درآمد کشاورزی در کانادا

درآمد کشاورزی در کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

درآمد کشاورزی در کانادا از جمله موارد مهم برای متقاضیان سرمایه گذاری و یا مهاجرت کاری به این کشور می باشد. بر این اساس گروه مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر در این مقاله به رایج ترین سوال های متقاضیان در مورد شرایط کار کشاورزی در کانادا و درآمد کشاورزی در کانادا پرداخته اند. اگر قصد کار کشاورزی در کانادا را دارید، با ما همراه باشید.

 

درآمد کشاورزی در کانادا

درآمد کشاورزی در کانادا و تجارت پرسود

کشور کانادا به دلیل برخورداری از زمین های مناسب کشاورزی و آب و هوای مساعد از برترین نقاط جهان برای کشاورزی و دامپروری محسوب می شود. این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی در جهان است. در ایالت های آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا مزرعه ها و دامپروری های فراوان و پررونقی وجود دارد.

 • جزیره پرنس ادوارد به عنوان مهد سیب زمینی کانادا شناخته می شود.
 • ایالت کبک به عنوان بزرگترین تولیدکننده لبنیات از دامپروری های این ایالت می باشد.
 • در واقع کشاورزی در کانادا می تواند یک تجارت پرسود و شغل مناسب باشد.

 

درآمد کشاورزی در کانادا و تجارت پرسود

درآمد کشاورزی در کانادا و چشم انداز آینده

درآمد خالص نقدی کشاورزی در سال 2020 با ثبت جدید افزایش مواجه بود و همین روال در سال 2021 نیز ادامه خواهد یافت. به نظر می رسد که با یک تعادل کلی در این روند مواجه خواهیم بود. با وجود اینکه بازارهای جهانی کم کم در حال عبور از بحران و رکورد همه گیری ویروس کوید-19 می باشند، انتظار می رود که قیمت محصولات کشاورزی کانادایی در سال 2021 با افزایش مواجه شود. هر چند بحران به وجود آمده از تاثیر ویروس کوید-19 هنوز هم یک خطر مهم برای بازارهای جهانی محسوب می شود.

 

درآمد کشاورزی در کانادا و چشم انداز آینده

درآمد کشاورزی در کانادا و چالش های کوید – 19

در حالی که بخش کشاورزی سال نسبتا خوبی را پشت سر گذاشت اما برخی بخش ها شاهد وضعیت بهتری بودند. بخش پرورش دانه های غله ای سال پرمحصول و خیلی خوبی را پشت سر گذاشت که با ثبت افزایش تولید محصول، قیمت مناسب و ثابت و همچنین کمترین مشکلات مربوط به حمل و نقل همراه بود. اگر چه برخی محصولات مانند گوشت قرمز و محصولات باغی با مشکلات بیشتری در اثر بحران همه گیری ویروس کوید-19 مواجه بودند.

 

درآمد کشاورزی در کانادا و چالش های کوید - 19

اهمیت پیش بینی درآمد کشاورزی در کانادا در سال 2021

پیش بینی های درآمد کشاورزی و مزارع محصولات غذایی به عنوان یک ابزار برای تنظیم و کنترل درآمد در بخش کشاورزی محسوب می شود. این امر موجب فهم بهتر چشم اندازهای کوتاه مدت برای کشاورزی آینده می شود.

بخش کشاورزی در سال 2020 با عملکرد اقتصادی قوی مواجه شده است که تا سال 2021 ادامه می یابد. پیش بینی می شود که تقاضا برای محصولات کشاورزی به قوت خود باقی خواهد ماند و با افزایش درآمد خالص نقدی در کشاورزی مواجه خواهیم شد. علاوه بر این درآمد خالص عملکرد در سطح-مزرعه و همچنین ارزش خالص افزایش خواهد یافت.

