بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه

بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه کدام است؟ – بورسیه تحصیلی رایگان کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه را در این مطلب بررسی خواهیم کرد. کانادا یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند! سیستم های آموزشی بسیار جذاب و حرفه محیط بسیار پویایی را برای دانشجویان به وجود خواهد آورد تا آن ها بتوانند به بررسی و تحقیق های درسی خود بپردازند! اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید و می خواهید با بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه و دریافت آن آشنا شوید، این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بی شک سوالات بسیار زیادی در این حوزه ذهن دانشجویان را به خود مشغول ساخته است که ما سعی کرده ایم با یک جمع بندی کاملا درست و اصولی به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. به عنوان مثال از اصلی ترین سوالاتی که دانشجویان بین المللی با آن دست و چنجه نرم می کنند این است که :

 1. چگونه می توان از دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟
 2. شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه های کانادا و همچنین بورسیه شدن به چه صورت است؟
 3. آیا بورسیه های دانشگاهی دانشگاه های کانادا شامل هزینه های زندگی و… می شود؟
 4. و…

ما در این مقاله به تمامی سوالات شما در خصوص تحصیل در کانادا و همچنین شرایط بورسیه شدن توضیحات مفصلی را ارائه خواهیم داد، از این رو تا انتهای این بخش با ما همراه باشید.

کمی با کشور کانادا و فرصت هایی که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است، آشنا شویم!

کانادا یکی از کشور های بزرگ و پیشرفته دنیا است که هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان برای ادامه فرایند تحصیلی خود به این کشور مهاجرت می کنند. مهاجرت تحصیلی و اخذ مجوز های لازم برای حضور در دانشگاه های کانادا شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

کانادا از دانشگاه های بسیار متنوع و برتری تشکیل شده است که برخی از دانشگاه های آن رتبه زیر 50 جهان را دارند و این رتبه بندی خود حاکی از اهمیت ویژه دانشگاه ها و شرایط تحصیلی خاص است. از این رو ما قصد معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه در مقاطع تحصیلی مختلف را خواهیم داشت.

دانشجویانی که در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل هستند پس از فارغ التحصیلی می توانند از شرایط کاری ای که دانشگاه برای آن ها فراهم کرده است، مشغول به تحصیل شوند که این موضوع خود دلیلی برای کسب مجوز های لازم برای اخذ اقامت کانادا است.

کشور کانادا دارای 10 استان به نام های کبک، تورنتو، ، آنتاریو، اتاوا، جزیره پرنس ادوارد و.. است که هرکدام از آن ها شرایط تحصیلی خاص و ویژه ای را برای دانشجویان وقت فراهم می کنند و هرساله به تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه ها افزوده می شود.

بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا به چه صورت است؟

همان طور که اشاره نمودیم کانادا کشور بسیار پیشرفته ای است که برترین دانشگاه های دنیا در آن قرار دارند، همچنین استان ها و شهر های آن نیز از تراکم جمعیت و کیفت خدمات بسیار بالایی بهره مند هستند. به همین جهت هزینه های زندگی در شهر های خاص و پرطرفدار این کشور، کمی در مقایسه با سایر کشور های دیگر بالا است.

حتما بخوانید:  دانشگاه مانیتوبا

از این رو برخی از دانشجویان برای جبران هزینه های زندگی و تحصیلی خود از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های کانادا استفاده می کنند. بهترین دانشگاه های کانادا به دو صورت شرایط بورسیه را برای شما فراهم می کنند! در واقع تقسیم بندی بورسیه دانشگاه ها به 2 صورت زیر است:

 1. نوع عادی (Scholarship)
 2. نوع فاند (Fund)

بورس نوع عادی (Scholarship) چیست؟

در بورسیه نوع اول که به نوع عادی (Scholarship) مشهور است، تنها بخشی از هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجویان توسط دانشگاه پوشش داده خواهد شد.

بورس نوع فاند (Fund)  چیست؟

در بورسیه نوع دوم که به نوع فشاند (Fund) مشهور است، تمام هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجویان توسط دانشگاه پوشش داده خواهد شد.

بورسیه شدن در دانشگاه های کانادا به دلیل تقاضای بسیار بالای دانشجویان همواره دارای شرایطی خاص است تا بتوان مناسب ترین و برترین دانشجویان را از میان سیل عظیمی از آن ها تفکیک نمود.

برای آن که شما بتوانید در دانشگاه های کانادا به صورت رایگان تحصیل کنید باید از شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه برخوردار باشید.

بررسی شرایط اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی یکی از سخت ترین مقاطع تحصیل برای دریافت بورسیه است. مبلغی که به عنوان بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی در نظر گرفته شده، مبلغی بین 2 تا 5 هزار دلار کانادا است.

بررسی شرایط اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد

برای آن که شما بتوانید در مقطع کارشناسی ارشد موفق به دریافت بورسیه های تحصیلی شوید باید شرایط و ضوابطی را به همراه داشته باشید. داشتن رزومه علمی و تحصیلی عالی و بالا، مقالات بین املی، ارائه مدرک زبان با نمره بالا و… از مهم ترین ویژگی ها و شرایطی است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید از ان ها بهره مند باشند.

در مقطع کارشناسی ارشد معنا و مفهوم بورسیه تحصیلی کمی متفاوت است! شیوه کار به این صورت است که دانشگاه بر اساس فعالیت های علمی و تحقیقاتی دانشجو در حین تحصیل، بخشی از هزینه های زندگی و دانشجویی او را تقبل می کند. مبلغی که به عنوان بورسیه برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته شده است، چیزی در میان 14 الی 15 هزار دلار کانادا است.

بررسی شرایط اخذ بورسیه در مقطع دکترا

شرایط عمومی اخذ بورسیه در مقطع دکترا نیز همانند مقطع کارشناسی ارشد است و در صورتی به دانشجویان تعلق می گیرد که در یک یا چند پروژه علمی و تحقیقاتی در دانشگاه مشارکت های لازم را بر عهده داشته باشند و یا در دانشگاه محل تحصیل خود، مشغول به تدریس شوند.

در این صورت آن ها می توانند مبلغی میان 18 الی 20 هزار دلار کانادا به عنوان بورسیه دریافت کنند که این مبلغ می تواند بخشی از هزینه های زندگی و دانشجویی آن ها را پوشش دهد.

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

حال که با مفهوم بورسیه و شرایط آن در دانشگاه های کانادا آشنا شدید، نیاز است تا به معرفی و بررسی محبوب ترین و بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه بپردازیم. یکی از بهترین شرایطی که می توان به سادگی بورسیه های دانشگاهی کانادا را دریافت نمود، تحصیل از دوره دبیرستان در کالج های کانادا است.

حتما بخوانید:  دانشگاه ساسکاچوان

شیوه کار به این صورت است که پس از فارغ تحصیلی از کالج های کانادا و در صورت ارائه مدارک لازم و کسب نمره های ایده آل و مورد توجه دانشگاه ها، دانشجو می تواند بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا را دریافت کند.

بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه

1- دانشگاه مانیتوبا (University of Manitoba)

دانشگاه University of Manitoba یکی از دانشگاه های ممتاز برای اخذ بورسیه های تحصیلی است. این دانشگاه بدون در نظر گرفتن قوم و اقلیت ها به صورت یکسان و مساوی به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی اعطا می کند.

دانشجویانی که به صورت تمام وقت در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند می توانند از شرایط اخذ کمک هزینه های تحصیلی (بورسیه) بهره مند شوند.

طبق این بررسی ها، دانشگاه Manitoba به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 14 هزار دلار کانادا و به دانشجویان مقطع دکترا به میزان 18 هزار دلار کانادا، بورسیه تحصیلی اعطا می کند.

بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه

2- دانشگاه کلگری (University of Calgary)

از دیگر دانشگاه های کانادایی که به صورت کامل و یا جزئی بخشی از فرایند بورسیه تحصیلی دانشجویان را انجام می دهند می توان به دانشگاه کلگری  University of Calgary اشاره نمود.

این دانشگاه به صورت سالانه، مبلغی میان 1000 الی 4000 دلار کانادا برای دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی در نظر می گیرد تا بتوانند با خیال و فراغی آسوده به تحقیق های دانشگاهی خود بپردازند.

بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه

3- دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

این دانشگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برنامه های بورسیه تحصیلی را ارئه می دهد تا آن ها بتوانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیلی خودشان را از طریق بورسیه سپری کنند. از این رو دانشگاه واترلو University of Waterloo برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به مبلغ 1880 دلار و برای دانشجویان مقطع دکترا مبلغ 3760 دلار در هر ترم بورسیه تحصیلی اهدا می کند.

دانشگاه کانادا برای بورسیه

4- دانشگاه بین المللی یورک (York University)

از دیگر دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در کشور کانادا، می توان به دانشگاه یورک York University اشاره نمود. این دانشگاه برای دانشجویانی که قصد کسب بورسیه تحصیلی را دارند شرایطی را وضع نموده است که از این بین می توان به رزومه بسیار عالی و نمرات بسیار بالایی اشاره نمود. طول فرایند تحصیل در این دانشگاه 4 سال است که میزان بورسیه ای برای آن ها در نظر گرفته شده است سالانه مبلغی میان 6000 تا 10000 دلار می باشد.

نکته: این بود نگاهی به بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه شدن! همان طور که می دانید فرایند اخذ بورسیه ریزه کاری های بسیار خاص و منحصر به فردی را دارد که شرایط شما را برای اخذ آن کمی سخت می سازد.

از این رو ما در تیم مهاجرتی خود با کادری مجرب شرایطی را برای شما فراهم می سازیم تا بتوانید در ساده ترین حالت ممکن اقدام به دریافت بورسیه های تحصیلی کند و در دانشگاه های کانادا به صورت کاملا رایگان به تحصیل خود ادامه دهید.

حتما بخوانید:  دانشگاه لاوال

برای این موضوع تنها کافی است از طریق شبکه های اجتماعی و یا همچنین تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید تا در کمترین زمان ممکن، مشاوران ما بتوانند با شما تماس برقرار کنند و به سوالات شما پاسخ دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه های تحصیلی در بهترین دانشگاه های کانادا

برای آن که دانشجویان بتوانند موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی شوند نیاز به ارائه برخی از مدارک و شرایط ویژه دارند که در ادامه به معرفی و بررسی این شرایط خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که در صورت ارائه مدارک و پیش نیاز های لازم می توانید شانس دریافت بورسیه تحصیلی را افزایش دهید.

 1. برخورداری از مدارک تحصیلی اسکن شده به همراه ترجمه های آن
 2. دریافت ریز نمرات اسکن شده به همراه ترجمه های آن
 3. دارا بودن عکس های 5 در 4.5
 4. ارائه کد پستی و آدرس دانشجو
 5. برخورداری از انگیزه نامه یا SOP
 6. داشتن توصیه نامه از اساتید دانشگاهی
 7. دریافت مدارک زبان معتبر با نمره بالا (آیلتس – تافل)
 8. ارائه مقالات علمی و پروپوزال های دانشجویی که تاثیر بسیار زیادی در اخذ بورسیه های تحصیلی دارد.

دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی به دلیل تقاضای بسیار بالای دانشجویان عملا کاری بسیار دشوار و طاقت فرسا می باشد، مگر این که شما بتوانید از طریق مدارک و شرایط مورد نیاز فوق، خودتان را به عنوان یک دانشجوی برتر به دانشگاه معرفی کنید تا بتوانید از آن دسته دانشجویانی باشید که شرایط اخذ دریافت بورسیه های تحصیلی را برخوردار هستند.

پس از ارائه مدارک فوق چه اتفاقی رخ می دهد؟

دانشجو با ارائه مدارک فوق به سفارت کانادا می تواند خود را در دسته دانشجویان واجد شرایط دریافت بورسیه قرار دهد! پس از ارائه مدارک، پرونده دانشجو تحت عنوان دریافت بورسیه دانشجویی در سفارت کانادا تشکیل خواهد شد و سفارت کانادا شرایط دانشجو را به صورت کامل و بر اساس مدارک ارائه داده شده، بررسی می کند.

در صورتی که مدارک تحصیلی وی مورد تایید سفارت قرار بگیرد، ویزای تحصیلی برای او صادر خواهد شد. خود این فرایند 9 هفته طول می کشد و بخش بسیار زیادی از آن کاملا آنلاین و به صورت اینترنتی است. در نهایت پس از تکمیل تمامی موارد، دانشجو برای انگشت نگاری و سایر مراحل اداری به سفارت کانادا دعوت می شود و در نهایت می تواند گذرنامه خود را دریافت کند.

جمع بندی مقاله بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه کدام است؟

همان طور که مطالعه نمودید ما در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های کانادا برای دریافت بورسیه پرداختیم و شما را با مناسب ترین و ایده آل ترین دانشگاه های وقت و میزان بورسیه آن ها آشنا نمودیم. حال برای آن که بتوانید اطلاعات کامل تری از این موضوع دریافت کنید می توانید با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *