ویزای استارتاپ کانادا

0

شرایط خوب کاری و زندگی در کانادا آن را به یک کشور مناسب برای مهاجرت تبدیل کرده است زیرا هر آنچه که برای زندگی لازم است، در اختیار شهروندان قرار می گیرد. روش های مختلفی برای رفتن به کانادا وجود دارد که یکی از جدیدترین و بهترین روش ها، ویزای استارتاپ کانادا می باشد.

کانادا به کارآفرینان و نیروهای فعال در این زمینه نیاز دارد به همین دلیل با استفاده از این روش می توان اقامت کانادا نیز دریافت کرد. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، همراهی با ما اطلاعات کاملی در خصوص ویزای استارتاپ کانادا را به همراه دارد.

ویزای استارتاپ کانادا

استارتاپ چیست؟

واژه استارتاپ سال هاست که بسیار شنیده می شود، در این قسمت قصد داریم تعریفی کلی از آن را ارائه دهیم. استارتاپ ها در جوامع از معانی مختلفی برخوردار هستند که معنا و مفهوم کلی آن راه اندازی و کارآفرینی براساس ایده های خلاقانه و نوپا می باشد.

در این کسب و کارها که تکرار پذیر و مقیاس پذیر هستند، تکنولوژی جای دارد و سرعت رشد آن را بالا می برد. این مدل کسب و کار از یک ایده خام نشات می گیرد و مراحل کاری که انجام می شود، کاملا حکم آزمون و خطا را دارد. حمایت از این فعالیت ها بسیار مهم است زیرا از شکست ان ها جلوگیری می کند و می تواند آینده ای درخشان را به همراه داشته باشد.

زمینه کاری در استارتاپ ها گسترده است که می تواند تولید یک نرم افزار پیچیده یا تولید یک محصول ساده اما کاربردی باشد. کانادا برای چنین ایده پردازانی فرصت های مناسبی در نظر گرفته که منجر به مهاجرت افراد زیادی از این طریق شده است.

استارتاپ چیست؟

کانادا را بیشتر بشناسید

اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید، کانادا گزینه بسیار مناسبی است، اما توصیه می شود ابتدا با این کشور به صورت مختصر آشنا شوید. در کانادا زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان رسمی معرفی شده اند که جمعیت آن عددی در محدوده سی و هفت میلیون را نشان می دهد.

این کشور دارای ایالت های متعددی است که کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا و … برخی از آن ها می باشد. مساحت بالای کانادا، آن را در رده دوم وسیع ترین کشورهای جهان قرار داده است.  آتاوا مرکز کاناداست، اما بزرگترین شهر آن نیست و تورنتو به عنوان بزرگترین شهر کانادا شناخته شده است.

شهروندان از امکانات رفاهی قابل قبولی برخوردار می باشند که در کنار شرایط مناسب آب و هوایی، آن را برای زندگی مناسب کرده است.

کانادا را بیشتر بشناسید

ویزای استارتاپ کانادا

استارتاپ فعالیتی است که در دو دهه اخیر رونق گرفته است و معمولا با یک طرح جدید و نوپا شروع می شود. ویزای استارتاپ می تواند راه را برای مهاجرت و همچنین اخذ اقامت کانادا آسان کند و به یکی از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا می باشد.

کانادا برای استارتاپ هایی که یک ایده نوپا دارند، در صورتی که این ایده بتواند سبب کارآفرینی در این کشور شود و قدرت رقابت در بازارهای جهانی را داشته باشد امتیازات ویژه ای در نظر گفته است که اعطای اقامت کانادا یکی از این امتیازات است. بنابراین شما می توانید به گزینه ی مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی نیز فکر کنید.

حتما بخوانید:  چرا لیبرال‌های کانادا، طرح نامزدی شهری و آزاد شدن درخواست شهروندی را مطرح می‌کنند؟

این ایده ها باید توسط ارگان های خاص و مخصوص تایید شوند. البته یک راه دیگر نیز برای فعالیت در این زمینه وجود دارد که در صورت عدم داشتن طرح و ایده، می توانید در  موسسه MIE همکاری خود را آغاز کنید و با دریافت بیزینس پلن از این موسسه، از حمایت های کانادا بهره مند خواهید شد.

ویزای استارتاپ کانادا بهترین فرصت برای افرادی است که نیاز دارند، ایده های نوپای خود را گسترش دهند و به انجام برسانند. این ویزا در همان ابتدا اقامت کانادا را به افراد و خانواده او هدیه می دهد.

ویزای استارتاپ کانادا

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

با اینکه داشتن ویزای استارتاپ کانادا به راحتی اقامت دائم را برای مهاجرین به همراه دارد، اما در ابتدا باید شرایط لازم و کافی برای آن را داشت. در این قسمت مهم ترین شرایط لازم برای اخذ ویزای کانادا را معرفی کرده ایم.

 1. اولین قدم داشتن یک ایده است که باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:
 • نوپا و جدید باشد.
 • امکان گسترش آن در مقیاس های جهانی را داشته باشد.
 • زمینه های شغلی در کانادا ایجاد کند.
 1. استارتاپ و کار خود را راه اندازی کنید و شخصی که درخواست ویزای استارتاپ کانادا را دارد، باید دست کم ده درصد از سهام شرکت به او تعلق داشته باسد. تعداد افرادی که می توانند در یک شرکت شریک باشند، حداکثر پنج نفر است. یک شرط دیگر برای ویزا این است که نیمی از سهام به شرکت متخصص و افراد دارای قصد مهاجرت متعلق باشد.
 1. ایده و طرح شما باید توسط سازمان های مخصوص کانادا مورد تایید قرار بگیرد که این تاییدیه، حمایت سازمان ها را برای ایده های خارجی به همراه دارد. اگر طرح و ایده شما پذیرفته شود، یک نامه برای شما صادر می گردد که مدت زمان اعتبار آن تنها شش ماه است.

سازمان های زیر می توانند ایده های سرمایه گذاران خارجی را مورد حمایت خود قرار دهند که در قسمت های بعدی شرایط مربوط به این سازمان ها را ذکر خواهیم کرد.

 • Designated angel investor groups
 • Designated business incubators
 • Designated venture capital funds
 1. در کانادا زبان فرانسوی و انگلیسی به عنوان زبان های رسمی این کشور معرفی شده اند. افراد متقاضی ویزای استارتاپ کانادا باید مدارک مربوطه به منظور تایید مهارت و تخصص در هر کدام از زبان های رسمی را ارائه نمایند. پس لازم است که متقاضیان این ویزا، نمره قبولی در آزمون CLB سطح 5 را داشته باشند. البته مدارک زبان انگلیسی آیلتس و مدارک زبان فرانسوی تی سی اف و تی ای اف نیز قابل قبول است.
 2. یکی از شرط های لازم برای رفتن به کانادا این است که دست کم یک سال در دانشگاه ها مشغول تحصیل بوده باشید.
 3. عدم سوء پیشینه یکی دیگر از مواردی است که حتما باید به آن توجه شود زیرا داشتن سوء پیشینه از ورود شما به کانادا جلوگیری می کند.
 1. پس از داشتن این شرایط و انجام آن ها، فرد متقاضی ویزای استارتاپ کانادا باید نشان دهند که از پس خرج و مخارج خود و خانواده شان در کانادا برمی آیند و از تمکن مالی کافی برخوردار می باشند.
حتما بخوانید:  لیست مشاغل اکسپرس اینتری کانادا 2022

نکته: اگر تقاضای رفتن به کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا را دارید، استان کبک را برای اقامت انتخاب نکنید زیرا از شرایط سختی برحوردار است و دولت این استان را برای پذیرش مهاجران خارجی استارتاپ ممنوع کرده است.

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

آشنایی با سازمان های حامی ویزای استارتاپ کانادا

همان طور که گفته شد، برای ویزای استارتاپ کانادا لازم است که متقاضی توسط موسسات و سازمان های خاصی مورد حمایت قرار بگیرند. در ادامه با شرایط این سازمان ها آشنا خواهید شد.

 • Angel investors: این سازمان ها از سخت گیری متوسطی برای پذیرش ایده های خارجی و استارتاپی برخوردارند. در ازای دریافت و خرید سهام شرکت استارتاپی مبالغ خوبی را پرداخت می کنند که می تواند جان تازه ای به شرکت ها ببخشد.
 • Venture capitals: این سازمان ها به دنبال حمایت ایده های بزرگ و پردرآمد هستند و ایده هایی را پذیرا هستند که آزمون و خطاهای اولیه خود را گذرانده باشد. ونچر کپیتال ها معولا میزان فروش را سوال می کنند و هر چه این فروش و درآمدزایی بالاتر باشد، امکان پذیرش ایده را افزایش می دهد.
 • Incubators: این سازمان ها محلی برای رشد ایده ها هستند و معمولا آموزش های لازم برای شروع کار ارائه می دهند. در واقع انکوباتورها با برنامه به رشد شرکت ها کمک می کنند که در برخی از موارد در ازای این آموزش ها مبالغی نیز دریافت می کنند.

آشنایی با سازمان های حامی ویزای استارتاپ کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

برای این کار مدارک متعدد و مختلفی لازم است که برای پیشبرد سریع تر مراحل اخذ ویزا توصیه می شود، از شرکت های معتبر و کارشناسان مهاجرت کمک بگیرید. برخی از مدارکی که برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا لازم است عبارتند از:

 • شناسنامه و کپی آن
 • گواهی مبنی بر سلامت پزشکی
 • سند ازدواج برای افراد متاهل
 • مدارک مربوط به زبان های انگلیسی و فرانسوی
 • کپی از گذرنامه فرد متقاضی
 • ارائه مدارک لازم مبنی بر تمکن مالی

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

اصول مهم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

حال که در قسمت قبل با شرایط و مراحل دریافت ویزا استارتاپ کانادا آشنا شدید، باید بدانید که متقاضی باید از دو اصل زیر نیز برخوردار باشد.

 • یک سرمایه گذار کانادایی او را حمایت و نامه ای مبنی بر این امر برای او صادر کند. در قسمت قبلی نام این سازمان ها و سرمایه گذاران را ذکر کردیم. داشتن این نامه و تاییدیه، انجام کار را برای متقاضی راحت می کند.
 • کسب و کار متقاضی باید برای کانادا سودمند باشد و تحت شرایط و قوانین این کشور اداره شود. از طرفی اگر متقاضی توانست که اقامت دائم این کشور را اختیار کند، باید در همین کشور کار خود را مدیریت کند و شرکت خود را در کانادا به ثبت برساند.

نحوه دریافت مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا

به طور کلی مجوز کار کانادا برای یک مدت زمان یک ساله صادر می گردد و این مجوز برای متقاضیانی است که تمایل دارند، کار خود را در این کشور توسعه دهند. داشتن شرایط متعددی برای دریافت مجوز کار لازم است که در زیر برخی از آن ها ذکر شده اند.

 • متقاضی باید خواهان اقامت در کانادا باشد البته استان کبک شامل این اقامت نمی شود.
 • تمکن مالی خود را برای مدت زمان یک سال زندگی در کانادا به اثبات برساند.
 • نامه های دریافتی از سازمان حمایتی را دریافت کرده باشد.
 • متقاضی باید مبلغ توافق کارفرما را بپردازد.
حتما بخوانید:  ماه رمضان در کانادا و پیام تبریک جاستین ترودو

نحوه دریافت مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا

مزیت های عالی ویزای استارتاپ کانادا

داشتن یک ایده درآمد زا و نو، می تواند مسیری به سوی پیشرفت را برای شما بسازد که بتوانید یک کسب و کار استارتاپ را در کانادا راه اندازی کنید. دریافت ویزای استارتاپ کانادا مزیت های متعددی را برای فرد متقاضی و خانواده اش به همراه دارد که در ادامه برخی از آن ها را برشمرده ایم.

 • با این روش می توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید که یکی از بهترین کشورها از لحاظ امکانات رفاهی می باشد.
 • علاوه فرد متقاضی، خانواده او نیز می تواند اقامت کانادا را در همان روزهای نخست به دست آورد.
 • نیاز به اخذ نمره های تاپ در مدارک زبان ارائه شده نمی باشد.
 • ایده متقاضی می تواند جهانی شود که سبب رشد و پیشرفت او خواهد شد.
 • فرد متقاضی از حمایت دولت کانادا و سرمایه گذاران بهره مند می شود.
 • درآمد و پول خوبی از این طریق به فرد متقاضی خواهد رسید.
 • پس از سه سال از مهاجرت به این کشور، فرد متقاضی پاسپورت کانادا را خواهد کرد.

مزیت های عالی ویزای استارتاپ کانادا

دریافت اخذ ویزای استارتاپ کانادا چه مدت طول می کشد؟

اگر از تمام شرایط و موارد لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا برخوردار هستید و در خواست خود را به طور کامل ارائه داده اید، مدت زمان آن حداقل یکسال و حداکثر دوسال می باشد.

این پروسه و مدت زمانی که ذکر شد، برای وقت هایی است که تمام مدارک و مراحل انجام شده بدون نقص و مشکل باشد بنابراین مراحل را با دقت انجام دهید و کمی صبر و حوصله به خرج دهید.

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

اقامتی که به واسطه دریافت ویزای استارتاپ کانادا دریافت می شود، از چه نوعی است؟

معمولا شرایط خوب کانادا مهاجرین را برای اخذ اقامت این کشور تشویق می کند. استارتاپ راه و روش مناسبی برای دریافت اقامت کانادا از نوع دائم است که از مراحل پیچیده ای برخوردار می باشد.

دفاع از طرح، تخصیص اعتبار و اعتماد حمایت کنندگان مالی جز اجتناب ناپذیر این پروسه است که باید با آگاهی کامل پا به این عرصه بگذارید که در میانه راه خسته نشوید.

جمع بندی

ویزای استارتاپ کانادا یکی از روش هایی است که برای رفتن به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. داشتن ایده های نو برای راه اندازی کسب و کارهای قابل گسترش در کانادا مورد توجه مهاجرین در سراسر دنیاست که مراحل اخذ آن، باید به دقت طی شود. در این مقاله اطلاعات جامعی را در این خصوص ذکر کردیم که امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در مقاله ای مجزا به بررسی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی پرداخته ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.