مهاجرت روانشناسان به کانادا: شرایط و درآمد روانشناسان در کانادا

38

روان‌شناسی یکی از محدود رشته‌های علوم انسانی است که در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا در گروه «نیروی متخصص فدرال یا اسکیل ورکر»، «نیروی متخصص استانی» و «سیستم اکسپرس اینتری» کانادا آمده است (این حرفه، در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا با کد 4151 مشخص شده است). روان‌شناسان می‌توانند با داشتن مدرک کارشناسی، اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا نمایند.

شرایط مهاجرت روانشناسان به کانادا

اما برای کار در کانادا به عنوان یک روان‌شناس، داشتن مدرک کارشناسی کافی نیست و باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری روان‌شناسی داشته باشید. از سوی دیگر، داشتن مدرک تحصیلی روان‌شناسی الزاماً به این معنا نیست که فرد باید حتماً شغلش «روان‌شناسی» باشد زیرا توانایی‌ها و مهارت‌هایی که روان‌شناسان در طول دوره‌ی تحصیل به دست می‌آورد، در حوزه‌های متعدد دیگر نیز کاربرد دارد. در کانادا روان‌شناسان می‌توانند به عنوان محقق و کادر آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها و در سازمان‌های دولتی یا غیردولتی، موسسه‌های مشاوره، و در تیم‌های تحقیق ومشاوره‌ی ویژه‌ی حل مشکلات یادگیری و رفتاری دانشجویان مشغول به کار شوند.

به‌علاوه، دارندگان مدرک روان‌شناسی می‌توانند در سازمان‌ها و شرکت‌ها به عنوان مشاور نیروی کار و یا مشاور بهبود بهره‌وری و کیفیت شیوه‌ی کار فعالیت نمایند یا در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شروع به کار کنند. بسیاری از فارغ التحصیلان روان‌شناسی که در خود کانادا تحصیل می‌کنند، معمولاً به استخدام مدارس، مراکز اصلاح رفتار، دفاتر خصوصی، شرکت‌های تبلیغاتی، سازمان‌های فعال در حوزه‌ی روابط و محصولات و مشتریان، مخابرات، ارتش، تفریحات و ورزش استخدام می‌شوند. یکی دیگر از حوزه‌های فعالیت روان‌شناسان در کانادا، همکاری با وکلایی است که عمدتاً درگیر پرونده‌های مدنی یا کیفری و جنایی هستند. به هر حال راه مهاجرت و کار و زندگی برای روان‌شناسان در کانادا باز است.

درآمد روانشناسان در کانادا

در کانادا روان‌شناسان عمومی که به استخدام شرکت‌ها و موسسات خصوصی در می‌آیند، بسته به سابقه‌ی کار خود، بین 65 هزار تا 81 هزار دلار در سال درآمد دارند. البته قصه برای روان‌شناسان بالینی که دارای مدرک دکتری هستند فرق می‌کند. این گروه از متخصصان، ممکن است تا سالی 135 هزار دلار هم درآمد داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.