مهاجرت نصاب و تعمیر کار آسانسور به کانادا

مهاجرت نصاب و تعمیر کار آسانسور به کانادا – شرایط و روش های سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

داشتن یک زندگی ایده آل در گرو داشتن کسب و کار و شغلی پر سود است. ممکن است هر شخصی در کشور محل زندگی خود به خواسته و درآمدی که از شغل و حرفه ی خود دارد، نرسیده باشد. این امر حتما مهاجرت را در ذهن فرد تداعی می کند که از کشورهای مهاجر پذیر با شرایط شغلی مناسب می توان به کانادا اشاره کرد. کانادا به نیروی کار متخصص در زمینه های مختلفی نیاز دارد که یکی از آن ها، نصاب و تعمیر کار آسانسور است.

این مقاله مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا و هم چنین شرایط و روش های آن در سال 2021 را به طور کامل شرح داده است که همراهی با آن اطلاعات سودمندی را در اختیارتان قرار می دهد.

چرا کانادا خواهان نیروی متخصص از کشورهای خارجی است؟

شاید این سوال در ذهن خیلی از افراد پیش بیاید که ” چرا کانادا خواهان نیروی متخصص از کشورهای خارجی است؟ “. جواب این سوال را این گونه می توان داد که کانادا به دلایل مختلف و اهداف دقیقی نسبت به انجام این کار اقدام می کند که مهم ترین های آن  در ادامه ذکر شده است.

کانادا در برخی از شغل ها و حرفه های کاری با کمبود نیرو مواجه است و از طریق جذب مهاجران متخصص می تواند این کمبود  نیرو در زمینه های کاری مختلف را برطرف سازد و نیاز جامعه خود را به طور کامل برطرف کند. یکی دیگر از مهم ترین دلایل می تواند جذب نیروی با تجربه و تربیت و ماندگار کردن آن در کشور خود است که سود زیادی را برای آن به همراه خواهد داشت و می تواند از همین طریق نیروهای داخلی خود را برای این حرفه آماده کند.

این نیاز کانادا، می تواند شما را به راحتی به اهدافتان برساند و باید از این فرصت نهایت بهره و استفاده را ببرید و اگر دارای تخصصی هستید، برای مهاجرت اقدام کنید. البته این نیاز کانادا در نهایت برای مهاجران نیز بسیار سودمند خواهد بود زیرا می توانند درآمد  و زندگی در کشور با امکانات رفاهی بالاتر را تجربه کنند.

رونق کار نصاب و تعمیرکار آسانسور

پروژه های عمرانی ساختمان سازی در تمام دنیا در حال پیشرفت است و روند رشد این صنعت روزانه می باشد. همین امر می تواند تمام امکانات و خدماتی که مرتبط با این شغل باشد را، رونق ببخشد. آسانسور از امکانات لازم و ضروری در این عرصه است زیرا روز به روز بر تعداد طبقات برج ها افزوده می شود و زندگی بدون آسانسور در این مکان ها غیر قابل تصور می باشد. بنابراین اگر اشخاص بتوانند در دوره های مربوط به این شغل شرکت کنند و آن ها را یکی پس از دیگری بگذرانند، زمینه کاری آن ها در کشور خود و کشورهای خارجی بسیار زیاد می شود.

 

مهاجرت نصاب و تعمیر کار آسانسور به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق شغل نصاب و تعمیر کار آسانسور در سال 2021

کانادا در سال 2021 نیز به مهاجران خارجی متخصص به عنوان نصاب و تعمیرکار آسانسور نیازمند است و نیروی کار فعال در این زمینه، در کشور کانادا کم می باشد. همین امر را می توان یک فرصت طلایی دانست و با داشتن سابقه کاری و مدارک دیگر که در ادامه مقاله برای شما ذکر خواهیم کرد، می توان به کانادا رفت  و از همین طریق نیز برای اخذ ویزا و اقامت دائم این کشور اقدام کرد.

حتما بخوانید:  زندگی در کانادا چگونه است؟

نیاز به نصاب در کشورهای مختلفی وجود دارد که می توان گفت کانادا بهترین مقصد برای نصاب های آسانسور خواهد بود و همچنین از شانس بالایی برای اخذ اقامت برخوردار خواهید بود.

ویژگی ها و مشخصات شخص یا نصاب و تعمیر کار آسانسور

در انتخاب هر شغل معیارها و پارامترهایی لازم است که توجه به آن ها سبب می شود تا بهترین انتخاب صورت پذیرد.  قبل از بررسی شغل و حرفه، باید به ویژگی های فیزیکی و شخصی فرد نیز توجه داشت تا انتخاب دقیق تر باشد. نصاب و تعمیر کار آسانسور نیز ویژگی های خاص خود را دارد که مهم ترین های آن ها در زیر ذکر شده اند.

 • داشتن قدرت و توان بدنی مناسب، برای این کار ضروری است زیرا جابجایی اتصالات و وسایل آسانسور نیازمند یک جثه و توان بالا می باشد.
 • دارا بودن تخصص و مهارت در انجام کلیه مراحل کار، مهم می باشد تا کار به سرعت و دقت پیش برود.
 • شخص باید ترسی از ارتفاع نداشته باشد زیرا انجام این شغل بیشتر در ارتفاع صورت می گیرد. آسانسورها در برج های چند طبقه و مرتفع کاربرد دارند و همین امر دلیلی برای نداشتن ترس از ارتفاع است زیرا تعمیرات ممکن است در بالاترین قسمت ساختمان انجام شود.

عناوین شغلی نصاب و تعمیرکار آسانسور در کانادا

به طور کلی هر شغل می تواند از رده های پایین تا مراتب بالا را شامل شود و در زمان مهاجرت و مشغول به کار شدن در کانادا نیز همین روند وجود دارد و یک شغل به زیر مجموعه هایش تبدیل می شود و بازار کار را بیشتر گسترش می دهد. تعداد زیر شاخه های نصاب آسانسور متعدد  است که مهم ترین آن ها در کانادا به صورت زیر است.

 1. فعالیت به عنوان کارآموز
 2. فعالیت به عنوان شاگرد
 3. مکانیک آسانسور
 4. ساخت یا سازنده آسانسور
 5. تعمیر کار پله برقی

این عناوین با یک کد معرفی می شوند که در قسمت بعد توضیح داده می شود.

 

عناوین شغلی نصاب و تعمیرکار آسانسور در کانادا

NOC   در کانادا

کانادا برای شغل های خود یک لیست ارائه داده است که در آن هر شغلی با یک کد یا عدد که نماینگر تنها یک شغل می باشد، مشخص شده است. افراد مهاجر باید در این لیست کد شغل و حرفه ی خود را پیدا کنند و در زمان تکمیل فرم ها از این کد استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که یک شغل با کد NOC می تواند راه را برای اخذ ویزا کمی راحت تر کند زیرا این نشان می دهد که کانادا به حرفه شما نیاز دارد.

کد نصاب و تعمیر کار آسانسور در NOC  یا لیست مشاغل کانادا، 7318 می باشد و در تمام مراحل درخواست و اخذ ویزای کاری این کد را به یاد داشته باشید.

 

NOC   در کانادا

 

مهارت ها و دانش نصاب و تعمیرکار آسانسور برای مهاجرت به کانادا

یک شغل از کنار هم قرار گرفتن چند مهارت به دست می آید و درست انجام دادن این مهارت ها و به کار گیری دقیق و به جای آن ها، شخص را به یک نصاب حرفه ای تبدیل می کند تا کارفرمایان به دنبال جذب آن ها باشند. کشور کانادا نیز به دنبال نیروهای متخصص در زمینه های مختلف است و هدفش از جذب مهاجر، جمع کردن نیروهای متخصص و کارآمد در خود است.

حتما بخوانید:  تغییرات جدید در فهرست مشاغل فنی جهت پذیرش مهاجرت کانادا در طرح جذب استعدادهای جهانی

مهارت هایی که از یک نصاب و تعمیر کار آسانسور انتظار می رود و باید نسبت به آن ها مسلط باشد، در زیر ذکر شده اند.

 • تمام تجهیزات کار خود را بشناسد.
 • نحوه استفاده از تجهیزات را به طور کامل یاد گرفته باشد.
 • عیب یابی را به سرعت انجام دهد و در این امر از مهارت بالایی برخوردار باشد.
 • موارد و نکات ایمنی را کاملا رعایت کند و بدون انجام آن ها شروع به کار نکند.
 • توانایی کنار هم قرار دادن اطلاعات و نتیجه گیری درست را داشته باشد.
 • نسبت به برق، مکانیک و … تسلط کافی و لازم داشته باشد.
 • توانایی نصب و تعمیر را در خود ببیند.
 • با نحوه نگه داری قطعات آشنا باشد و به آن ها آسیب نرساند.
 • نسبت به راه اندازی آسانسور دانش کافی را داشته باشد.
 • تست های ایمنی آسانسور را با دقت هر چه تمام تر انجام دهد.
 • در کنار هم قرار دادن قطعات آسانسور و نصب آن به طور کامل مهارت بالایی داشته باشد.
 • در وقت های مقرر شده برای چک کردن آسانسورها، اقدام کند.

البته این موارد برای یک نصاب بسیار حرفه ای است و دوره های یادگیری برخی از آن ها به صورت جداگانه است که برخی فقط در یک مورد به تخصص کافی می رسند و برخی دیگر چند دوره را می گذرانند و حرفه ای تر می شوند.

 

مدارک و پیشنیازهای لازم برای مهاجرت نصاب و تعمیر کار آسانسور به کانادا

کانادا برای کارهای تجربی و فنی یک سری مدارک و پیشنیاز تعین کرده است که در برخی موارد، این مدارک بسیار ساده هستند و شما با داشتن تجربه ی زیاد می توانید برای  اخذ اقامت این کشور اقدام کنید. مدارک و پیشنیازهایی که نصاب های آسانسور برای رفتن به کانادا نیاز دارند، به صورت زیر است.

 1. داشتن مدرک زبان آیلتس یکی از موارد لازم و ضروری است که شما برای موفقیت به آن نیازمندید زیرا اگر توانایی صحبت کردن به زبان کشوری را نداشته باشید، نمی توانید با شهروندان آن شهر ارتباط برقرار کنید و خواسته هایشان را برطرف سازید.
 2. به پایان رساندن دوره دبیرستان و داشتن مدرک فنی یکی دیگر از موارد ضروری محسوب می شود. به طور کلی مدرک تحصیلی آن چنانی نمی خواهد و داشتن سابقه کاری بیشتر مهم است.
 3. داشتن سابقه کاری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
 4. گذراندن دوره های آموزشی مربوط به این شغل نیز یکی دیگر از موارد می باشد.

این موارد کلی می باشد و هر استان و شهر برای خود قوانین و موارد خاصی دارد که برای آگاه شدن دقیق نسبت به آن ها، می توانید از طریق شرکت های معتبر و فعال در این زمینه اقدام کنید.

 

مدرک زبان آیلتس

 

روش مهاجرت به کانادا از طریق شغل نصاب و تعمیر کار آسانسور

روش رفتن و مهاجرت کردن به کانادا می تواند به طریق مختلفی باشد که یکی از آن ها، داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی می باشد. روش انجام این کار به این صورت است که شما در ابتدا باید به کمک سایت ها و سیستم های کاریابی معتبر و جهانی، کار و حرفه ی خود را پیدا و اطلاعات لازم را برای کارفرمای مربوط به آن ارسال کنید. پس از این باید منتظر بمانید که آیا کارفرما شما را می پذیرد یا نمی پذیرد.

حتما بخوانید:  مهاجرت آرایشگر به کانادا – مهاجرت به کانادا از طریق تخصص آرایشگری

به این روش مهاجرت کاری از طریق جاب آفر گفته می شود که یکی از مطمئن ترین راه ها، برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا می باشد.

روش دوم اقدام از طریق سیستم اینترای اکسپرس ( Entry Express ) است که می توانید بدون داشتن پیشنهاد شغلی نیز برای این امر اقدام کنید. در واقع سیستم اکسپرس اینترای یک سیستم آنلاین است که به همه ی افرادی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند، این امکان را می دهد تا اطلاعات خود را وارد کنند تا بعد از بررسی مشخص شود که می توانند برای اخذ ویزا اقدام کنند یا خیر. اطلاعاتی که در این سیستم پرسیده می شود شامل موارد زیر می شود.

 • عدد دقیق سن
 • زمینه کاری و تجربه همسر
 • تعداد سال ها و نوع سابقه کاری
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی
 • تسلط به زبان فرانسوی
 • مدرک تحصیلی

برای هر کدام از اطلاعات یک امتیاز در نظر گرفته اند که در صورت کسب امتیاز حداقلی، یعنی 67 پیشنهاد شما بررسی می شود و بعد از مدتی پاسخ آن برای شما ارسال می گردد. اگر با درخواست شما موافقت شده باشد، باید در مدت دوماه درخواست رسمی خود را ارسال کنید و توصیه می شود که حتما  در این مرحله از نظر کارشناسان فعال در این حوزه استفاده کنید تا موقعیت به دست آمده از دست نرود.

 

البته این اطلاعات کلی است و برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و جزئی تر، باید موقعیت ها، مراحل و روش های هر استان را به صورت جداگانه بررسی کنید.

درآمد نصاب وتعمیرکار آسانسور در کانادا

درآمد و دستمزد نصاب و تعمیرکار آسانسور بستگی به مواردی چون شهر محل کار، تخصص، مهارت و … دارد که مقدار آن، تقریبا در هر ساعت از 39  دلار شروع می شود و ممکن است تا 55 دلار در ساعت نیز برسد و این ها به مواردی که گفته شد، بستگی دارد.

کلام پایانی

با داشتن یک حرفه و تخصص در آن، می توانید به کانادا مهاجرت کنید. نصاب و تعمیرکار آسانسور از شغل هایی است که کانادا به نیروی متخصص در آن نیاز دارد و شما می توانید با یک سابقه کاری و مدرک تحصیلی در دبیرستان، برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. استفاده از روش جاب آفر و یا ثبت اطلاعات در سیستم اینترای اکسپرس، دو روش رایج برای ثبت درخواست مهاجرت می باشد.

بنابراین اگر احساس می کنید که می توانید در این امر موفق شوید حتما از راه های قانونی و زیر نظر کارشناسان برای این امر اقدام کنید تا نتیجه کافی و لازم را بگیرید. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد نصاب آسانسور و روش های مهاجرتی از طریق این شغل به کانادا، ارائه شد که امید داریم به بیشتر سوال های شما پاسخ داده باشد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *