وکیل مهاجرتی کانادا

دکتر غلامرضا سلطانفر وکیل پایه یک دادگستری و مشاور مهاجرتی

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دکتر غلامرضا سلطانفر، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی است که بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در حوزه وکالت دادگستری داشته و از وکلای خوش‌نام و برجسته دادگستری شیراز به شمار می‌رود و سال‌هاست در کسوت عضو هیات علمی تمام وقت دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی شیراز نیز مشغول فعالیت‌های علمی و دانشگاهی است.

ایشان با توجه به حوزه مطالعاتی مورد علاقه خود در زمینه فلسفه حقوق، حقوق بشر، حقوق بین الملل و حقوق مهاجرت و بررسی و مطالعات تطبیقی نظام های مختلف حقوقی جهان توانسته است  اشراف کاملی بر موضوعات مهاجرتی و قوانین مهاجرتی پیدا کند.

خدماتی نوین و متمایز

دکتر سلطانفر و موسسه‌ تحت مدیریت ایشان، با آگاهی از دانش ناکافی متولیان حال حاضر امور مهاجرتی و مشکلات عدیده‌ای که متقاضیان مهاجرت با آن مواجه‌اند و با علم به این‌که پدیده مهاجرت، از موضوعات مبتلابهِ جامعه ایران است و بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را درگیر خود نموده است تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا خدمات مهاجرتی نوین و متمایزی را به مراجعین ارائه نمایند، بالاخص این‌که در حال حاضر، بعضا دفاتر مهاجرتی موجود فاقد شناسنامه، وکیل مهاجرتی و هویت قانونی بوده و از فقر دانش حقوقی در زمینه‌ی امور مهاجرتی رنج می‌برند و طبیعتاً به همین دلیل، نارضایتی فراوانی نزد مردم از عملکرد دفاتر مهاجرتی وجود دارد.

دکتر غلامرضا سلطانفر با درک وضعیت نابسامان امور مهاجرت در کشور عزیزمان ایران و به منظور ارائه خدمات نوین و متفاوت مهاجرتی و بالا بردن سطح اطلاعات و دانش متقاضیان حوزه مهاجرت و اقامت و آشنا نمودن آنان با الزامات و محدودیت ها و آثار قانونی مهاجرت از یک سو و بیان منافع و مزایای مهاجرت و تبیین حقوق مهاجرین از سوی دیگر و در راستای ارائه خدمات مشاوره ای حقوقی و مهاجرتی و اقامتی و کمک رسانی به متقاضیان مهاجرت اقدام به ثبت موسسه حقوقی مهاجرتی با برند ” رهپویان مهاجر آتی نگر ” نموده است.

رهپویان مهاجر آتی‌نگر: یک موسسه معتبر حقوقی – مهاجرتی

موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر که تحت مدیریت و نظارت دکتر غلامرضا سلطانفر قرار داشته و در حال فعالیت می باشد، در حال حاضر یکی از موسسات مهاجرتی فعال، معتبر و قابل اعتماد در حوزه مهاجرت و اقامت بوده که دارای یک رویکرد متفاوت و نوین در حوزه مهاجرت بوده و دارای یک نگرش و استراتژی مشتری مدارانه و توام با صداقت و بدون بزرگ نمایی می باشد و بدون تردید موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر با داشتن دفاتر، وکیل مهاجرتی و تیم حرفه‌ای فعال و مستقر در تورنتو کانادا و سیدنی استرالیا بهترین موسسه حقوقی -مهاجرتی در جنوب کشور و دکتر غلامرضا سلطانفر وکیل مهاجرتی معتبرترین، قابل اعتمادترین و پرآوازه‌ترین وکیل داگستری و مشاور حقوقی و مشاور مهاجرتی در شهر شیراز و منطقه جنوب کشور می باشد.

حضور ایشان در حوزه مهاجرت و تفکرات مثبت و ایده های سازنده ایشان کمک شایانی به حوزه مهاجرت و حقوق مهاجرت نموده و سبب ساختارمندی و قاعده مندی در این عرصه شده و نوید بخش آینده بهتر و افزایش رضایت مندی متقاضیان حوزه مهاجرت و اقامت خواهد شد.

وکیل مهاجرتی دکتر غلامرضا سلطانفر وکیل پایه یک دادگستری
دکتر غلامرضا سلطانفر وکیل پایه یک دادگستری

ضرورت مراجعه به وکیل مهاجرتی

تجربه مهاجرت، برای همگان به یک اندازه تجربه‌ی موفقیت‌آمیزی نیست. هستند کسانی که مهاجرت و یا فرایند مهاجرت را تجربه‌ای ناموفق برای خود می‌دانند. این عدم موفقیت، چه در پروسه‌ی قبل از مهاجرت باشد و چه بعد از اخذ اقامت و شروع زندگی جدید در کشور جدید، در هر حال معضلی است که باید آگاهانه به تحلیل آن پرداخت.
همه کسانی که در میانه‌ی فرایند مهاجرت هستند یا موفق به مهاجرت شده‌اند را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

  • کسانی که از یک وکیل مهاجرتی استفاده کرده‌اند.
  • کسانی که بدون استفاده از وکیل مهاجرتی، خودشان قدم در راه پر پیچ و خم مهاجرت گذاشته‌اند.

اجازه دهید دسته اول را با هم بررسی کنیم: کسانی که بدون کمک گرفتن از تخصص‌های وکیل مهاجرت سعی می‌کنند خودشان را تا اخذ اقامت دائم کشوری دیگر پیش ببرند. سوال مهمی که باید پرسید این است که این افراد، اطلاعات لازم در مورد فرایندهای مختلف مهاجرت، پر کردن فرم‌های مربوطه، برنامه‌های مهاجرتی مناسب، آزمون‌های مربوطه، قوانین مهاجرتیِ کشور مقصد،… را از کجا به دست می‌آورند؟

منبع اطلاعات:

به نظر می‌رسد در پاسخ به این سوال، چند گزینه بیشتر وجود ندارد. یا منبع اطلاعات این افراد، دوستان و آشنایانی است که مهاجرت کرده‌اند و این مرحله را پشت سر گذاشته‌اند، یا سرچ‌های اینترنتی، حضور در فوروم‌های اینترنتی و سوال پرسیدن از دیگران، خواندن کامنت‌های مختلفی که افراد در صفحات مجازی مختلف گذاشته‌اند، و یا در نهایت، ترکیبی از هر دو منبع فوق، یعنی ترکیبی از سوال پرسیدن از دوستان و آشنایان، و استفاده از اطلاعات موجود در اینترنت.
تجربه نشان داده است که حتی اگر تمام منابع فوق را (صرف‌نظر از میزان وقت لازم برای کسب و استخراج اطلاعات‌شان) روی هم بریزیم، باز دو خلاء بزرگ وجود دارد:

  • اطلاعاتی که فرد به دست می‌آورد ممکن است به‌هیچ وجه معتبر وموثق نباشد.
  • اطلاعاتی که فرد به دست می‌آورد، در هر صورت ناقص است زیرا فرد هنگام پرسش از دیگران یا سرچ‌های اینترنتی، فقط کلیدواژه‌های محدودی را جستجو می‌کند.

مثلاً چند نفر هستند که در فرایند مهاجرت‌شان (بدون استفاده از وکیل مهاجرت) در مورد قوانین مالیاتی کشور مقصد سرچ کرده و اطلاعات صحیح و کامل جمع می‌کنند تا بعد از اخذ اقامت دائم، در کشور مقصد با مشکل مواجه نشوند؟ چند نفر هستند که بتوانند از طریق همان دو منبع فوق، اطلاعات کامل و صحیحی در مورد بیمه، رانندگی، مدرسه، و هزار نکته و قانون دیگرِ کشور مقصدشان اطلاعاتی دقیق و صحیح به دست آورند؟
به همین دلایل است که معتقدیم (و اکیداً توصیه می‌کنیم) هر کس قصد مهاجرت دارد، حتماً از یک وکیل مهاجرتی زبده و باتجربه استفاده کند. میزان موفقیت کسانی که بدون استفاده از وکیل مهاجرتی خودشان رأساً اقدام می‌کنند، بسیار بسیار پایین‌تر از موفقیت کسانی است که مراحل مهاجرت خود، از ابتدا تا انتها را به یک وکیل مهاجرتی مطلع و کارآزموده می‌سپارند.

وکیل مهاجرت چه کسی است؟
وکیل مهاجرت چه کسی است؟

وکیل مهاجرت چه کسی است؟

هر ساله تعداد بیشماری از افراد در سراسر دنیا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند یا قصد مهاجرت دارند. در صورتی که فرد متقاضی از شرایط‌ مهاجرت و زندگی در کشور مقصد خود اطلاعی نداشته باشد، حتما باید با یک وکیل مهاجرتی با تجربه مشورت کند، در غیر این صورت ممکن است پروسه مهاجرت طولانی تر شود یا دچار مشکلاتی شود که زمان و هزینه‌ی زیادی را به فرد متقاضی تحمیل می‌کند.

افرادی که می‌خواهند به صورت کاملا قانونی از کشور خارج شوند و بدون هیچ مشکلی اقامت دائم یا تابعیت کشوری دیگر را دریافت کنند باید با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنند.
انجام امور مهاجرتی برای کشورهایی همچون کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه‌ی شینگن برای افرادی که تخصص کافی در زمینه‌ی مهاجرت ندارند ممکن است بسیار دشوار باشد، در چنین شرایطی همانگونه که در دیگر زمینه‌های حقوقی افراد به وکلای دادگستری مراجعه می‌کنند در زمینه مهاجرت نیز باید به وکیل مهاجرتی مراجعه کرد.

ویژگی‌های وکیل مهاجرت

در بسیاری از کشورهای دنیا وکیل مهاجرت، خود شغلی مجزا از دیگر وکلا است و در دوران دانشگاه نیز شاخه‌ای مجزا از رشته‌ی حقوق را تحصیل می‌کنند. اما در ایران وکیل مهاجرت ابتدا باید دارای پروانه‌ی وکالت دادگستری باشد. همچنین باید پروانه‌ی موسسه حقوقی مهاجرتی را نیز به ثبت رسانده باشد. داشتن مجوز حقوق بین الملل و آشنایی با قوانین و مقررات کشورها و سفارتخانه‌ها نیز از دیگر شروط تبدیل شدن به یک وکیل مهاجرتی است.

با رهپویان مهاجر جهانی شوید

 

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین برق به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

وکیل مهاجرت به کانادا

همان‌طور که گفتیم، برای مهاجرت به هر کشوری، باید مشاور و وکیل مهاجرتی شما با قوانین مهاجرتی آن کشور و شرایط مهاجرت به کشور مقصد آشنایی کامل داشته باشد. وکیل مهاجرتی کانادا در موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان، از چنین شرایطی برخوردار است. رهپویان مهاجر آتی‌نگر به پشتوانه‌ی همکاری با وکلای بومی کانادا و مشاوران حقوقی و مهاجرتی مستقر در شهرهای مختلف کانادا از این مزیت بزرگ برخوردار است که نه تنها بواسطه‌ی همکاری روزانه و مستمر با شرکای کانادایی خود از آخرین اخبار و تغییرات قوانین مهاجرتی کانادا مطلع می‌شود، بلکه می‌تواند بواسطه‌ی همین همکاری، از نزدیک و به صورت حضوری، پیگیری تمام پرونده‌های مهاجرت به کانادا باشد. 

 

وکیل مهاجرت به استرالیا

در حال حاضر، موسسه رهپویان مهاجر دارای یک وکیل مهاجرت به استرالیا است که در شهر سیدنی مستقر است و تمام پرونده‌های مهاجرت به استرالیا را توسط این وکیل مهاجرت به استرالیا از نزدیک پیگیری می‌کند. استرالیا از جمله کشورهایی است که در حال حاضر بعد از کانادا بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد و از این رو، حضور یک وکیل مهاجرت به استرالیا برای پیگیری پرونده‌های این دسته از متقاضیان، اهمیتی اساسی برای موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر دارد. امیدواریم با اتکا به تجربه و تخصص وکیل مهاجرت به استرالیا در موسسه خود، بتوانیم تمام پرونده‌ها را با موفقیت به سرانجام مطلوب برسانیم. 

 

وکیل مهاجرت به اروپا

یکی دیگر از حوزه‌های پرتقاضا برای مهاجرت، کشورهای عضو اتحادیه اروپاست. کشورهای عضو اتحادیه اروپا معمولا سیاست‌ها و قوانین مشابهی در زمینه مهاجرت دارند. از این رو یک شخصی که بتوان او را وکیل مهاجرت به اروپا نامید، می‌تواند در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف اتحادیه اروپا مشورت‌های لازم را به متقاضیان بدهد. اگرچه میزان تقاضا برای مهاجرت به اروپا به اندازه‌ی متقاضیان مهاجرت به کانادا یا استرالیا نیست، اما به هر حال کم نیستند کسانی که به دلایل مختلف، پیگیر فرایند مهاجرت خود به اروپا هستند. موسسه رهپویان مهاجر با بهره‌مندی از مشاوران با تجربه در حوزه‌ی مهاجرت به اروپا و اخذ ویزاهای مختلف از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن، در کنار شما خواهد بود. 

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

۴ پاسخ

  1. واقعا چطور می‌شه یک وکیل مهاجرتی معتبر رو تشخیص داد؟ مگه رشته‌ای به نام حقوق مهاجرتی هم در ایران داریم که افراد ادعا می‌کنند وکیل مهاجرتی هستند؟

    1. درست می‌فرمایید. در ایران رشته‌ یا گرایشی به نام حقوق مهاجرت و تخصصی به نام وکیل مهاجرتی نداریم. یعنی در واقع، وکالت در ایران، تخصصی نیست و وکلای رسمی دادگستری در تمام زمینه‌های کیفری، حقوقی، ثبتی، شهرداری، خانوادگی،…. قانوناً امکان و اجازه فعالیت دارند؛ اما چون ایران کشور مهاجرپذیری نیست، در داخل ایران وکلا معمولاً به حوزه‌ی مهاجرت ورود پیدا نمی‌کنند. اگر وکیلی در حوزه مهاجرت، سابقه و مطالعه داشته باشد، به دلیل آشنایی با سیستم‌های حقوقی بین‌المللی، مطالعات تطبیقی و قوانین کشورهای مختلف، می‌تواند بهترین و مطمئن‌ترین مشاور در زمینه مهاجرت باشد. بعلاوه، موسسه‌های مهاجرتی معتبر، دارای یک یا چند وکیل مهاجرتی در کشورهای مقصد هستند. در کشوری مثل کانادا، وکیل مهاجرتی یک تخصص حقوقی محسوب می‌شود و کسی که پروانه‌ی وکالت در حوزه مهاجرت داشته باشد، می‌تواند قانوناً و رسماً وکیل فرد متقاضی باشد. اما چون وکیل مهاجرتی باید در کشور خود (مثلا در کانادا) مستقر باشد، بهترین گزینه برای کسانی که از ایران درخواست مهاجرت دارند این است که از طریق یک موسسه حقوقی که دارای وکیل مهاجرت در کشور مقصد است، تحت نظر یک وکیل دادگستری در داخل ایران، پرونده‌های خود را پیگیری کنند. در این حالت، شما با موسسه‌ای قانونی و وکیلی رسمی در داخل ایران طرف هستید که امکان پیگیری سوابق او را دارید، دفتر و مکان کارش مشخص است، راهکارهای قانونی مهاجرت را به‌واسطه‌ی شرکای خارجی خود (که در کشور مقصد، وکیل مهاجرتی هستند) می‌شناسد؛ و می‌تواند به بهترین نحو، پرونده‌های مهاجرتی را به سرانجام مطلوب برساند.

  2. باعرض سلام
    در رابطه با رفع دیپورتی ترکیه از طریق ارتباط با کنسولگری ترکیه در ایران وکیل یا ماشور دارید؟؟ نحوه‌ی تماس با مشاورین شما در این رابطه به چه صورته؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *