مهاجرت به کانادا از روش اسکیل ورکر (Skilled Worker)

116

اسکیل ورکر کانادا یکی از شناخته‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. کانادا دومین کشور پهناور دنیاست. اقتصاد پویا و رو به رشد این کشور بستر مناسبی برای ارتقاء و توسعه‌ی صنعت، بازرگانی و کشاورزی در این کشور فراهم کرده است. از این رو نیاز به نیروی کار متخصص در بازار کار پر رونق کانادا بیش از پیش احساس می شود. برنامه اسکیل ورکر کانادا یکی از روش های دولت کانادا برای جذب نیروی کار متخصص مورد نیاز کشور است و بصورت سالیانه افراد زیادی از طریق اسکیل ورکر وارد خاک کانادا می شوند و اقامت دائم دریافت می کنند.

شرایط اسکیل ورکر کانادا

تجربه و سابقه کار

داشتن تجربه کافی و سابقه کار یکی از مهمترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر است. سابقه‌ی کاری شخص متقاضی باید مرتبط با رشته‌ی تحصیلی و همچنین رشته تحصیلی مورد پذیرش اسکیل ورکر کانادا باشد.
پس از عقد قرارداد شخص متقاضی با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر، متقاضی باید مدارک اثبات کننده سابقه کار خود را ترجمه کند و به موسسه تحویل نماید. حداقل سابقه کار مورد پذیرش اسکیل ورکر کانادا 5 سال است.

مهارت زبان انگلیسی

زبان انگلیسی، زبان بین المللی است و کانادا یکی از کشورهای انگلیسی زبان است. اگرچه بخشی از مردم کانادت به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند اما انگلیسی زبان رایج در پایتخت کانادا یعنی تورنتو است. لذا داشتن مدرک و مهارت زبان انگلیسی یکی دیگر از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر است.
حداقل نمره‌ی قابل قبول جهت اسکیل ورکر کانادا، آیلتس جنرال نمره‌ی 7 است. متقاضیان می‌توانند حتی پس از عقد قرارداد با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر نیز جهت دریافت مدرک آیلتس اقدام کنند.

سابقه و مدرک تحصیلی

سابقه و مدرک تحصیلی نیز یکی از پارامترهای با اهمیت برای اسکیل ورکر در کانادا است. هر کدام از مقاطع تحصیلی در پذیرش درخواست مهاجرت فرد متقاضی تاثیر متفاوتی دارد. حداقل مدرک تحصلی قابل قبول در اسکیل ورکر لیسانس است اما در رشته‌های فنی و حرفه‌ای دیپلم نیز قابل قبول است. این مدارک باید توسط اداره مهاجرت کانادا ارزیابی شود یا در دانشگاه‌های کانادا اخذ شده باشد.

سن

از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار در اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر می‌توان به سن فرد متقاضی اشاره کرد. هرچه سن فرد متقاضی کمتر باشد (بین ۱۸ تا ۳۵ سال) شانس بیشتری برای جذب در برنامه اسکیل ورکر کانادا خواهد داشت. حداکثر سن قابل قبول شخص متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر ۵۲ سال است.

مهاجرت به کانادا از روش اسکیل ورکر (Skilled Worker)
مهاجرت به کانادا از روش اسکیل ورکر (Skilled Worker)

مدارک مورد نیاز برای اسکیل ورکر کانادا

  • اصل پاسپورت شخص‌ متقاضی
  • اصل‌ و ترجمه شناسنامه
  • مدرک آیلتس
  • اصل و ترجمه سند ازدواج
  • مدارک اثبات تمکن مالی به زبان انگلیسی
  • اصل و ترجمه اسناد ملکی
  • اصل و ترجمه اسناد شغلی
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • گواهی سلامت

مراحل اسکیل ورکر کانادا

درحال حاضر می‌توان اسکیل ورکر را پر تقاضاترین روش مهاجرت به کانادا دانست. اما مراحل ثبت نام و اپلای برنامه اسکیل ورکر پیچیده است. همچنین اگر فرد متقاضی بدون مشورت با یک وکیل مهاجرتی اقدام به اپلای در سیستم اسکیل ورکر کانادا کند، احتمال اینکه درخواست او مورد پذیرش قرار نگیرد بسیار بالاست. مدارک ذکر شده ابتدا باید توسط وکیل مهاجرتی مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که تمامی موارد رعایت شده است. لذا مشاوره و راهنمایی وکلای یک‌ موسسه مهاجرتی معتبر می‌تواند پروسه اخذ اقامت دائم کانادا را بسیار کوتاه‌تر و راحت‌تر کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code