بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران + شرایط و درآمدها

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

همانطور که می‌دانید همیشه رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی طرفداران خاص خود را داشته‌اند و این امکان وجود ندارد که تمام علاقمندان وارد رشته‌های پزشکی شوند. به همین خاطر پرستاری نیز یکی از پرطرفدارترین مشاغل به حساب می‌آید که ضمن سختی که دارد برای بسیاری از افراد رشته‌ای جذاب و دوست‌داشتنی است، پرستاران افراد محترم و مهمی هستند که تصمیم می‌گیرند بخش زیادی از زندگی خود را صرف مراقبت از دیگران و بهبود حال آن‌ها کنند. در ادامه به معرفی بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران خواهیم گفت. در این لیست کانادا، استرالیا، آلمان، سوئد،دانمارک و … قرار دارند.

بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران

این رشته در بسیاری از کشورها از طرف مردم و دولت مورد حمایت قرار می‌گیرد و درآمد خوبی نیز دارد. بسیاری از پرستاران تصمیم می‌گیرند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. دلایل این تصمیم هرچیزی می‌تواند باشد، ممکن است فرد از نظر جمعیتی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و یا سایر جنبه‌ها از کشوری که در آن زندگی می‌کند راضی نباشد و یا شاید فردی بخواهد برای بالا بردن درآمد خود به کشوری مهاجرت کند که پرستاری از ارزش و احترام بیشتری برخوردار باشد. شرایط پذیرش پرستاران در کشورهای مختلف متفاوت است و برخی کشورها مانند آلمان، سوئد و دانمارک را می‌توان در زمره بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران قرار داد.

پرستارانی که قصد مهاجرت دارند باید مقصد خود را بر اساس معیارهایی که در ذهن دارند مشخص کنند. این معیارها همانطور که در بالا نیز به آن‌ها اشاره شد طیف گسترده‌ای دارند. باید کشور مقصد را از منظر تمام این معیارها به خوبی بررسی کرد. مثلا ممکن است فردی بخواهد همراه خانواده خود مهاجرت کند، در این صورت باید در کشور مقصد امکان تهیه ویزا برای تمام افراد خانواده و امکان تحصیل فرزندان فراهم باشد. ممکن است فردی برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت داشته باشد و شرایط ادامه تحصیل در برخی کشورها بهتر است و هزینه کمتری دارد.

آب و هوا و توسعه‌های زیرساختی کشور مقصد از نظر بهداشتی، آموزشی و فرهنگی و اجتماعی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مهاجرت برای هر رشته‌ای و برای هر کشوری که باشد پروسه ویژه‌ای دارد. پس از آنکه مقصد خود را تعیین کردید باید مدارک خود را معادل‌سازی کنید. هدف از این کار این است که مدرک خود را به مدرکی قابل استناد و مطابق با قوانین کشور مقصد تبدیل کنید. معادل‌سازی مدرک زمان می‌برد و البته این زمان برای کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود. ممکن است برای یک کشور تنها 8 هفته طول بکشد و برای کشوری دیگر خیلی بیشتر زمان لازم باشد. در کنار انجام این کار باید مدارک زبان خود را نیز فراهم کنید. برای اکثر کشورهایی که نیازمند آزمون تافل هستند شما باید در تمام مهارت‌ها حداقل نمره 7 را کسب کنید. بر اساس مقصد مهاجرت ممکن است آزمون‌های دیگری مانند تافل نیز لازم باشد. زبان برخی کشورها نیز انگلیسی نیست و مثلا برای مهاجرت با سوئد باید زبان سوئدی را بیاموزید.

برخی کشورها نیز این امکان را فراهم کرده‌اند که با حد زبان متوسط بتوانید مهاجرت کنید و سپس زبان خود را با گذراندن دوره‌هایی در همان کشور تقویت کنید. البته پس از این دوره‌ها باید در آزمون‌های مورد نظر نیز حد نصاب قبولی را کسب کنید که بتوانید در کشور مقصد بمانید.

در برخی کشورها و معمولا برای رشته‌های عملی و حرفه‌ای باید پس از اخذ ویزا و مهاجرت به کشور مقصد، دوره‌ای تحت عنوان کارورزی یا تحصیلات تکمیلی نیز سپری کنید. غالبا هدف از این دوره آشنایی شما با روند اداری و کاری و قانونی حرفه مورد نظرتان در کشور مقصد است. در این مطلب سعی شده است بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران همراه با ویژگی‌ها و شرایط آن‌ها بررسی شوید. اگر شما هم قصد مهاجرت دارید با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:  کانادا پناهندگان بیش‌تری را از طریق برنامه‌های مهاجرت اقتصادی خواهد پذیرفت

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-پرستاران-کانادا

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

کانادا یکی از نخستین کشورهایی است که افراد برای مهاجرت در نظر می‌گیرند. ممکن است برایتان سوال باشد که آیا امکان مهاجرت به کانادا برای پرستاران ایرانی وجود دارد؟ آیا زندگی و کار پرستاران در این کشور ایده‌آل است؟ آیا می‌توان ادامه تحصیل داد؟ آیا مهاجرت به این کشور محدودیت سنی مشخصی دارد؟ و هزاران سوال دیگر.

قطعا ویژگی‌های کشور مورد نظر از نظر آب و هوا و جمعیت و سایر ویژگی‌های جغرافیایی برای مهاجران مهم است. لازم است بدانید این کشور یکی از پهناورترین کشورهای جهان است و 35 میلیون نفر جمعیت دارد. شهرهایی مانند کبک، ونکوور، تورنتو و بریتیش کلمبیا در شما شهرهای پرجمعیت و بزرگ این کشور هستند و بخش زیادی از مهاجران نیز قصد مهاجرت به این شهرها را دارند. همانطور که می‌دانید کانادا آب و هوایی سرد دارد و با مرزی طولانی در کنار امریکا قرار گرفته است.

برای مهاجرت به این کشور باید تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشید و البته در برخی شهرها باید به زبان فرانسوی نیز مسلط باشید. اگرچه غالبا تمام مردم می‌توانند به انگلیسی صحبت کنند اما پرستاران مستقیما با مردم ارتباط دارند و باید بتوانند زبان آن‌ها را درک کنند و به آن زبان صحبت کنند.

زندگی در کانادا

مردم کانادا از رفاه خوبی برخوردارند و شاخص قدرت خرید در این کشور بالاست، امید به زندگی بسیار بالا و معادل 82.30 است و همین عدد به نوبه خود بیانگر زندگی ایده‌آل مردم این کشور است. یکی دیگر از موارد مهم در کانادا نیز توسعه انسانی بسیار خوب و بالایی است که وجود دارد.

پرستارانی که می‌خواهند وارد کانادا شوند می‌توانند از روش‌های متفاوتی اقدام کنند اما سریع‌ترین روش برای افرادی که هنوز در ایران وارد دانشگاه نشده‌اند این است که در دوره‌های CO UP شرکت کنند. این دوره‌های 1.5 سالانه برای آموزش و جذب پرستار است. در یک سال ابتدای دوره دروسی مرتبط با این رشته آموزش داده می‌شود و نیمسال بعدی به کارآموزی مربوط می‌شود.

برخی افراد نیز مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده‌اند و می‌خواهند برای کارشناسی ارشد به کانادا مهاجرت کنند. در این حالت باید فرد آزمون آیلتس بدهد و در تمام مهارت‌ها حداقل نمره 7 را کسب کند. این افراد باید در ایران به رشته پرستاری مشغول باشند و در واقع کارت پرستاری داشته باشند. از این افراد علاوه بر آزمون زبان آزمون دیگری نیز جهت تعیین صلاحیت دانش و توانایی عملی آن‌ها گرفته می‌شود.

دسته دیگری از افراد نیز کسانی هستند که در حال کار کردن ضمن تحصیل هستند. چنین افرادی که حداقل سال دوم رشته پرستاری باشند و بالای 1600 ساعت نیز سابقه کاری داشته باشند می‌توانند در دوره‌های TOP UP شرکت کنند.

در کانادا رشته‌هایی مانند مامایی، مدیریت بهداشت و سلامت، رشته‌های مرتبط با خدمات بهداشت و سلامت روش و همچنین سلامت ورزشی مرتبط با رشته پرستاری هستند. پرستاران در این کشور از درآمد خوبی برخوردارند و زندگی ایده‌آلی می‌توانند داشته باشند.

مدارکی که برای اخذ ویزای کانادا لازم است عبارتند از پاسپورت، مدارک دانشگاهی همراه با ریزنمرات، انگیزه‌نامه، مدرک زبان و مدرکی که نشان‌دهنده سابقه کاری شما باشد، عکس پاسپورتی و مدرک قبولی شما در مقطع کارشناسی ارشد (اگر می‌خواهید از این روش مهاجرت کنید) و همچنین مدارکی که بیانگر وضع مالی شما باشد که ثابت کند در طی انجام کارهای مهاجرت و همچنین در دوره کار و زندگی در کانادا می‌توانید از پس هزینه‌های خود بربیایید.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندس صنایع به استرالیا در سال 2021

برخلاف کشورهایی مانند آلمان و فرانسه که تحصیلات دانشگاهی را به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار پایین ارائه می‌دهند، در کانادا به هزینه تحصیل سالانه در حدود 14 تا 30 هزار دلار است، البته این هزینه با توجه به رشته و شهر و دانشگاه مورد نظر متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین در همین بازه جای می‌گیرد.

میزان حقوق پرستاران در کانادا

حقوق دریافتی پرستاران با توجه به سمت و سابقه کاری متغیر است اما به طور متوسط درآمد سالانه پرستاران در کانادا در حدود 75 هزار دلار است. البته این مقدار در مناطق مختلف نیز متفاوت است، مثلا در آلبرتا حقوق سالانه پرستار به طور متوسط 94 هزار دلار و در نوا اسکوشیا در حدود 418 هزار دلار است. برخی استان‌ها نیز حقوق کمتری به پرستار می‌پردازند از جمله ساسکاچوان با پرداختی 44000 دلار در سال و یا کبک که سالانه 65000 دلار به پرستاران حقوق می‌دهد.

هدف بسیاری از افراد از مهاجرت به کانادا این است که اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. دولت کانادا برای افرادی که مشغول تحصیل هستند برنامه‌ای تحت عنوان اسکیل ورکر کانادا تدارک دیده است که افراد می‌توانند از طریق آن اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. هدف از این برنامه تامین نیروی کاری ماهر و زبده است. البته محدودیت‌های سنی نیز در این حوزه وجود دارد و علاوه بر آن، متقاضیان باید نمره زبان بالا و مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی نیز داشته باشند.

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-پرستاران-استرالیا

استرالیا یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت پرستاران

استرالیا نیز یکی از مهاجرپذیرترین کشورهاست و هر ساله افراد زیادی برای کار یا ادامه تحصیل و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. پرستارانی که قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند می‌توانند در امتحانات مختص پرستاری یا RN شرکت کنند و با قبولی در این امتحانات به استرالیا مهاجرت کنند. لازمه شرکت در این امتحان داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 برای تمامی مهارت‌هاست.

تصور نکنید که قبولی در این امتحان ساده است، طبق نظر شرکت کنندگان در این آزمون باید گفت امتحان RN یکی از سخت‌ترین امتحانات سنجش دانش پرستاری است و البته دوره این آزمون نیز 3 ماه طول می‌کشد. از آنجا که دولت استرالیا نیز می‌داند که این امتحان سخت است یک امکان دیگر نیز برای مهاجران فراهم کرده است. متقاضیانی که زمان بیشتری داشته باشند می‌توانند در دوره‌هایی که یک سال تا یک سال و نیم طول می‌کشد شرکت کنند و پس از آن مدرک RN را کسب کنند. متقاصی پس از آنکه این مدرک را کسب کند می‌تواند برای ویزای کاری اقدام کند.

فرآیند مهاجرت به استرالیا برای پرستاران

در مجموع پروسه کلی مهاجرت کاری به استرالیا به این صورت است که ابتدا فرد باید در آزمون زمان شرکت کند. آزمون مورد نظر با توجه به درخواست استرالیا ممکن است متفاوت باشد. گاهی فقط آزمون آیلتس با نمره 7 کافی است و گاهی آزمون آیلتس نیز لازم است. در کنار آماده کردن مدرک زبان باید مدارک درسی از جمله دانشنامه و ریزنمرات را نیز برای ارسال به انجمن نظام پرستاری استرالیا آماده کرد. این انجمن مدارک شما را بررسی می‌کند و اگر آن‌ها را تایید کند به شما اطلاع می‌دهد. پروسه تایید مدارک در حدود 6 ماه طول می‌کشد.

اگر در ارزیابی مورد تایید واقع شوید باید در کلاس‌هایی که لازم است شرکت کنید. این کلاس‌ها معمولا به دو صورت دو تا سه ماهه و 6 ماهه برگزار می‌شوند. مزیت دوره شش ماهه این است که ساده‌تر است و فشردگی مباحث کمتر خواهد بود، اما اگر زمان کمی داشته باشید ناچارا باید در دوره کوتاه‌تر شرکت کنید، هرچند این دوره سخت و فشرده است. پس از پایان دوره باید در آزمون پایانی شرکت کنید. برای قبولی در آزمون دو بار فرصت دارید و اگر هر دو بار نمره قبولی را کسب نکنید دیگر نمی‌توانید به پروسه مهاجرت خود از این طریق ادامه دهید.

حتما بخوانید:  مهاجرت پزشکان به استرالیا

استرالیا برای شرکت در این کلاس‌ها به شما ویزای موقت می‌دهد و اگر در آزمون پایانی کلاس‌ها قبول شوید می‌توانید درخواست اقامت دائم بدهید.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران آلمان

آلمان ؛ پیشنهادی عالی برای پرستاران

کشور آلمان یکی از بهترین کشورهایی است که هر کسی با هر حرفه‌ای می‌تواند برای زندگی انتخاب کند. در آلمان سطح زندگی مردم و سطح رفاه آن‌ها بسیار بالاست. زیرساخت‌های بهداشتی، آموزشی، اقتصادی و اجتماعی به خوبی پیشرفت کرده‌اند و میزان درآمد افراد نیز خوب است. هر ساله پرستاران زیادی به آلمان مهاجرت می‌کنند. این کشور نه تنها در رشته پرستاری بلکه به طور کلی یکی از مهاجرپذیرترین کشورهاست.

تقریبا در تمام شهرهای آلمان به پرستار نیاز هست و به همین خاطر مهاجرت پرستاران به این کشور زیاد سخت نیست. برای مهاجرت به آلمان باید تسلط خوبی به زبان این کشور داشته باشید و البته آلمان بدین منظور دوره‌هایی را برای متقاضیان تدارک دیده است. معادل‌سازی مدرک نیز مانند سایر کشورها پروسه‌ایست که هر مهاجری باید طی کند. برای مهاجرت به آلمان می‌توان یک ویزا برای جستجوی کار دریافت کرد و پس از مهاجرت به آلمان طی زمان مشخصی باید کاری متناسب با رشته پیدا کرد و در غیراینصورت باید خاک آلمان را ترک کنید. حالت دوم این است که یک پیشنهاد کاری از جانب یک کارفرمای آلمانی دریافت کنید و از آن طریق به این کشور مهاجرت کنید. دستمزد پرستاران در آلمان ماهانه بین هفت تا چهارده هزار یورو است. این دستمزد با توجه به سمت و سابقه شغلی و گاهی در شهرهای مختلف، متفاوت خواهد بود.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران دانمارک

دانمارک ؛ مقصدی برای پرستاران

پرستاری در دانمارک دستمزد خوبی دارد و این کشور با کمبود نیروی پرستار نیز مواجه است. به همین دلیل است که بسیاری از پرستاران تصمیم می‌گیرند به دانمارک مهاجرت کنند. یکی از مواردی که شاید برای برخی افراد ساده نباشد زبان دانمارکی است. شما باید مدرک زبان دانمارکی و همچنین مدارک درسی و کاری خود را آماده کنید و سپس درخواست ویزای دانمارک بدهید. مانند سایر کشورها می‌توانید از طریق ویزای کاری نیز به دانمارک مهاجرت کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران سوئد

مهارجت پرستاران به سوئد

در مسئله مهاجرت علاوه بر میزان درآمد در کشور مقصد، آب و هوا و رفاه اجتماعی مردم و سطح زندگی نیز بسیار اهمیت دارد. سوئد از آن دسته کشورهاییست که می‌توان گفت تمام معیارهای لازم برای مهاجرت را دارد. شما می‌توانید در این کشور درآمد بالا، رفاه زندگی و رفاه اجتماعی، طبیعت بکر و فوق‌العاده، برخورداری از نظام آموزشی و بهداشتی و فرهنگی ایده‌آل و بسیاری موارد دیگر را در کنار هم داشته باشید.

برای مهاجرت به این کشور باید مدارک و سوابق خود را به نظام پزشکی سوئد ارسال کنید و منتظر نتیجه بررسی مدارکتان باشید. معمولا این کار 4 ماه زمان می‌برد. اگر مدارک شما تایید شود می‌توانید درخواست ویزا بدهید. درباره زبان نیز باید مدرک زبان سوئدی داشته باشید البته سوئد در این مورد به مهاجران کمک کرده است و این امکان وجود دارد که پس از ورود به این کشور در کلاس‌های مربوطه شرکت کنید.

دریافتی ماهانه پرستاران متفاوت است و به طور متوسط 97 هزار کرون سوئد خواهد بود، البته با توجه به سابقه کاری و سمت شغلی این حقوق متغیر خواهد بود.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *