سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز

0

در این مقاله با شرایط لازم برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق آشنا می‌شوید. نورث وست تریتوریز یکی از قلمروهای سه‌گانه‌ی کانادا است که در شمال این کشور قرار گرفته‌است. این قلمرو از دیرباز با معادن غنی طلا، کسب درآمد می‌کرده‌است و اکنون نیز معادن الماس، نورث‌ وست تریتوریز را به یکی از قلمروهای کلیدی در اقتصاد کانادا تبدیل کرده‌است. علاوه بر معادن، تجارت پوست نیز در این قلمرو رونق دارد و برای سرمایه گذاری در کانادا در تمام این زمینه‌ها حمایت می‌شود. 

نورث وست تریتوریز در سرزمینی به مساحت تقریبی 1183085 کیلومتر مربع واقع شده‌است. با جمعیتی برابر با 41786 نفر (طبق سرشماری سال 2016 ) این قلمرو پرجمعیت‌ترین قلمرو کانادا است.  یلونایف در سال 1967 به عنوان پایتخت نورث وست تریتوریز انتخاب شد و از آن زمان همچنان پایتخت آن به شمار می‌رود.

این قلمرو در میان دو قلمرو دیگر کانادا قرار دارد؛ نوناووت در شرق آن و یوکان در غرب آن واقع شده‌اند. بزرگ‌ترین دریاچه در کل کشور کانادا یعنی Great Bear Lake در نورث وست تریتوریز قرار دارد. از آنجا که این قلمرو مساحت نسبتا قابل توجهی دارد، تنوع آب و هوایی گسترده‌ای در آن به چشم می‌خورد. قسمت‌های جنوبی آن که بیشتر شامل زمین‌های خشکی آن می‌شوند، از آب‌وهوای ساب‌آرکتیک یا جنب‌شمالگان برخوردارند در حالی که در قسمت‌های شمالی و در سواحل و جزیره‌های آن آب و هوای قطبی حاکم است.

انگلیسی تنها زبان رسمی نورث وست تریتوریز است، اگرچه زبان فرانسوی و برخی از دیگر زبان‌ها نیز توسط مقامات رسمی این قلمرو به رسمیت شناخته می‌شوند.

سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز

منابع اقتصادی برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز

از گذشته‌های دور تا کنون استخراج مواد معدنی مهم‌ترین منبع درآمد این قلمرو بوده‌است. در این میان اما از همه مهم‌تر معادن طلای نورث وست تریتوریز است که در گذشته هم رونق فوق‌العاده‌ای داشته‌است. اگرچه اقتصاد معدنی این قلمرو در یک چرخش به معادن الماس روی آورده و در این زمینه هم درآمد خوبی را برای ساکنین آن رقم زده‌است. به همین دلایل اقتصاد این منطقه از رونق بالایی برخوردار است به طوری که در سال 2009 سرانه تولید ناخالص داخلی آن در میان دیگر استان‌ها و قلمروهای کانادا، مقام اول را داشته‌است. تغییر اقتصاد معدنی نورث وست تریتوریز از معادن طلا به معادن الماس باعث شده‌است که این قلمرو یکی از پرچمداران رشد اقتصادی کانادا در دهه‌ی اخیر باشد. دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های منابع معدنی دنیا یعنی BHP Billiton و Rio Tinto بخش زیادی از الماس خود را از معادن این قلمرو استخراج می‌کنند.

علاوه بر طلا و الماس، دیگر منابع معدنی مهم این قلمرو که نقشی در اقتصاد آن بازی می‌کنند عبارتند از منابع نفت و گاز.

توریسم به عنوان یک منبع درآمدزا در نورث وست تریتوریز

در طول فصل زمستان بسیاری از گردشگران خارجی به یلونایف می‌روند تا شفق قطبی را در آن به تماشا بنشینند. این پدیده طبیعی قطعا یکی از جذابیت‌های توریستی نورث وست تریتوریز است. علاوه بر شفق قطبی، پارک‌های طبیعی زیبایی همچون Aulavik National Park، Wood Buffalo National Park و Tuktut Nogait National Park در این قلمرو وجود دارد که در کنار پارک‌های محافظت‌شده از جمله Nahanni National Park Reserve سالانه میزبان بسیاری از گردشگران خارجی است.

هر ساله در این قلمرو فستیوال‌هایی چون Great Northern Arts Festival و Snowking Winter Festival, Folk on the Rocks برگزار می‌شوند که به جذابیت‌های توریستی این منطقه می‌افزایند.

با توجه به جاذبه‌های طبیعی توریستی در این منطقه، حوزه‌هایی مانند رستوران‌ها، هتل‌ها و حمل و نقل که از جمله خدامات توریستی می‌باشند در این قلمرو فعال هستند.

سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز

مهاجرت به قلمرو نورث وست تریتوریز

در صورتی که به دلایل مختلف علاقه دارید به قلمرو قلمرو نورث وست تریتوریز مهاجرت کنید و یا می‌خواهید از شرایط خاص این قلمرو که برای شخص شما مناسب است برای دریافت اقامت دائم کانادا استفاده کنید،‌ باید از برنامه‌های نامزدی استانی نورث وست تریتوریز تحت عنوان NTNP استفاده کنید. این برنامه‌ها به طور کلی در دو دسته قرار می‌گیرند که بسته به شرایط خودتان باید از یکی از آنها استفاده کنید:

 • برنامه مهاجرتی کارفرمامحور: در صورتی که از یک کارفرمای ساکن در نورث وست تریتوریز پیشنهاد کار دارید، باید بسته به شرایط و موقعیت خودتان از یکی از زیرمجموعه‌های برنامه مهاجرتی کارفرمامحور برای مهاجرت به این قلمرو استفاده کنید تا در نهایت بتوانید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.
 • برنامه مهاجرتی کسب و کار: در صورتی که قصد دارید کسب و کاری را در نورث وست تریتوریز راه‌اندازی کنید، یا کسب‌وکار از پیش موجودی در این قلمرو را خریداری کنید و یا می‌خواهید در آنجا سرمایه گذاری کنید باید از طریق برنامه مهاجرتی کسب و کار، به این استان مهاجرت کنید و از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید.

در ادامه با جزئیات مربوط به هر کدام از این روش‌ها و زیرمجموعه‌های آنها آشنا می‌شوید:

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی کارفرمامحورِ قلمرو نورث وست تریتوریز

برای استفاده از این روش مهاجرتی در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر و رسمی که کسب و کارش در نورث وست تریتوریز قرار دارد، دریافت کنید. در صورتی که پیشنهاد کاری یا جاب‌آفر نداشته‌باشید، فرم اظهار علاقه‌مندی شما مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

برای اینکه بتوانید پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی دریافت کنید، بهترین راه جست و جو در سایت‌های کاریابی است. برخی از این سایت‌ها به پیشنهاد سایت برنامه‌نامزدی نورث وست تریتوریز، را می‌توانید در فهرست زیر ملاحظه کنید:

 • Edge North Job Board
 • Canada Job Bank (search Northwest Territories)
 • GNWT Careers
 • Northern News Services Job Listings
 • Indeed Jobs – Northwest Territories

در صورتی که بتوانید یک پیشنهاد کاری دریافت کنید، می‌توانید از طریق یکی از روش‌های زیر برای مهاجرت به نورث وست تریتوریز و در نهایت اخذ اقامت دائم کانادا تقاضا دهید.

 • مشاغل سطح ابتدایی / نیمه مهارتی

برای اینکه واجد شرایط این گروه مهاجرتی باشید لازم است که به مدت شش ماه برای همان کارفرمایی که به شما پیشنهاد کاری داده و مجوز کار صادر نموده‌است، کار کرده‌باشید. همچنین باید بتوانید به خوبی از عهده‌ی خواسته‌های کارفرما و ملزومات کاری برآیید.

از دیگر ملزومات استفاده از گروه مشاغل سطح ابتدایی / نیمه مهارتیِ برنامه مهاجرتی کارفرمامحور، تسلط حداقلی به یکی از زبان‌های رسمی کانادا است تا بتوانید کارفرمای خود را مطمئن کنید که می‌توانید نیازهای ارتباطیِ روزمره و کاری خود را برطرف کنید. به این منظور لازم است که در زمان ارائه‌ی تقاضا، مدارک و مستنداتی در این رابطه ارائه دهید.

 • نیروی کار ماهر

برای واجد شرایط بودن در این گروه مهاجرتی، لازم است که به مدت یک سال به طور تمام‌وقت برای همان کارفرمایی که به شما پیشنهاد کاری داده و مجوز کار صادر نموده‌است، کار کرده‌باشید. به علاوه باید بتوانید اثبات کنید که تجربه مورد نیاز برای انجام کاری که به شما پیشنهاد داده‌شده را دارید همچنین مدرک تحصیلی شما هم منطبق با همان وظیفه است و آموزش‌های لازم را در این زمینه دیده‌اید.

از دیگر ملزومات استفاده از گروه نیروی کار ماهرِ برنامه مهاجرتی کارفرمامحور، این است که به یکی از زبان‌های رسمی کانادا تسلط حداقلی داشته‌باشید. به طوری که کارفرمای شما اطمینان حاصل کند که شما قادر هستید نیازهای ارتباطیِ روزمره و کاری خود را برطرف کنید. بنابراین باید در زمان ارائه‌ی تقاضا، مدارک و مستنداتی در این رابطه ارائه دهید.

 • اکسپرس اینتری جدید

این زیرمجموعه از برنامه مهاجرتی کارفرما محور مخصوص افرادی است که در سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا ثبت نام نموده‌اند و در آنجا پرونده دارند. اکسپرس اینتری کانادا یک روش مهاجرتی امتیازمحور است که برای جذب نیروی کار ماهر به کانادا، طراحی شده‌است. البته تنها در صورتی می‌توانید از این روش مهاجرتی استفاده کنید که حرفه شما در لیست مشاغل اکسپرس اینتری کانادا آمده‌باشد.

بد نیست بدانید که سیستم اکسپرس اینتری فدرال، تقاضای افرادی را که به کار کردن و زندگی در نورث وست تریتوریز، اظهار علاقه نموده‌اند تسریع می‌بخشد. ضمنا در صورتی که پرونده شما مورد پذیرش مقامات قلمروی نورث وست تریتوریز قرار گیرد، شما 600 امتیاز مورد نیاز برای پذیرش مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری را به دست می‌آورید.

برای استفاده از اکسپرس اینتری جدید، باید شرایط زیر را داشته‌باشید:

 • در بانک اکسپرس اینتریِ مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا پذیرفته شده‌باشید
 • در سیستم اکسپرس اینتری یک پرونده ثبت‌شده داشته‌باشید
 • معیارهای لازم مربوط به برنامه نیروی کار ماهر را داشته‌باشید

سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز با استفاده از برنامه مهاجرتی کسب‌وکار

قبل از اینکه به طور مفصل به توضیح و ملزومات استفاده از برنامه مهاجرتی کسب و کار یا در واقع شرایط سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز بپردازیم، بد نیست بدانید که با توجه به توضیحاتی که در بخش منابع اقتصادی برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث وست تریتوریز آمد، می‌توان گفت که از مرکز این قلمرو یعنی شهر یلونایف تا اقیانوس اطلس، منابع نفت و گاز، انرژی، معادن طبیعی و مواد معدنی، الماس و پوست حیوانات زمینه‌های فوق‌العاده‌ای برای سرمایه گذاری هستند. بنابراین اگر در هر یک از این زمینه‌ها دارای تجربه کاری، مدیریتی و مالکیتی هستید، و سرمایه لازم را دارید، شرایط زیر را بخوانید تا با سرمایه گذاری در قلمرو نورث وست تریتوریز بیشتر آشنا شوید و بتوانید از این طریق اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث وست تریتوریز با استفاده از برنامه مهاجرتی کسب‌وکار

در ادامه شرایطی که برای پذیرش تقاضای سرمایه گذاری در این قلمرو باید داشته‌باشید، به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرند:

شرط اول:  تعهد به سرمایه گذاری

فردی که متقاضی روش مهاجرتی کسب و کار قلمرو نورث وست تریتوریز برای دریافت اقامت دائم کانادا است باید متعهد شود که مبلغ مشخصی را در این قلمرو سرمایه گذاری می‌کند. میزان این مبلغ بستگی به این دارد که در کدام قسمت قلمرو علاقه‌مند به سرمایه گذاری و پرداختن به کسب و کارتان هستید. بر همین اساس باید تعهد دهید که یکی از شرایط زیر را احراز کنید:

 • حداقل 300 هزار دلار را به عنوان حقوق صاحبان سهام برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید و یا خرید یک کسب و کار از پیش موجود در خود شهر یلونایف، مرکز نورث وست تریتوریز، سرمایه گذاری می‌کنید؛ یا
 • حداقل 150 هزار دلار را به عنوان حقوق صاحبان سهام جهت راه‌اندازی یک کسب و کار جدید و یا خرید یک کسب و کار از پیش موجود در خارج از شهر یلونایف، مرکز نورث وست تریتوریز سرمایه گذاری می‌کنید.

شرط دوم: مالکیت بر بخشی از کسب و کار

در صورتی که فردی مالک کسب و کاری باشد، مسلما انگیزه‌ی بیشتری برای حفظ و تقویت و پیشرفت آن دارد. با همین استدلال است که مقامات قلمرویِ نورث وست تریتوریز، این شرط را برای اعطای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در این قلمرو، در نظر گرفته‌اند. بر اساس این شرط باید بخشی از کسب و کاری که راه‌اندازی کرده‌اید تحت مالکیت خودتان باشد. به طور دقیق شما باید بتوانید اثبات کنید که مالک حداقل 33 درصد از کسب و کار خودتان هستید، مگر اینکه سرمایه گذاری سهام شخصِ شما حداقل 1 میلیون دلار باشد. در این صورت اگر مالکیت کمتر از 33 درصد هم به نام شما باشد، قابل قبول است.

شرط سوم: دارایی‌های قابل اثبات یا دارایی خالص

دارایی خالص یا دارایی قابل اثبات به آن چیزی که گفته می‌شود که شخص مالک آن است، اعم از پول نقد، سپرده بانکی، سند زمین، سند خانه، سند ماشین و … . بر این اساس در صورتی که می‌خواهید از سرمایه گذاری در قلمرو نورث وست تریتوریز برای اخذ اقامت دائم کانادا استفاده کنید لازم است مدارکی ارائه دهید دال بر اینکه دارایی‌های قابل اثبات یا میزان دارایی خالص شما حداقل در حد لازم برای پذیرش تقاضایتان هست. این حداقل لازم بسته به اینکه در داخل یلونایف یا در خارج از آن قصد سرمایه گذاری داشته باشید، متفاوت است. این تفاوت به شرح زیر است:

 • در صورتی که قصد دارید در داخل شهر یلونایف تجارت و کسب و کاری را راه‌اندازی کنید یا تجارتی را که از پیش موجود بوده در آن منطقه خریداری کنید، باید بتوانید ثابت کنید که حداقل 500 هزارد لار دارایی خالص دارید.
 • در غیر این صورت و اگر برنامه شما این است که در خارج از شهر یلونایف و در قسمت‌های دیگر نورث وست تریتوریز سرمایه گذاری کنید، تنها کافی است مالکیت بر 250 هزار دلار دارایی خالص را اثبات نمایید.

در مورد دارایی‌های خالص یا قابل اثبات دو نکته وجود دارد که بد نیست آنها را بدانید زیرا این نکات در نهایت به نفع متقاضی است:

دو نکته در مورد دارایی‌های قابل اثبات

نکته اول: تحت هیچ شرایطی لازم نیست که این دارایی‌ها را به قلمرو نورث وست تریتوریز منتقل کنید. در واقع این دارایی‌ها سوای نقدینگی‌ای است که از شما برای سرمایه گذاری در این قلمرو درخواست می‌شود. این دارایی‌ها با این هدف به عنوان یکی از شرایط سرمایه گذاری (در تمام استان‌ها و قلمروهای کانادا) مطرح می‌شوند که به نوعی اعتبار مالی شما را به عنوان یک سرمایه گذار یا کارآفرین تامین می‌کنند. به این معنی که فردی که مبلغی با خود به قلمرو نورث وست تریتوریز آورده‌است، تمام دارایی‌اش را در این کسب و کار سرمایه گذاری ننموده بلکه میزان مشخصی از دارایی‌های خالص همچنان پشتیبان مالی او است.

نکته دوم: واضح است که باید ارزش نقدیِ هر آنچه به عنوان دارایی خالص دارید را به دلار محاسبه کنید. این مساله به عنوان یک ایرانی قطعا به نفع شما نیست؛ چرا که ارزش دلاریِ ریال بسیار پایین است و در تبدیل ریال به دلار، ارزش دارایی های شما بسیار پایین می‌آید. اما خوشبختانه برای تبدیل قیمت ریالی دارایی‌هایتان به دلار، نرخ دولتی دلار در نظر گرفته می‌شود و نه نرخ آزاد آن. حتما به خوبی می‌دانید که این واقعیت تا چه حد می‌تواند ارزش پول شما را بالا ببرد. اما برای اینکه بهتر متوجه تفاوت آنها شوید، به این مثال توجه کنید:

فرض کنید باغی با ارزش 2 میلیارد تومان دارید که می‌خواهید آن را جزو دارایی‌های خالصتان برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز اعلام نمایید. برای این کار باید ارزش دلاری آن را محاسبه کنید. اگر نرخ آزاد دلار را در این تغییر و تبدیل وارد کنید ارزش دلاریِ‌ باغ شما حدودا برابر با 100 هزار دلار خواهد شد. حالا اگر بخواهیم قیمت دلاری همین دارایی را با نرخ دولتی دلار محاسبه کنیم، ارزش دارایی شما 476 هزار دلار خواهد بود.

شرط چهارم: تسلط به یکی از دو زبان رسمی کانادا

برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز باید نشان دهید که در حد مورد نیاز به یکی از دو زبان رسمی کشور کانادا مسلط هستید. به طور دقیق باید در زبان انگلیسی CLB‌ شما و در زبان فرانسوی NCLC‌ شما حداقل 4 باشد. برای آشنایی بیشتر بد نیست بدانید که CLB و NCLC در واقع دو جدول نمره‌دهی برای زبان خارجی هستند که بر اساس نمره‌ای که شما در یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی یا فرانسوی گرفته‌اید، امتیاز شما را مشخص می‌کنند. و البته برنامه نامزدی نورث وست تریتوریز در زبان انگلیسی تنها نمرات آزمون بین‌المللی IELTS یا CELPIP و در زبان فرانسوی تنها نمرات آزمون TEF‌ را می‌پذیرد. ضمنا نتایج تست‌ها بعد از دو سال اعتبارشان را از دست می‌دهند و هیچ امتیازی برای نمراتی که در آزمون بیش از دو سال پیش به دست آورده‌اید، منظور نخواهد شد.

شرط پنجم: آشنایی با نورث وست تریتوریز و اقتصاد آن

یکی از شروط مهم برای پذیرش تقاضای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز از طریق برنامه مهاجرتی کسب و کار، آشنایی شما با این قلمرو است. از آنجا که این فاکتور، فاکتوری بسیار تعیین‌کننده در پذیرش تقاضای شما می‌باشد، به شما توصیه می‌کنیم قبل از ارائه‌ی درخواستتان، اطلاعاتی راجع به فرهنگ، تاریخ و شیوه‌ی زندگی در این قلمرو و همچنین وضعیت اقتصادی و زمینه‌های سرمایه گذاری در آن به دست آورید. برای این منظور می‌توانید از سایت‌ها و وبلاگ‌های فراوانی استفاده کنید اما شاید معتبرترین مرجع برای کسب اطلاعات در مورد نورث وست تریتوریز، وبسیات برنامه مهاجرتی آن با عنوان NTNP باشد که آدرس اینترنتی آن در همین مقاله نیز ارائه شد.

شرط ششم: مهارت‌های ارتباطی

این شرط در واقع به نوعی در ادامه شرط قبلی است؛ در واقع بعد از اینکه ثابت کردید که از چندین لحاظ با نورث وست تریتوریز آشنایی دارید، نوبت آن می‌رسد که مهارت‌های ارتباطی خود با جامعه‌ای که برای شما جدید است را، نشان دهید. در واقع باید اثبات کنید که با توجه به شناختی که از نورث وست تریتوریز به دست آورده‌اید و مهارت‌های ارتباطی که شخص خودتان دارید، می‌توانید طوری با مردم این قلمرو ارتباط برقرار کنید که کسب و کارتان در آنجا رونق بگیرد و گسترش یابد. به علاوه قادر هستید در این جامعه حل شوید و با آنها یکدست شوید.

شرط هفتم: تجربه و مدارک دانشگاهی مورد نیاز

واضح است که وقتی مقامات قلمروی با تقاضای سرمایه گذاری شما در نورث وست تریتوریز موافقت می‌کنند، انتظار دارند که کسب و کار شما با موفقیت همراه باشد. قطعا یکی از شروط تضمین‌کننده موفقیت شما، داشتن تجربه‌ی کاری کافی در کسب و کار مورد نظر است. به این منظور باید بتوانید مدارکی ارائه دهید دال بر اینکه در همین زمینه کسب و کار خودتان تجربه و سابقه کاری لازم را داشته‌اید.

ضمنا علاوه بر تجربه کافی، ارائه مدرک دانشگاهی و داشتن تحصیلات مرتبط با کسب و کار مورد نظر نیز از ضروریات است. چرا که نشان دهنده تسلط دانشیِ شما به زمینه موردنظرتان است و می‌تواند تضمین کننده‌ی این باشد که شما در آینده نیز در کسب و کار خود از دانش روز بهره خواهید برد و تجارتتان را با روش‌های علمی پیش خواهید برد. به بیان دیگر تجربه و مدرک دانشگاهی‌ای که شما ارائه می‌دهید باید در راستای طرح و برنامه‌های اقتصادی‌ای باشد که قصد پیاده کردن آنها را در قلمرو نورث وست تریتوریز دارید.

شرط هشتم: داشتن منابع مالی کافی برای تامین زندگی

از دیگر شرایط لازم برای پذیرش تقاضای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز این است که نشان دهید منابع کافی مالی برای راه‌اندازی و به کار انداختن کسب و کارتان دارید و می‌توانید در مدت زمان قید شده در توافق کارایی تجاری، زندگی خود و خانواده‌تان را تامین کنید. در واقع این شرط تضمین می‌کند که قبل از اینکه کسب و کار شما به درآمدزایی برسد، می‌توانید مخارج زندگی‌تان را تامین کنید و به کسی احتیاج نخواهید داشت.

شرط نهم: زندگی و کار در قلمرو نورث وست تریتوریز

بسیاری از افراد تنها اخذ اقامت دائم کانادا برایشان مهم است. برای آنها فرق چندانی نمی‌کند که در کدام قلمرو یا استان کانادا سکونت کنند و به فعالیت اقتصادی بپردازند. این افراد عموما در برنامه‌های نامزدی استانی یا قلمروی جست و جو می‌کنند تا بهترین روش اخذ اقامت دائم کانادا را پیدا کنند. این استراتژی به خودی خود ایرادی ندارد، اما عموما چنین دیدگاهی مورد علاقه مقامات استانی یا قلمروی در هیچ جای کانادا نیست. بلکه این مقامات اصولا به دنبال افرادی هستند که به دنبال زندگی و کار در همان قلمرو و یا استانی هستند که برای برنامه نامزدی‌اش تقاضا می‌دهند. چرا که داشتن این انگیزه به خصوص برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند بسیار اهمیت دارد، چرا که می‌تواند تضمین کننده تلاش فرد برای تلاش اقتصادی در منطقه موردنظر باشد.

مقامات قلمروی نورث وست تریتوریز نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین اگر برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز تقاضا می‌دهید، حتما این را مدنظر داشته‌باشید که باید بتوانید اثبات کنید که می‌خواهید دقیقا و اختصاصا در همین منطقه زندگی کرده و به فعالیت اقتصادی بپردازید. به این ترتیب مقامات این قلمرو قانع می‌شوند که شما انگیزه کافی برای سرمایه گذاری و گسترش کسب و کارتان در نورث وست تریتوریز را دارید و از این طریق می‌توانید به بهبود اقتصاد این قلمرو کمک کنید.

ممانعت برای پذیرش تقاضای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز

علاوه بر شرایط نه‌گانه‌ی بالا که باید آنها را احراز کنید، بعضی موارد هستند که باعث می‌شوند تقاضای شما مورد پذیرش قرار نگیرد. یکی از این موارد این است که در زمانی که برای سرمایه گذاری در قلمرو نورث ‌وست تریتوریز تقاضا می‌دهید، نباید هیچ پرونده‌ی باز و در حالی بررسی‌ای در دیگر قلمروها یا استان‌های کانادا داشته‌باشید. همچنین نباید در برنامه‌های دیگر مهاجرتی قلمرو نورث وست تریتوریز هم تقاضا داده‌باشید و تقاضای شما در حال بررسی باشد. در هرکدام از حالت‌های بالا تقاضای شما برای دریافت اقامت از طریق برنامه مهاجرتی کسب و کار نورث ‌وست تریتوریز، رد می‌شود. علاوه بر موارد بالا کسانی هم که مدعی پناهندگی هستند و می‌خواهند از این طریق وارد قلمرو مذکور شوند، نمی‌توانند برای سرمایه گذاری در آن تقاضا دهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.