مهاجرت به ونکوور کانادا

مهاجرت به ونکوور کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا در طی سالیان زیادی نشان داده است که کشوری مهاجر پذیر است. این کشور برای مهاجرت ایرانیان بسیار مناسب است به خصوص که ایرانیان زیادی در آن زندگی می کنند. اما شهر های زیادی در این کشور وجود دارد که هر کدام از آن ها شرایط مختلفی برای کار، زندگی و تحصیل دارند. بدیهی است آشنایی با شرایط حاکم بر آن در تصمیم گیری جهت مهاجرات تاثیر گذار است. مهاجرت به ونکوور کانادا یکی از پرطرفدار ترین نوع مهاجرت است. اما با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این شهر و شرایط زندگی در آن صحبت کنیم.

مهاجرت به ونکوور کانادا

آشنایی کلی جهت مهاجرت به ونکوور کانادا

قبل از این که بخواهید به ونکوور مهاجرت کنید، بهتر است ابتدا با وضعیت کلی و کیفیت شهر آشنا شوید. این به شما کمک می کند انتخاب درستی داشته باشید. همچنین می توانید با آشنایی و دانشی که از ونکوور پیدا می کنید با اطلاعات بهتری مهاجرت کنید.

بررسی کلی ونکوور

ونکوور شهر بزرگی در غرب کانادا است که در منطقه بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. این شهر که سومین شهر بزرگ کانادا است دارای جمعیت و مساحت زیادی است. این جمعیت به قدری زیاد است که این شهر را به پنجمین شهر پرجمیعت در آمریکای شمالی تبدیل مرده است. شهر ونکوور یکی از متنوع ترین فضا ها را از نظر جمیعت و زبان دارد. بیش از 60 درصد مردم این شهر بومی بوده و اصلا به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. 40 درصد بقیه نیز با زبان های انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند.

ونکوور در کنار جمعیت زیادی که دارد، شهری پیشرفته با استاندار های بالایی زندگی به حساب می آید. همین مورد مهاجرت به ونکوور کانادا را لذت بخش تر خواهد کرد. ونکوور همواره رتبه های بالایی مانند رتبه های 4 یا 5 را جهت سطح کیفیت و استاندار جهانی جهت قابلیت و کیفیت زندگی را به خود اختصاص داده است.

معماری شهری

همان طور که گفتیم ونکوور شهری است که سرشار از فرهنگ های مختلف و افراد بومی است. همین سبب شده تا معماری این شهر دارای طرح خاصی نباشد. بخش های زیادی از شهر دارای ظاهری مدرن هستند و بیشتر شبیه به کلان شهر هایی مانند نیویورک است. اما بخش های دیگری از آن نیز بافت سنتی و حتی بیشتر ظاهر شرقی دارد.

اگر در فکر مهاجرت به ونکوور کانادا هستید خیالتان راحت باشد که هیچوقت از گردش در شهر بی حوصله نخواهید شد. این شهر که از 8000 الی 10000 سال پیش پذیرای فرهنگ های مختلف بوده است، سرشار از مکان های دیدنی و جذابی است که می توانید ساعت ها از دیدن آن ها لذت ببرید.

حمل و نقل عمومی در ونکوور

شهر ونکوور دارای سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته ای است. خطوط متروی طولانی که تمام مناطق شهر را تحت پوشش خود قرار می دهند. اتوبوس های داخل شهری که شما را منطقه به منطقه حمل کرده و می توانید با نرخ تنها 2 دلار کانادا از آن استفاده کنید.

اما ونکوور شهر عاشقان دوچرخه است. می توانید در جای جای شهر دوچرخه اجاره کرده و از آن استفاده کنید. حتی شاید برایتان عجیب باشد که برخی از مردم از اسب نیز استفاده می کنند. البته این نوع حمل و نقل بیشتر در بین ماموران پلیس و افراد بومی و حومه شهر پرطرفدار است.

حتما بخوانید:  بودجه جدید دولت کبک برای استخدام نیروی کار خارجی

مهاجرت به ونکوور کانادا

وضعیت آب و هوایی

اگرچه کانادا خود کشوری سرد سیر به حساب می آید اما اگر به فکر مهاجرت به ونکوور هستید باید این خبر خوب را به شما بدهم که این شهر گرمترین شهر کانادا در فصل زمستان است. رودخانه هایی که شهر را احاطه کردند و پارک جنگلی بزرگی که در آن قرار دارد، شهری با دمای معتدل به وجود آورده است.

به طور کلی ونکوور از نظر استاندار های کانادا دارای آب و هوای معتدلی است و به عنوان شهری با آب و هوای اقیانوسی یا دریایی طبقه بندی می شود. در حالی که در ماه های تابستان دمای داخلی شهر به طور قابل توجهی بالا است. میانگین دمایی شهر ونکوور در تابستان از میانگین کلانشهر های اصلی کانادا بالاتر است. ماه های تابستان معمولا خشک هستند و در جولای و آگوست به طور متوسط در هر 5 روز یک بارندگی رخ می دهد. در مقابل، در طول سال 9 روز در سال برق باره و اغلب تا 5 سانت بر روی زمین می نشیند. این یعنی زمستانی آرام و معتدل را همواره از سر خواهد گذراند.

وضعیت اقتصادی در ونکوور

یکی از ویژگی های ونکوور که آن را برای مهاجرت مناسب کرده است ثروت این شهر است. اگر در فکر مهاجرت به ونکوور کانادا هستید بهتر است بدانید که این شهر، از نظر ثروت در وضعیت عالی قرار دارد. نمایشگاه ها و جشنواره های زیادی که در این شهر برگزار می شود همچنین ورود گردشگران و… پول های زیادی را به شهر سرازیر می کنند.

هزینه های زندگی در ونکوور

به همان مقدار که ونکوور شهر زیبا، پیشرفته و مدرنی است، زندگی در آن نیز به همان اندازه گران است. به خصوص که بخواهید در مرکز شهر خانه ای داشته باشید. اما این گرانی نیز بی دلیل نیست. سیستم حمل و نقل زمینی، هوایی و آبی این شهر بی نقص است. خانه های مدرن زیادی در آن وجود دارد. همچنین این را در نظر داشته باشید که متوسط پرداخت حقوق در این شهر دقیقا دو برابر شهری مانند مونترال است. همچنین موقعیت شغلی و امکان پیشرفت های تحصیلی و کاری که در ونکوور کانادا برای شما فراهم می شود در کمتر جایی قابل دستیابی است.

مهاجرت به ونکوور کانادا

وضعیت تحصیل در ونکوور

ممکن است هدف شما از مهاجرت به ونکوور کانادا تحصیلی باشد بنابراین منطقی است که وضعیت تحصیلی این شهر برای شما حائز اهمیت باشد.

به طور کلی استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور بهشت کسانی است که به دنبال ادامه تحصیل خود هستند. این شهر دارای دانشگاه های معتبری است. برخلاف استان کبک، در استان بریتیش کلمبیا شما می توانید در صورت داشتن اقامت دائم تا 20 سالگی به طور رایگان به تحصیل مشغول باشید. استاندار های سطح بالای دانشگاه ها و مدارس این شهر در سطح جهانی است. از این رو اگر از دانشگاه های آن فارغ التحصیل شوید با خیال راحت می توانید در هر جای دنیا دنبال کار بگردید.

حتما بخوانید:  بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران + شرایط و درآمدها

ونکوور به شما امکان می دهد در صورت دانش زبان انگلیسی در سطح قابل قبول در رشته های مورد علاقه خود به تحصیل بپردازید. حتی به دانشجویانی که وضعیت خاصی دارند و نمی توانند هزینه های تحصیل خود را پرداخت کنند هزینه های کمک تحصیلی پرداخت می شود.

کیفیت دانشگاه ها و کالج های مختلفی که در شهر ونکوور وجود دارد در سطح جهانی مطرح هستند. از این رو انتظار می رود رقابت برای به دست آوردن کرسی های این دانشگاه ها تنگاتنگ باشد. بنابراین باید معدل بالایی داشته و به خوبی برای دریافت نمره های خوب تلاش کنید.

وضعیت ویزا جهت مهاجرت به ونکوور کانادا

جهت دریافت ویزای کانادا و سپس ورود به شهر ونکوور باید حتما ویزای کانادا را دریافت کرده باشید. باتوجه به وضعیتی که می خواهید مهاجرت کنید، نوعی از ویزا برای شما صادر می شود.

شما می توانید انواع مختلف روش ها را انتخاب کنید تا از آن برای مهاجرت استفاده کنید. قبل از مهاجرت این را به یاد داشته باشید که این شهر برای زندگی گران است و باید سطح زبان شما در سطح قابل قبولی مانند سطح 6 آیلتس زبان باشد. در صورت سلامت کامل بدنی و داشتن یک ویزا می توانید وارد استان بریتیش کلمبیا و سپس شهر ونکوور شوید.

مهاجرت به ونکوور کانادا

راه های مهاجرت به ونکوور کانادا

شما می توانید از راه های مختلفی به ونکوور کانادا مهاجرت کنید. در ادامه تمامی این راه ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

مهاجرت کاری

همان طور که گفتیم کانادا کشوری مهاجر پذیر است. قاعدتا انتظار می رود که به سرعت بتوانید اقامت دائم آن را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که مهاجرت به ونکوور همان شرایط مهاجرت به خود کشور کانادا را دارد. یکی از راه های مهاجرت به ونکوور این است که از طریق اسکیل ورکر کانادا یا اکپسری انتری استفاده کنید. کانادا همواره پذیرای افراد متخصص است. این روش برای افرادی که دوست دارند به صورت خانوادگی مهاجرت کنند بسیار مناسب است.

در این روش هم به کسی که اقدام کرده و هم به اعضای خانواده اقامت دائم تعلق خواهد گرفت. سیستم دریافت اقامت در کانادا به صورت امتیاز بندی است. هر کدام از مهارت ها و ویژگی هایی که داشته باشید برای شما مقداری امتیاز خواهد داشت. همچنین شریک زندگی شما نیز می تواند با امتیازات خود در صورت بالا بودنشان، به دریافت اقامت شما و خودش و همچنین دریافت امتیاز بالاتر کمک کند.

دریافت اقامت از طریق تحصیل

یکی از بهترین راه ها جهت مهاجرت به ونکوور کانادا، دریافت اقامت از طریق تحصیل است. شما می توانید در هر مقطعی که دوست داشته باشید در ونکوور به تحصیل بپردازید. تحصیل در این شهر در صورت ورود به کالج رایگان نیست و باید سالیانه 15 الی 50 هزار دلار کانادا را به عنوان شهریه پرداخت کنید.اگر می خواهید از این طریق اقدام کنید حتما مطمئن شوید که از نظر مالی مشکلی نخواهید داشت.

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال جایی برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت آن کشور هستید، قطعا کانادا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. اگر سرمایه شما به 300 هزار دلار برسد می توانید اقامت کانادا و استان بریتیش کلمبیا که شهر ونکوور در آن واقع شده را دریافت کنید. البته باید مدرک تحصیلی شما حداقل دیپلوم باشد و سطح آیلتس شما بین 3 و 4 باشد. در این صورت می توانید اقامت خود را دریافت کنید.

حتما بخوانید:  ویزای ازدواج آتی در استرالیا چیست؟ (ساب کلاس 130)

مهاجرت از طریق تولد

شاید دیده باشید که خیلی از زوج های جوان فرزند خود را در کانادا به دنیا می آورند. این افراد از روش دریافت ویزا از طریق تولد اقدام می کنند. والدین کودک پیش از به دنیا آمدن آن با ویزای توریستی وارد خاک کانادا می شوند.

سپس فرزند خود را در کانادا به دنیا می آورند. طبق قوانین حق خاک حاکم بر کانادا هر فرزندی که در آن کشور به دنیا بیاید اقامت دائم آن را دریافت کرده و حتی پدر و مادرش نیز شهروند این کشور به حساب می آیند. طبق قانون حتی کودکانی که در کشتی یا هواپیمایی که عازم کانادا است به دنیا بیایند، هم خود و هم والدین اقامت دائم دریافت می کنند.

مهاجرت و دریافت اقامت ونکوور از طریق ازدواج

ازدواج از طریق ازدواج یک مقوله پیچیده و در عین حال سختگیرانه است. کسی که می خواهید با کمک او برای دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا اقدام کنید باید بالای 18 سال سن داشته باشد. همچنین لازم است که شما یک اقامت داشته و به ونکوور سفر کنید. شما موظف هستید که حتما 1 سال با شریک زندگی خود زندگی کرده و در تمامی امور زندگی از جمله خرج خانه سهیم باشید.

در این صورت تمامی شرایط مربوط به ویزای شما بررسی می شود. اگر شما واجد شرایط جهت دریافت اقامت دائم و ویزا باشید می توانید اقدامات قانونی را شروع کنید. به طور کلی این پروسه 6 ماه به طول می انجامد.

دریافت اقامت دائم از طریق دریافت طابعیت

تنها مهاجرت به ونکوور کانادا به تنهایی کافی نیست باید طابیعت این کشور را به دست آورید. از تمامی راه هایی که در قسمت های بالاتر برای شما توضیح دادیم این امکان وجود دارد که بتوانید هم اقامت دائم و هم طابعیت کشور را دریافت کنید. شما ابتدا باید به مدت 3 سال در خاک کانادا باشید. سپس باید 5 سال نیز به صورت پیوسته یا ناپیوسته در کانادا زندگی کنید. اگر اقامت دائم دریافت کنید می توانید 6 ماه در کانادا و 6 ماه در کشور خود باشید.

در نظر داشته باشید بعد از 3 سال می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. اما تنها در صورتی طابعیت به شما داده می شود که طی 5 سال هیچ جرمی مرتکب نشده باشید و همچنین ثابت کنید که به خوبی با جامعه کانادا اخت شده اید.

مزایای زندگی در ونکوور کانادا

در نهایت به یاد داشته باشید شهر ونکوور یک شهر با آب و هوایی بسیار معتدل است و فرصت پیشرفت و کار بسیار برای همگان در آن وجود دارد. ثروتی که در گردش است و امکانات رفاهی عالی و همین طور موقعیت های کاری فوق العاده ای که در این شهر وجود دارد آن را به یک شهر ایده آل جهت زندگی تبدیل کرده است.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *