و دندانپزشکی
 • پرستاری
 • جنگل داری، جغرافیا و ژئوماتیک
 • برنامه ریزی، معماری، هنر و طراحی
 • موسیقی
 • فلسفه
 • الهیات و علوم دینی
 • علوم اجتماعی
 • مهندسی

این دانشگاه در رشته های آناتومی و فیزیولوژی، مهندسی معدن، کشاورزی و جنگل داری، تاریخ، پزشکی، جغرافیا، داروسازی، آمار و احتمالات ریاضی، روان شناسی و علوم محیطی شناخته شده است. رشته های عنوان شده به عنوان برترین رشته های تحصیلی دانشگاه لاوال به شمار می روند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند. از همین رو دانشجویان از سراسر دنیا قادر خواهند بود با توجه به علاقه مندی برای ادامه تحصیل در رشته های عنوان شده اقدام نمایند.

دانشکده های دانشگاه لاوال

نحوه پذیرش در دانشگاه لاوال

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار برای اخذ پذیرش از دانشگاه لاوال، سرعت عمل و اقدام در بازه های زمانی تعیین گشته از جانب دانشگاه می باشد. این امر سبب می گردد تا با شانس بالاتری و زمان لازم برای این امر اقدام نمود. به طور حتم اخذ پذیرش از دانشگاه با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز میسر است. دانشجویان متناسب با مقطع تحصیلی ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز خواهند بود.

از مهم ترین ترین و بارز ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می توان به سوابق تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان، توصیه نامه و انگیزه نامه اشاره کرد. لازم به ذکر است که با توجه به ارائه دروس به زبان فرانسوی، ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان فرانسوی الزامی مب اشد. سطخ B2 به عنوان سطح مورد نیاز برای دوره های مختلف تحصیلی در این دانشگاه می باشد.

حتما بخوانید:  دانشگاه رویال رودز

روند اخذ پذیرش در دانشگاه لاوال به صورت آنلاین صورت می گیرد. از همین رو دانشجویان می بایست در ددلاین دانشگاه، مدارک مورد نظر را برای گروه ادمیشن دانشگاه ارسال نمایند. به طور میانگین پروسه جواب دهی دانشگاه بین 17 تا 40 روز به طول می انجامد. در این بازه زمانی دانشجویان با بررسی ایمیل خود قادر خواهند بود تا از جواب دانشگاه مطلع شوند.

نحوه پذیرش در دانشگاه لاوال

هزینه های تحصیل در دانشگاه لاوال

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا مستلزم پرداخت هزینه می باشند. متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه لاوال در مقایسه با سایر دانشگاه های کانادا بسیار مقرون به صرفه است. این میزان هزینه متناسب با مقطع و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است دانشجویان در صورت ارائه مدارک ایده آل تحصیلی، شانس دریافت بورسیه و کاهش هزینه های تحصیل را خواهند داشت. در ادامه به متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه لاوال اشاره می شود:

 • دوره های کارشناسی: سالانه حدود 24 تا 28 هزار دلار کانادا
 • دوره های کارشناسی ارشد: سالانه حدود 14 تا 20 هزار دلار کانادا

دانشجویان به همراه پرداخت هزینه های تحصیلی، می بایست هزینههای جانبی برای تحصیل در این دانشگاه را پرداخت نمایند. از معمول ترین هزینه های جاری می توان به هزینه های اسکان، خوراک، مجوز تحصیل و گواهی پذیرش در ایالت کبک اشاره کرد. میزان دقیق هزینه های عنوان شده، به شرح زیر است:

 • بیمه سلامت و بیمارستان: 900 دلار در سال
 • مسکن و غذا: 8500 دلار کانادا
 • گواهی پذیرش کبک (CAQ): 116 دلار کانادا
 • مجوز تحصیل برای کانادا: 150 دلار کانادا

هزینه های تحصیل در دانشگاه لاوال

بورسیه تحصیلی دانشگاه

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه لاوال، امکان استفاده و بهر مندی از بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه می باشد. از همین رو دانشجویان توانمند قادر خواهند بود با ارائه مدارک مورد نیاز شانس خود را برای دریافت بورسیه امتحان نمایند. دانشجویان قادر خواهند بو در زمان ارسال مدارک برای اخذ پذیرش، درخواست خود را برای دریافت بورسیه های تحصیلی موجد ارسال نمایند. بورس تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی نه تنها مبتنی بر لیاقت بلکه به وضعیت مالی و غیره بستگی دارد. هر ساله بیش از 3000 بورس تحصیلی ارائه می شود.

 • برنامه های بورس تحصیلی شایستگی: کبک Govt بورس تحصیلی شایسته ای را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه برای دانشجویان دکترا  و فوق دکترا در نظر گرفته شده است. بین 20 تا 30 هزار دلار سالانه به دانشجویان برتر تعلق می گیرد.
 • برنامه های بورس تحصیلی شایسته (بودجه دولت فدرال): بودجه ای که توسط دولت فدرال کانادا تأمین می شود، مبلغ 50،000 CAD برای Ph.D.
 • صندوق مدیران تحقیقاتی همچنین از دانشجویان پشتیبانی مالی می کند.
 • جوایز تحصیلات تکمیلی: هر سال 4.6 میلیون دلار کانادا به عنوان مشوق برای موفقیت در کارشناسی ارشد یا دکترا  در دانشگاه لاوال به دانشجویان اعطا می گردد.
حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های جزیره پرنس ادوارد کانادا در 2021

بورسیه تحصیلی دانشگاه لاوال

شرایط محیط دانشگاه لاوال

 • دانشگاه لاوال دارای یک پردیس دانشگاه 1.8 کیلومتری مربع است که 64 درصد آن را فضای سبز و مناطق جنگلی تشکیل داده اند.
 • تقریباً 40 ساختمان دانشگاه با شبکه ای بیش از 5 کیلومتر تونل عابر پیاده به هم متصل شده اند.
 • دانشگاه دارای فناوری پیشرفته ای است که دانشجویان نیز می توانند از این مزایا بهره مند شوند. این دانشگاه یک مجموعه آموزش علمی یکپارچه دارد که دانشجویان را در مطالعه آناتومی تشویق می کند.
 • این محوطه همچنین جنگل Montmorency را در خود جای داده است که به عنوان یک آزمایشگاه در فضای باز عمل می کند و همچنین بزرگترین جنگل تحقیقاتی و پژوهشی جهان است. Roger Van dEN Hende Botanical Garden جایی است که دانشجویان در آن علوم باغبانی را با تقریباً 4000 گونه گیاه در سراسر کره زمین مطالعه می کنند.
 • از آنجا که تحقیقات هسته اصلی موسسه را تشکیل می دهد، آزمایشگاه پتروگرافی تعاملی، همراه با یک ابر رایانه، LANTISS، مرکز اپتیک، فوتونیک و لیزر، آزمایشگاه های باستان شناسی و مجموعه گلخانه ای با عملکرد بالا چند ویژگی دانشگاه است.
 • MonPortail برای تسهیل یادگیری آنلاین در دسترس دانشجویان است زیرا دسترسی متمرکز به وب سایت های دوره و چندین ابزار کمک را فراهم می کند

شرایط محیط دانشگاه لاوال

شرایط محل سکونت دانشجویان

دانشجویان برای کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا قادر خواهند بود از امکانات خوابگاه دانشگاه لاوال بهره مند شوند. از همین رو می توان پس از دریافت پذیرش برای دریافت خوابگاه، درخواست خود را به دانشگاه ارسال نمایند. در ادامه به امکانات و هزینه های مورد نیاز در خوابگاه دانشگاه لاوال اشاره شده است.

 • این کالج محل اقامت دانشجویان را در 4 محل متفاوت فراهم می کند.
 • اتاق های ارائه شده به دانشجویان شامل: تخت یک نفره، تشک، میز کار، صندلی، کتابخانه، کمد لباس، قفسه کتاب و تلفن است.
 • دانشجویان می توانند یخچال، اجاق گاز، توستر، دستگاه قهوه ساز را به اجاره اضافه کنند.
 • اجاره خوابگاه دانشجویی به صورت ماهانه بین 350 تا 450 دلار در ماه می باشد.
 • هر اقامتگاه شامل یک آشپزخانه مشترک با اجاق گاز برقی، توستر، اجاق گاز، تراس و امکانات فضای باز، اتاق نشیمن، اتاق بازی با میز استخر و تلویزیون، اتاق مطالعه، اتاق موسیقی، اتاق هنرهای تجسمی است.

شرایط محل سکونت دانشجویان لاوال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.