 

اهمیت پیش بینی درآمد کشاورزی در کانادا در سال 2021

آخرین گزارش ها در مورد درآمد کشاورزی در کانادا

بر اساس آخرین آمار و گزارش ها درآمد کشاورزان در سال های اخیر در کانادا با تغییرات چشمگیری روبه رو بوده است. بر اساس این گزارش ها دلایل تغییر درآمد کشاورزی در کانادا تغییرات آب و هوایی، بالا رفتن سن کشاورزان و عدم کارایی لازم و همچنین بیماری های حیوانات می باشد. علاوه بر این افزایش هزینه های کشاورزی، هزینه های سوخت و علوفه، تعمیر و تجهیز ادوات کشاورزی و همچنین هزینه مواد غذایی موجب شده است تا در برخی جهات با کاهش درآمدها در بخش کشاورزی مواجه شویم.

 

آخرین گزارش ها در مورد درآمد کشاورزی در کانادا

عملکرد مثبت در درآمد کشاورزی در کانادا

درآمد خالص نقدی کشاورزی کانادا در سال 2020 از 13.5 میلیارد دلار در سال 2019 به رکورد جدید 16.5 میلیارد دلار در سال 2020 رسیده است که با افزایش حدود 21.8% مواجه شده است. برداشت وسیع محصولاتی مانند غله ها و دانه های روغنی عملکرد ضعیف در بخش تولید گوشت قرمز را جبران کرده است. ضعف عملکرد در تولید گوشت قرمز به دلیل چالش های موجود در کارخانه های فرآوری و همچنین بخش باغداری به دلیل چالش های موجود در عرضه و تقاضا می باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به کانادا در سال 2021 - شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

 

عملکرد مثبت در درآمد کشاورزی در کانادا

میزان متوسط درآمد کشاورزی در کانادا

متوسط درآمد خالص کشاورزی در هر مزرعه در سال 2020 با افزایش مواجه بوده است. این افزایش درآمد خالص به 95.000 دلار کانادا در سال 2020 رسیده است که در مقایسه با 76.000 دلار در سال 2019 در حدود 25.4% افزایش داشته است. میزان متوسط درآمد خالص کشاورزی در حدود 15.9% از 5 سال گذشته بالاتر بوده است.

 

میزان متوسط درآمد کشاورزی در کانادا

درآمد کشاورزی در کانادا برای خانواده کشاورزان

متوسط درآمد کشاورزی برای خانواده های کشاورزان در سال 2020 با افزایش 8.6% به 194.000 دلار در سال رسید که موجب افزایش میزان درآمد خالص عملکردی خانواده شد. متوسط ارزش خالص به ازای هر مزرعه با افزایش 4.1% به حدود 3.4 میلیون رسید.

 • میزان خالص نقدی درآمد کشاورزی تا 21.8% افزایش داشته است.
 • میزان متوسط درآمد خالص عملکرد تا حدود 25.4% افزایش داشته است.
 • میزان متوسط درآمد خالص خانواده تا 8.6% افزایش داشته است.

 

درآمد کشاورزی در کانادا برای خانواده کشاورزان

میزان درآمد کشاورزی در کانادا در سال 2021

در سال 2021 پیش بینی می شود که درآمد خالص نقدی کشاورزی تا حدود 6.8% افزایش داشته باشد و به 17.6 میلیارد دلار برسد. پیش بینی می شود که این افزایش درآمد خالص نقدی کشاورزی به دلیل رونق دوباره بازارهای جهانی پس از رکورد به وجود آمده از تاثیر همه گیری ویروس کوید-19 باشد.

آیا کشاورزان در کانادا ثروتمند هستند؟

بر اساس گزارش Brandon Schaufele خانواده های کشاورزان کانادایی در مقایسه با خانواده های قشر متوسط کانادایی بسیار ثروتمند و مرفه می باشند. یک خانواده از قشر متوسط در کانادا دارای دارایی خالص حدود 1.2 میلیون دلار می باشد. در حالی که خانواده های کشاورزان کانادایی در مقایسه با خانواده های متوسط این کشور دارای 3 تا 4 برابر این میزان دارایی خالص می باشند.

 • بهترین زمین های کشاورزی و مزارع در کانادا در ایالت ساسکاچوان می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد کشاورزی در صنعت کشاورزی کانادا سالانه در حدود 37.154 دلار کانادا و یا 19.05 دلار کانادا در هر ساعت می باشد.

 

آیا کشاورزان در کانادا ثروتمند هستند؟

میزان مالیات بر درآمد کشاورزی در کانادا

مالیات بر درآمد بر کالاها و محصولات تولیدی مزارع و دامپروری ها در کانادا بر اساس نوع سازماندهی کسب و کار می باشد. کسب و کار کشاورزی و دامپروری به عنوان کسب و کارهای قانونی به ثبت نرسیده و یا قانونی به ثبت رسیده می باشند. در واقع از لحاظ درآمد حاصل شده از کسب و کار مزرعه ای و کسب و کار غیر-مزرعه ای تفاوتی در میزان مالیات بر درآمد فدرال وجود ندارد. هر چند تبصره ها و شرایط فدرال ویژه ای برای محاسبه درآمد کسب و کار کشاورزی وجود دارد که برای کسب و کارهای غیر-مزرعه ای کاربرد ندارند.

 

میزان مالیات بر درآمد کشاورزی در کانادا

درآمد کشاورزی در کانادا و محصولات قابل کشت

کشور کانادا به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب و همچنین اراضی قابل کشت با کیفیت بالا محل مناسبی برای کشت بیشتر دانه ها می باشد. از محصولات قابل کشت در کانادا می توان به گندم، جو دوسر، جو، کتان، سیر، قارچ و سبزیجات و میوه ها اشاره کرد. بزرگترین صنایع کانادا را صنعت فرآوری گوشت تشکیل می دهد که تولید لبنیات و محصولات کشاورزی به عنوان صنایع فرعی کشاورزی محسوب می شوند.

 

درآمد کشاورزی در کانادا و محصولات قابل کشت

درآمد کشاورزی در کانادا و قیمت زمین در ایالت اونتاریو

کاهش درآمد کشاورزان بر کاهش قیمت زمین کشاورزی نیز تاثیر گذاشته است و موجب رکورد در بازار زمین کشاورزی و یا عدم تغییر و ثابت ماندن قیمت ها شده است. به طور کلی قیمت زمین های کشاورزی در ایالت اونتاریو بسیار بالا می باشد اما در چند سال اخیر قیمت این زمین های کشاورزی ثابت مانده است.

 • قیمت زمین در اراضی اونتاریو به دلیل بالا بودن کیفیت خاک تا 250 هزار دلار می رسد.
حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین متالورژی به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

 

درآمد کشاورزی در کانادا و قیمت زمین در ایالت اونتاریو

درآمد کشاورزی در کانادا و قیمت زمین در ایالت آلبرتا

بخش نوااسکوشیا ایالت آلبرتا دارای اراضی دارای خاک با کیفیت برای درختان انگور می باشد. به دلیل عدم وجود اراضی باکیفیت کافی رقابت شدیدی در این ایالت میان کشاورزان وجود دارد. با وجود شرایط آب و هوایی نامناسب قیمت زمین در این ایالت تا حدود 20% افزایش داشته است.

 • قیمت زمین های کشاورزی زهکشی شده در جنوب ایالت آلبرتا به ازای هر 405 هکتار تا حدود 10 هزار دلار می باشد.

 

درآمد کشاورزی در کانادا و قیمت زمین در ایالت آلبرتا

درآمد کشاورزی در کانادا و قیمت زمین در ایالت بریتیش کلمبیا

قیمت زمین و اراضی کشاورزی محدوده ایالت بریتیش کلمبیا در مقایسه با سال گذشته در حدود 5% افزایش داشته است. مزارع دامپروری در اراضی Fraser به ازای هر 405 هکتار در حدود 63 هزار دلار می باشد. اما قیمت اراضی بایر نزدیک به Yellowknife  در حدود 750 دلار تا 1550 دلار می باشند.

 

درآمد کشاورزی در کانادا و قیمت زمین در ایالت بریتیش کلمبیا

روش های حمایت از کشاورزی در کانادا

انجمن و شورای کشاورزان کانادا با هدف حمایت و پشتیبانی از کشاورزان برنامه های مختلفی را ارائه می دهند. از مهم ترین روش های حمایت از کشاورزان کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • ارائه کارگاه های مدیریت کشاورزی
 • ارائه وام های کشاورزی و مزرعه
 • ارائه بیش از 900 شاخص اقتصادی کشاورزی توسط بانک اطلاعات جامعه
 • تحقیق و توسعه راه حل اشتغال و توسعه در کشاورزی مدرن
 • ارائه برنامه هایی برای بهبود و سلامت و ایمنی کشاورزان و خانواده های آن ها توسط انجمن ایمنی کشاورزی کانادا

 

روش های حمایت از کشاورزی در کانادا

درآمد کشاورزی در کانادا و ایده های جدید

کشاورزان جوان و نوپا با ارائه ایده های نوآورانه، استراتژی های زیست محیطی و برنامه های کارآفرینی وارد صنعت کشاورزی کانادا می شوند و با هدف توسعه بخش کشاورزی ایده های زیر را عملی و اجرا می کنند:

 • ارائه یک برنامه تجاری مناسب با ارزیابی نیاز آن محدوده از کانادا
 • اخذ وام های کشاورزی و تامین منابع مالی از طریق موسسه های مالی کشاورزی
 • اجرای ایده های تجاری اقتصادی در مزارع و دامپروری ها
 • خرید و یا راه اندازی یک مزرعه جدید
 • ایجاد تغییر در روش تولیدی مزارع قدیمی و به روز کردن روش های کشت و برداشت

 

درآمد کشاورزی در کانادا و ایده های جدید

میزان درآمد کشاورزی در کانادا

کشاورزی برای اقتصاد کشور کانادا اهمیت فراوانی دارد و بر این اساس مشاغل مربوط به کشاورزی دارای درآمد مناسبی می باشند. در حدود 5% از اراضی قابل کشت کانادا دارای مشاغلی با بیش از یک میلیون درآمد سالانه می باشند. متوسط درآمد خانواده هایی که از طریق کشاورزی زندگی می کنند سالانه در حدود 130.000 دلار کانادا می باشد.

 

میزان درآمد کشاورزی در کانادا

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر برای مهاجرت کشاورزان به کانادا

کشاورزان و کارکنان مشغول کار در صنعتا کشاورزی که قصد تحصیل و یا مهاجرت کاری به کانادا را دارند، می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی اقدام کنند. گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با توجه به شرایط زندگی، تحصیلات و تمکن مالی و همچنین هدف از مهاجرت متقاضی بهترین گزینه مهاجرتی را ارائه می دهند. این موسسه وزین با دارا بودن وکلای ماهر در کشورهای کانادا، استرالیا و ایران مسیر مهاجرت را برای متقاضیان سهل و آسان می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله درآمد کشاورزی در کانادا مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس آمارهای موجود علی رغم بحران ویروس کوید-19 هنوز هم درآمد خالص کشاورزی در کانادا افزایش داشته است. اگر در مورد درآمد و حقوق کشاورزان در کانادا نیازمند کسب اطلاعات بیشتری می باشید، با گروه مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر تماس حاصل کنید. مشاوران این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، کرج و مشهد آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

حتما بخوانید:  اکسپرس اینتری آلبرتا: حداقل نمره‌ی 302 برای پذیرش متقاضیان

سوال های متداول در مورد درآمد کشاورزی در کانادا

 1. اهمیت پیش بینی درآمد کشاورزی در کانادا در سال 2021از چه لحاظ است؟

پیش بینی های درآمد کشاورزی و مزارع محصولات غذایی به عنوان یک ابزار برای تنظیم و کنترل درآمد در بخش کشاورزی محسوب می شود. این امر موجب فهم بهتر چشم اندازهای کوتاه مدت برای کشاورزی مقدماتی می شود.

 1. پیش بینی ها در بخش کشاورزی کانادا در سال 2021 چگونه است؟

پیش بینی می شود که تقاضا برای محصولات کشاورزی به قوت خود باقی خواهد ماند و با افزایش درآمد خالص نقدی در کشاورزی مواجه خواهیم شد. علاوه بر این درآمد خالص عملکرد در سطح-مزرعه و همچنین ارزش خالص افزایش خواهد یافت.

 1. آخرین گزارش ها در مورد درآمد کشاورزی در کانادا چیست؟

بر اساس آخرین آمار و گزارش ها درآمد کشاورزان در سال های اخیر در کانادا با تغییراتی چشمگیری روبه رو بوده است. بر اساس این گزارش ها دلایل تغییر در درآمد کشاورزی در کانادا تغییرات آب و هوایی، بالا رفتن سن کشاورزان و عدم کارایی لازم و همچنین بیماری های حیوانات می باشد.

 1. درآمد خالص کشاورزی در کانادا چه میزان است؟

درآمد خالص نقدی کشاورزی کانادا در سال 2020 از 13.5 میلیارد دلار در سال 2019 به رکورد جدید 16.5 میلیارد دلار در سال 2020 رسیده است که با افزایش حدود 21.8% مواجه شده است.

 1. میزان متوسط درآمد کشاورزی در کانادا چقدر است؟

 افزایش درآمد خالص به 95.000 دلار کانادا در سال 2020 رسیده است که در مقایسه با 76.000 دلار در سال 2019 در حدود 25.4% افزایش داشته است. میزان متوسط درآمد خالص کشاورزی در حدود 15.9% از 5 سال گذشته بالاتر بوده است.

 1. درآمد کشاورزی در کانادا برای خانواده کشاورزان چقدر است؟

متوسط درآمد کشاورزی برای خانواده های کشاورزان در سال 2020 با افزایش 8.6% به 194.000 دلار در سال رسید که موجب افزایش میزان درآمد خالص عملکردی خانواده شد. متوسط ارزش خالص به ازای هر مزرعه با افزایش 4.1% به حدود 3.4 میلیون رسید.

 1. میزان افزایش درآمد کشاورزی در کانادا در سال 2021 چقدر است؟

در سال 2021 پیش بینی می شود که درآمد خالص نقدی کشاورزی تا حدود 6.8% افزایش داشته باشد و به 17.6 میلیارد دلار برسد.

 1. آیا کشاورزان کانادا ثروتمند هستند؟

بله. یک خانواده از قشر متوسط در کانادا دارای دارایی خالص حدود 1.2 میلیون دلار می باشد. در حالی که خانواده های کشاورزان کانادایی در مقایسه با خانواده های متوسط این کشور دارای 3 تا 4 برابر این میزان دارایی خالص می باشند.

 1. میزان حقوق و درآمد کشاورزی در صنعت کشاورزی کانادا چقدر است؟

سالانه در حدود 37.154 دلار کانادا و یا 19.05 دلار کانادا در هر ساعت می باشد.

 1. شرایط اخذ مالیات بر درآمد کشاورزی در کانادا چگونه است؟

مالیات بر درآمد بر کالاها و محصولات تولیدی مزارع و دامپروری ها در کانادا بر اساس نوع سازماندهی کسب و کار می باشد. کسب و کار کشاورزی و دامپروری به عنوان کسب و کارهای قانونی به ثبت نرسیده و یا قانونی به ثبت رسیده می باشند. در واقع از لحاظ درآمد حاصل شده از کسب و کار مزرعه ای و کسب و کار غیر-مزرعه ای تفاوتی در میزان مالیات بر درآمد فدرال وجود ندارد. هر چند تبصره ها و شرایط فدرال ویژه ای برای محاسبه درآمد کسب و کار کشاورزی وجود دارد که برای کسب و کارهای غیر-مزرعه ای کاربرد ندارند.

در این مقاله درآمد کشاورزی در کانادا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد مهاجرت کشاورزان به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا، تحصیل در رشته کشاورزی در کانادا و برنامه های مهاجرتی به کانادا برای کشاورزان نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر مراجعه کنید.

www.producer.com

www.statista.com

www.agr.gc.ca

www.agr.gc.ca

janetpanic.com

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *